Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość maggie32
ja jestem w 14 tyg i na razie nie przytylam..no moze z pol kilograma..to chyba zalezy jednak od uwarunkowan genetycznych i tego jak sie w ciazy odzywia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczeeeeeeeeeee
a ja 8 tydzień i już 3,5 kg do przodu... tyle ze przed zajciem nie jadlam prawie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) ja jestem w 9 tyg. Narazie zaliczyłam - 1kg. No ale mlutka tez nie jestem - 165cm/66 kg. Panicznie się boje mega rozmiarów po ciaży- to mój pierwszy bobasek :) Całe zycie byłam na diecie. W koncu basen aerobik przyniosły efekty, bo pomimo, że idalnej figury nie mam- mam super proporcje i naprawde ładny brzuch, którego mi zazdroszczą nawet szczuplejsze koleżanki. Nie mam tez grama celulitu i ani jednego rozstępa. I lekarz narazie pozwolił utrzymywac mi aktywnośc fizyczna, więc -juz nie codziennie- ale 3 razy w tyg. pływam. Czytając wasze niektóre wypowiedzi, optymistycznie zaczęłam patrzeć na to wszystko, może uda i się w miarę nie roztyć??? Najgorsze jest to, że w pracy mam kilka matek- POlek z tłusstymi włosami i 30 kilogramową nadwagą. I gnebia mnie za to, że dziecko jest dla mnie nie wazne, tylko moja talia. A i owszem- jest wazna!!! czy to zle, że chcę wygladac normalnie i cieszyc się macierzyństwem bez zbednego balastu? To przeciez nie oznacza, że nie kocham małej istotki, która we mnie rośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia82
Witam Ja mam 20 tydzień i dopiero 4.100 kg. Z jednej strony bardzo sie cieszę ale z drugiej martwi mnie to czy dzidzia nie bedzie za malutka - chociaz wszystkie parametry na USG sa prawidłowe. Nie mam końskiego apetytu , jem tyle ile potrzebuje nie obrzeram sie bo nie potrafie zjeść ponad własne siły - wiec na pewno nie jem" za dwóch" Martwi mnie tylko to że ze nie mam ochoty na owoce i warzywa - owszem do obiadu jakąś surówkę wciągam ale nie jest to moim zdaniem zbyt wiele. Z drugiej strony nie potrafie sie zmuszać do jedzenia czegoś na co nie mam ochoty - szczegolnie że przez pierwsze trzy miesiace ciazy wszystko co jadłam to zwracałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blacksieczka
Ja rozpoczęłam 5 miesiąc i już na plusie mam ok 10 kg. jeśli komuś o tym mówię nikt mi nie wierzy... Ale faktycznie tak jest, brzuszek widoczny już, ale naprawdę bardzo mały, za to piersi są naprawdę duże. Początki ciąży przebiegały jakby wcale jej nie było, żadnych mdłości i innych tego typu. Przed ciążą byłam szczypała... przy wzroście 163 ważyłam 49 kg. Co do tego co zrobić żeby nie przytyć.... no chyba nie da sie nic zrobić... nawet jeśli je sie zdrowo i slodycze nie są na pierwszym planie to i tak i tak przytyje się. Kobiety tyją różnie i nieznacznie ma to zwiazek z tym ile przytyła mama czy babcia. U nas ciężarnych kobitek przychodzi kg w piersiach, wody zbierajace sie tez ważą, i inne tego typu. No i nie pomijając tego że maluszek też przybiera na wadze ;D A po porodzie? Co zrobić by nie utyć jeszcze bardziej?? Podobno sama praca przy dziecku to już jakies spalanie zbednych kalorii :D A jak nie to w wolnym czasie jakies cwiczenia i inne tego typu ;D no nie kazdej sie chce ale... chyba warto :D no i seks ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka25012
Bez przesady ludzie!!! Co ma do tego jedzenie? Ja zjadam na śniadanie dwie kromeczki chleba razowego, jajko i twarożek. Na obiad barszczyk, lub gotowane mięso a na podwieczorek winogrono albo gruszkę albo kiwi albo jakiś inny owoc... ...a teraz waga. Przed ciążą ważyłam 70kg, w drugim miesiącu ważyłam 68kg. Teraz jestem w 7 miesiącu i ważę 92 kg!!! A skąd to się wzięło??? No mam pytanie, skąd - skoro wszyscy tak zgodnie twierdzą że dieta nie ta? A dodatkowo anemia się wtrąciła i musiałam dojadać do stałych posiłków rzeczy typu buraki, kaszanka, gotowana cielęcina, warzywa. Wydaje majątek by zdrowo się odżywiać a tyję jak głupia - będzie tak dalej to przy porodzie osiągnę 105kg!!!! jestem załamana z malusieńką nadzieją że coś zrzucę przy porodzie i karmieniu i tylko to mnie trzyma jeszcze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyza_20
