Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

Pani Misiowa wiem,ze ogladalas:) madzik to ciaza chyba jest,bo od 5.0 juz wskazuje ze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik nigdy tego nie robilam i niestety nie mam o tym zielonego pojecia ale ktoras z dziewczyn na pewno sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Madzik
**GONADOTROPINA KOSMÓWKOWA(HCG) I BADANIA USG** Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowanym przez kosmówkę łożyska. Składa się z dwóch podjednostek alfa i beta. Podjednostka alfa jest wspólna dla HCG, TSH i LH, podjednostka beta jest charakterystyczna dla HCG. Gonadotropina kosmówkowa podtrzymuje czynność ciałka żółtego we wczesnej ciąży (do 8-10 tygodnia). Jeśli dochodzi do implantacji zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml). Ale ponieważ wiele zarodków jest wadliwych genetycznie (niektórzy uważają, że nawet 50 % z nich) i często dochodzi, do „mikroporonień” to dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych > 25 mIU/ml) oznacza ciążę. HCG jest także wykrywalne w moczu i tę właściwość wykorzystują domowe testy ciążowe. Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie jego poziom obniża się i taki pozostaje do końca ciąży. U kobiet, które otrzymały w cyklu poprzedzającym ciążę preparaty zawierające HCG wykrywalne stężenia tego hormonu utrzymują się przez 5 do 14 dni zależnie od zastosowanej dawki i indywidualnej reakcji organizmu (średnio jest to 10 dni). Normy wartości HCG w zależności od wieku ciążowego liczonego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki są bardzo szerokie. Ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie ! W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży. Wskazaniem do badania HCG jest także monitorowanie skuteczności leczenia ciąży pozamacicznej metotreksatem oraz nadzór prowadzony po leczeniu zaśniadu groniastego lub nowotworów kosmówki. Uwagi: We wczesnej ciąży za przyczyną wzrastającego poziomu stężenia HCG nagłemu pogorszeniu ulegają objawy zespołu hiperstymulacji jajników. Ze względu na stymulujące funkcje ciałka żółtego właściwości HCG, zawierające je leki stosowane są w celu korekcji zaburzeń fazy lutealnej i podtrzymania ciąży. Jest to alternatywa dla suplementacji progesteronem. Ze względu na podobieństwo HCG do LH leki zawierające HCG są wykorzystywane w zastępstwie LH w celu sztucznego wywołania pęknięcia pęcherzyka. HCG i USG U kobiety z 28 dniowymi cyklami miesiączkowymi pęcherzyk ciążowy jest najwcześniej widoczny w USG dopochwowym w 32 dniu cyklu, przy poziomie HCG większym od 1000 mIU/ml (najwcześniej przy stężeniu 500 mIU/ml) Średnica pęcherzyka powiększa się średnio o 1 mm na dobę (przynajmniej o 0,6 mm). Echo zarodka najczęściej widać w pęcherzyku o średnicy 10-25 mm. Za patologią może przemawiać: Brak pęcherzyka ciążowego przy HCG >= 1500 mIU/ml (Uwaga! W ciąży ektopowej może występować tzw. pseudo-pęcherzyk). Brak echa zarodka przy pęcherzyku o średnicy powyżej 25 mm. autor tekstu źródłowego: Pani Dr Ilona Królak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Madzik
NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji) Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml 10 DPO —- 5 - 50 12 DPO —- 10 - 100 14 DPO —- 20 - 200 16 DPO —- 40 - 400 18 DPO —- 70 - 800 20 DPO —- 140 - 1600 22 DPO —- 180 - 3200 NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period) 3 LP — 5 - 50 mIU/ml 4 LP — 5 - 426 mIU/ml 5 LP — 18 - 7,340 mIU/ml 6 LP — 1,080 - 56,500 mIU/ml 7 - 8 LP — 7, 650 - 229,000 mIU/ml 9 - 12 LP — 25,700 - 288,000 mIU/ml 13 - 16 LP — 13,300 - 254,000 mIU/ml 17 - 24 LP — 4,060 - 165,400 mIU/ml 25 - 40 LP — 3,640 - 117,000 mIU/ml kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegos czasu Was podglądam, jest tu bardzo milo wiec postanowiłam się dołączyc Ja tez chce już dzidziusia;) ale jestem kobieta z małymi przejsciami;)- otóż parę lat temu mialam operacje – cysty na jajnikach…jajniki się ostały ale nadal pracowac dobrze nie chcialy…ciągle nowe cysty..brrrrrrrr wiec zaczęłam brac pigułki (mimo ze antykoncepcja nie była mi wówczas potzrebna), każdorazowe odstawienie pigulek kończyło się tym samym- nowa cysta… wiec bralam je non stop… teraz chce już dzidziusia… odstawilam pigułki… i nie wiem kiedy mój organizm wróci do normy, moja gin twierdzi ze najlepiej byloby od razu zajsc po odstawieniu- żeby nowa cysta nie zdążyła się utworzyc… ale ja nie wiem czy to dobry pomysl… pyzatym nie iwem jak mam sobie wyliczyc kiedy SA „te” dni… a na codzienne „bara bara” nie ma czasu. Od 3 dni robie testy owulacyjne ale nic … wiec nie iwem czy w ogole w tym miesiącu będę miala owulke… a może mój organizm jest uśpiony po tych pigułach!! Poradzcie cos, czy ktoras Brala pigułki przez dłuższy czas i jak szybko organizm wrócił do normy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze uciekam bo tak mi sie spac chce ze zaraz na klawiaturze zasne,Ewelka niestety ale ja ci nie pomoge bo nigdy tak nie mialam,buziaczki jutro wpadne was poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIKA1410
