Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość baaaaa
nie bój się, strach ma wielkie oczy :} wcale nie jest tak strasznie. zawsze pierwsza operacja jest najgorsza, jestem po 40 tce i przeszłam już kilka operacji. Zawsze podchodzę do tego bez stresu, bo strach daje poczucie większego bólu. Jestem zawsze pełna optymizmu i z uśmiechem jadę na salę operacyjną, nawet przed pośmiejemy się jeszcze trochę z lekarzem z mojego głupiego gadania po gł. jasiu. Wcale nie jest tak strasznie. Więcej wiary, a zobaczysz, że to była pestka. Ból po jest, ale nie taki straszny, żeby umierać, są tabletki. Na noc bierz zawsze zastrzyk na spanie i przeciwbólowy, nie tabletkę, przez ten czas, jak będziesz w szpitalu. Po tygodniu będzie juuż ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
zle Ci włożyli wenflon albo masz uczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magnolia
cewnik zakładają jak jesteś w narkozie i nie powinnaś czuć bólu od cewnika jak się wybudzisz, a jak bedziesz czuła że boli i cewnik to natychmiast zażądaj żeby wyjęli, żeby cewki nie uszkodził. Czasem niedelikatnie zakładają albo za duży ale boleć NIE może. Wprawdzie będziesz ogólnie obolała ale wyraznie się czuje i rozróżnia ból od zle założonego cewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magnolia
po operacji obudzisz się na 100%, tego to się wcale nie obawiaj, ale z tym sexem...kurde, na Twoim miejscu kochałabym się nonstop aż do operacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję bardzo za otuchę Ostatnio takiej młodej dziewczynie na mojej sali założyli cewnik Boże jak ona szlochała strasznie ja bolało i to pół godziny przed zabiegiem Po wenflonie mam gule ale zaczynają chyba maleć po altace coś tam Operacja za około tydzień. Jestem panikarą po 3 operacjach dlatego si boje. Myślę, że gdybym nie miała mojego Pana Doktora tylko jakiegoś gruboskóra to nie dałabym rady a tak mi łatwiej w końcu to Anioł będzie na miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Nie bój żaby ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Po operacji będziesz miała czas na sex, no oczywiście nie zaraz, ale nic nie tracisz, a jednak zyskujesz naturalną antykoncepcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
Magnolio czarnobiała nie boli zakładanie cewnika,dasz radę,jesteśmy z tobą,trzymaj się i odezwij jak najszybciej po operacji.Dasz radę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
ja też miałam kluchę po wenflonie ale już zginęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TERMIN 17 LIPCA Pan Ginekolog uspokoił mnie dzisiaj więc juz emocje zaczynaja opadać. Pewnie przed operacją zacznę się bać. Ciszę się, że mam troszke czasu na pozałatwianie spraw Dziekuję pozdrawiam gorąco ufff muszę kisić się w domu całuski pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magnoli
Nie jestem na bieżąco z Tobą ale zapytam, czy z góry wiadomo że usuwasz macicę czy Twój dr będzie też próbował wyłuszczyć mięsniaki? niech spróbuje, jak jest taki dobry Anioł to napewno postara się, a nóż widelec. A co do seksu to po operacji jest inaczej, trochę się na tym polu traci. Ja tam wolałabym inne "antykoncepcje" ale niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięśniaka nie da się wyłuszczyć miejsce w którym sie znajduje o tym świadczy Druga sprawa nie mogę brać hormonów z tej grupy co posiadająca je mirena uczulają mnie. Mięśniak rośnie i to szybko obserwuje go na usg raz w miesiącu. Wyłuszczenie mięsniaka podaczas operacji nie do zrobienia ze względu też na przebyte już 3 operacje mój brzuch jest pocięty jak baleron. Zrosty są rozległe nie mogę ciagle sie operować. Nie ma wyjścia ufam mojemu Aniołkowi wie bardzo dobrze