Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paulakp

TERMIN GRUDZIEN 2005

Polecane posty

Gość ja 22
gnieszka25-ale jak masz liczone tygodnie od zapłodnienia czy od miesiączki.Aha mam pytanie czy zauważasz zeby wypychał Ci sie pępek na zewnątrz?? Ja też byłam na usg zaczęłam 18 tydzień-od zapłodnienia i tez mi jeszcze nie powiadział co będzie.Może mi powie za miesiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 22 witam:) w poprzedniej wypowiedzi brakło mi literki A ale juz poprawiłam:) Tygodnie mam liczone od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki bo niestety mało kto moze stwierdzic kiedy doszło do zapłodnienia a miesiaczka to jest pewna data. Dlatego termin mam liczony po 9 i pół miesiacach a nie po 9. Brzuszek mi rosnie i pepek oczywiscie wychodzi na zewnatrz wiec sie nie przejmuj bo to chyba normalny objaw. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
Agnieszka25-ja mam właśnie wyliczony od zapłodnienia a raczej od usg.Od miesiączki to będzie tez jakieś 2 tygodnie do przodu.Mój brzuszek jest jeszcze maleńki i prawie go nie widać.A pępęk wychodzi podobno na chłopaka-Tak słyszałam.Mi jeszcze nie wychodzi.Ale to tez podobno zależy od tego jak jest uożone dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ja 22!!No ja podobno mam chłopaka wiec moze faktycznie w tym pepku cos jest hihi:) Narazie sie ciesze bo oprocz brzuszka wygladam wlasciwie normalnie, nie mam zadnych szpecacych zmian na skorze ani nic w tym stylu (przynajmniej narazie) :) Nie najlepiej znosze upały ale to na szczescie nie czesto sie zdarza bo pogoda rozna. Tak wogole to jestem z krakowa a ty?? i napisz koniecznie jak masz na imie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
agnieszka25-ja jestem z pomorza mam na imie Agata.Jeśli chodzi o upały to jakoś je znosze chociaż ostatnio trochę szybciej zaczęlam sie męczyć.Jak mam okazje to opalam sie na słoneczku ale nie za długo bo nie chce sie przegrzać. Ja tez wyglądam normalnie mam maleńki brzuszek i jak ktoś nie wie że jestem w ciąży to nawet się nie domyśli. Mam pytanko przytyłaś już coś??Ja jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 22!!No ja na samym poczatku ciazy schudłam a potem zaczelam wracac do normy wiec w sumie od normalnej wagi przytyłam dopiero kilogram:) Moj brzuszek w zasadzie widac, zalezy jeszcze co ubiore ale go specjalnie nie ukrywam bo jestem z niego dumna:) Chociaz nie powiem, ciezko mi bylo na poczatku przyzwyczaic sie ze rosne i ze nie moge ubrac wąskich dzinsów hihi:) U nas narazie leje wiec nie mam okazji sie poopalac nawet jakbym chciala. Pozdrawiam i zycze miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
Agnieszka 25-jak masz gg to odaj to moze pogadamy tez w taki sposób.Co ty na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
mam Cię już wpisana w kontakty jak będziesz dostępna to sie do Ciebie zgłoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka27
WITAM !!!!!!!!!!! Również mam termin na grudzień a dokładnie na siódmego przytyłam 4 kg niby duzo niby mało ale w sumie w ostatnim miesiacu miałam spory apetyt i waga gdy byłam u lekarza o 1800 gramów sie przesuneła byłam nieco przerażona ale cóż może póxniej uda mi sie to zrzucic. brzuszek mi rosnie i ruchy czuje coraz bardziej. w poniedziałek jedziemy z mezem na usg mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. acha jestem wg lekarza w 21 tygodniu ciązy jak patrzyłam na wasze tygodnie to jakos nie mogłam sie doliczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka27 witam:) z tymi tygodniami