Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paulakp

TERMIN GRUDZIEN 2005

Polecane posty

Gość EWELINA 17
DZIEWCZYNY JA W PIERWSZEJ CIAZY TEZ ZROBIŁAM ZAKUPY WCZESNIEJ KUPILAM UBRANKA NA 52 ,56 CM NA MALUSZKA I OKAZAŁO SIE ZE WSZYSTKO BYŁO ZA MALE NA MOJEGO SYNKA:}LEKARZE MI MOWILI ZE BEDZIE MAŁE DZIECKO WIEC KUPILAM MALE CIUSZKI A MOJ SYNEK JAK SIE URODZIL MIAŁ 62CM I WAZYŁ PONAD 4 KG.MOSIAŁAM KUPIC OD NOWA UBRANKA NA 66 ,68 CM:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Ja tez z topiku RODZIMY POD KONIEC 2005. Topik nie padl, ale zyje wlasnym, nieco chyba \"weekendowym\" zyciem. Poki co wiec bede zagladala i tu i tam :-) Zczytalam prawie wszystko. Co do trminow - konwencja jet taka, ze liczy sie od daty ostatniej miesiaczki (czyli z gory dwa tyg wiecej :-)). Niekiedy lekarze biara pod uwage jeszcze dlugosc przecietnego cyklu. Z tego co wiem (mam w rodzinie gina ;-)) to mozna niezle lekarza wprowadzic w blad mowiac o swoim terminie od daty zaplodnienia, bo standardowo powinno sie poslugiwac \"terminologia\" od ostatniej mies. ;-) termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------57-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66------------------?---------córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____66,5___(na 15.07 - 8 uncji i 7,5 \")___Hania Jestem w trakcie 24 tyg. Dane naszej corci z ostatniego usg. Wiem, ze teraz jest juz zdecydownie wieksza, bo to bylo 4 tyg. temu :-) A ruchy poczylam pod koniec 19 tyg. Teraz mala szaleje najbardziej rano i wieczorem, choc zaczynam ja wyczuwac tez jak chodze! gorace pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc znów muszę poprawić się w tabelce... coś za szybko ostatnio tyję! No i dopisuję wagę maleństwa. termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------58----------------507,4g.-------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66------------------?---------córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____66,5___(na 15.07 - 8 uncji i 7,5 \")___Hania Maleństwo się bardzo dobrze rozwija, termin porodu z usg wyszedł na 13.12.2005r., czyli wcześniej. Ale w końcu nic nie wiadomo. Wczoraj sobie go porządnie pooglądaliśmy z mężem, bo miałam robione usg połówkowe. I mimo, że tak normalnie wciąż kopie, to podczas badania ani się nie ruszył! Leniuszek mały! Mam tylko złe wyniki krwi: hemoglobina 10,5, czyli muszę zacząć brać dodatkowe żelazo w tabletkach. A jak u Was z wynikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------58----------------507,4g.-------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66-----------------600,g--córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____66,5___(na 15.07 - 8 uncji i 7,5 ")___Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
WITAJCIE :}BYŁAM DZIS NA USG :}} MOJA CORECZKA MA SIE BARDZO DOBRZE JAEST STRASZNIE RUCHLIWA.WIDZIAŁAM CAŁA DZIDZIE BARDZO DOBRZE NIE MA WAD GENETYCZNYCH JEST ZDROWIUTKA I OBY TAK DALEJ :}}} AMOJE WYNIKI SA BARDZO DOBRE HEMOGLOBINA 13,8 I BEZ WITAMIN POZNIEWAZ NIE ODBRZE MI JEST I MDLI MNIE PO NICH :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do inka26 ja tez od trzech tygodni biore żelazo ze wzgledu na wyniki krwi, ale tym podobno nie ma sie co martwuc. W przyszlym tygodniu robie kolejne badania wiec sie okaze czy cos sie poprawilo. Zelazo biore 2 razy dziennie po jednej tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Hey:) u mnie tez z wynikami hemoglobiny kiepsko, lykam zelazo, ale to w ciazy czesto sie zdarza wiec nie ma cos sie przejmowac, w koncu nasze dzieciatka rosna w nas:) Dzis tez dowiedzialam sie :(, ze dzieciatko uciska na "cos tam" od nerki (zapomnialam nazwy) przez to mam okropne bole w tej okolicy i jesli to nie przejdzie (tzn. jesli bol bedzie bardzo silny i caly czas)musze do szpitala i moze mnie czekac zabieg gdzie beda mi jakas rurke czy cos przeciskac :( jesssooo ale sie boje, zeby tylko to minelo. Synus tak rosnie...rozpycha sie...byleby tylko on byl zdrowy..ale mimo wszystko mam stracha przed tym szpitalem. Moze nie bedzie tak zle ? jejku.... Sorrki, ze sie tak rozpisalam... Pozdrawiam termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------58----------------507,4g.