Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość baaaaa
Raczej żadne, ale jeśli bierzesz coś na przewlekłą chorobę, to lepiej wez. mam na mysli cisnienie, serce, cukrzycę. Dzisiaj w szpitalach się nie pie...rzą, szybko i po bólu. Wszystko co potrzebujesz oprócz tych, co wymieniłam dostaniesz. Wez podpoaski od wypadku, bo możesz przez pierwsze dwa dni lekko krwawić. normalka. Mokre chusteczki do higieny intymnej- przydadzą się. termometr. Dużo wody mineralnej niegazowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
dobrze by było, gdybys miała pas podtrzymujący, lepiej zniosłabyś ciągnięcie, lepiej też się schyla i chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Mnie zaraz na drugi dzień wzieli na stół, a na 7 wychodziłam. trzeci dzień byłam sama na dworze, krótki spacer. Dużo chodzić po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Tez musiałam na drugi dzień wstać.Jak będziesz operowana,przez pochwę czy ciecie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
cięciem brzusznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Dla mnie to bezpieczniejsze juz mi to kiedyś ktos powiedział Lekarz chirurg jak byłam we Francji miałam krwawienia straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magnolia
Magnolio zapytaj lekarza czy poziome cięcie planuje czy pionowe, a jak poziome to poproś o pionowe, jeśli możliwe. Poziome nie ma żadnego medycznego lepszego uzasadnienia tylko "estetyczne", jest wbrew budowy mięśni, gorzej się zrasta, potem bardziej czuje zrosty. A pas elastyczny to tylko przy pionowym można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magnolia, baaa
wiem coś o tym, jak kobieta jest z problemem sama, nie ma męża który ją bedzie woził po nowoczesnych klinikach po całej Polsce to nic dla niej z takich linków......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do baaa
Orgametril brałam na wydłużenie cyklów żeby nie mieć okresów co trzy tygodnie tylko co cztery. Przesuwał mi okres skutecznie do 30 dni ale przez te dni wydłużenia czułam się fatalnie i odstawiłam. Esmya to zupełnie co innego. Mięśniaki nigdy nie znikają, zachowawcze farmakologiczne "leczenie" ich polega tylko na zmniejszeniu ich, zredukowaniu dolegliwości z celem dotrwania do menopauzy albo takie zmniejszenie żeby była większa szansa na wyłuskanie. Ale widzę że postęp jest, i w farmakologicznym leczeniu i zabiegowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do cięcia
Rodzaj dostępu operacyjnego w zabiegach ginekologicznych. Dostęp brzuszny - w jego skład wchodzą trzy rodzaje cięcia: w linii środkowej, przyśrodkowej i poprzeczne. Nacięcie w linii środkowej jest najprostsze i najszybsze do wykonania, jednak zostawia dużą bliznę, skłonną do zakażeń i do rozwoju w jej obrębie przepukliny. Nacięcie w linii przyśrodkowej ma mniejsze ryzyko powstawania powyższych powikłań. Wadą tego sposobu jest konieczność przecięcia mięśnia prostego brzucha i bardziej obfite krwawienie. Nacięcie w linii poprzecznej również zmniejsza ryzyko powikłań i daje dobry efekt kosmetyczny, ale ogranicza pole widzenia i towarzyszy mu większy ból pooperacyjny. Dostęp pochwowy - jest szczególnie zalecany u kobiet otyłych. Blizna jest praktycznie niewidoczna. Jednak duże utrudnienie stanowi ograniczenie pola widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Ja byłam operowana przez pochwę a gruba nie jestem.U nas przeważnie wybierana jest ta metoda,odpada ból gojącej się rany na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku teraz zgłupiałam nie wiem jakie cięcie Boże ja już mam 3 na brzuchu. Odnośnie samotności to ja się sama wszędzie zawiozę są taxi, ale chodzi o zwykłe przebywanie z drugim człowiekiem złapie Cie za rękę kiedy cierpisz i powie coś miłego po prostu jest tego się nie zapomina. Kiedyś miałam taka sytuacje mój były pojechał sobie na wakacje, a ja leżałam w szpitalu sama /mam pecha z tym lipcem / Dziękuje wam bardzo za informacje. Miałabym dzisiaj już po wszystkim o mało się sama nie zabiłam we własnej wannie. Ku przestrodze: mam zepsuty kontakt w łazience i założyłam dzisiaj przedłużacz do pralki podłączyłam pranie i weszłam do wanny brałam prysznic. W tym momencie moja nowa pralka wypuściła wodę z pod siebie a ta wleciała do przedłużacza i jak pierdzi.......neło to aż mi się włosy zjeżyły dobrze że zabezpieczenie wywaliło, ale przedłużacz czarny. O mały włos byłoby po mnie jakbym wyszła z wanny breee palony kurczak Pralkę muszę zgłosić dopiero ja kupiłam co za złom.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
