Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość njibhu

depilacja pasta cukrowa

Polecane posty

Gość zimna Pinacolada
ja nie wiem z czym wy macie takie problemy... to jeszcze raz: - 1 szklanka cukru - sok z połowy cytryny (nie za dużej, nie za małej) - łyżka miodu nie dodawać wody bo będzie miało zbyt lejącą konsystencję. Wszystko wymieszać w garnku i zagotować. Odczekać aż się spieni i będzie miało kolor bursztynowy. Nie gotować za długo bo będzie za szybko zastygało. Jak nie dodacie wody to gotujecie max 15 minut to i tak świat i ludzie. Jak będzie miało odpowiednią barwę zdejmujecie z gazu, przelewacie do słoiczka, słoik wkładacie do zimnej wody albo po prostu czekacie aż masa będzie twarda jak kamień. Po zdjęciu z gazu pasta jest bardzo gorąca więc nie można jej użyć, później jak zaczyna zastygać również jest bardzo gorąca dopiero jak zrobi się całkowicie twarda da się bezboleśnie dotknąć jednak takiej nie da rady rozsmarować na ciele więc cały słoik z twardą masą wkładamy do gorącej wody i czekamy aż zmięknie do tego stopnia że da się wyjąć ją palcami ze słoika. Część rozsmarowujemy na fragmencie skóry. Trzeba troszkę odczekać aż złapie włoski, możliwe że kosmetyczka robi od razu ale jako że jesteśmy amatorkami nie bądźmy takie hop do przodu. Więc czekamy z pół minuty, może trochę mniej (to trzeba wyczuć na oko) i zrywamy w kierunku przeciwnym do tego w którym rośnie włos. Nie trzeba przykładać pasków materiału. Skóra jest gładka i nie podrażniona jak po wosku. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Ta metoda jest mniej bolesna niż przy wosku możliwe dlatego że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry tylko do samych włosków. Dokładniej już się opisać nie dało. Życzę wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna Pinacolada
i jeszcze jedno: pastę można gotować i studzić wiele razy więc jeśli komuś się nie uda bo będzie zbyt lejąca można ją zagotować i dodać cukru. Jeśli będzie zbyt twarda mozna dodać trochę soku z cytryny albo miodu. W razie czego nie zrażajcie się za pierwszym razem. Warto się nauczyć robić taką pastę i przeznaczać na nią co 3 tygodnie 2zł a nie wydawać po 100 na kosmetyczkę albo po 40 na gotową pastę dostępną na allegro. To tylko moje skromne zdanie. Depilowałam w ten sposób nogi i bikini i takiego efektu nie dawał mi żaden wosk, depilator, maszynka, krem, żel i inne badziewia. Skóra jest gładka, nie ma czarnych kropek ani czerwonych krostek. Mi akurat nie wrastają włoski w ogóle ale słyszałam że niektórym jeśli już to o 80% mniej niż przy wosku. A i jeszcze przed depilacją warto zrobić gorącą kąpiel i zrobić masaż nóg czy czego tam chcecie najlepiej dosyć ostrą gąbką, myjką itp. Później koniecznie dokładnie osuszyć depilowane miejsce bo pasta się nie będzie kleić do ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa27
Witam kobitki:)Zakupiłam na Allegro gotową pastę cukrową.Moje pierwsze próby uformowania z niej kulki to była jedna wielka masakra:/ Pasta strasznie lepiła mi się do rąk,zużyłam większość opakowania.W końcu wsadziłam ją do mikrofali na 15 sek.odczekałam chwilę aż będzie chłodniejsza,wydłubałam trochę łyżeczką,rozprowadziłam ją na skórze i po chwili zaczęłam ją "rolować".Włoski super przyklejały się do pasty a efekt jest zayebisty!Teraz mogę się pochwalić gładziutką skórą bez podrażnień jakie wcześniej powodował depilator:/Teraz będę obserwować jak długo utrzyma się efekt tej depilacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia14
mam14 lat pasta włqśnie sie gouje.nie wiem jak wyjdzie bo robie ją pierwszy raz. to bardzo cieksawe forum, mozna sobie pomóc ja mam widoczne żyłay na nogach bomam jasną skórę. Czy jak sie opale to żyły będą mbniej widoczne??? to nie zylaki zeby nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snowww