hhe JA przytylam 25 kg w pierwszej ciązy teraz czekamy na drugiego dzidziusia narazie jest malenki dopiero pierwszy trymestr , ale wiem ze waga siegnie podobnie jak przy pierwszym dzidziusiu poniewaz uwazam ze ciaza to jedyny okres w zyciu kobiety kiedy nie trzeba liczyc kalorii i wolno nam sie cieszyc cala czekalada a nie je polowa i to BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA HIHIHIH takze mile panie korzystajcie i cieszcie sie brzuszkami a tak na marginesie faktycznie opieka nad dzieckiem a tymbardziej dziecmi jest tak wyczerpujaca ze szybko zrzuca sie wage mnie to zajelo 5 miesiecy i do tego wazylam mniej niz przed zajsciem w ciaze POLECAM!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuncia dwojeczki
zawzsze bylam gruba. jak zaszlam w pierwsza ciaze to wazylam niemal 80 kilo a po trzech miesicach okropnych mdlosci (wymiotowalam nawet na przystanku bo jakas baba miala perfumy co mi nie odpowiadaly...) i juz wazylam 70. Strasznie sie martwilam, zeby dziecku cos nie nie stalo bo jadlam wtedy minimalnie, glownie platki owsiane na wodzie, zupe jarzynowa bez kostki nawet - smierdziala i tym podobne. na koniec ciazy w sumie wazylam 77 kilo ale dzidzia byla zdrowa. po porodzie zeszlo mi do 70 a pol roku po wazylam 54 kilo. karmienie piersia wyciaga. w druga ciaze zaszlam wazac 55 kilo, utylam 10 a teraz, rok po drugim porodzie waze ... 49 kilo. takze obie ciaze odchudzily mnie o 31 kilo w sumie. mam 169 cm wzrostu. boje sie myslec o trzeciej. a myslalam,ze w ciazy rozorosne sie do rozmiarow slonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuncia dwojeczki
a i jeszcze dodam ze w pewnym momncie pan ginekolog mi poradzil robic masaz brzucha w ciazy. takie podszczypywanie. od pepka dookola, przez 10 minut dziennie, brzuch nasmarowac oliwka. po pierwszej ciazy mialam jeszcze nadwage i rozstepy sprzed ciazy ale nic nowego sie nie zrobilo, brzuch byl dosc plaski, natomiast po drugiej ciazy wygladam lepiej niz jak mialam 18 lat. nawet ostatnio dwie panie w sklepie mnie zmierzyly wzrokiem i skomentowaly "taka siksa a juz z dwojka dzieci". chcialam je usciskac bo mam juz swoje 28 lat i takie cos to dla mnie komplement :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka mama Franka
Hej mamuśki...nic sie nie martwcie..ja przed ciażą ważyłam 72kg!! to dla mnie szok, bo całe zycie wazyłam max 60kg ae ojechałam do anglii i tam sie spasłam...potem ciaza..na koniec...95kg!! o zgrozo..a teraz po 4,5 miesiąca- 70kg:D:D:D karmie piersia, mama nadzieje ze jesszcze uda mi sie choć na 65kg zejsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w drugiej ciąży. 25 tc. Jak na razie mam 2 kg na MINUSIE. Nie wiem dlaczego... Lekarz mówi, żeby się nie martwić bo dziecko rozwija się prawidłowo i zjada mamusię. Jem normalnie, nie wymiotuję. Apetyt mam w miarę. Nie wiem dlaczego chudnę. Tym razem nosze dziewczynkę a jadłospis mam identyczny jak w ciąży z synem. Od słodkości mnie odrzuca za to mnóstwo warzyw, owoców, ryb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteczka25
Hej dziewczyny! Ja przytyłam w ciąży 4 kilogramy, a do 8. miesiaca kilogram.Można powiedzieć,że przez ciążę nawet schudłam, bo przytyłam 4 a bezpośrednio po porodzie zeszło 8 kilo. I tak zostało do tej pory, a moja córeczka ma już 5 latek. Jeżli ze swojej strony mogę wam coś poradzić to nie bierzcie witamin syntetycznych czyli w tabletkach.Zwróccie uwagę na to, że po nich właśnie strasznie się tyje.Witaminy w tabletkach są ciężko przyswajalne przez organizm.Po nich bardzo chce się jeść(dużo i nierozsądnie).Jeśli ktoś mi nie wierzy-niech sprawdzi. Jeden tydzień bierzcie 2 razy dziennie witaminy dla ciężarnych, a w drugi tydzien odstawcie zupełnie.Porównajcie apetyty i dodatkowe kilogramy w pierwszym i drugim tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteczka25
