Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość njibhu

depilacja pasta cukrowa

Polecane posty

Gość a możesz napisać
jak Twoja teściowa robi tą pastę?Krok po kroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wizytorka
No pewnie ze moge . Ona zawsze robi na oko bez tam dokladnego przepisu ,ale mniej wiecej jest tak na okolo 1 szklanke cukru lyzka wody i do tego nie sok z cutryny tylko troszke kwasku cytrynowego.To wszystko do do rondelka i na malusienki ogien. Zostawia to tak na dluzszy czas jaz sie rozpusi i nabierze takigo miodowego koloru,albo moze slabej cherbaty. Nastepniej sprawdza konsystencje,troszke odklada z garnuszka np na talerzyk i jak lekko przestygnie bo goracym sie opazysz ,bierzesz pomiedzy dwa palce ,jak rozciagniesz to musza sie ciagnac takie niteczki 3 4 5 i wiecej wtedy jest oki.Jesli nie ma niteczek,to wtedy dalej na gazik troche wody i do skutku. Powinno wyjsc. Aha jeszcze jedno ja zawsze jak zaczynam depilacje nie podgrzewam tej pasty (moze doslownie czasami jak jest za twarda to w kapieli ale tak ze 3 minuty nie wiecej) tylko na sile twarda lycha wygrzebuje ta kule ,choc trzeba mniec przy tym troche sily i wtedy ja w palcach gniate az zmieknie ,wazne jest zeby nie bylo za cieplo w tym pomieszczeniu bo pasta szybko sie rozgrzeje i nie bedzie juz wyrwyac wlosow tylko sie przyklejac. Nie wiem co jeszcze wam poradzic ,zycze powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna98765
czesc dziewczyny! Wiecie co ja tez chcialam sobie sama robic bikini pasta cukrowa i powiem wam ze chyba nigdy nie zrobicie tego tak jak kosmetyczka w gabinecie - ja od wielu lat sama sie depiluje - kupiłam sobie nawet sprzet do tego i mam duza wprawe wiec robie to ale bez bikini... Na bikini chodze do gabinetu - znalazłam taki w Warszawie maja super cene na paste cukrowa - kosztuje 50 zł i jest w super promocji - hi,hi i to juz od roku chyba - tym z Warszawy podam adres i tel . Salon Neoderma, ul. Sulejkowska 60b (chyba - jak bedziecie dzwonic to lepiej zapytajcie jak tam trafic bo jest schowany na terenie zamknietym - ale mozna tam wjezdzac imaja swoje miejsca dla klientek wiec nie ma strachu o auto) a tel 0-22 613 57 24. co drugi dzień pracuja od 14.30. Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisczalka
no bardzo dobra jest ta metoda polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneeczko
Kochane! Pasta zrobiona, wedlug Waszych wszystkich porad. No i ok, gotowa, zastygla, jest twarda (tzn nie jest jescze calkiem zimna, ale juz temperatura bardzo bardzo letnia). I dalej.. robi kulke, ciezko sie to ugniata, ale daje rade :D problem jest taki ze kulka jest nie zólta ale złota i nie nabiera matowego wygladu tylko wrecz przeciwnie swieci sie. Da sie ja rozciagnac tak, z ema jakby takie przezroczyste calkowicie błony. Gdzie blad? Za duzo cukru? Jak ratowac paste? Strasznie was prosze o pomoc, bo oszaleje robiac poaste od nowa po raz setny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misdepil
Się podziele....tutaj w plikach do pobrania jest filmik intruktarzowy :) Dziewczyny pastę nakłada się pod włos a zrywa z włosem!!! Nie odwrotnie! http://www.pastacukrowa.info/1501.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnifique
Właśnie jestem po depilacji pastą Camsakizi (allegro, 25 zł.) i jestem zadowolona, chociaż ma też swoje małe wady. + Wyrywa włoski z cebulkami, które nawet widać na paście + Skóra jest mięciutka i delikatna. + Pastę można łatwo zmyć, nie zostają ciężko zmywalne resztki jak po wosku. + Ból jest niewielki (trochę większy w okolicach pach) + Prosta w użyciu, łatwo się wyrabia, rozprowadza itd. + Ładny zapach i konsystencja + Wyrywa krótkie włoski (od mniej więcej 2mm) Niestety: -Nie wyrywa wszystkich włosków za pierwszym razem (szczególnie jeśli wcześniej były golone maszynką), a powtarzanie zaczyna już boleć. - Bardzo czasochłonne Mimo to na prawdę polecam. Szczególnie pachy, bo nad nogami siedzi się godzinkę lekko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryszaja
hmm kilka dni temu usłyszałam o paście cukrowej i bardzo mnie zainteresował ten sposób ze względu na cenę, mam zamiar jutro spróbować tej metody. ciekawe czy mi wyjdzie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała*miii
a ja kupiłam gotową pastę j'epill za 30 zł w sklepie, co prawda nie wiem czy można z iej robić kulkę ale po roztopieniu jest świetna i w ogóle nie boli :) jak mi się skończy to może spróbuję zrobić sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa w camsakizi
zgadzam sie z maginifque. wymienila wszystkie zalety tej pasty.zdecydowalam sie na nia bo mnie nic juz nie pomagalo a cierpie niestety na hirsutyzm .leczylma i nadal lecze sie hormonalnie ale problem owlosienia niewiele siezmniejszyl.poza tym jak ktos raczej radzi sobie caly czas maszynka to wlosy zawsze beda ciemne i mocne :( raz nawet ugotowalam ta paste ale ja wywalilam bo uznalam ze nie wyszla a po zakupie gotowej na allegro stwierdzilam ze niepotrzebnie wywalilam. no coz ,dzis pierszy raz sprobowalami w sumie jestem zadowolona, kropki czerwone niestety sa ale znikaja duzo szybciej niz po depilatorze,mam nadzieje ze znikna calkowicie.poza tym nie wyrywa wszystkich wlosow ale dlatego ze nie mam jeszcze w tym wprawy ,poza tym mialam duzo wlosow mocnych i ciemnych,wiec trudno tak od razu, bardzo pomogl mi filmik i informacja ze naklada sie pod wlos a zrywa z wlosem . tylko jedna uwaga samej sobie trudno jest to zrobic dokladnie ,najlepiej jakby jakas kolezanka pomogla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola0210
A mi się w końcu udało :). Moja pasta składała sie z 1/2 cytryny, 1 szklanki cukru i 2 stołowych łyżek wody :D. Szybko mi poszło, bo niecałe 20 minut gotowania :D. Niestety nie wyrwało mi wszystkich własków, ale to dlatego, że są bardzo mocne po stosowaniu maszynki. Dzisiaj jeszcze to powtórze dla pełniejszego efektu. Serdecznie polecam, ponieważ efekt jest długotrwały i bardzo tani :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimisiasia
Naczytałam się o paście i jest super! Znaczy według was. Dziś zrobiłam ją pierwszy raz. Wyszła ok. Jest koloru bursztynu, a jak sie weźmie odrobinkę między palce i rozciągnie (jest jeszcze ciepła) to się robi kilka niteczek! No super. (A propo to z takiej masy : cukier, woda i cytryna to w Gdańsku się robi domowej roboty cukierki. Formuje sie pałeczki i cukierek gotowy. Super dla dzieciaków, bo bez chemikaliów.) Czekam jak jeszcze przestygnie to zacznę kulę lepić. Zobaczymy czy się uda. Do tej pory używałam maszynki, więc będzie trudno, ale sprawdzę. Jak nie wyjdzie to zrobię cukierki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzieja
Ja dzis zrobilam owa paste nie wiem po zastygnieciu nie jest az taka twarda i nic nie da sie z niej ulepic bo Ciagnie sie jak nie wiem poprostu sie leje. Moze za krotko gotowalam... Jutro zrobie ja jeszcze raz. I na dodatek dodalam mniej wody...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marittta
bardzo zainspirowalyscie mnie ta pasta cukrowa, sprobuje ja zrobic - jak nie wyjdzie to moze kupie... chodze do klasy maturalnej i mam miec zajecia na basenie, dlatego wolalabym sie dobrze czuc i nie krepowac... bardzo mnie to meczy, bo ogolnie nie potrafie sobie poradzic z owlosieniem w okolicach intymnych. Z nogami i pachami sobie radze, ale "tam" jest znacznie gorzej. W domu to raczej temat tabu i nigdy nie rozmawialam o tym z mama. do tej pory uzywalam depilotora, ale po pierwsze boli, a po drugie mam czerwone kropki..:/ moze pasta z nim wygra! rozmawialam tez o tych sprawach z przyjaciolka i ona mi powiedziala ze wloski na wzgorku lonowym ma bardzo dlugie i obcina je nozyczkami, ja jednak nie wiem czy to dobry pomysl bo pozniej pewnie sa twardsze i silniejsze...ona sama chcialaby to zmienic, ale nie wyobraza wydepilowac sie do zera, a bez zadnej ingerencji tez sie nie da, ech... nie mam pojecia co jej doradzic, sama nie mam tego problemu, moze Wy macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123...
