Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Skoro masz regularne
Test z krwi można zrobić po 10ciu dniach od stosunku, test apteczny po 14 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
a ja napisze tak...skoro masz duże problemy z zajściem w ciążę to idź do ginekologa albo lepiej endokrynologa i gin. w jednym...piszę tak stwierdzając sama po sobie bo ja tez miałam regularne cykle i podobnie jak ty baaaardzzooooooo dluuuugoooo staraliśmy się o dzidzię, i dopiero monitoring cyklu pokazał, że albo miałam bezowulacyjny cykl albo jak już owulacja była to 3 faza cyklu była z kolei za krótka. Dopiero przy odpowiednich "wspomagaczach" nam sie udało...i dziś jestem w 32 tc ;) czego i Tobie życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastasia90 bete można zrobić najwcześniej 9-10 dni po owulacji - nie po stosunku jak ktoś pisał! ale najlepiej ok 12 dni po - to już wtedy najpewniej. U Ciebie jak już tak długo nie ma @ to z pewnością beta wykaże czy to dzidzia czy nie (może być to np torbiel :() Ale trzymam kciuki by to była upragniona ciąża! A tak w ogóle teraz to i test z apteki pokaże czy się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej wam zrobiłam bete 10 dni po planowanym pierwszym dniu @ wynik mniejszy od 0.100 miesiączka przyszła ... trwała 3 dni a później brązowe plamienia delikatne jak na koniec okresu.. trudno... popróbujemy następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaatarinna
Witam 11.04 robiłam test beta hcg wynik 58,00 dziś powtórzyłam wynk 176,40 nie wiem czy wrasta prawidłowo proszę o odpowiedz ostatnią @ miałam 12.03 proszę o odpowiedz bardzo się martwię ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaatarinna jak po 5 dniach to chyba troszkę mały przyrost jest... może powtórz bete 18 kwietnia i zobacz ile wyniesie przyrost... a może w laboratorium pomylili się z przecinkiem? W ciąży stężenie beta hCG powinno wzrastać nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak przeliczyłam to chyba ten przyrost jest jednak ok :) licząc przyrost 58*1,75 to jest 101,5 i do tego 175% za następne 3 dni 177,62 - a u Ciebie 5 dni więc jest ok :) ... Ale może coś źle liczę? to poprawcie mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyl1909
Witam wszystkie kobietki starające się o dzidziusia! Ja dziś idę na badanie beta hcg i zobaczymy czy tym razem nam się udało ;) Co prawda testy sikane wychodzą negatywne, ale do spodziewanej @ zostało mi 4 dni, więc to do mnie wcale nie przemawia. A że jestem niecierpliwa, to idę dziś sprawdzić. Myślicie, że testy z krwi już powinny mi wyjść? Ostatnia miesiączka była 24.03, cykl 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaatarinna
Dzięki za odpowiedz pocieszyłąś mnie mam nadziej że jest wszystko dobrze. Napewno jeszcze powturze bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryska007
Dziewczyny, prośba wielkie o info zwrotne, beta z 16.04 wyniosła 16852, natomiast z dzisiaj tj.18.04 22919, OM miałam 3.03. Czy to nie jest za wolny przyrost ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryska007
Dziewczyny, prośba wielkie o info zwrotne, beta z 16.04 wyniosła 16852, natomiast z dzisiaj tj.18.04 22919, OM miałam 3.03. Czy to nie jest za wolny przyrost ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ryska
ryska za wolny, udaj sie do lekaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
a moim zdaniem wszystko jest ok...Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie jego poziom obniża się lub ustaje i taki pozostaje do końca ciąży tak więc powyżej pewnej wartości przyrost już jest zupełnie inny ..i..od powiedzmy 10 tc to już nie hormon a USG powinno być wyznacznikiem czy wszystko jest w porządku, zupelnie bez sensu tracić nerwy na takie badania,także głowa do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
.. normalnie robi się to badanie póki nie widać zarodka z serduszkiem w macicy. Potem tylko sprawdza się co jakiś czas na USG, czy wszystko jest OK. Widzialaś serce na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryska007
