Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

To i ja się wypowiem. Moim skromnym zdaniem te wszystkie tabelki przyrostu to można sobie o kant tyłka potłuc ;) Każda z nas jest inna, ma inną dietę, inne geny, inaczej rozwijają sie też nasze dzieci w brzuszkach. Ja w pierwszym trymestrze nie przytyłam NIC. Częściowo była to kwestia mdłości, ale nie wymiotowałam aż tyle żeby mi cała dieta "uleciała". Brzuszek rósł pomalutku, a waga stała w miejscu. W 4-tym miesiącu wyskoczyła mi piłeczka i od tamtej pory rośnie jak na drożdżach - waga rosła powoli i systematycznie. Na koniec 5-go miesiąca ważyłam niecałe 4 kg więcej niż przed ciążą. Nawet mnie to cieszyło, zwłaszcza że dziecko rozwija się bardzo dobrze. Nawet sobie naiwnie pomyślałam że jak tak dalej pójdzie to przytyję w sumie z 11kg, nie więcej. A przez ostatni miesiąc przytyłam całe 4kg! Mogę powiedzieć że w sumie odżywiam się cały czas podobnie, tylko ostatni tydzień dopychałam się słodyczami jak dzika (normalnie też jem słodycze - bardzo lubię), potrafiłam zjeść omlet na miodzie, z dżemem i na deser 3 pączki z toffi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze raz ja. Pisałam o tym na jakimś wątku, to może już któraś czytała. Moja bliska znajoma przytyła w ciąży ok 20kg, może nawet więcej - do 22kg. Przed ciążą była raczej szczupła, więc pod koniec ciąży trudno ją było poznać ;) Widziałam ją mn.w. 4 miesiące po porodzie (cesarskie cięcie) - waży w tej chwili kilka kilogramów mniej niż PRZED ciążą!!! Jest totalnie chuda! Nie odchudza się, nie gimnastykuje itd. Je normalnie i karmi piersią. Więc dziewczyny - bez paniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garkotłuk
moja historia pierwsza ciąża była nieplanowana miałam 22 lata, w głowie miałam przede wszytskim studia,(ważyłam ok 50/160 )i byłam zbyt niedojrzała psychicznie, by bardziej sie w swój stan angażować, tak naprawde nie akceptowałam tego co sie ze mna dzieje. Przez pierwsze 3 miesiaće czułąms ie fatalnie, nie byłam w stanie zdążyc na zajećia, bo non stop chciałąo mi się spać, skutkiem tego byly zaległosci, a skutkiem tych zaległości stres , i tak zaczęłam zajadać go słodyczami, jadłam wszystko, w nocy także, słodkie i tłuste, plus brak ruchu, bo głównie siedzialam nad ksiażkami, albo spałam, efekt +20kg , po urodzeniu Karolka,w którym zakochałam się od pierwszej chwili;), faktycznie waga zaczęla spadać, niestety tak panicznie bałams ie znowu zajść w ciąże, że natychmiast sięgnęlam po tabletki i tu klops. waga sie zatrzymała. Do dzis mimo diet ruchu itp nie jestem w stanie pozbyc sie tego uciążliwego nadmiaru w ilości 13 kg, ani diety, ani ruch... teraz planujemy drugie dziecko - w końcu dojrzałam ;) marze o nim;) - w tej chwili to moje najlepsze lekarstwo na smutki. Ale startuje z waga 63kg. i panicznie bije sie przytyc... zaczynam jesc zdrowo, i bezsłodyczowo. Zwalczyłam jdzenie po nocach(5 lat z tym walczyłam - koszmar)i mam nadzieje, ze mi sie to uda. odezwe sie ok 35 tygodnia;) trzymam kciuki za wszytkie mamy z nadwaga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zachodzac w ciaze
mialam wage 49kg w ciazy 54-55 normalny apetyt zero zachcianek az sie lekarz pytal gdzie ja ta calineczke mieszcze mala wazyla 3120 i miala 54 cm wiec sporo jak na tyko tyle kazdy mowil ze nedzie "malenstwo malutkie" a po porodzie odrazu 48kg a teraz 42i za cholere nie moge przybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
ja przytyłam 14 kg jadłam normalnie duzo piłam duzo owoców po porodzie odrazu straciłam 6 kg po 2 miesiacachh wazyłam 3 kg mniej niz przed ciążą teraz jestem 10 m po porodzie i waze 5 kg mniej niz przed ciażą rada karmic piersią i duzo ruchu z niunią na spacerkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22kg wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza
31 t.c i 5kg.na plusie. Rada-jeść z umiarem (nie objadać się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annakomina