co jesli pasta wyszla,wszystko jest ok ale nawet po dlugim ugniataniu jej nie przybiera tego zoltawego koloru? tylko nadal jest w kolorze bursztynu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinka 1439
jejku!! robie wszystko tak jak napisala pinacolada i nie wychodzi mi!!!!!!! jewst twarda jak skala i ze sloika jej wyciagnac nie moge! a jak podgrzewam sloik w garnuszku z goraca woda to jak juz jest plastyczna ( czyli jak moge ja wyjac) to jest za goraca. jak czekam az ostygnie to jest znowu skalaq. dodalam cytryny tak jak radzuilyscie i nic nie dalo. potem dodalam troche miodu i tez nic. co robie zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinka 1439
metoda prob i bledow pasta wyszla! MA IDEALNA KONSYSTENCJE i niby wswzystko gra! ale... nie wyrywa wloskow. myslaklam ze mam za silne wlosy na nogach wiec sprobowalam na wasiku i tez nic. nawet probowalam na twarzy(wiecie taki delikatny meszek) i tez nic. czyli do d*** wracam do starego, poczciwego depilatora. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati203
ja robilam juz 2 raz i mi nie wyszło niby jest wszystko tak jak miało byc ale ona jest za rzadka jak miód:/ moze czegoś dodac..?? cukru, miodu czy juz nic nie da sie zrobic..??? pomóżcie pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /łączenie/
18:55 szczeniaczek_ona Ja robię tak: zawsze po zrobieniu pasty cukrowej wlewam ja do słoika, potem słoik wkładam do jakiejś misy i wlewam do niej wrzątek, tak więc pasta jest cały czas klejąca... nabieram na łyżkę, czekam aż stwardnieje i nakładam pod włos 21:49 Paciak Wkładam do garnka z wodą, którą chwilę wcześniej gotowałam w czajniku, także jest wrzątek. Po minucie gdzieś masa się rozmiękcza, wygrzebuje ją łyżeczką i "gniotę" . Na początku rzeczywiście się klei, ale potem jest ok. Spróbuj jeszcze raz 'Everyday is not a perfect day...' 22:49 loooo Dzięki, muszę spróbować. Skąd znasz ten ten sposób? Kiedys coś mi się obiło o uszy o podobnej metodzie stosowanej przez kobiety w krajach arabskich, tam też było cos o cukrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /łączenie/
depilacja cukrowatym co się nie udaje 09:16 pati203 (pati203@op.pl) Ja robilam paste według przepisu szkl. cukru 1/2 szkl. wody, poł soku z cytryny i 1/5szkl. miodu .. wszystko robiło si ę z godnie z przepisem barwa piwna itd .. zgasiłam ,ostyło ii jednak nie jest tak jak powinno!! jest to zbyt rzadkie leje się jak miód , postanowilam jeszcze dodac cukru i troche miodu zas gotowałam i nadal jest to samo .. co zle zrobilam..?? Moze jeszcze czegos dodac..?? pomóżcie robie juz to 2 raz a to jest pilne.. 09:17 nauzykaa pati, ja też kiedyś probowałam to zrobić ale mi nie wyszło, niestety jest tutaj gdzieś o tym topic, poszukaj w zdrowiu i urodzie You have to concern the possibility that God does not like you, he never wanted you, in all probability he hates you... www.pegasus.org.pl 09:20 pati203 (pati203@op.pl) wiem ze jest i dużo o tym czytałam , nawet jednej lasce tez takie cuś wyszło, ale nikt jej na te pyt. nie odpowiedział... 09:23 nauzykaa wiem że to pilne ale może próbuj jeszcze metodą prób i błędów ? ja po tym pierwszym razie niezbyt udanym zaniechałam i całkiem o tym zapomniałam. napewno się uda You have to concern the possibility that God does not like you, he never wanted you, in all probability he hates you... www.pegasus.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat nr 111
dla tych co nie maja czasu na przygotowanie w domu polecam gotowa : http://www.biolander.com/index.php?main_page =product_info&cPath=139&products_id=358 pozdrawiam pasta cukrowa CAMSAKIZI - jak stosować ?? ------------------------------------------------------ 22:37 synkka (synkka@poczta.onet.pl) Jakiś czas temu kupiłam tak zachwalaną na tym forum pastę cukrową CAMSAKIZI. Juz dwa razy probowałam ją użyć ale niestety jakoś mi to nie wychodziło.. :/ Rozgrzewałam ją ok minutę w gorącej wodzie i próbowałam ulepić w kulkę ale niestety za każdym razem wszystko się jakoś kleiło.. Może mi ktoś napisać krok po kroku ( wytłumaczyć jak przedszkolakowi ;p ) jak powinno się tej pasty używać?? Będę wdzięczna za wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kycka
Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam samodzielnie pastę cukrową.Ku mojemu zdziwieniu pasta wyszła idealna.Próbowałam depilacji na dwa sposoby:pierwszy-smarowałam skórę lejącym karmelem i przykładałam kawałki materiału(tak jak przy depilacji woskiem) drugi-zrobiłam kulkę i rozprowadzałam masę na skórze.Oba są skuteczne,ale zdecydowanie łatwiejszy sposób z kulką>Naprawdę polecm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awis
cześc zrobiłam sobie paste z waszego przepisu z wodą i przypalilam -u mnie tak zawsze, ale całkiem fajnie usuwa włoski, najpierw robiłam na cieplo wąsik, sąsiadce kulką robiłam nogi, a sąsiadka na ciepło robiła mi pachy- sama nie dam rady- wszystko fajnie. ale powiem wam że 10 lat temu kupowałam wosk cukrowy z veeta takie samo dzialanie tylko drożej niż domowy i taniej niż u kosmetyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do awis
na ciepło czyli jak to jest????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_a
Hej Czytam forum i postanowiłam wypróbować. Moje doświadczenia są takie Przyrządzanie 1 szkl cukru +sok z pół cytryny + 1/2 szkl. wody 1,5 godziny gotowania na najmniejszym jaki mi się udało nastawić ogniu wyszła masa karmelowa super piękna, gorąca i lejąca po zastygnięciu twarda jak kamień. Kubeczek w nią włożyłam do wrzątku, stała się na tyle plastyczna, by wyciągnąć z kubka porcję. Ugniatanie dość męczące doprowadziło mój cukrowy karmelek do stanu matowej, żółtej masy, którą udało mi się rozprowadzać na partiach skóry. Na początku trudniej potem coraz łatwiej. Nałożoną masę rolowałam na gogach z włosem w innych miejscach odrywałam łapiąc koniec. Oderwany pas sciągał włoski z cebulkami co było widoczne, niestety , może z braku wprawy, nie łapał wszystkich. Tę samą partię masy nakładałam wielokrotnie na ciało dopki nie zaczeła się za bardzo lepić do rąk. Ta metoda jest zdecydowanie na zimno, zatem zdaje się bezpieczna dla naczynek, wyrywa całe włoski z cebulkami, naczocznie można się przekonać, ładnie pachnie, nie hałasuje jak depilator, podrażnienia są mniejsze w moim przypadku, ból o podobnej skali, choć miejsca delikatne chyba znoszą pastę cukrową łagodniej niż depilator, nie ma tez urwanych włosków jak przy depilatorze, pierwszy raz zdecydowałam się na wyrywanie włosów z pach - efekt skóra niepodrażniona, pozostały pojedyncze włoski, ból ja na łydkach,a spodziewałam się apokalipsy. Duży minus za czas, wieki jak dla mnie. To tyle co mogę powiedzieć po pierwszym razie. A jeszcze zauważyłam, że dziewczyny piszą o nakładaniu płynnej masy, wydaje mi się, że wtedy jest ciepła, bardziej przypomina to metodę woskowa, ale składniki 100% naturalne i hipoalergiczne (przynajmniej ja nie słyszałam o alergii na cukier, wodę ,cytrynę). Gdzies powyżej jest link jak wygląda cukrowanie w zdjęciach i to tak właśnie u mnie wyglądało, tylko bez suszarki, bo o tym nie wiedziałam. Pozdrawiam wszystkie żądne gładkiego ciała i polecam cukier szczególnie na małe partie ciała i te wrażliwe - pachy, bikini - sama próbowałam, myślę że wąski też ok, nogi - strasznie długo i część włosków została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiś
A gdzie kupić plastry do depilacji pastą cukrową?????????????????? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia_xD
ja juz probowalam i nic z tego nie wyszlo.... moze cos zle zrobilam ale jak na razie to sie zniechecilam:P (ale nie chce was zniechecac:D podobno to wychodzi za drugim razem:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renimalpka