-------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58--ponad 300gr/23-24cm-synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66-----------------600,g--córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____66,5___(na 15.07 - 8 uncji i 7,5 ")___Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja za to uzupelnie tabelke bo znowu przytylam, cale szczescie tylko w brzuszku, ale starsznie mi ta waga leci-juz 12 kg!!! ;( A w pasie 34 cm wiecej niz przed ciązą - małe sumo ze mnie;) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------58----------------507,4g.-------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58--ponad 300gr/23-24cm-synus gosia74---07.12.2005------47--------59-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66-----------------600,g--córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____66,5___(na 15.07 - 8 uncji i 7,5 \")___Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patii___ sprobuj kilka razy dziennie, gdy ci Maluch zacznie cwiczyc na nerce, zejsc \"do parteru\", czyli poprostu ukleknac na czterech. Na kolanach, rekach, brzuch w dol. Moze sila grawitacji zmusi go do zmiany pozycji? Ja tak sobie czasami robi, bo moja Mala ma z kolei czasami tendencje do tanczenia polki na jajnikach, co tez nie jest mile ;-) Trzymam palce, zeby Maly ci odpuscil ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Jezeli chodzi o moj termin to oczywiscie jest to orientacyjny ale ja i tak bardziej wierze w termin z ostatniej miesiaczki niz w termin z USG sama wiem ze jek mi przychodzila ciezarna na oddzial to zawsze liczyl sie termin od ostatniej miesiaczki i przewaznie tak mi rodziły. Obecnie po przezyciach zwiazanych z choroba taty biore Fenoterol 1/2 tab co 2 godz standard Ja i dzidzia czujemy sie ok mam nadzieje ze Wy tez nizej przedstawiam orientacyja liste zakupow pozdrawiam pa 1, Łozeczko (dostałam od siostry po jej dzieciach miala blizniaki wiec mam dwa do wyboru) 2,Wozek ( kupie po porodzie ) 3,Ubranka (dostalam od siostry) 4,Wypelnienie do lozeczka (poduszka i kolderka) 5,Posciele + ochraniacz 2szt 6,Przescieradlo 2 szt 7,Podkłady folia 2 szt 8,Rozek 9,Butelki 2*125ml i 2*250ml 10,Szczotka do butelek 11,Wanienka 12,Myjka 13, Reczniki 3 szt 14,Termometr do wanienki 15,Termometr dla dziecka 16, Gruszka 17,Szczotka z naturalnego wlosia 18, Nozyczki 19,Pieluchy tetra 15 szt 20, Klips do smoka 21,Smoczek silikonowy 22,Pojemnik na smoczek 23,Kocyk (mam 2 szt polar i hiszpanski) 24,Majtki jednorazowe dla mamy 25,Karuzela 26,Fotelik samochodowy ( kupi mi mama i siostra w grudniu ) 27,Kosmetyki (kupie w grudniu) 28, Termos na butelki Pozdrawiam i czekam na Wasze uwagi zwiazana z moja lista Pa Pa 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 dla przyszłych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PoLkaa22 ----> prosze jezeli mozesz to podaj o jakim wozku myslisz o jakiej firmie i jakim rodzaju (przyznam ze na ten temat moja wiedza jest zerowa ) pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Dunia ...wlasnie lekarz tez mi o tym mowil :) dzieki za "potwiedzenie informacji dzialajacej" ;) DZIEKI WIELKIE!!! Aha zapomnialam dodac, ze przez to porobily sie kamienie w tej jednej nerce...mam nadzieje, ze naprawde minie to po ciazy i wogole teraz...nie chce zadnych rurek w moczowod miec pchanych :(:(:( http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do paulakp Dopisuję się do listy 29. pieluchy jednorazowe 30. kosmetyki (chusteczki, puder, kremy, oliwka) 31. proszki do prania dla dzieci jak cos wymysle to jeszcze dopisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tez do