co robić dlatego przestałam dzisiaj juz zupełnie sie bać. Gdybym poszła do niego na wizyte tak z ulicy i powiedziałby usuwamy to może kiedyś pomyślałabym że za szybko, ale On długo starał się utrzymać na rózne sposoby moją macicę.Mój organizm est trfny i nie przyjmuje pewnych leków tak jak prosta rzecz mam wagę 44 kilo, a często dają mi dawki dla Kobiety i wtedy u mnie następuje efekt przedawkowania. Wiedziałam, że tak będzie co prawda juz po pirwszej wizycie i ktoś może zapytać to po co wydawałaś pieniądze. Właśnie po to aby mieć pewność, że to ostateczność i to się już dzieje nic się nie da zrobić. Pieniądze rzecz nabyta dzisiaj mam jutro nie mam i tak w kółko. Nie umiem oszczędzać nie przywiązuje do tego wagi. Antykoncepcja :) nie mam amatora i wątpie aby ktos chciał się ze mna kiedykolwiek umawiać jestem nieśmiała i dzika. Męzczyxni nie lubia takich kobiet więc problem z głowy. Operacja pozwoli mi żyć normalnie bez krwotoków i bólu ciągnięć skurczy, parć na jelito może też pęcherz daj Boże. Jestem juz gotowa też dzieki wam Dziewczyny jestescie bardzo duzym wsparciem dla mnie. Słowo ma ogromną moc. dziekuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Do Magnolia czarnabiałanie cytat nie mam amatora i wątpię aby ktos chciał się ze mną kiedykolwiek umawiać jestem nieśmiała i dzika. Za szybko się poddajesz.Dlaczego tak uważasz?Jest jeszcze internet a z tym możliwość poznania kogoś.Wiele par poznaje się w ten sposób,z rożnych powodów.Moja córka i syn poznali przez internet przyszłych życiowych partnerów,od lat są razem i szczęśliwi,więcej odwagi,wiary w siebie,tego Tobie zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolio
Masz już wszystko zaplanowane, nie boisz się, pozytywnie myślisz to świetnie. Piszesz że długo walczyłaś i zwlekałaś z operacją i że mięśniak tak położony że nie ma szans na wyłuszczenie.. Co do tego argumentu to gdybyś uparła się przy ratowaniu macicy to są chirurdzy dla których położenie mięśniaka nie ma znaczenia i wyłuszczają go gdy inni nie dają szans, np prof Grzegorz Jakiel czy Tomasz Rechberger. Ale fakt, kiedyś mogą się zrobić nowe a Ty nie możesz już nigdy mieć żadnej kolejnej operacji..i to jakby przesądza w twoim przypadku. Opcje laparoskopi, embolizacji i Esmya pewnie też już przerobiłaś.. Z tym że z tego co piszesz o sobie wynika że jesteś młoda, samotna, raczej bezdzietna, i delikatna....a to też są jakieś argumenty, stąd moja troska i mieszane uczucia, jak bedziesz się czuła bez..?. może planów macierzyńskich nie masz ale nie o to dosłownie chodzi, lecz nie będę Ci już 'burzyć' planów i poddawać w wątpliwość decyzji bo sama wiesz najlepiej jak się od dawna czujesz. Jeśli mdlejesz na kroplówkach w okresach to może rzeczywiście już gorzej być nie może.....Wracaj szybko do zdrowia i zyczę szybkiej rekonwalescencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Ci bardzo Sprostuje czuje się stara mam Dzieci i więcej nie mam potrzeby już mieć. Przede mną jeszcze jedna operacja na guzki w jelicie. Muszę oszczędzać brzuch bo nie wiem co jeszcze się przyplącze. Mój Lekarz sam zrozumiała, że nie ma już sensu dłużej walczyć. Jestem alergikiem umierałam po leku lutenyl po dupfastonie czy jakoś tak czułam sie dobrze ale krwawienie było okropne. Mam dość najważniejsze że dzisiaj jjuz ucieszyłam się z faktu pozbycia sie krwawej gąbki po telefonie koleżanki Nasze problemy zaczęły się 3 lata temu w lutym obie poszłysmy do innych Lekarzy podobnie nas leczyli tylko że ja zdecydowałam sie na mirene a ona na lek hormonalny najnowszej generacji po którym 14 dni temu szybko wycięto jej macicę bo nie można było zatrzymać krwawienia. Ja ide w połowie lipca więc jest lepsza o kilka