Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Ja przytyłam w ciąży 22 kg a teraz 9 miesięcy po porodzie wazę mniej niz przed ciąża. Ale mam niestety "zmarszczki" na brzuchu i taki jakby rozciągnięty pempek :/ jak Wasze brzuchy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes20202
hej dziewczyny ja mam troche nietypowa sytuacje z tym ze jestem w norwegii a tutaj lekarze mi na pytania przewaznie odpowiadaja wygodnym "i don't know" do polski obecnie poleciec nie moge bo groza ze strace caly zasilek od poczatku ciazy wiec musze tu chodzic na wizyty kontrolne.teraz jestem wedlug kalendarza w 26 tyg ciazy a wedlug USG 27 wczoraj bylam ponownie na wizycie bo musze chodzic co 2 tyg i okazalo sie ze juz przytylam 17kg lekarz zrobil wielkie oczy i powiedzial ze to nie jest normalne jak zapytalam co to moze onaczac on powiedzial NIEWIEM!! dodam ze przez pierwsze 3 mies ciagle wymiotowalam i zamiast tyc ja chudlam a wcale sie nie objadam slodyczami a teraz jem niewiele wiecej jak przed ciaza i wymioty nadal mi sie zdazaja ogolnie nie przesiaduje caly dzien bez ruchu mam fizyczna prace i staram sie conajmniej 2 godz dziennie chodzic do pracy zeby sie nie zasiedziec...jak myslicie co moze sie wiazac z tym szybkim przybieraniem na wadze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osłabia mnie jak piszecie że to nić że 30kg przytyła w ciąży bo potem schudła ale nie wieże że jej ciało wygląda jak z przed ciąży szczęście mają nieliczne do braku rozstępów i cellitu myślę że te normy po coś są i skoro lekarz zalecają przytyć nie więcej niż 0,5 na tydzień to nie wyssali to z palca .Jestem za dobra i zbilansowana dietą i jest to oprócz zdrowia mojego i dziecka dla mnie priorytet w ciąży to jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea......
agnes jedz do PL i moze neich ci zrobia bardziej kompleksowe badania (moze cukrzyca jakas albo cos z tarczyca?) bo skoro sie nie obzerasz a tak tyjesz to raczej to nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes20202 faktycznie nie ciekawie ja dbasz o siebie a co do lekarza to nie kazał ci jakich badań zrobić dodatkowych a jak się czujesz masz obrzęki ile wody dziennie pijesz a ile razy chodzisz sisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Ja na dzis mam termin a na wadze 20+ przed ciążą byłam bardzo szczupła i jestem dosc wysoka, wszyscy mowia ze nie widac tej wagi za bardzo ale sie nie przejmuje, moja mama ze mna w ciazy przytyla ponad 20 kg a po porodzie po 3 miesiacach wazyla mniej niz przed. Wiec nie ma co sie stresowac tymi srednimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes20202
obrzekow niemam wogole badania moczu mi robili i jakies badanie krwi ale stwierdzili ze jest ok z samopoczuciem to jest roznie bywaja dni ze czuje sie lepiej niz przed ciaza a czasem w dolku cos mnie boli jakby zgaga dawala do znaku ale nie jakas zwykla tylko taka ze ruszyc sie nie moge i jadac samochodem kazdy nawet najmniejszy dolek na drodze do wymiotow mnie doprowadza kurcze mam gdzies ze mam ogromne rozstepy i ze jeszcze troche to bede wygladac jak dorodny prosiaczek aby zeby z dzidzia bylo wszystko ok:/(ale cukrzyca to chyba wyszla by w badaniu krwi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes20202
plynow hmm jakies 1,5l moze dziennie a siusiu na poczatku ciazy duzo czesciej niz teraz a podobno powinno byc odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Agnes ja mysle ze skoro masz wyniki dobre to nie masz sie czym przejmowac poprostu tak czasmi jest ze jedne tyja wiecej a inne mniej, ja sie przejmowalam do pewnego czasu, nad figura i rozstepami popracuje po porodzie a tych drugich nie moglam przebolec ale wazniejsze zdrowie dziecka. Jestem dobrej mysli a podobno najlepsza silownia jest wlasnie to malenstwo ktore sie urodzi :D Glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes20202
dzieki za pocieszenie Iva:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Ile kobiet na swiecie tyle roznych przypadkow, nie mysl tyle o tym a bedzie wszystko dobrze, ja sie balam ze skoro tyle przytylam to i dzidzia bedzie duza ale lekarz mnie z bledu wyprowadzil. Ja przytylam 20 kg a moja dzidzia wazy 3200 i stwierdzil ze skoro mam ochote jesc to mam jesc a moje wyniki tez byly dobre i cukrzycy brak a slodyczy to zjadam na potege :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka2605
35 tydzień + 11 kg . czekam co dalej.... ;-)) czy waga w koncu stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea.......
