Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Magnolia czarnabiała:)
Beaa krwawisz mocno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Za dwa tygodnie idę na operację usunięcia macicy .Bardzo się boję nie samej operacji ale najbardziej okresu po ,jak długo będę w szpitalu i w jakim stanie zdrowia mnie wypiszą czy w domu będę mogła samodzielnie ugotować jakiś obiadek bo nie mam żadnej pomocy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez syrenka
Jestem 9 miesiecy po operacji usuniecia macicy i szyjki,jajniki mam zostawione.czuje sie dobrze,nie mam zadnych problemow z zadnej strony.caly ubiegly rok minal jak zly sen.teraz juz tylko radosc i cieszenie sie zyciem.pozdrawiam Syrenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia Czarnabiała, krwawię tak, jak dwa, trzy dni przed zakończeniem okresu. Do wczoraj wystarczyła mi wkładka, dzisiaj już mam podpaskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez 25 dni było bez krwawień, a teraz wygląda na to, jakbym miała w swoim czasie okres, licząc od operacji. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam krwawienie od kilku miesięcy non-stop, bez końca. Hemoglobiny 32. Mięśniaki, jeden wciskający się w jajowód. Gdybym usuneła tylko mięśniaki, za jakiś czas musiałabym ponownie iść pod nóż. Miałam już jedną operację 10 lat temu, usunięte torbiele endometriozy i mięśniak. Jajniki oczyszczone z ognisk endometriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam powtórzyć badania krwi Rodzinny dał mi skierowanie powiedział, że nie dość, że świadczy o stanie zapalnym to jeszcze coś z krwinkami się dzieje. Po miesiączce pójdę i zobaczymy co dalej. Też się wycierpiałaś Pozdrawiam i dziękuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan73
Dlatego taka operacja daje nam możliwość urodzenia się na nowo. Zaczyna się dla nas nowe, lepsze życie. Bez miesiączek, bez plamień, bez podpasek, bez wkładek, bez życia "pod kalendarzyk", bez planowania wszystkiego pod to świństwo. :) Zaczynamy żyć nie myśląc o naszym organizmie. :) No i wreszcie można spokojnie nosić białe, dopasowane spodnie, białe spódniczki i białe bikini ;P Trzeba widzieć TYLKO plusy takiej operacji, a ewentualne minusy z czasem jakoś okiełznać ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1973041111
Ja bym poszła do lekarz gdybym krwawiła ,ale wyczytałam ,że może wystąpić krwawienie i ,że nie jest to zły objaw ale lepiej się upewnić :) A co do współżycia to dwa tygodnie zdecydowanie za krótko ja byłam na wizycie po 5 tygodniach i pytałam to jeszcze przez 4 tygodnie kazał się wstrzymać (mimo wszystko w środku wszystko dłużej się goi) Ja nie mam usuniętej szyjki tylko trzon macicy i jeden jajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to jest????
Powiedzcie drogie Panie ile tygodni tak naprawdę potrzeba aby wrócić do formy? Nie chodzi mi tutaj ani o możliwość uprawiania nie wiadomo jakich sportów, ani o możliwość współżycia. Po jakim czasie można bezpiecznie wrócić do swoich obowiązków, do pracy? W moim przypadku jest to konieczność wychodzenia po schodach na 3 piętro - dziennie jakieś 3-4 takie wycieczki tam i z powrotem oraz około 2 godzinna praca na stojąco i kilka godzin siedzącej. Do tego niestety schylanie się, kucanie, podnoszenie rąk, zginanie się. Podjęłam studia (lepiej późno niż wcale ;) ), które chciałabym od października kontynuować. Niestety prócz siedzenia na wykładach odbywają się kilkugodzinne ćwiczenia w pracowni. Operację- laparoskopową mam w połowie sierpnia. Nie wiem, czy powrót na uczelnię nie jest zbyt ryzykowny. :( Z drugiej strony żal tracić roku. Pracę mam na szczęście tylko na zlecenie i za biurkiem, więc ten problem mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1973041111
Dwa ,trzy miesiące to minimum zanim podejmie się pracę tak przynajmniej mi powiedział lekarz wszystko w zależności jaki rodzaj pracy wykonuje się ale najlepiej zapytać swojego lekarza on na pewno powie dokładnie .A co do wchodzenia po schodach to chyba nie ma czasu bo jak wiadomo to trzeba robić i nikt nas po schodach nie będzie wnosił ja sportu jeszcze nie uprawiam ale chodzę na długie nawet 4-5 kilometrowe spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Na który dzień po operacji wyciagąją cewnik? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to jest????
