Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość gość
Ok. 2/3 ciazy. 1/2 życia dziecka. Po BHCG nie da rady ustalić tygodnia ciazy bo to indywidualna kwestia u każdej kobiety. Rozpietosci w przedziałach sa wysokie. Tylko usg jest w stanie określić wiek ciazy po pomiarze CRL dziecka. No a najlepiej by było żebyś wiedziała kiedy miałaś ostatnia miesiaczke bo ginekolog bedzie o to pytał przy wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Czy już tu nikogo nie ma ? Frania zaglądasz tu jeszcze czasem ? Co u Ciebie słychać ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana962
Hej :) Jest tu jeszcze ktoś? Co myslicie o becie 113 w 32 dc stymulowanego clo? Wcześniejsze cykle bez stymulacji ok 31 dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wskazuje na ciąże. Zrób kolejne badanie po 48godz. żaby zobaczyć czy jest przyrost min. 66%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana962
Dzisiaj właśnie minęło 48 h drugą betę oczywiście zrobiłam, wynik będzie jutro. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najważniejszy jest prawdłowy przyrost więc jutro się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula962
Odebrałam wynik jest 438 :) Czy robi jakąs różnicę to, że drugie badanie robione było w innym labolatorium? Mimo różnych przedziałów wydaje mi się, że wynik powinien wyjść ten sam, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Anula rozumiem, że inne są przedziały? Poniżej wyniku powinnaś mieć tabelkę wyników i wg tego odczytać. Mi się wydaje, że to ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam z ostatniego okresu wynika ze mam 5 tydzien i 4 dzien robiłam badanie BHCG 700 co oznacza ten wynik? martwie sie bo lekarz kazał po 2 dniach powtórzyc. Boje sie że wynik na ten tydzien jest za mały. Prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę nisko, ale to jeszcze nie przesądza sprawy. Powtórz po dwóch dniach i zobaczysz jaki będzie przyrost. Na wszelki wypadek się jeszcze nie nastawiaj za bardzo. Trzymam kciuki, żeby betka skoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje,że podskoczy i że bedzie wszystko ok jutro bede wiedziała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz, jak już będziesz coś wiedziała. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i nie jest za ciekawie betka ciut podskoczyła na 790...ale na usg widac pęcherzyk ciaża bardzo wczesna co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mało. Beta po 48godz. powinna wzrosnąć o 66%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co świadczy o tym że poronie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nie wróży niestety.Na początku beta rośnie bardzo dynamicznie. Co dalej z ciążą to już rozstrzygnie kolejne usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejne usg dopiero za 2 tygodnie chyba nie wytrzymam ... masakra moje drugie dziecko i znowu cos nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety nie liczyłabym na tą ciążę, prawdopodobnie zarodek się nie rozwinie. Sama przeszłam przez to i żałuję, że się łudziłam do ostatniej chwili. Jeżeli nie masz problemów z zajściem w ciążę, to są duże szanse, że następna ciąża będzie przebiegała prawidłowo. Ja zaszłam równo po 3 miesiącach od łyżeczkowania, przy pierwszej próbie. Faktycznie poczekałabym, ale nie wiem, czy 2 tygodnie to nie za długo. Chyba zrobiłabym kolejne USG po tygodniu i powtórzyła betę w tym czasie, i jeżeli nic nie będzie to do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciak1987