listy: 32. alkohol do przemywania strupka po pepowinie 33. albo gaziki albo waciki to przemywania ww jak i oczkow, noska itp 34. patyczki do uszkow (oczywisice takie dziecinne z grubsza czescia) 35. wkladki do stanika (to zdecydowanie bardziej dla Mamy, ale tez w ramach listy zw. z dzidzia ;-) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bardzo dziekuje za nastepne punkty na Naszej liscie tak szczerze to zapomnialam o np. proszku lub o wkladkach do staniczka Fajnie ze mnie nie krytykowlyscie za tak dlugi wpis z ta lista Pozdrawiam Pa p.s Jurto mam 6 rocznice slubu 13,08,1999 bralismy slub jetsem ciekawa czy moj mezus bedzie pamietal zawsze mamietal ale czy teraz przy tych przezyciach zwiazanych z choraba taty ? Zobaczymy napisze jutro pa pa Kolorowych snow mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulakp - serdeczne życzenia z okazji rocznicy ślubu !!! Fajna ta lista - na pewno ją wykorzystam. Szczerze mówiąc dopiero teraz uzmysłowiłam sobie ile potrzeba dla takiej dzidzi! A chcemy jeszcze wyremontować pokoik gdzie będziemy spać z maleństwem i kupić jakiś zestaw wypoczynkowy, do tego porobić trochę remontów - ten rok to ostatnia szansa na odliczenia od podatku. Więc nie wiem już zupełnie jak sobie poradzimy z tyloma wydatkami! Ostatnio zastanawiam się nad tym, czy warto \"opłacić\" sobie położną do porodu. Z jednej strony i tak przecież będziemy pod opieką położnej, ale może da to jakieś bezpieczeństwo, lepszą opiekę? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez się dołączam do życzen z okazji rocznicy;) Co do opłacenia położnej..to nie wiem, raczej chcialam lekarzowi wreczyc male biale z wkladem w srodku. Ale sama nie wiem...na pewno na ten cel odkladam pieniazki, bo albo lekarz albo polozna a jak nie bede wiedziala komu dac albo nie bede miala okazji, to na pewno bede miala przy sobie. Moja przyjaciołka, ktora również urodziła bliźniaki, pojechała do szpitala o 2 w nocy, ponieważ odeszły jej wody. Nie miala jednak skurczy. Kasy ze soba tez nie miala i tak ją mieli w nosie, że dopieropopołudniu około 17.00 zrobili jej cesarke. A podobno była to zagrożona, bliźniacza ciąża - jednym słowem tyle godzin nikt nie zwracał na nią specjalnej uwagi, przesuwając zabieg na coraz to późniejszy czas...I nie powuiem, ze nie było przez to problemów. WIĘC JA KASE NA PEWNO WEZMĘ, ale faktycznie wcześniej komuś ją wręczę, żeby potem mieć pewność, że nie zawaliłam sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Hej! Ja tez z topiku rodzimy pod koniec roku 2005! Zdaje sie ze oprocz Duni i mnie to juz tam nikt nie zaglada, dlatego kopiuje moj ostatni post z tamtego watku, napewno Was tez zainteresuje. A ja mam inny problem, nie wiem czy slyszalyscie o szczepionkach i ze moga wywolac autyzm u dziecka. Czytalam o tym na internecie i sie przestraszylam, podobno to sie zdarza rzadko ale zawsze. Przeciez od razu w szpitalu szczepia noworodki na zoltaczke typu B. A potem, przynajmniej w Stanach to podaja 3 szczepionki w odstepstwie 2 miesiecy kazda. Podaje link do ang. strony forum gdzie jest o tym dyskusja: http://www.pregnancy-info.net/QA/answers-AUTISM_AND_VACCINES/ Napiszcie co o tym sadzicie i czy zamierzacie cos z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
I ja sie przylaczam do zyczen dla PAULI z okazji 6 rocznicy slubu...wszystkiego naj :) naj :) naj :) ..troszke spoznione (nie bylo mnie w necie) ale ze szczerego serca :) 🌼 🌼 🌼 Co do ubranek to porobilam juz najwazniejsze zakupy na pierwsze dni...miesiace...zostaly mi jeszcze pieluszki, kosmetyki dla malenstwa...wozek i lozeczko jak dzieciatko sie urodzi...i to co mama potrzebuje (typu wkladnki, ewent. odciagacz mleka )...reszte tzn. podgrzewacz do butelki ...mate na podloge...i czesc ubranek dostane w spadku po chrzesnicy bo wiekszosc nawet nie obchodzila, ewiec ja zrobilam tylko te naprawde najpotrzebniejsze zakupy na pierwsze "chwile". A ruchy czuje teraz juz