Na USG byłam 16.04, był pęcherzyk z ciałkiem żółtym, na pewno ciąża jest o tydzień młodsza niż wynika to z OM, ponieważ owulację miałam prawie tydzień później. Następne USG mam 23.04, moja dr powiedziała że wtedy powinno być już echo zarodka, nie mam żadnych plamień a brzuch też mnie nie boli...Też mi się wydaje że ten przyrost jest za wolny, ale z drugiej strony rośnie, więc już sama nie wiem.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
no to nie pozostaje ci nic innego jak tylko czekać..wiem, że to trudne bo sama przez to przechodzilam...jeśli wcześniej robiłaś badania hcg i przyrosty były takie jakie być powinny to teraz przy takich wysokich wartościach te przyrosty juz nie będą takie spektakularne...a ponieważ nawet przy tzw pustym jajeczku hormon we krwi wzrasta do pewnego momentu to i tak kluczowym będzie obraz USG...3mam kciuki, żeby było dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryska007
Hej, wszystko jak na razie ok, pojawił się zarodek z bijącym serduchem. Kolejna wizyta za 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
no widzisz!!! ;D super, będzie dobrze,zobaczysz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczyrek22
Witam, mam do was pytanie, ponieważ ostatnią miesiączkę miałam 20 marca do tej pory nie mam @. Lekarz zlecił mi bhcg ponieważ jak sam stwierdził on może jeszcze nie widzieć zarodka. Wynik z wczorajszego hcg to 4,4?? Jak mam to interpretować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciąża jest
powyżej 5 ale w Twoim przypadku może to być baaardzo wczesna ciąża. Na Twoim miejscu powtórzyła bym test z krwi po kilku dniach. Jeśli wynik bedzie wyższy oznacza ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczyrek22
Dziękuję za odpowiedź sama nie wiem co o tym myśleć. Lekarz kazał zadzwonić jak hcg wyjdzie pozytywnie, ale w tym wypadku to chyba nie zawracać mu glowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciąża jest
Powtórz badanie sama na własną rekę. Ciąży nie było by widać jeszcze na usg. Przy becie powyżej 1000-1500 najczęściej można już coś zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkddddd
kochane. ostatnia miesiaczka 21.03.2013 cykle ok 28 dni. 12.04. delikatne plamienie. myslalam ze wczesniejszy okres ale to widocznie bylo zagniezdzenie. Testy negatywne do 21.04. tego dnia wizyta u gina. brak pecherzyka plodowego ale sluzowka wskazujaca na ciaze. 3 dni potem to samo wiec pobralam bHCG - wynik 320. po 48h 420. po kolejnych 48h 650. wychodzi mi (z tego plamienia) ze zaplodnienie kolo 5.04. czyli zaczl sie 6 tydzien. czy bHCG nie jest za niskie i nie rośnie za wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kkkk
rosnie za wolno, a brak pecherzyka plodowego moze wskazywac na ciaze pozamaciczna... Nie masz zadnych boli?? Beta powinna przyrosnac 140% w ciagu 48h o ile dobrze pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkddddd
poczatkowo lekarz tez mowil o ryzyku pozamacicznej ale potem stwierdzil ze sluzowka macicy raczej na to nie wskazuje, a w usg nic nie widac bo zauwazyc mozna cokolwiek dopiero przy bHCG 1000... twierdzi ze to wygląda na młodsza ciążę (o jakies 2 tyg) ale nie ma możliwości bym zaszla w ciąże w tym czasie. jak i kiedy da sie potwierdzic ciaze pozamaciczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kkkkk
mi wykryto przy ok 10000 - ale z bólami trafiłam do szpitala, wczesniej kazdy lekarz twierdzil ze to mlodsza ciaza lub pusty pecherzyk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkddddd
ja jestem niemal w 100% pewna że to nie jest mlodsza ciąża. a skoro tak, to niestety mam prawo przypuszczać, że coś jest nie tak. czy wczesniej zanim trafilas do szpitala mialas jakies objawy? plamienie? krwawienie? ja mam jedynie bóle jak przed okresem, takie nie dające wkość, które przechodzą same po jakimś czasie. a jak miałaś bete 10000 to który to był tydzien? nikogo nie zaniepokoił brak pęcherzyka/zarodka w usg? przeciez przy takiej becie powinno byc juz widać? mam jeszcze pytanie - czy takie wartości beta moga oznaczać pusty pęcherzyk? w ktorym tyg. w przypadku pustego pęcherzyka nastepuje spadek bHCG? i jeszcze jedno czy znacie przypadki tak slabych wyników beta (bez pomyłki w obliczaniu tygodnia ciązy) zakończone pomyślnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×