Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość noka
też mam 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
Przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
ale stres narasta ,przynajmniej u mnie, najgorzej siedzieć i myśleć co będzie i jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
W najbliższym czasie czeka mnie operacja usunięcia macicy z mięśniakiem 17 lipca mam się zgłosić do Szpitala.Mój mięśniak jest duży 6cm . Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o samej operacji, o zwyczajach panujących w tym szpitalu.O zagrożeniach związanych z operacją.Nie wiem czy się zagłębiać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
mój największy mięśniak ma 7 cm i jeszcze wiele mniejszych, ale to już nie ma znaczenia i tak wytną całą macicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
tyle tu kobiet dało radę więc my też musimy, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
Generalnie nie myślę o zagrożeniach tylko o pozytywnych skutkach tej operacji, która w konsekwencji przyniesie mi zdrowie, ulgę i pozwoli żyć i funkcjonować normalnie. Poczytam jeszcze forum. Pozdrawiam --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do noka
nie ważny jaki duży jest mięśniak, oczywiście w granicach rozsądku, ale czy Ci nie daje żyć? mnie zawsze jest przykro jak widzę dziewczyny idące na operacje bo mimo pozytywnego myślenia o operacji że mi przyniesie ulgę zdrowie jest dokładnie odwrotnie. I wolę zapytać czy na pewno musisz mieć noka operacje? nie wszystko da się załatwić pozytywnym nastawieniem, anka1002 czyli przykład wszystkich najgorszych i możliwych powikłać naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
operacja jest niezbędna i decyzję podejmowałam rok, ale niestety nie mam innego wyjścia, a krwotoków w pracy, kinie albo sklepie które przeżyłam nikomu nie życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do baaaa: robiłaś coś ze tej oponki juz nie masz, czy to z czasem zniknęła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Zniknie sama, to już moja druga operacja w tym samym miejscu. Z czasem też wyjasnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do eski
esko, dręczy Cię ta oponka, znam ten "ból, ja też taka estetka jestem i trochę zeszło zanim zaakceptowałam...zmiany. Figurkę sexy miałam po operacji jeszcze ze dwa lata, oponki wyraznej nie było tylko jak siadałam to fałdka nieco wisiała nad cięciem. Potem dopiero po jakichś dwóch latkach to już zaczęłam trochę tyć i menopauzalanie tracić młodą szczupłą sylwetkę, a teraz to już brzuszek sterczy, wzdęty, i jak w tym wieku, zamiast szczupłej talii i szerokiego rozumu - to odwrotnie. O menopauzie poczytałam i nie ma na to rady, tłuszczyk idzie na biodra, brzuszek wyrażny, karykaturka siebie. Musisz odrzucić słodycze, śmietany, dbać o dietę, ja tak robię ale tyję już chyba od samego oddychania?! anka1002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestem szczupła, przez tą operacje jeszcze schudłam i tylko ta oponka wystaje. Duzo ćwiczę,( no teraz mam przerwe) ale niestety bardzo lubie czekolade wiec zobaczymy czy ćwiczenia, do których mam nadzieje wrocić zrównoważą czekoladki w okresie menopauzalnym :) A ten twardy kabanos w miejscu cięcia to długo będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do eski
czy masz na myśli zrost na brzuszku po przecięciu mięśni brzucha, nie skórę ? to jest zrost, on zmaleje z czasem ale zrost to zrost. Ja wyczuwam go pod skórą jaki taki rów, zagłębienie i miejscami guzki. Żeby tego uniknąć to musiałoby się mieć operację przez pochwę albo laparoskopową. Nie dotykam brzucha bo nie lubię tego uczucia drętwego brzucha, te przecięte tam nerwy się nie regenerują. Ja mam skoliozę i nie powinnam mieć przez to ciętego brzucha, albo jeśli...to ostatecznie tylko pionowo bo przy skoliozie nie uda się proste poziome cięcie ani zrośnięcie prawidłowe i mi to wszystko dokucza, dyskomfort przy każdym ruchu a zwłaszcza chodzeniu. Ale kogo to obchodziło? najmniej lekarza a ja takiej informacji nie miałam przed operacją, sama musiałabym mu to powiedzieć przed operacją i szukać innego, żeby mieć laparoskopową lub przez pochwę robiony zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 02012MM
pytasz czy się zagłębiać dalej ? jeśli na 100% musisz mieć operacje to lepiej się nie zagłębiać, jakby każda pacjentka znała listę skutków i powikłań to by żadna się operacji nie poddała. Ale możesz się zagłębiać w tym kierunku i kwestii czy rzeczywiście na 100% musisz mieć operacje i jaką, czy jaką lepszą metodą, to jest nawet wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
ja mam dziś wizytę u lekarza i zapadną ostateczne decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
Zabieg odbędzie się 18 lipca. przeczytałam wszystkie informacje na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
jestem po wizycie u gina, idę 19 rano do szpitala, w południe operacja, chociaż określenie lekarza to zabieg, mówił ze trwa ok. godziny, w poniedziałek do domu, jak będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
cięcie brzuszne, dostałam wskazówki co mam dzień wcześniej zrobić i nie ma potrzeby lezeć w szpitalu (lewatywy nie praktykują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
no kazał mi wypić 2 saszetki proszku we wtorek, chyba że rano w srodę w szpitalu lewatywa ale nic mi nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
Forlax i od śniadania we wtorek nic nie jeść tylko dużo pić wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×