Zabawne macie dziewczyny problemy życia dnia codziennego. Proponuję podejść do problemu nieco bardziej profesjonalnie.Jak nic pachnie to Noblem dla idiotów. Podobne jest do badań majacych służyć odpowiedzi na pytanie \"Czy dziecioł od walenia w drzewo ma migrene?\". Na tyle na ile to było teraz możliwe dokonałem krutkiego i pobierznego przeglądu literatury. Z konieczności ograniczyłem się do patentów są one ogulno dostępne bez żadnych kosztów w przeciwieństwie do np. artykułów zamieszczanych w czasopismach fachowych- nie mylić z waszymi kolorowymi gazetkami które do niczego nie służą. http://pl.espacenet.com/advancedSearch?locale=pl_PL Bazę worldwide przeszukano pod kontem zawartości następujących zwrotów w słowach kluczowych w tytule lub w skrócie: \"depilatory paste\" ; \"pasta depilacyjna\" ; \"Depilatory composition\" ; \"depilatory sugar paste\" oraz \"pasta cukrowa\". Okazuje się że to czym się tak zchwycacie i to co wam tak nie wychodzi jest znane w Europie od co najmniej 1937- pierwszy patent użyto tylko nieco innych składników. Przetestowałem na sobie kilka sensownych moim skrownym zdaniem wariantów przepisu i wydaje się że najlepszy jest przepis kanadyjczyków. Poza wiedzą teoretyczną pomocna okazała się informacja jednej z was- wizytorka 10:11- z uwagi na zawartą wiedzę wynikającą z wieloletniego doświadczenia babci. Reszta zawartości wątku jest powtarzaniem w kułko tego samego- warto by to jakoś usystematyzować. P.s Pominołem patenty nie anglo języczne W najbliższym czasie wżucę patenty na jakiś darmowy serwer- pro publico bono. Choć i tak możeci już teraz w nich grzebać bo podałem linka do wyszukiwarki. Nauka jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123...
Poniżej podaje link z którego można ściągnąć patenty które pozwoliłem sobi wybrać z wyszukanych w bazie. Mam nadzieję że nie pominołem żadnego istotnego. http://rapidshare.com/files/152676069/Pasta.rar.html Jak któraś z was zna jakiś język obcy poza angielskim a w patentach nie anglojęzycznych byłyby jakieś ciekawe informacje to podajcie je proszę na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie pasta jest super
robiłam depilację ponad 3 miesiące temu - i dopiero teraz zaczynają mi odrastać woski, które są bardziej miękkie - więc nie ma wrażenia "jeża", nic nie wrasta - i mam zamiar się tego trzymać! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawariatka
a kto poleca jakis salon w trojmiescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh77
Jutro idę do orient studio w wawie, koszt 120 pln ( bikini) dam znac czy warto za jakis czas...wiem, ze mozna kupic za 25 pln na allegro, ale szkoda mi czasu i pradu na gotowanie ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feela
Dziewczyny, ta pasta jest super, tylko trzeba nabrać wprawy.Ja robiłam tak: 1 szklanka cukru, sok z połowy cytryny, trochę wody - ok. 3 łyżek i 2 łyżeczki miodu. Gotowałam ok. 10 min. aż zrobiło się pięknie bursztynowe, zdjęłam z ognia i dodałam jeszcze 2 łyżeczki miodu i mieszałam aż trochę zgęstniało. Odstawiłam do ostygnięcia i jak było już prawie zimne zrobiłam kulkę i ugniatałam w palcach, potem przyklejałam i depilowałam. Nie można się zrażać jeśli na początku nie wychodzi. U mnie sprawdziła się na włoskach na brzuchu, natomiast nogi miałam trochę zmasakrowane, siniaki i krwiaczki ale myślę, że następnym razem będzie lepiej.A brzuch nie kłuje jak jeż po 3 dniach od depilacji. Służę radą i pomocą .Pozdrawiam wszystkie NIEGŁADKIE!!Buźka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaŁamana91111111
cześć dziewczyny mam nadzieje że mi pomozecie. od roku gole sobie cała pipke jednorazowa maszynka i powiem szczerze ze mam juz tego dosc :/ albo wyskakuja krosty, albo na 2 dzien mam juz odrost i nie wspomne o zacieciu sie. Od tego wszystkiego zauwazylam ze mam ich wiecej i rosna tam gdzie kiedys nie było sladu po nich :/ strasznie mnie to dołuje. Nie wiecie jak moge osłabic te włoski albo usunac? (zaden laser ani wosk) moze jak zaczne brac hormony żenskie to zmniejszy sie ta ilosc? a moze depilatorem usunac? wiem ze to straszny ból, ale niektore dziewczyny tak robia i mówią ze są słabsze i mają ich mniej. Jeżeli skusiłabym sie na ten depilator to co zrobic zeby to tak nie bolało? czego uzyc? moze ochlodzic pipke? prosze pomozcie mie ;( mam 17 lat ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feela