ja jestem w 11 tyg i juz przytylam z 4 kg :( :( i wcale sie nie objadam zadnym gownem, tylko warzywa, owoce. jak jem cos slodkiego to staram sie siegac po jakies lekkie biszkopty czy lzejsze slodycze. ale u mnie taki problem jest jak sie nie ruszam (ostatnie kilka tygodni bardzo zle sie czulam i kazda wolna chwile spedzalam na kanapie). teraz moje samopoczucie sie powoli poprawia, wiec chce zaczac troszke cwiczyc (chociazby spacer). moze troche zumbe (bo mam na PS3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggfhgfghf
ja przytyłam 8 kg, ale odchudzałam się przez 8 miesięcy. dieta 1000 kcal. przez ostatni miesiąc dałam sobie spokój. aha - dziecko zupełnie zdrowe, bo pewnie zaraz się posypie, że zagroziłam dziecku ;) I prawie 4 kg miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea.......
no to mialas po prostu szczescie, ze dziecku niec nie jest, ale dieta 1000 kalorii to naprawde idiotyczny pomysl w ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciazachodniopomorskie
pisałam na tym forum jakis 7 miesiecy temu...na początku drugiej ciaży...bardzo bałam sie ile przytyje i jak to bedzie...dodam ze mam tendencje do tycia i aby byc szupła bardzo musze uwazac na to co jem i bez ciazy...w 6 miesiacu ciazy przytyłam 5 kg. byłam załamana a moja Pani doktor stwierdziła ze do konca ciazy utyje z 40 kg i wyzwala mnie od grubasów...płakałam po tym z tydzien czasu i zastanawiałam sie co zrobic zeby juz nigdy nie usłyszec czegos takiego...i zmienilam sposób odzywiania...wogole przestalam jesc słodycze chleb masło...za to duzo owoców warzyw...gotowane potrawy na obiady...pod koniec 9go miesiaca miałam 14 kg na plusie...urodziłam zdrowa wielka córeczke 4800kg i 61 cm:)jutro skonczy 2 miesiace a ja waze mniej niz przed ciąża:)zero rozstepów:)trzy dni po porodzie zero opuchlizy na stopach i dłodniach:)pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko recznie i bez wirowania
64 kg na starcie, teraz w 34 tc 80 kg czyli już 16... najwięcej wpadło w 6 m bo aż 5, a teraz zwolniło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 1 MIESIAC 5 KG WOW TO CO TY JADŁAŚ ? JA W CAŁEJ CIĄŻY 20 KG ALE JAK ODEJMĘ WAGĘ DZIECKA,POWIĘKSZONE PIERSI,ŁOŻSKO,WODY...TO NIEWIELE :) Mi się przytyło dużo bo od 6 miesiąca musiałam dużo leżeć a brak ruchu to wiadomo duzo osob je za 2 a nie dla 2 i stad efekty takiej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko recznie i bez wirowania
saleminkaa8, myślę, że ja w całej ciąży przytyje tak jak Ty 20 kg... nie jadłam w 6 miesiącu nic szczególnego- cały czas odżywiam się tak samo, po prostu jakbym tyła z powietrza... za to ostatni miesiąc przytyłam raptem 1 kg, a powinnam teraz na końcówce tyć najwięcej prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea....