Dziękuję za odp. O schody zapytałam dlatego, że w którymś wątku natrafiłam na wypowiedź jednej pani, która pisała, że po wdrapywaniu się po schodach źle się poczuła, dostała bólu brzucha i zaczęła krwawić. Bała się, że coś jej puściło w miejscu szycia. W moim przypadku to stare budownictwo i bardzo dziwne schody. Koszmarnie się po nich wychodzi. Zdrowa mam czasem problem z wyjściem- uda drżą, zadyszka łapie :) no to po operacji strach się bać ;) A cewnik z tego co wiem usuwa się na drugi dzień. Przed pierwszym uruchamianiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Dziękuję Skupiłam się na macicy, a tu kolano mi spuchło jak bańka dobrze, że mamy w szpitalu dyżur może coś zaradza:) Pozdrawiam i życzę wam zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1973041111
W szpitalu w którym ja leżałam cewnik można było usunąć na drugą dobę ale panie pielęgniarki się pytały czy chcemy aby nam wyciągnąć czy zostawić jeszcze na dobę ,myślę ,że zostawić bo wygodniej jednak mimo wszystko człowiek troszkę obolały.Na drugą dobę pończoszki mogliśmy zdjąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
cewnik wyjmują i trzeba wstać jak najwcześniej żeby się zrosty nie robiły,nie jest łatwo ale moim zdaniem trzeba ,szybciej się dochodzi do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
do Trea77 ugotuj sobie jakąś zupkę czy dwie i zamroz będziesz mieć łatwiej bo z pewnąścią nie będziesz miała ochoty stać przy kuchni,nie martw się będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Dziękuję To wszystko jest takie trudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1973041111
Magnolio tylko tak wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to jeeest
Co do cewnika to najlepiej usuwać jak najszybciej się da. Niestety im dłużej ma się cewnik (chociaż przyznaję wygoda niesamowita) tym większe ryzyko zakażeń. Później męki po usunięciu są straszne. Silny ból, pieczenie, uczucie jakby się pęcherz obrywał, nie ma szans oddać moczu, a jeśli już się uda, to w strasznych bólach wyleci kilka kropelek :( Baaardzo przykra dolegliwość :( Wiem co mówię, dlatego przy operacji babskich narządów odradzam leżenie z cewnikiem. Niech usuwają najwcześniej jak się da. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Męczę sie z mireną jak nie szczypie i piecze to miesiączka juz 7 dzień, migreny, bóle brzucha jestem zmęczona i muszę się wreszcie zmobilizować iść i usunąć wtedy zacznę żyć normalnie. Dobrze, że teraz mam juz wakacje, ale ten czas powinnam wykorzystać na dochodzenie do siebie po operacji, a mój Lekarz mi tłumaczy, że po operacji może być gorzej tak mnie przestraszył, że już sama nie wiem co robić dlatego się męczę , ale już nie mam siły. Zazdroszczę Ci Aniu jesteś juz po wszystkim cudownie:) Dziękuję Ci i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z tym cewnikiem miałam problem po ostatniej operacji strasznie bolał mnie pęcherz niczym nie mogli mi tego wyleczyć dopiero antybiotyk w kroplówce pomógł. Nie pamiętałam jak długo mi to trzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Mnie wyjęto cewnik dopiero na 4 dzień,nie miałam po wyjęciu problemów z siusianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×