bardzo czesto i zdecydowanie silniejsze. Pierwsze pojawily sie ok. 16-17 tc :) http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Bardzo dziekuje za zyczenia ------>inka26,gosia74, patiii Z okazji 3 rocznicy zycze patiii wszystkiego najlepszego zdrowego cudownego dzidziusia i duzo zdrowia i szczescia Przepraszam ze sie nie odzywalam ale moj tatus sie rozchorowal jak juz wiecie i caly czas szukam dobrego kardiologa z Poznania dla taty. Dziewczyny moj dzidzius kopie juz mocniej i szaleje w brzuchu jestem ciekawa co tam sobie siedzi dziewczyna czy chlopak dowiem sie 22 i zaraz napisze (mam USG) Jezeli chodzi o polozna to uwazam ze kazda z Was musi podjac decyzje samodzielnie ja moge napisac ze nie bede miala poloznej prywatnie gdyz pracowalam na porodowce i wszyskie znam (obecnie mam L4) wiem jedno kazda polozna patrzy pomoc rodzacej i chce zeby wszystko sprawnie i szybko poszlo. Mam pytanie moze ktoras z Was sie orientuje ja jestem na ten temat zielona czy wozki firmy Graco sa tez dla noworodkow czy tylko spacerowki i jakie Wy wozki chcecie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Dziekuje PAULA za zyczonka :) Obys szybko znalazla jak najlepszego lekarza dla taty. Z tego co sie orientuje na Slasku jest dobra kardiologia, ale nie wiem jaka "wielka" jest potrzebna Twojemu tacie pomoc kardiologiczna ( w sensie jakas operacja czy lekarza zajmujacy sie Tata).Sorrki jak troche zagmatwalam, ale mam nadzieje, ze jestem jeszcze czytelna, bo cos ostatnio wygadac sie nie umiem ;) Moj synus tez juz zdecydowanie mocniej kopie....fajne uczucie...ciagle je wyczekuje :) i podobnie jak Ty mam koleja wizyte 22 z tym, ze ja juz plec znam ;) A co do wozka ...pojecia jeszcze nie mam jaka firme i typ wybrac...narazie z wielkim zapalem ogladam wszystko co sie da w necie:):):) http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patii___ wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszego jubileuszu!!! paulakp___ jak najszybszego powrotu do zdrowia dla Twojego Taty! Ja dzis po kolejnej wizycie u gina - wszystko oki. Tyle ze \"dorobilam\" sie zylakow. Poki co nie sa spuchniete i nie bola, ale musze na nie uwazac :-) Obejrzyjcie swoje nogi dokladnie, z tylu tez! Kolejna wizyta za miesiac (potem juz co 2 tyg). I wtedy test na glukoze i antyciala Rh (coz, ja jestem ujemna, a maz dodatni). Co do wozkow Graco. Sama sie przymierzam do kupienia takiego wozka, tyle ze nie wiem jak rozna sa tu (USA) a jakie sa w Polsce. Te tutejsze to takie \"kombajny\", ze na wozek raczej w typie spacerowki (bez gondoli), mozna postawic fotelik ten samochodowy i w ten sposob robi sie \"spacerowke\" dla niemowlaka. Ale te wozki sa tez przystosowane do wozenia niemowlakow samych, bez fotelikow. Poprostu rozklada sie je do pozycji lezacej, a babla przypina sie pasami. Coz, takich klasycznych, z gondola tu nie widzialam. Paula___poszukaj jakiegos opisu w sieci - albo wejdz nawet na strone producenta i zapytaj. Bo to roznie moze byc przy roznych modelach. Moja Mala tez juz tak beckuje, ze brzuch mi podskakuje - fajne uczucie, tylko zaczyna sie wiercic bardzo rano i nieco mi przeszkadza w spaniu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze uaktualniona tabelka: ermin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------58----------------507,4g.-------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58--ponad 300gr/23-24cm-synus gosia74---07.12.2005------47--------59-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66-----------------600,g--córeczka dunia77__05.12.2005___62,5____67______?