dni. Żartowała ze mnie że jestem druga ona juz ma za sobą. Będę opisywała wszystko szczegółowo tak dla Dziewczyn chyba że nie wrócę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba bierze Esmya ? bo ten lek jest od miesiaca,moze dwoch dopiero dostepny,a kuracja trwa 3 miesiace. ja wstrzymalam sie od operacji i zaczelam terapie... Tobie Magnolio zycze szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Już za późno decyzja podjęta Gdybym była z kimś kto chce mieć Dziecko to może zawalczyłabym, ale to za duże ryzyko u mnie. Dziękuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Leczenie mięśniaków hormonami, to najgorsze, co może być. Najlepiej wstrzymać całkowicie krwawienie, jesli to możliwe, a i to nie wiadomo, czy pomoże. orgametril wstrzymuje calkowicie krwawienie. brałam, ale mięśniaki nie znikneły, więc nie każdemu pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dziennie mam inne myśli dziś się boje operacji mam ochotę wyjechać zaszyć się gdzie i nie wracać. Tylko ,. że znowu dostanę krwawienie. Ten lek zatrzymuje całkiem okres na prawdę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam jak kiedys przed operacją zwiałam ze szpitala Zobaczyłam koszulke białą i w nogi do domu to taki odruch nie do opanowania. Nikt sie o tym nie dowiedział z rodziny powiedziałam , że przełożyli mi zabieg, a mój wtedy jeszcze mąż zapytał a dlaczego masz na sobie koszulę szpitalna i bamboszki? To wyglądało na szaleństwo. BYłam wtedy młodziutka, ale teraz boję sie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Nie bój się, optymistyczne podejście na prawdę pomaga przejść przez cały ten bałagan. Jestem też po kilku operacjach i zawsze jestem tego zdania, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jestem po 40ce i nie udało mi się niestety założyć rodziny, bo lekarka powiedziała mi, że z endometriozą nie mam szans. Nikt mnie nie chciał leczyć, a ja nie znosi lam wtedy dzieci, tylko dlatego, że pozbawiono mnie zludzeń na ich posiadanie. nienawidziłam kobiet, które bez problemu rodziły. Wszystkie moje związki się rozpadly, a ja tak bardzo pragnęłam mieć rodzinę. Decyzję usunoięciua części macicy podjął za mnie lekarz. Wytłumaczył mi, że jede3n zmoich dwóch wykrytych mięśniaków wciska się w jajowód i usunięcie go laparoskopią może spowodować prze bicie cienkiej w tym miejscu tkanbki, co wiązaloby się z cięciem. Samno wyłusczenie nie daje poczucia komfortu, bo za parę tygodni, miesięcy, czy lat i tak trzeba by znowu usuwać, a nawet już operować . Więc jest to najwyższy czas pozbyc się klopotu. Bądz dobrej myśli, nie jesteś odosobniona ze swoim problemem, więc glowa do góry i tzrymam kciuki. Ja juz zapomnialam, że bylam operowana niecałe dwa miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Jeśli chodzi o tren lek, to przy moim non stop krwawieniu po pierwszej tabletce miałam już słabo, a po drugiej ustało. Jak się ją bierze cały czas bez przerwy, to nie ma krwawienia, stosuje się ją również w uregulowaniu miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziękuję jestem z tym probleem sama nie mam męża który by mnie wspierał czy pomagał psychicznie. Prócz mojego Pana Doktora, tyle mi pomaga , że nie wiem jak ja mu podziękuję. /bez podtekstów/ Jak człowiek ciagle troszczy się o innych i wszystko załatwia sam to jak nagle masz problem okazuje się, że nie ma nikogo kto by Ci pomógł i własnie to sobie teraz uswiadomiłam. Dzieci na wakacjach, ale to dobrze. Zamęczyłam Doktora juz chyba na mnie patrzeć nie może dlatego muszę iść i zrobic porzadek masz rację. Dzieci rosną i idą w swoja stronę, a człowiek zostaje zupełnie sam no z pracą ale ile można pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×