to jest tak ze wedlug lekarza jestem w 21 tygodniu liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki bo tej daty mozna byc pewnym w przeciwienstwie do daty zaplodnienia:) :) Ale za to termin porodu mam liczony po 9 i pol miesiacach a nie po 9 (jak jest w przypadku liczenia ciazy od daty zaplodnienia) Ale ogolnie to nie licz tyle bo i tak sie nie doliczysz a to w sumie nie ma znaczenia :) Wiesz ze rodzisz w grudniu i tego sie trzymaj a czy to bedzie tydzien wczesniej czy tydzien pozniej to nie ma roznicy:) Ja czuje ruchy dziecka ale tylko wtedy gdy siedze z rekami na brzuchu a nie na przyklad jak ide do sklepu, na to przyjdzie jeszcze czas:) Ja jem w miare normalnie ale bez apetytu bo jakos na nic nie mam ochoty i jem dlatego ze musze a nie chce. Acha i jak widac- zle ostatnio sypiam:) :) :) Pozdrawiam goraco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Hey Wam ....:) Wczoraj poznalam plec malenstwa....chlopczyk jak sie patrzy ;) pieknie pokazal co mial pokazac miedzy nozkami;) ehhh teraz musze popracowac nad imionkiem dla naszego Kajtka...bo w zasadzie mialam tylko dla dziewczynki ...ale tez sie cos wymysli...Najwazniejsze zeby dzieciateczko bylo zdrowe...a tak sie boje po tej ospie....ehhhh za tydzien mam USG prenatalne...jej ale mam stracha..... Pozdrawiam :) http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
patiii-a w którym jestes tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
..dokladnie 19 tydzien i 2 dni ....czyli wlasciwie w 20 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
WITAJCIE :}PATI NIE ZAMARTWIAJ SIE ,PAPEWNO JEST WSZYSTK DOBRZE ;}NAPISZ JAK PRZEBIEGA TAKIE USG .POZDRAWIAM :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mimoza*
Jak tam wasze brzuszki :) Widać już? U mnie niewiele :( Właśnie skończyłam 18 tydzień, czyli zaczęłam 19, ale jakoś tak niewiele widać :( Nawet ciuchów na razie nie muszę zmieniać, może coś jest nie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Dzieki Ewelina za pocieszenie:) ...napewno dam znac jak przebiegalo i wogole... Mimoza z Twoim brzuszkiem napewno jest wszystko ok...wiele dziewczyn, kobiet tak ma, ze nie wiele widac...u mnie zaczal sie 20 tc i tez nie wiele widac...fakt, ze jeansy mnie obciskaja ale na dobra sprawe moglabym dalej w nich chodzic, ale po co sciskac dzieciatko:)...brzuszek jest niewielki a to juz 5 miesiac....Wczoraj bylam u lekarza gdyby bylo cos nie tak z wielkoscia mojego brzuszka napewno lekarz by to zauwazyl, wiec naprawde nie przejmuj sie...kazda kobieta jest inaczej zbudowana i inaczej wyskakuje brzusio:):) POZDRAWIAM!!!! http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
hej dziewczyny.Ja jestem w połowie 19 tygodnia i fakt faktem że spodnie zaczynaja być przyciasne ale też zbyt wiele nie widać.Podobno to tak jest ,ale lada dzień brzuszek napewno"wyskoczy" i wtedy to dopiero będzie widać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski! wprawdzie zagladalam tu codziennie, ale nie mialam co pisac.. w poniedzialek bylam u lekarza i ku mojemu zaskoczeniu powiedzial ze wszytsko dobrze, ze nie ma powodu do obaw, nawet pozwolil na wyjazd nad morze...wiec po ciezkim poczatku w koncu widac jakies swiatelko nadziei!!!:D *mimoza*->u mnie brzuszek juz calkiem calkiem- choc to dopiero 18 tydzien, zwlaszcza wieczorem jest szczegolnie widoczny..jakos go ise ukryc juz nie da, za to rodzina zazdrosci!!!ja juz niestety musialam sie wbic w ogrodniczki i szersze brzuszkiem spodnie...wiec jak widzisz u kazdej kobiety to wyglada inaczej...nic sie nie martw, pewnie juz niedlugo sie \"pokaze\":D poza tym u mnie w jak najlepszym porzadku, jedyne co to mi dokuczaja bole kregoslupa, macie moze jakies domowe sposoby na zlagodzenie bolu???oczywiscie pomijajac lekarstwa i masaze pozdrawiam wszystkie przyszle mamy i malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mimoza*
