Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość juzniedlugomamusia
Jestem w 37 tygodniu, na poczatku ciazy wazylam 57, teraz 71. Takze w sumie 14 kilo na plusie. Uwazam, ze kazda z nas tyje inaczej i nie ma sie czym az tak stresowac. Owszem czuje sie gruba i spuchnieta, ale mam nadzieje, ze po porodzie powoli wroce do formy, czuje tez, ze moj organizm zatrzymuje duzo wody, ktora tez mam nadzieje zniknie. Przeczytalam gdzies, ze pod sam koniec ciazy juz sie tak nie tyje. Licze na to po cichu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka24
to jest indywidualna sprawa jestem w 26 tygodniu ciazy mam 168 cm przed ciaza wazylam 48 kg - chudzina teraz ma 53 kg czyli 5 kg to chyba ok?? dzievko rozwija sie prawidlowo mam maly bebenek:):): jem - to na co mam ochote, ale bardzo duzo owocow, jogurtow slodycze tez a czesto mam ochote:)):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuga
ja przed ciaza wazylam 45 , teraz jestem w 18 tyg i waze tyle samo , ale do 16 tyg chudlam ciagle i byalam na minusie 2 kg( przez wymoty) , teraz jem normalne posilki , jem slodycze ale tak mi ciezko jest przytyc:( przed ciaza caly zcas maialam jedna wage! u mnie tak samo spodnie wisza, bo tylek mi zmaalal, nogi schudly, tylko brzuszek sie powiekszyl i jest juz widoczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlljbg
najbardziej tyje się w ostatnich trzech miesiącach. Ja utyłam 8 kg w czasie całej ciąży (dziecko 4 kg) Po porodzie od razu odzyskałam dawną sylwetkę. Jedna w czasie ciaży uwazałam na to co jem bardziej niż normalnie. Prawie zupełnie zrezygnowałam ze słodyczy (czasami b. niewiele, od czasu do czasu lody, gataretka). Jadłam 5 normalnych posiłków dziennie, ale pieczywo tylko ciemne, wiecej ryb, b. dużo warzyw (fasolki szparagowe, soja itp. wysokobiałkowe) sporo orzechów, słonecznik,jogurty (naturalne) Nigdy w zyciu nie odżywiałam sie tak zdrowo, ale opłaciło sie wilk cały i owca syta (ja szczupła-wyniki badań bdb, dziecko duże i zdrowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 14 tc i jak narazie waże 61 kg, tyle samo co przed ciążą! Na początku ciąży przez wymiotowanie schudłam prawie 5 kilo także teraz dopiero zaczełam jęść i przybierać na wadze. Bardzo mnie to niepokoiło, że tyle schudłam ale kiedy ma się te najmniej przyjemne objawy wtedy napewno nie masz ochoty na jakiekolwiek jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka24
hi:) jestem w 32 tyg i jak na ten moment - 8 kg ...chyba ok poczatkowa waga 47 kg przy wzroscie 168 teraz dopiero zaczyna normalnie wygladac..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabini
o matko nie chcesz przytyc to w ciaze nie zachodz to proste!cos za cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magamaga
Ja przytyłam 10kg, w miesiąc po urodzeniu doszłam do normalnej wagi. Lekarka chwaliła że waga rośnie idealnie, dziecko ważyło 3 kg i urodziło się zdrowe. Jadłam bardzo dużo i wszystko oprócz słodyczy bo nie miałam ochoty i po 2-3 grejfruty dziennie - bo miałam ochotę:). Lekarka stwierdziła, że grejfruty nie tylko dostarczają witamin ale też pomagają spalać tłuszcz, dlatego przy takim odzywianiu niewiele przytyłam. Także POLECAM!!! nie chcesz przytyć jedz wszystko + GREJFRUTY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pika1983
hmm ja urodziłam 14 mc temu :) moja mała ważyła 4 kg Przytyłam 30 kilo a waga przed ciążą to 50 i 155 cm wzrostu. Tak się stało że dopadła mnie cukrzyca ciężarnych,ale dziewczyny niczym się nie przejmujcie to bardzo indywidualna sprzawa ile przytyjecie ,ale nie wolno się odchudzać. Dodam że wruciłam do wagi z przed ciąży po 10 miesiącach. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pika1983