Pasta jest swietna, wymaga jednak czasu i nabrania wprawy. Przed chwilka skonczylam swoje bikini i jestem gladziutka jak dziecko, i na dodatek prawie nie zaczerwieniona. Nie wyobrazam sobie, zebym zrobila sobie cos takiego woskiem. Depilacja prawie nie bolala.W porownaniu do katorgii jaka przezywalam nieraz u kosmetyczki to jest to luksus. Robiac to sama moglam zrobic to zdecydowanie delikatniej, z wyczuciem. Jednak bylo z tym troche zabawy. Najpierw przygotowanie pasty- c prawde mowiac nie jest ani odrobine skomplikowane, nic sie nie spalilo, trwalo to gora 20 min i nie musialam ciagle stac nad kuchenka. nasypalam do malego garnka szklanke cukry, wycisnelam do niej sok z jednej cytryny i dodalam ze 4 lyzki wody. wszystko bardzo dokladnie i energicznie mieszalam, potem podgrzewajac tez, gdy sie zagotowalo zmniejszylam troche gaz. Otrzymalam syrop lekko jakby zielonkawy, przezroczysty. gotujac sie syrop bulgotal, ale nie tak bardzo zeby wylewac sie z garnka. od czasu do czasu sciagalam garnuszek z gazu i mieszalam zawartoscia poruszajac naczyniem. wtedy roztwor sie "uspokajal" i moglam sobie dokladnie obejrzec jego kolor. trzeba byc ostrozniejszym wraz z ciemnieniem barwy go proces bardzo przyspiesza nagle i mozna spalic garnek. roztwor zgestnial i zmienil kolor na ciemno-bursztynowy. wtedy wylaczylam gaz i odstawilam garnuszek do ostygniecia. potem wykrajalam sobie nozem troche i wyrabialam z cieagnacej sie masy kulke w dloniach, rozgniatalam palcami, przykladalam do cieplej skory, zeby ja rozgrzac i gdy miala juz konsystencje plasteliny(troszke moze twardsza) "naciagalam" ja na skorze, pod wlos(!!!) a potem naciagalam i energicznie odrywalam masy (kierunek- z wlosem). nie wszystkie wloski od razu sie przylepialy, ale stopniowo coraz dokladniej potrafilam to zrobic. poprawialam niedociagniecia, skora prawie nie byla podrazniona, latwe bylo tez wydepilowanie platkow. polecam dziewczynki! tylko bardzo wazne jest zebyscie sie nie stresowaly, mialy zapas czasu i wygodne siedzenie:) powodzenia zycze! sprobowac warto a ceny w salonach to skandal! sama zaplacilam 100zl poprzednio i do tej pory nie moge ich odzalowac. to jest nieuczciwe naciaganie kobiet ktore nie zdaja sobie sprawy z mozliwosci samodzielnej depilacji wedlug mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss_Susi
Przekonałyście mnie. Spróbuję wydepilować się pastą cukrową. Z tego co czytam, to raczej jest to to chyba dobry sposób. Potem dam odpowiedź jak to wyszło. Pozdrawiam. Papa :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awoska
Hej! Jak można pozbyć się włosów na nogach na zawsze? Czy znacie jakieś salony w Bydgoszczy, w których można tego dokonać w higienicznych warunkach? A może w Chojnicach? Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss_Susi
Oł! Chyba wzięłam złe proporcje na tą pastę. Dodałam cukru, cytryny i potem zaczęłam dodawać i sama nie wiem ile tego wszystkiego dodałam :D. No, ale wyszła mi chyba za gęsta. Jak próbowałam zerwać ją garnka myślałam, że będę siedziała pół nocy. Musiałam go skrobać widelcem, bo ,asa była zaschnięta :( . No cóż... hehe śmiechu miałam przy tym! Spróbuję następnym razem wziąć dobre proporcje i dobrze tym razem to zrobić. A co do pasty - to raz jak trochę dłużej potrzymałam to 'nawet' wyrwałam 'aż' z jakieś 15 włosów :D. Będę próbowała jak coś dam znak, na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie takie do was
A da się zrobić tą pastą depilację brazylijską?I czy lepiej kulką czy pastą na ciepło,z paskami materiału?I czy to bardzo boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss_Susi
A da się zrobić tą pastą depilację brazylijską? - Tak, jak najbardziej. Czy lepiej kulką czy pastą na ciepło, - Logiczne, że pastą. Zimną kulką się nie da. Z paskami materiału? - Niekoniecznie. Można bez. Czy to bardzo boli? - Tak, trochę. Ale nie tak bardzo jak woskiem czy czym kolwiek innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss_Susi
a skąd wziąć te paski do depilacji?? - Można zwykłego materiału użyć. To bez różnicy. Lniane itp. A moze wystarczy jak bede zrywała samą tą masę bez pasków? - Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abarata