problemem wagi chyba jest tez to, ze woda sie w organizmie zatrzymuje? ja zaczynam teraz codzienne spacery i jakies male cwiczenia na nogi. w II trymestrze chce tez zaczac chodzic na basen (jak lekarz pozwoli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tej pory
5kg, 29 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
Ja zaczynałam z 63 kg. Chociaż u lekarki na badaniu waga zawsze pokazuje więcej niż moja w domu. I pierwszy wpis jaki mam, to 65 kg. Tyłam całą ciążę, 2 miesiące miałam przestoju, kiedy waga nie drgnęła, potem systematycznie przybierałam. Wszyscy mówią, że tylko w brzuch, a resztę mam normalną:) ALE: ja tuż przed zajściem w ciążę miałam zdiagnozowaną subkliniczną niedoczynność tarczycy, niewielka, ale jednak. Zanim dobrali mi dawkę, którą co chwila trzeba było zmieniać z racji nabierania ciała, minęło pół ciąży. Teraz jestem w 38 tc i mam na plusie około 20 kg. Jestem załamana. Jadłam więcej w ciąży, ale nie były to ogromne ilości. Na słodycze miałam mega ochotę jakieś 2 tygodnie non stop w II trym, teraz staram się ograniczać. Dziś waga mi spadła wg mojej domowej o kilo. Dziecko mam duże wg usg, bo w 36 tc ważyło 3200. Brzuch mam wielki, fakt. DO tego mam wiecznie opuchnięte stopy i łydki, jak Shrek. dłonie też puchną. Mam nadzieję, że uda mi się szybko wrócić do wagi sprzed ciąży... I mam nadzieję, że leki na tarczycę też mi to ułatwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasesese
agnes20202- ja tez rodze w Norwegii. Zostało mi jeszcze dwa tygodnie do terminu. Jesli chodzi o cukrzyce to ja dopiero co mialam wykonaną próbe, bo z jednego badania krwi to nie wyjdzie. Położna sama mi zaproponowała bo gruba jestem, chociaż w tej ciąży przytyłam 16 kg, za to w pierwszej 30kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem cos....
w co trudno uwierzyc:) otóż w swojej pierwszej ciązy ,w 8 miesiacu ważyłam niecałe 49 kg:) w 3 miesiącu wazyłam 43:),ale tak rzygałam,że masakra,myślałam,że wyrzygam tą ciązę.........druga ciaza była bardzo podobna..........teraz nie jestem w ciązy i waże 55:)............sama nie wiem jak to mozliwe:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeby nie przytyć
trzeba sobie nie folgować i nie udawać, że dziecko "potrzebuje" dodatkowego 1500kcl dziennie (najlepiej w postaci słodyczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
ja jestem w 20 tygodniu i przytyłam 6 kg. przez ostatnie kilka miesiecy przed zajsciem w ciaze udalo mi sie wlasnie tyle zrzucic, a teraz kochane kilogramy wrocily do mnie:) boje sie zeby podczas ciazy nie przytyc za duzo bo wiem ja to meka zeby potem to zrzucic, ale piszecie ze karmienie piersia to najlepsza "dieta" i mam nadzieje ze w moim przypadku tak bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
wogóle są tu jeszcze jakies kobitki z terminem na marzec? jak u Was wyglada sprawa tycia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam też termin na marzec
przybyło mi już 5 kg;) 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
uff...to na szczescie podobnie jak ja:) mnie strasznie dziwi ze niektore kobiety wogole nie tyja do polowy ciazy, albo wrecz przeciwnie-chudna.. ja na szczescie nie mialam zadnych przykych dolegliwosci typu wymioty, jem wlasciwie tak jak przed zajsciem w ciaze a kg same leca:) gdyby w drugiej polowie przybylo tyle samo to byloby super:) ale pewnie bedzie wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×