ja jestem w 24 tc i przytyłam 1 kg brzyszek mam plaski i nikt kto nie wie nie domysla sie nawet ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abervista
a ja jestem w 7 tc i przytylam 5kg plakac mi sie chce, mam wstret do sierbie i strasznego dola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie się na mnie obrazicie, ale moim zdaniem jazda na odchudzanie w ciąży to niezdrowa obsesja i tyle. A tony grejpfrutów w ciąży - prosta droga do alergii pokarmowych u dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam tu kiedys :) w srode zacznie mi sie 34tc, juz mam 9,5 kg na plusie :o, no coz.. jedzienie robic swoje.. jeszcze 6tyg nie wiem ile mi przybedzie ale mam nadzieje , ze nie za duzo, boje sie , ze potem nie zrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarkastyczna ja mogę powiedzieć że nie przytyłam w ciąży bo miałam 11 na plusie, ze szpitala wychodziłam w spodniach sprzed ciąży (wiadomo brzuchol rozciągnięty był), nie jadłam słodyczy w ogóle z powodu cukrzycy i takich tam innych, a urodziłam bliźniaki. Tyle co miałam wody, bebechów i dziewczynki. De facto nie przytyłam a dzieci były wagowo jak pojedyncze w tym wieku (urodziłam w 35 tygodniu). znane mi osoby wszystkie ze zdrowymi ciążami nie przekroczyły 15, przy rozsądnym jedzeniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie... rozsadne jedzenie.. dlatego sie tak obawiam o wage po porodzie,bo niektore pisza, ze prawie nic nie jadly a przytyly 20kg a ja zre... aaaaa... i czy te kg potem mi zejda... niby nie mam sklonnosci do tycia ale boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia79
Co się składa na dodatkowe kilogramy? dziecko- 3,5 kg łożysko- 0,7kg płyn owodniowy- 0,9kg powiększenie macicy-1,0kg groczoły piersiowe- 0,5kg objętość krwi matki- 2,0kg płyny komórkowe- 2,0kg tkanka tłuszczowa- 3,5kg Dane z ksiażki "W oczekiwaniu na dziecko".To tylko mały fragment, w ksiązce jest to temat dogłębnie wyjaśniony. Dla mnie ta książka jest nieocenioną pomocą w rozwiazywaniu problemów.Znalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie trapiące mnie pytania.Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczeeee
ja przytylam 22 kilo w ciazy.po 6 tygodniach od porodu zostalo mi 6 do zbicia, teraz 3 miesiace po zostalo mi 2.a jem normalnie bo karmie, wiec sie nie glodze .malo tego jem jedna czekolade dziennie i pelno innych slodyczy.nie cwicze bo mialam cesarke i lekarz na razie zabronil.robie tylko kilka brzuszkow i skretow dziennie.smarowalam od 5 dnia po cesarce brzuch Lorealem na cellulit- i nie mam juz brzucha i obwislej skory.wchodze w najbardziej obcisle spodenki sprzed ciazy.te dwa kilo to widze w piersiach i jeszcze troche na buzi i w ramionach. tak wiec jest to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zachodzac w ciaze
ja przytylam 5 lub 6 kg mala wazyla 3120 cyckow prawie nie mialam a moje wymiary to 88 88 88 a jak urodzilam to wazylam o kg mniej niz przed wiec ksiazkom nie ma co wierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asieńkaaa - czy ty nie przesadzasz? Kilkanascie kilo to norma ?????????? chyba żartujesz - dziecko max 5 kg do tego wody no to niech wszystko razem da 10 kg a reszta to juz nieprawidlowe odzywianie, brak ruchu, i zasada jem za dwóch:(:(:(:( oczywiscie niech nikt nie czuje sie urazony bo ja sama tez nie stosowalam sie do zasad takze nikogo nie krytykuje ale \" kilkanascie kg\" to nie jest normalne. To tylko nasza wina a normą jest 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMAAMMUUSSKKA
hej ja jak zaszlam w 1 ciaze wazyłam 64 kg/160.do 6 miesiaca przytyłam 1+ cieszyłam sie ze mało przytyje a brzuszk rósł,jadłam normalnie nie obrzerałam sie ,nie mialam zachcianek nie jadłam nocamia mimo to od 7 miesiaca tyłam 2 kg tyg.koszmar przytyłam 16,5kg.córka urodzila sie 4 kg/62ale pokarmu nie mialam wiec szybko przeszlam na sztuczny i niestety zostało mi 13kg ktorych nie moge zrzucic za zadne skarby.teraz jestem w 2 ciazy w 13 tyg ale zaczelam z waga 77 i teraz 1+jestem boje sie ze znow pod koniec duzo przytyje i dojde do100,nie mam zachcianek ,wymiotuje i mam jadłowstret.ale co bedzie pod koniec strach pomyslec...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam 15 kg, a w nie cały m-c schudłam 20, także polecam karmienie piersią, w tej chwili waże 8 kg mniej niż przed ciażą...w moim przypadku balast ciążowy nie zalegał mi dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ja przytyłam już 25kg:( ale jeszcze dwa miesiące do rozwiązania...czy schudnę ,wątpię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniolek
Witam. Ja przytyłam ok. 30 kg. Spowodowane było to problemami w ciązy - musiałam brać hormony, no i dużo leżeć. Efekty mam do dziś, choć mój synek jest śliczny i zdrowy - ma już 8 miesięcy, to nadal jego mama wygląda jak słoniątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam troszke inne pytanie nie byłm jeszcze w ciazy ale juz przez to ze jako nastolatka sporo utyłam mam okropne rozstępy czy w ciaży bede miała jeszcze wieksze?jak sie przed nimi uchronic?z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia ja w 1 ciazy przytylam 22 kg i jakos zrzucilam wszystko :) brzuszek po jakisms czasie tez zrobil sie fajnie plaski :) moja kolezanka przytyla 20 kg i po 4 mies nie bylo widac ze rodzila, dzis jest 10 miesiecy po porodzie i wazy o wiele mniej niz przed ciaza jak sie chce to sie potrafi :) rihana, jezeli masz tendencje do tycia i do rozstepow, to w ciazy moga sie poglebic jeszcze bardziej :( ale to nie jest powiedziane na 100% smaruj sie czesto i dbaj o siebie, nie jedz za dwoch tylko dla dwoch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki evi wiadomo ze dziecko bedzie dla mnie najważniejsze ale boje sie jak bede wygladac narazie jeszcze nie mam na brzuchu rozstępów na brzuchu tylko biodrach ale sa bardzo widoczne to pręgi wiec mam nadzieje ze nie pojda dalej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie 11,5 kg. W ciązy miałam duzo mniejszy apetyt niż przed ciążą. Tzn. przed ciązą miałam tak, że czułam się najedzona ale jadłam jeszcze bo oczy chciały... :P W ciąży natomiast jak tylko poczułam uczucie sytości to nawet grama więcej bym nie zjadała. Inna sprawa, że miałam koszmarne zgagi. Potrafiałam mieć zgagę nawet po wypiciu kilku łyków wody. :O Szczególnie męcząca była w nocy także przez całą ciążę nie jadałam i nie piłam po 18 bo inaczej miałam nockę z głowy. Inna sprawa, że chodzilam z chłopcem więc zupełnie nie ciągneło mnie do słodkości. Słodycze, cukier, cista, lody i inne łakocie mogły nie istnieć. Kilogramami jadłam truskawki i (o zgrozo) kalafior i fasolkę szparagową. Chyba w zyciu nie jadłam tylu warzyw co w ciazy... a wtedy miałam takie jazdy, że na śniadanie gotowałam sobie szparagi. :P Jadalm duzo śliwek suszonych bo miałam mega zaparcia. Musli i płatków owsianych (nie gotowanych na owsiankę tylko suchych zalanaych wrzątkiem). Lekarz mi powiedział, że IDEALNĄ wagą ciążową jest potrojona waga urodzeniowa dziecka. Czyli jesli mój syn urodzil się z wagą 3700 g to przez całą ciążę powinnam przytyć 11,100g. Przytyłam 11,5 kg więc tylko 400g extra mi przybyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funny bunny to ciekawe co napisalas o potrojonej wadze dziecka :D wreszcie znalazlam wytlumaczenie mojej wagi w ciazy mimo odzywiania baaardzo zdrowego przytylam 15 kilo ale moj skarb urodzil sie z masa 4860 g :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie 5 kilo!:) ja pierdziele ,ale miałam pewnie cesarkę...bo naturalnie to chyba można pęknąć...moja ginekolog powiedziała ze ja jak przytyłam tyle to znaczy ze moje dziecko będzie małe i urodzi sie nie więcej jak 3 kg. ponoć większe rodzą kobiety o mniejszej masie ciała...prawda to ,sprawdziło wam sie coś takiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogurcik wiśniowy
nadia Ja w momencie zajscia w ciażę ważyłam 80 kg. :O W dniu porodu 92 kg. Czyli 12 kg przytyłam. Córka miała 3900g. Więc całkiem spora a umówimy się... filgranowa to ja nie byłam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×