Hej dziewczyny! Ja przytyłam w ciąży 4 kilogramy, a do 8. miesiaca kilogram.Można powiedzieć,że przez ciążę nawet schudłam, bo przytyłam 4 a bezpośrednio po porodzie zeszło 8 kilo. I tak zostało do tej pory, a moja córeczka ma już 5 latek. Jeżli ze swojej strony mogę wam coś poradzić to nie bierzcie witamin syntetycznych czyli w tabletkach.Zwróccie uwagę na to, że po nich właśnie strasznie się tyje.Witaminy w tabletkach są ciężko przyswajalne przez organizm.Po nich bardzo chce się jeść(dużo i nierozsądnie).Jeśli ktoś mi nie wierzy-niech sprawdzi. Jeden tydzień bierzcie 2 razy dziennie witaminy dla ciężarnych, a w drugi tydzien odstawcie zupełnie.Porównajcie apetyty i dodatkowe kilogramy w pierwszym i drugim tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteczka25
Hej dziewczyny! Ja przytyłam w ciąży 4 kilogramy, a do 8. miesiaca kilogram.Można powiedzieć,że przez ciążę nawet schudłam, bo przytyłam 4 a bezpośrednio po porodzie zeszło 8 kilo. I tak zostało do tej pory, a moja córeczka ma już 5 latek. Jeżli ze swojej strony mogę wam coś poradzić to nie bierzcie witamin syntetycznych czyli w tabletkach.Zwróccie uwagę na to, że po nich właśnie strasznie się tyje.Witaminy w tabletkach są ciężko przyswajalne przez organizm.Po nich bardzo chce się jeść(dużo i nierozsądnie).Jeśli ktoś mi nie wierzy-niech sprawdzi. Jeden tydzień bierzcie 2 razy dziennie witaminy dla ciężarnych, a w drugi tydzien odstawcie zupełnie.Porównajcie apetyty i dodatkowe kilogramy w pierwszym i drugim tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietka9609
Hej Stokroteczka25 czy możesz napisać jakie witaminy brałaś?JA biorę w tabletkach PRENATAL CLASSIC.Odkąd zaczełam brać witaminy mój apetyt jest większy.Boje sie że niedługo będe wyglądała jak słonica albo wieloryb.Wczoraj mąż powiedział że urósł mi tyłek.Przeraża mnie to.Wiem że dzidzia jest najważniejsza ale chce być fajną mamusią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciazy przytylam 25 kg i zrzucilam bardzo szybko wlasciwie to nic nie robilam sama doszlam do wagi z przed ciazy z drugim dzieckiem przytylam 10 kg no i faldki na brzuchu zostaly :( i troche wiecej mam w biodrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKA CO SCHUDLA SE
BABKI NIE MARTWCIE SIE TAK --JA PRZYTYLAM 23 KG RODZILAM W LISTOPADZIE NA DZIEN DZISIEJSZY WAZE 27 KG MNIEJ NIZ W DNIU KIEDY WCHODZILAM NA PORODOWKE --- DODAM ZE ZADNYCH DIET NIE STOSOWALAM - SAMO ZLECIALO --A I NIE KARMILAM PIERSIA WCALE!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietka9609
A jakie witaminy brałyście?Ja mam jeszcze jeden problem po ostatniej wizycie dowiedziałam się że mam przodujące łożysko.Na początku ciąży schudłam aż 7kg i nie wymitowałam.Jeszcze chyba nie wróciłam do stałej wagi,boje się sprawdzić.Jestem w 18 tc i waże ok 50kg na 1,64.Stała waga 55kg.Wiem że dziecko jest najważniejsze ale nie chce być wielka jak słoń.Mąż zawsze dawał mi do zrozumienia że lubi szczupłe.Chce po porodzie być taka jak przed nie tylko dla niego ale zwłaszcza dla siebie.Dlatego panicznie boje się przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim wypadku wystarczyło ograniczenie wszystkich słodyczy. 11kg przy bliźniakach to niezły wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietka9609