Ja akurat zupełnie nie polecam tej metody. Stwierdziłam, że to taka \"bieda-depilacja\" afrykańskich i muzułamńskich kobiet, których nie stać na droższą metodę typu wosk czy na depilator, a jedynie na domowe sposoby. Swojego czasu zaparłam się, aby przetestować tą metodę. Chyba trzykrotnie gotowałam ten klajster, aż wreszcie mi się udało otrzymywać odpowiednią konsystencję, z tym że tylko do depilacji za pomocą pasków, bez pasków za pomocą samej pasty nigdy mi się nie udało wydepilować. Moje wnioski: - jeśli klajster za krótko się gotuje - jest bardzo \"przyczepny\", depilacja bardzo boli, a na bikini porobiły mi się paskudne krwiaki, -jeśli ten kit za długo się gotuje, wówczas za bardzo się skarmelizuje i już nie działa. -trudno wyczuć odpowiedni moment zdjęcia klajstru z gazu. Ponadto: -podczas depilacji pozostaje na skórze dużo pojedynczych włosków, które trzeba dodatkowo \"poprawić\" depilatorem, -przy odrastaniu dosłownie KAŻDY włosek wrasta, a noga wygląda katastrofalnie - mnóstwo małych strupków i zaczerwienień, a na dodatek swędzi. Całe szczęście, że dokonywałam tych eksperymentów jesienią a nie latem, bo moje nogi wyglądały naprawdę fatalnie, a każdy włosek musiałam spod naskórka wycigać igłą. Nigdy po wosku nie miałam takich problemów. Zaznaczam, że włosy mam ciemne i grube, może przy delikatnych i jasnych włoskach nie ma takich sensacji, ale przestrzegam przed zbytnim zachwytem nad cukrowaniem, jaki jeszcze podsycają sprzedawcy tej cholernej pasty czy salony kosmetyczne proponujące cukrowanie za bezczelnie wygórowaną kasę Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzagodaa
ja juz mam dość... gotoalam to 4 raz i nie wyszlo... porpostu lipa .... szkoda mi 40 zloty na ta paste sklepowa bo jak czytam to nie wiaodmo czy to zadziala yhh chyba pozostaje mi meczenie sie maszynką... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lektorka
Ja stosowałam camsakizi, potem samodzielnie wykonaną pastę i prawdę mówiąc nie jestem zachwycona. Wyrywać włosy - wyrywa, ale jednak nie wyrywa wszystkich, a po kilkukrotnych powtórkach robią się krwiaki. Raz pasta była za rzadka i zastosowałam ją jak wosk. Pokryłam część łydek płynną substancją, przykleiłam na to bawełnianą ścierkę i wyszło genialnie. Myślę, że raczej w tym kierunku pójdę. Nie lubię lepiących się od wosku nóg i czyszczenia tego czymś tłustym. Tutaj wystarczy opłukać nogę i wypłukać i wysuszyć ścierkę. Poza tym, wykonanie takiego domowego wosku jest naprawdę tanie. Pasta jest dobra na delikatne owłosienie - jak na przykład na rękach. Ja długo używałam golarki i moje włosy pod pachami i na nogach są bardzo grube. Z pastą miałam jeszcze jeden problem (oprócz krwiaków, które w moim przypadku schodziły po 3 dniach) - w pewnym momencie była już za bardzo wyrobiona i nie potrafiłam wyczuć tego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wizytorka
Ja moge tylko jedno powiedziec o pascie jest dobra i wygodna tylko trzeba sie wprawic w tym zabiegu .Usowam nia wszelkie owlosienie nogi ,pachy i brazilijke;-) Najlepsza jest ta kupna oczywiscie ,na nogi trzeba brac duzo kule aby sie udalo ,gnieciemy w raczkach nakladamy i zrywamy ,na pachy tak samo ale juz brazylijke na paski .Co do brazylijki po roku uzywania pasty jak wloski odrastaja to juz widac platy miejsc gdzie juz wogole nie rosna wlosy;-) Moze pomoglo dojscie mi do wprawy poniewaz moja tesciowa jest arabka ,oczywiscie od 15 tego roku zycia uzywa pasty cukrowej wlasnej roboty ,wiele razy widzialm jak ja robi i przeprowadza depilacje nie tylko na sobie bo moge szczerze powiedziec ze wlosy to jej dwa na krzyz odrastaja,ale na swoich corkach.Ja osobiscie bardzo polecam ale trzeba niestety potrenowac zeby nabrac wprawy ,mi samej zajelo to sporo czasu ale teraz to juz przy ogladaniu filmiku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×