Czesc dziewczyny :) mam prosbe czy któraś mogłaby mi przemówić do rozsądku... Bardzo chciałabym mieć dziecko i wydaje mi się że mam objawy ciąży ale nie wiem czy tak wcześnie to w ogóle możliwe. Ostatnią @ miałam 6 lipca. Kochalam sie 21. Cykl mam 29-30 dniowy raczej regularny. Zrobiłam sobie test owulacyjny 19 wieczorem i wyszły dwie kreski. I teraz pytanie- czy mogę być w ciąży? Kiedy najwcześniej mogę zrobić test? Bolą mnie piersi, czuję taki dziwny ciężar w dole brzucha i taki jakby ucisk w okolicach prawego jajnika. Wydaje mi sie też że mam bardziej widoczne zylki na piersiach. Nie wiem już czy sobie wmawiam tą ciążę czy rzeczywiście jestem... Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Objawy ciąży wmawiasz sobie napewno. Po kilku dniach to może dojść do zagnieżdżenia. zZrób sobie badanie z krwi ale nie wczesniej niż po 10ciu dniach od owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciak1987
Dzięki :) właśnie potrzebowalam żeby mnie ktos na ziemię sprowadził :) bo co miesiąc biegam do apteki po testy ciazowe jak jakas wariatka, muszę zmienić apteke bo będą sie śmiać że mnie w końcu. Ale tym razem poczekam i zrobię test dopiero za jakieś 1,5 tygodnia. @ powinnam dostać 4.08 więc jak do 7 nie dostanę to dopiero wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona zielonooka
Hejka :-) ostatnia @ 20 czerwca. Okolo 17 lipca bol piersi, nabrzmiale i lekka zmuaba koloru. Kolo 23 dwa testy, druga kreska slaba ale widoczna. Wizyta i uekarz, na usg nic nie widac. Lekarz stwierdzil ze albo za wczesnie albo to ciaza ppozamaciczna...wiec beta hcg z piatku 273, dzis robiona kolejna wyniki juteo, co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szalona, to że nie było nic widać na USG może być winą słabego sprzętu (wg mnie nie ma sensu robić USG przed 7tc). Jednak poziom gonadotropiny zbyt niski jak na 5-6 tc. Poczekaj spokojnie na wyniki drugiej bety. Być może po prostu pęcherzyka nie było widać, bo było zbyt wcześnie, a niska beta dlatego, że zarodek się nie rozwija, a nie że to ciąża pozamaciczna. Może też przesunęła Ci się owulacja (nic nie piszesz o długości cyklu). Jak na razie to wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt...po odstawieniu tabletek cylk 31 - 38. Zapomnialam dodac ze dzien po usg mminal bol piersi , rozdraznienie i sennosc a teraz sporadycznie czuje klocie brzucha, nisko, ponizej pepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo długie cykle, więc prawdopodobieństwo że do owulacji doszło później jest większe. Tak więc jeżeli beta będzie ładnie przyrastała, to może być dobrze. Trzymam kciuki za drugi wynik. Objawami bym się nie sugerowała. No chyba, że będziesz miała mocne bóle brzucha lub krwawienie, w takim wypadku jedź do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maja betka podskoczyła ale na 970 dlaczego jest taki bardzo mały przyrost ? mam 6 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi :( Mały przyrost spowodowany jest nieprawidłowym rozwojem zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyglada to dobrze, za mały przyrost, po 48h powinen byc wyzszy o 100-120%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana no musisz jeszcze raz za 48h powtorzyc, ale to maly przyrost, niestety poronilam 3 razy i cos o tym wiem, ale zawsze trzeba wierzyc, robilac w tym samym lab co poprzedni wynik????moze maja inne normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że powtarzanie w tej sytuacji już nie ma większego sensu, a już na pewno nie po 48h. Beta już 3 razy była robiona i przyrostu nie ma. Echa zarodka nie ma. Trzeba by poczekać z tydzień, zrobić kontrolne USG i ewentualnie wtedy betę jeszcze dla potwierdzenia. Za tydzień już na pewno będzie wiadomo czy jest echo zarodka. Ale to jest raczej puste jajo płodowe. Wg mnie nie zawsze trzeba wierzyć, bo po co się bez sensu łudzić? Sytuacja jest raczej jasna. Inny lab też nie ma znaczenia, bo może różnice są w oznaczeniach, ale raczej niewielkie, na pewno nie rzędu kilkudziesięciu procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×