hej dziewczyny.macie racje.nie ma co się wagą przejmować.to maleństwo jest najważniejsze,żeby dzidzia rosła i była zdrowa.chciałabym już wiedzieć czy będzie chłopczyk czy dziewczynka.tak w ogóle to jakie macie albo miałyście brzuchy w osiemnastym tygodniu?ja mam mały ale nie wiem czy nie zbyt mały.w tą środe moja szwagierka urodziła śliczną dziewczynke 3 tygodnie pzed czasem.słodka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAlexa
jestem w 28 tc (27+5 dni) i przytyłam ponad 4 kg ważę teraz 58,2 kg przy wzroście 167... brzuch nagle zaczął rosnąć jak szalony!!! w cale nie czuję się bardzo gruba... brzuch też tak bardzo jeszcze nie wadzi. ale wolałabym zbyt wiele nie przytyć...jeszcze minimum 2,5 kg na same maleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka25012
Ja przytyłam w ciągu całej ciąży 32kg!!! Tak jest! Byłam zrozpaczona, natomiast mąż wciąż mi powtarzał: jedz to co musisz by dać maleństwu witaminy i minerały - będzie zdrowsze a to że tyjesz w ciąży to normalne. I wiecie co? Miał rację - dwa miesiące temu urodziłam ślicznego silnego synka z długą czuprynką, nic mu nie dolega, jest zdrów jak ryba ibardzo ładnie przybiera na wadze. Ja w trakcie porodu ważyłam już 104kg, po porodzie ważyłam już tylko 92 kg a teraz ważę 85kg. Tracę jeden kilogram na tydzień nic nie robiąc szczególnego - jem tak samo bo mały nawet nie ma na nic uczulenia ani kolek ;) Jestem szczęśliwą matką, szczęśliwego bobasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartusia1
jestem w 17 tygodniu ciazy i juz przytyłam z 6 kg.Martwie sie ze to za duzo i jak tyje w takim tempie to pod koniec ciazy bedzie ze 30.Jestem nie za wysoka mam 165cm i przed ciaza wazyłam 59kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróbelek*elemelek
a ja mam cukrycę ciążową, ostrą dietę z tego powodu i chudne zamiast tyć- wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Cieszcie się dziewczyny, że jesteście zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietka9609
hej wróbelku*elemelku nie martw się,w ciąży nie powinnaś się denerwować.ja też mam problemy od samego początku ciąży.w pierwszym miesiącu lekarz powiedział mi że moja ciąża jest obumarła,pozamaciczna,w ostateczności jest wczesna(ale to mało prawdopodobne).na szczęście okazało się że jest wczesna.na ostatniej wizycie 20 lutego poinformował mnie że mam łożysko przodujące i nic kompletnie nie moge robić.musze uważać na wszystko.powiedział że mała kropelka krwi i ide na szpital bo i ja moge um.... i dzidzia.teraz modle się każdego dnia żeby było wszystko ok,żeby łożysko się podniosło i żeby dzidzia była zdrowa.teraz wizyte mam 27 marca.dziś zaczął mi się 19tc.mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.staram się myśleć pozytywnie i nie denerwować się bo mam nerwice,także nie martw się,zobaczysz że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam w ciąży 12 kg (ważyłam 67 kg/173 cm), a 4 miesiące po porodzie ważyłam już tylko 51 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietka9609
a tyłaś równomiernie przez całą ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga27
Jestem w 22 tyg i przytyłam jak na razie 6 kg . Myslę że jeszcze raz tyle mnie czeka. Jem normalnie tak jak przed ciążą, ale unikam jak ognia słodyczy za którymi i tak nie przepadam. Przed ciążą wazyłam 56 kg /173 cm wzrostu. Nie chce przytyć za duzo bo dobrze czuję się kiedy jestem szczupła ale teraz ważny jest mój mały ( chłopczyk :)))) więc nie m a sie co przejmować pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja jestem w 8 miesiacu
i jak narazie przytylam 1 kg, choc nawet nie wiem czy przytylam bo od 2 tygodni strasznie mi puchna nogi i rece. Lekarz mowi ze nie ma problemu bo dziecko rosnie, ale dla mnie to dziwne. Jem normalnie (nie mniej ale i nie wiecej niz zwykle) i jednak nie tyje, coch maluszek rosnie. Czy to znaczy ze po porodzie moge byc lzejsza niz przed ciaza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×