wcale tak mocno nie boli, a pschika w normie, w końcu to nie koniec świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ave m
Hej też mam zaplanowany zabieg na połowę lipca Szpital Państwowy. Z tego powodu wyszukuję informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ave m
Magnolii Podobnie jak Ty jestem po trzech operacjach. Twoja historia przypomina mi moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1002
Ale ruch tutaj, Dziewczyny zamiast wakacji to wy na operacje...? chyba muszę wkroczyć i którąś powstrzymać ! ? to ja, anka, zagorzała przeciwniczka operacji, chyba że operacja konieczna..., a jak konieczna to wtedy też nie...(to tak pół żartem, pół serio) hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1002
psychika? bardzo osobista kwestia Magnolia. Moja siadła ale moja psychika nie zgadzała się na usunięcie macicy ani nie byłam jeszcze gotowa na etap "starszej pani" w celibacie w klimakterium, z nietrzymaniem moczu i tym podobne, zgoła inne plany miałam. No właśnie, takie "z goła"...a tu trahhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
To prawda ze jest wiele zalet ale i "powikłań" np:problemy z seksem.Starsze panie tez oprawiają seks.Ja należę do tych co teraz seks nie sprawia im przyjemności tylko ból.Minęło już tyle miesięcy a mnie jeszcze boli i czasami po krwawię.Lekarz mówi ze będzie lepiej ale kiedy??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmiro
Ja też mam ten problem! niestety ale to kłopotliwy temat i nie na forum. To nie jest z powodu metody zabiegu, nawet wprost przeciwnie, przezpowchwowo wbrew pozorom, dla "tych spraw" jest korzystniej. Ja miałam tradycyjną operacje brzuszną, laparotomię i też mam ten problem?????? psychika potem "siadła" także i dlatego, nie najpierw, anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
do anka1002, nie mam klimakteriun, bo mam co miesiąc bardzo lekkie krwawienia i nie mam uderzeń ciepła, psychika w normie, nie mam problemów z nie trzymaniem moczu i tym podobne, nie mam żadnych problemów, a jestem już w połowie po czterdziestce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Pas jest też dobry do poziomego cięcia, cie ciągniw tak mocno szycie. Co do sexu, to jestem już niecałe dwa miesiące po, a od trzech tygodni mam codzienną dawkę tych przyjemności i z ręką na sercu nic nie boli, nie krwawię i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do baaa
baaa, wierzę, sporo kobietek nie narzeka, może nawet większość ale u mnie klapa...... i już. A że hmira akurat wspomniała o sobie pod tym względem to się odezwałam, bo to "bratnia dusza" i może zechciałaby pogadać o tym? chociaż przyrzekłam sobie że to dla mnie temat zamknięty... ale wiesz, kusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pas
co do pasa po operacji to były tu stanowcze i sprawdzone informacje: przy poziomym cięciu to wręcz niewskazany. Tak na logikę to by się jednak zgadzało, ściskanie świeżej rany poziomej może spowodować jakieś przesunięcia, zle się zrosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pas Rozumiem, że lepiej o wykonaniu cięcia i jego poziomu porozmawiać z Lekarzem? :) to nie mój zakres zdam się całkowicie na Doktora jest bardzo dobry ja się na tym nie znam sugerowanie mu czegokolwiek byłoby nie na miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja84
Ktoras z was karmi piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×