Byłam wczoraj u ginka, ale nie u mojego (mój ma urlop) i powiedział, że na 18 tydzień, to powinno się słyszeć tętno dziecka zwyczajnie przez słuchawki, a on nie słyszał!!! Dopiero co miałam robione usg, więc się zastanawiam czy nie iść znowu, ale jak zaszkodzę??? Zaczynam się bać, zresztą o niczym innym nie myślę. Jak mi źle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie inka26 liczylam od poczecie a nie od miesiaczki. Ale tak liczy moj ginekolog. I tak mi sie wydawalo bardzioej realne. W kazdym razie teramin 7 grudnia zostaje i chyba beda dwie dziewczynki. To sugestia lekarza po usg chociaz pewny nie byl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do brzuszka, to ja normalnie mialam w pasie 60 cm i wazylam 47 kg - teraz jestem w 20 tygodniu (jesli liczyc od ostatniej miesiaczki to w 22) i w pasie mam 94 cm a waga o 8 kg wyzsza hehe czuje sie jak maly czolg;) Ale to blizniaki wiec tego wszystkiego dwa razy wiecej;) Jeszcze raz pozdrawiam wszystkie przyszle grudniowe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska2
Witam! Ja rowniez grudniowa chociaz moje dzieciatko dopiero kolo Wigilii ma sie ukazac na Bozym swiecie! toz mi niespodzianke pod choinke wyszykuje! Pozdrawiam wszystkie mamuski i te, ktore juz wybrzuszylo i takie co to po nich jeszcze nie widac. Ja osobiscie czuje brzusio, w spodnie sprzed ciazy juz nie wchodze....powiedzcie dziewczyny jak tam Wasze badania, morfologia ok? bo mi ostatnio spadlo zelazo, jezeli Wy tez macie taki problem poradzcie co jecie zeby zwiekszyc jego poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aguska2 - mi tez spadlo zelazo i teraz lykam dwa razy dziennie Hemofer F (zapisany przez lekarza), poza tym mam jesc jak najwiecej burakow, marchwi i brokulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://lilypie.com/days/051218/0/0/1/+0/.png Ja przed ciążą ważyłam 53 kg, teraz mam 56 kg. I nie da się już brzuszka ukryć. Na badania krwi pójdę w przyszłym tygodniu, to się okaże jak z moimi wynikami. Na razie łykam każdego dnia prenatal. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska-> ja tez kolo Wigilii, termin mam na 21 grudnia, ale jak znam moje szczescie Malenstwo pojawi sie w Swieta.. ja juz nie mieszcze sie w swoje \"normalne\" ubrania, nawet ostatnio kupilam ogrodniczki... a wyniki: nad wyraz dobre.. nic Nam nie brakuje wszytsko w normie, juz 12 sierpnia ide do gina i wtedy pewnie beda kolejne badania.. oby dobre.. inka->moja siostra, ktora przez ostatni tydzien byla z rodzinka na wakacjach, po powrocie jak mnie zobaczyla, krzyknela: jaki sliczny brzusio!!! nic dodac, nic ujac poza tym w ostatni piatek poczulam ruchy Malenstwa!!! tyle szczescia ze az sie poplakalam:D pozdarwiam wszytskie Mamuski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruchy to cos niesamowitego. Ja juz nie moge sie od nich uwlnic. Non stop dotykam brzucha zeby nawet te slabe kopniaki poczuc. A maluchy z dnia na dzien coraz bardziej sie wierca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mimoza*
Kobietki może zrobimy sobie tabelkę??? Lp.///Termin///waga przed ciążą///obecna waga///waga lub wielkość maleństwa///??? a wpisać w/g terminu porodu??? Co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×