przepraszam za błędy ort.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslalam ze pobije wszystkich!!!ja przytylam z blizniaczkami 23 kilogramy.ale po karmieniu piersia zlecialy.wiesz mi sie tak moze wydaje ale jak ci sie czegos chce w ciazy to moze poprostu twoj maluszek to lubi i daje w ten sposob znac.wiec czego sobie zalowac tylko z rozsadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda1
jestem w 32 tygodniu i jak na razie - z wielkim bolem- 4 kg do przodu!!! Mala wazy 1700!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iralda
Ja jestem w 20 tygodniu i przytyłam 4 kg, ale boję sie że najwięcej przytyję w 7-8 miesiącu. Przed ciąża 3 razy w tygodniu( minimum!) chodziłam na fitness. Teraz nie ćwiczę, ale jestem dość aktywna, spacery, pracuje, studiuje.Więc cały czas w biegu. Cóż...przeżyję jakoś te kilka miesięcy jeszcze a potem się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy przytylam 22 kg lacznie :-o najwiekszy skok mialam pod koniec 5 mies, do tego czasu trzymalam wage 3-4 kg na + jak zaczal sie problem z wysokiem cisnieniem to skoczyla mi waga niesamowicie w gore ale nie mialam problemu zeby to zrzucic dorpwadzilam sie do takiego stanu jak przed ciaza, brzuch plaski, w piersi mi duzo nie poszlo wiec nie bylo z czego spadac w rezultacie zostaly takie same :) teraz dbam o to zeby trzymac reke na pulsie, nie jem tyle soli, bdam o cisnienie zeby nie powtorzyla sie sytuacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przytylam 16kg ale 3tygodnie po porodzie miescilam sie w dzinsy-fakt,ze brzuszek pozostal,ale teraz,5miesiecy po,nie ma po nim sladu,znowu waze przy wzroscie172cm,58kg,nie mamrozstepow,jedyny slad po ciazy to wieksze piersi,bo karmie,ale to mi akurat nie przeszkadza,wrecz przeciwnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka trzydziestka
jestem w 24 tyg. i przytyłam 1,8kg, brzuch mam taki jakbym zjadła obiad.Moja waga początkowa to 58kg-czyli teraz 59.8kg ciekawe na jakiej skończę. Ale podziele się z Wami czymś: W mojej rodzinie wszystkie ciotki i wujki są "suche" ja wyglądam normalnie, średnio tzn mam troche tłuszczyku na nóżkach i pupie.Na tle suchej rodziny wyglądam odmiennie i mam piersi rozm c lub d a ciotki to deski. To się przekłada najwyraźniej bo: Mama moja przytyła 5 kg- ja miałam 3,5kg Moja ciocia przytyła 3kg- kuzynka ważyła 2,2kg Co robiś żeby nie przytyć? Ja wiem. DIETA GREJFRUTOWA-PIJ GREJFRUTOWE NP. -SOK TOMA 100% ALBO -NAPOJE GREJFRUTOWE NP CAPRIO ja ten piję 6 szkl dziennie -jedz grejfruty -jedz ananasa- ale nie z puszki -OCHOTA NA SŁODKIE? - dzidziuś potrzebuje magnezu-PIJ MAGNEZ To witaminy i naturalnie spalają tłuszcz, jak myślisz dlaczego w aptece jest tyle tabletek odchudzających: kuracja grejfrutowa czy ananasowa? AGA POMYŚL!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przytyłam podczas ciąży
niecałe 8 kg. Synek urodził się z wagą 3500g. Trzy dni po porodzie byłam dwa kg lżejsza niż przed ciążą. Moja rada?? zero słodzenia napojów Zero słodzonych soków NIe jeść bananów i winogron Jeść jak najmniej słodyczy, sosów, tłustych potraw NIe zabielać zup Nie podjadać pomiędzy posiłkami Jeść pieczywo pełnoziarniste Nie pozwalać sobie na zachcianki ( a jeśli już to sporadycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja przytylam
podczas ciazy 10 kg teraz jestem w 37 tygodniu i jem wszystko na co mam ochote przed ciaza wazylam 43 kg a teraz 53 kg i jak dla mnie nie jedz tego nie jedz tamtego jest bezsensu to ile sie przytyje zalezy od danego organizmu po co sobie wszystkiego odmawiac chore jak dla mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowaja
a ja w ciazy schudlam ok 20kg :) nie glodowalam, po prostu dietetyk ustalil co powinnam jesc :)do tego czesto basen, orbitrek codziennie itp :) Zaszlam w ciaze majac ok 90kg :/ i nie chcialalam przytyc wiecej niz 10kg, a tu taaka niespodzianka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja 35 tc
i na plusie 5 kg:) , mała wazy juz 2,5kg:) wiec mam nadzieje ze jak wyjdę ze szpitala po porodzie to będę miała minus 10:):):):) je jem słodyczy w ciązy ,nie żrę za :) to wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja 35 tc
miało byc nie jem słodyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna
cześć dziewczyy, najpierw naczytałam się ile Wy przytyłyście, a teraz sama się chcę wypowiedzieć. mam 30 lat i synka - prawie 4 latka, z nim w ciąży przytyłam 16kg, niby dużo niby mało, ale po porodzie okazało się że mam zbyt mało pokarmu, więc szybko zaczęłam karmić sztucznym no a mnie było ciężko zrzucić, dopiero gdy wzięłam się ostro za siebie to schudłam i wtedy byłam szczuplejsza niż przed ciążą i tak i zostało do drugiej ciąży. teraz jestem w 24 tyg, zaczynałam z wagą 49,5 a już ważę 57,5 i jestem przerażona, bo chciałam z drugim synkiem (będzie chłopiec) przytyć mniej, a wiem że w drugiej połowie ciąży tyje się więcej!!! masakra. ale od jutra - dziś już za późno rezygnuję w ogóle ze słodyczy i zaczynam pić więcej wody!!! mam silną wolę, więc może się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem w 28tc przytylam 7,5kg ale jem extremalnie :p , w nocy slodycze, wszystko na co mam ochote i kiedy, najwiecej waga skoczyla mi w 2 trymestrze, przez ostatni mc przytylam 1,5kg. Moj maz sie dziwi, ze tylko tyle przytylam bo jem czasem wiecej od niego i ruchu nie mam od stycznia bo mialam komplikacje, wiec siedze w domu i wcinam, ale mam dobra przemiane materii i mam nadzieje, ze wszystko zzuce po porodzie, moja kolezanka przytyla 36kg!!!!! wszystklo zniknelo, jest chudziutka tylko skora troche nieciekawie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas see
"a ja przytylam" mam pytanko moze niedyskretne ale ile masz latek jesli mozna wiedziec? ja tez zawsze mialam po 47-48kg teraz dopiero sie odbilam ale zawsze sie balam ,ze jak zajde w ciaze z tak mala waga bede miala problemy z utrzymaniem ciazy albo,ze bede w ogole miec problem z zajsciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna
do "taka jakas see" moja koleżanka przed ciążą ważyła 43-44kg - geny nie odchudzanie i wzrost ok.165cm. urodziła zdrowego syna, lekarz się dziwił, twierdził że przy takiej wadze w ogóle nie powinna mieć okresu, ale okresu to nie miała druga kol która przez cały dzień ptrafiła zjeść ylko jedno jabłko (anoreksja) a ta normalnie się odżywiała, więc nie masz się co przejmować, Twoja waga nie jest tak mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna
do "przyszlej mamuski" to tylko pozazdrościć, że przy takim sposobie odżywiania przytyłaś "tylko" tyle. ja miałam taki miesiąc, że w ciągu 4 tyg przytyłam 3 kg! mam nadzieję, że to już się nie pwtórzy, i uwierz nigdy w życiu nie jadłam w nocy, nigdy póżnym wieczorem, piję dużo wody, mam już jedno dziecko więc codziennie chodzimy na spacery, jem owoce, minus to to że jadłam słodycze-widocznie za dużo, ale zgodnie z wczorajszym postanowieniem zero słodyczy! jak najmniej pieczywa, jeszcze więcej wody. zobaczymy co to będzie, bo na razie jak wchodzę na wagę to tylko humor sobie psuję! a do końca jeszcze sporo tygodni! pozdrawiam wszystkie ciężarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemelekkkk
Hmmmm, ile kobiet tyle roznych wypowiedzi. Ja przed ciaza wazylam 44 kg do wzrostu 170, miesiaczkowalam i nie stwierdzono u mnie anoreksji;) Przytylam w ciazy 18 kg, urodzilam 2 miesiace temu, obecnie waze 54. A dziecko urodzilo sie chudziutkie:/ Pomimo tego, ze naprawde duzo jadlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×