MADZIK255 GRATULUJE Z CAŁEGO SERDUSZKA TERAZ DBAJ O SEBIE I O SWOJĄ FASOLKĘ W BRZUSZKU JESZCZE RAZ SZCZERE GRATULACJEPA TRZYMAJ SIĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIKA1410
EwelkaO WITAMY CIĘ NA NASZYM FORUM DOBRZE ŻE ZDECYDOWALAŚ SIĘ PISAĆ Z NAMI O SWOICH PROBLEMACH JAK PEWNIE CZYTAŁAŚ KAŻDA Z NAS MA MNIEJSZE CZY WIĘKSZE PROBLEMY Z ZAJŚCEM W CIĄŻE WSPÓLNIE POMOŻEMY CI NA TYLE NA ILE NAS STAĆ JA TEZ BRAŁAM PRZEZ 6 MIESIĘCY PIGUŁKI I GDY ZDECYDOWAŁAM SIĘ ZAJŚC W CIĄZE TO MÓJ LEKARZ PROWADZĄCY POWIEDZIAŁ ŻE MUSZĘ ODCZEKAC CONAJMNIJ 3 MIESIĄCE I TEŻ TAK ZROBŁAM PSZEPRASZAM ALE MUZĘ JUŻ KOŃCZYĆ BO OCZKA MI SIĘ ZAMYKAJĄ PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIKA- dzieki, mnie tez sie wydaje ze powinno sie odczekac 3 miesiace... ale z drugiej strony po 3 miesiacach u mnie juz na pewno beda cysty na obu jajnikach- bo one strasznie wariuja- i znow albo hormony alebo operacja...brrrrrrrra pozdrawiam, lece do pracy, potem do szkoly (podyplomowe), potem jeszcze zakupy.....wiec nie wiem czy zdaze dzis tu zajrzec ale jutro na pewno nadrobie. pozdrawiam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obca dzidzie z tych kłopotów wyrosną zobaczysz, a chłopcy którzy mają problemy z mówieniem i późno zaczynają mówić są przeważnie bardzo inteligentni i później prześcigają rówieśników. przynajmniej ja znam trzy takie przypadki w tym mój mąż. Sara zegar ci bije ale nie czasowstrzymywacz ci potrzebny ale BUDZIK :D żeby ci szybko zadzwonił ! Misiaczki juz widzę twoje wielkie pękające pęcherzyki !!! Myśl tak sobie i wyobrażaj je to jeszcze pewno im pomoże :) Madzik widzisz beta coś wykazała !!!! :D Patinko niestety mama była u mnie tylko jeden dzień. Szkoda bardzo ale musiała wracać, bo ma w domu babcię staruszkę, którą się musi opiekować. może jeszcze przyjedzie jak się dzidziuś urodzi. Anika koteczku wyłącz caps locka jak piszesz bo ciężko się czyta drukowane. 🌻 :) Ewelka rób sobie te testy owulacyjne i obserwuj śluz, jak tylko coś wykażą to do roboty, wierzę żę ci się uda zanim nowe paskudztwo ci się zdąży zrobić. A mnie już coraz bardziej kuje w dole brzucha, juz z trudem chodzę, wydaje mi się że mi się brzuch powoli opuszcza. Coś mi sie widzi że moja dzidzia się szykuje powoli na ten świat. klapek 👄 Smerfetko biedactwo ...🌼 Myszko a ty w pracy ? 👄 Jolanta 👄 Pani Misiowa [ usta] Nikolka 👄 i reszta dziewczynek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Misiowa na pierwszych USG miał być chłopiec ale na ostatnim lekarz nie chciał tego potwierdzić. Poczekam jeszcze na następne USG które mam niedługo i zobaczymy.... :) ale wydaje mi się że to chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imienia jeszcze nie mam, zobaczę jak będzie dzidziuś wyglądał "p może nazwę go Pawełek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki u mnie po staremu niunio rozrabia coraz bardziej ale tez rozkoszny jest coraz bardziej wyslalam nowe zdjecia na nk Misiczki ja od pozcatku chodzilam na monitoring bo jak nie bedzie moitoringu moze torbiel sie zrobic a tak wogole to nie mow ze za pirwszym razem sie nie uda bo to bzdura bo wlasnie czesto za pierwszym razem z clo sie udaje!!! Obca napewno bedzie dobrze ja cos o napieciu miesniowym wiem wiec potrzebna dobra rechabilitacja i niedlugo zapomnisz ze mialas taki klopot wiec glowa do gory a staszy synek jak sie niedlugo rozgada to bedziesz mala jeszcze dosc zonaczysz pozdrawiam Sara ja tez juz urodzilam i staram sie zagladac jak tylko mi niunio na to pozwoli niezapominaj o mnie ;p;p;p a ty tez sie niedlugo doczekasz tylko zanjdz dobrego gina co wreszcie przywola twoje pecherzyki do porzadku:P Pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efqa_______ to bedzie kolejny chlopczyk u nas, Pawełek bardzo mi sie podoba, moj synek miał być wlasnie Paweł albo Kacper ale brat męża to Paweł wiec zaraz by mnie teściowa cos mi powiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×