_______Hania a tu jest link ze statystykami co do wielkosci maluchow: http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html?scid=momspreg:20050808:2292:15020:5947 mam nadzieje, ze bedzie \"chodzil\" mimo, ze to na mje konto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do życzeń dla Patii z okazji 3 rocznicy ślubu. Ja niedawno miałam dopiero pierwszą rocznicę ślubu. Jakoś wszystkie wybrałyśmy właśnie sierpień na śluby, a grudzień na dzidziusie ;) Dunia: wg wymiarów z linku, który podajesz, moje \"maleństwo\" powinno mieć w 21 tygodniu 360 gram, a miało 500! Już się boję, że będę musiała urodzić ponad 4 kg, jak tak dalej pójdzie :) :) :) Jeśli chodzi o wózek, to jestem na 90% zdecydowana na Implast4XL - do obejrzenia na stronie www.implast.com.pl Co prawda w rzeczywistości ten wózeczek ładniej wygląda, ale zawsze można choćby opis poczytać. Wydaje mi się bardzo łatwy w prowadzeniu. Tylko, że kosztuje około 1400 zł, więc może poszukam jednak coś tańszego. A co do położnej, to ja jednak nadal nie wiem czy to ma sens. Paula, napisz jednak jak Ty uważasz. Tak z doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka____ wiesz, ta tabela to tylko statystyka, a z tym - to roznie bywa ;-) Ja ostatnie usg mialam robione na pocz. 21 tyg. i sznowna pani radiolog - na pytanie o wage Malenstwa, odpowiedziala, ze zasadniczo to w miare wiarygodne szacunki sa od 21 tyg (skonczonego) dopiero. Ale to moze kwestia akurat Stanow, a moze nienajnowoczesniejszego sprzetu u mojego gina? Coz, kolezanka opowiadala, ze jesli wierzycby slepo usg, to jej synek w ostatnich tyg przed porodem (od ostatniego usg do urodzenia) schudl (?!) dobre 400g!!! A to raczej niemozliwe ;-) ;-) Takze wszystko przed nami, grunt zeby Maluchy byly zdrowe, a niech sobie rosna jak chca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Bardzo dziekuje za zyczenia szybkiego powrotu do zdrowia dla taty U Nas wszystko ok zycie toczy sie teraz wolniej i mam taka nadzieje ze nie bedzie sie to zmieniac tata jest w domu a ja jestem zadowolona chociaz znam cala prawde i meczy mnie to niesamowicie ze nie moge sie nikomu wygadac wie tylko Marcin tz moj maz. Co do dzidziusia to czekam na poniedzialek bo mam USG co do wagi wykazywanej na USG to nie przywiazuje do tego wagi bo wiem ze USG klamie (wiele razy odbieralam porod gdzie waga plodu z USG to ponad 3000 a pozniej okazywalo sie ze dzidzius mial ok2000 )jezeli chodzi o terminy porodu zawsze wierze w kulko mam je w domu i zaraz obliczylam sobie termin choc stary sposob poloznych tj data ostatnie miesiaczki czyli np tak jak ja 19 marzec + 9 miesiecy +7 dni czyli PTP (przewidywany termin porodu) 26 grudzien rozne sa sposoby lub jezeli wierzyc w USG to najbardziej wiarygodna data jest z pierwszyego najwczeniejszego USG np zrobionego w 5 tyg ciazy mi wyszlo PTP 29,12 +(-)2 dni. Co do poloznej nie znam takiej ktora by nie pomagala pamietajcie im tez sie nie chce stac i pilnowac kilkanascie godzin wiec kazda ile moze to pomaga zeby dzidzius nie bul wymeczony zeby rodzaca nie opadla z sil i nie miala sily na dalsze parcie wiec kazda polozna patrzy pomagac zeby porod szybko sie zakonczyl. Oksytocyna jak jest podawana to tez wolno zeby organizm dziecka nie wchlonial za duzo tego swinstwa Ale sie rozpisalam przepraszam ze tak duzo ale chyba warto wiedziec takie rzeczy nie kazda chodzi na szkole rodzenia nie kazda wie o przyciskaniu brody do klatki zamykaniu powiek i nie trzymaniu powietrza w jamie ustnej tylko kierowaniu go na przepone Jezeli bedziecie mialy jakies pytania a ja bede znala odpowiedz to piszcie mam nadzieje tylko ze nie pomyslici e ze jestem madrala :) i sie przechwalam Jak znajde troszke czasu to napisze o cechach noworodka donoszonego papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulakp___ jak dla mnie - super miec kogos, kto zna to \"od zewnatrz\" :-) Szczegolnie dla kogos jak ja, kto mama bedzie po raz pierwszy, wiec porod to dla mnie poki co WIELKA NIEWIADOMA, raczej nieco straszaca ;-) Co prawda do szkoly rodzenia juz sie zapisalam (drugi tydzien listopada - rodzenie, opieka nad niemowlakiem, pierwsza pomoc i karmienie piersia), ale kazda informacja jest na wage zlota. Lepiej przygotowuje do tego wszystkiego ;-) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×