Cześć, zaŁamana91111111 !! Myślę, że źle robiłaś od początku goląc całe bikini, wiem że to płakanie nad rozlanym mlekiem i nie cofniesz czasu !!! Ja np. obcinam włoski na bikini nożyczkami bardzo krótko, dzięki temu nie są tak ostre jak po goleniu i estetycznie wyglądają, tak myślę. Może powinnaś spróbować pasty cukrowej, pisałam wyżej o niej, skoro mi brzucha nie podrażniła, a przecież tam jest bardzo delikatna skóra, to może i tobie nie podrażni bikini.Ta pasta jest naprawdę super, tylko wymaga cierpliwości, na pewno za pierwszym razem depilacja nie wyjdzie ci super ale nie zrażaj się. I jeszcze uważam, że powinnaś przestać golić to miejsce maszynką no i przed depilacją wygoić skórę z tych podrażnień, polecam maść tormentiol albo krem alantan (maść alantan jest strasznie tłusta dlatego polecam wersję - krem) - w aptece można kupić bez recepty, niedrogo. Jeśli będę mogła ci jeszcze w czymś pomóc, to jestem do usług. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feela
I jeszcze słówko do zaŁamanej 91111111 - nawet nie myśl o hormonach!!!! to niezbyt dobry pomysł. a tak w ogóle to masz problem z nadmiernym owłosieniam tylko na bikini czy w innych miejscach też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrowanaallegro
Hei, mam takie pytanko. Kupował ktoś może gotową pastę cukrową na allegro? Chciałabym sobie kupić ale troche sie boje oszustwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensessss
ja kupilam :) jest bardzo dobra:) dziala jak nalezy, ale ozywiscie przy odpwiednim przygotowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feela
Dziewczyny, po co kupować pastę jeśli można ją łatwo zrobić w domu za grosze, na poprzedniej stronie podawałam przepis - niezawodny, tak myślę, bo mi za pierwszym razem wyszła super. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianna4444
A ja na to forum trafiłam juz ponad pół roku temu, moja siostra wymysliła sobie tą pastę i kupiłyśmy ją na allegro. Później zrobiłam ją wg przepisu znalezionego tutaj i wyszedł mi karmel. Wczoraj skorzystałam z przepisu feeeli tylko że bez miodu i wyszła super. Nie wyrwała wszystkich włosów i pojawiły się drobne siniaki, ale to pewnie kwestia dojścia do wprawy z depilacją. Dziekki feela! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feela
Niestety muszę cofnąć to, co pisałam pozytywnego o paście cukrowej, zaraz po depilacji super, skóra gładka, troszkę siniaków, ale spoko, natomiast jak włoski zaczęły odrastać to masakra, nogi jak gęsia skórka, włoski zaczęły wrastać i na skórze pojawiły się czerwone kropki, nieładnie to wygląda, więc wolę już wrócić do zwykłych maszynek. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpus
zrobilam sobie te paste i musze powiedziec ze jestem zadowolona, choc do depilacji nog i plecow musze jeszcze troche wprawy nabrac. Zawsze balam sie depilacji pach, a tutaj powolutku ale jednak cos wychodzi i to bez wiekszego bolu. Najgorsze jest to, ze troche szybko pasta zaczyna sie kleic i trzeba ja odstawiac, zeby stwardniala:D Idealna do depilacji tych delikatniejszych czesci ciala, a nogi dam rade depilatorem mam nadzieje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa=niedoświadczona *
Hej, czytałam dzisiaj wasze komentarze. Mam 15 lat i chciałabym pozbyć sie włosów m.in. pod pachami i na ngach. Za 2 tygodnie mam osiemnastkę koleżanki i kupiłam sobie kródką spódniczkę i bluzkę bez ramionczek. Impreza jest w knajpie , w której będę tańczyć ale wstydzę się niechcianych włosków. Używam jednorazowej maszynki do golenia ale po 2 dniach włoski odrastają. Nie mam w domu depilatora. Chciałabym zrobić tę pastę cukrową ale nie chcę jej gotować AŻ 1,5 godziny bo moja mama mi nie pozwoli............. Proszę pomóżcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×