Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paulakp

TERMIN GRUDZIEN 2005

Polecane posty

termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------56---------------------?------------------?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mimoza*
termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska2
kontynuujac tabelke..... inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? ale ruchow jeszcze nie czulam....plci nie poznam jeszcze n apewno przez miesiac bo dopiero wtedy ide na usg, chociaz to dla mnie i mojego meza bez znaczenia, wazne aby dzidzius byl zdrowy...wlasnie czy Wy tez czasami macie napady czarnych scenariuszy dotyczacych zdrowia malenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
to i ja sie dopisuje ;) inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?-----------synus:) ...jej a jutro badanie (wiem, pisalam juz wczesniej, ale mam takiego stracha czy wszystko jest ok...synus kopie od dawna wiec pocieszam sie, ze ma sie dobrze, zeby tylko tak bylo...Ok nie smuce juz Wam...Trzymajcie sie cielputko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do tabelki;) i goraco pozdrawiam inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?-----------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?----------bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Ewelina------Obiecalam, ze napisze co i jak z USG...wiec: samo badanie trwalo cala godzine, kazda czesc byla bardzo dokladnie sprawdzana (serduszko, nerki, mozg, kregoslup...itd...), lekarz mierzyl tez kosci (i tu mu malutki strasznie sie wiercil hehe;))...Dzieciateczko jest zdrowiutkie i sie bardzo dobrze rozwija :):):) Bylo to 4 D i najpiekniejszy moment jaki ujrzelismy z mezem to kiedy malutki podniosl raczke i poglaskal sie po buzce :) jejku super widok naprawde...tego nie da sie opisac ....niezapomnianie wrazenie i uczucie...Na koniec calego badania dostalismy na pamiatke to wlasnie zdjecie :):):) Ogolnie jest wszystko ok po tej nieszczesnej ospie, ale np. czy malenstwo bedzie widziec tego nie potrafi powiedziec, ale na 99% jest wszystko w porzadku i mam tez nadzieje, ze juz tak pozostanie do konca (i nie tylko) ciazy...Teraz moge spac spokojniej:) http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
...uzupelniam sie ;) inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58---ponad 300gr/23-24cm---synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?----------bliznieta http://lilypie.com/days/051218/4/25/1/+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mimoza*
Cześć kochane kobietki! Ale tu się ciuchutko zrobiło... Wyczekujecie już na ruchy, czy może się pojawiły?? U mnie bez zmian, więc tabelki nie ruszam :) Jutro idę na usg i wyjeżdżam do końca miesiąca, więc nie wiem czy dam radę jutro tu zajrzeć i napisać co i jak, ale jestem dobrej myśli. Szczególnie jak zobaczyłam tabelkę (przytyłam w normie!!! jupi :)) Hmm... dalej niewiele widać, zapominam momentami, że to już półmetek :) Buziaki dla Was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Przepraszam ze sie nie odzywalam ale tyle czasu czekalam na jakis odpis a tu nic wiec myslalam ze zostalam sama a tu dzis zaskoczenie :) Czuje sie dobrze i poczułam juz pierwsze ruchy dziecka bylo to 31 lipca mam duzy brzuch w pasie 90 cm a biodra 99 cm (ogolnie przybralam 16 cm w pasie i 6 cm w biodrach ) jezeli chodzi o wage to rowne 6 kg obecnie to 20 tydzien ciazy Mam dzis wiele do nadrobienia w czytaniu fajnie ze napisalyscie pozdrawiam pa p.s odezwe sie jutro pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do tabelki i goraco pozdrawiam inka 26---18.12.2005-------53--------56-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?-----------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?----------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?-----------------? p.s ide na Usg 22 wiec moze juz bede cos wiecej wiedziec pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam jeszcze pytanie ile kosztuje USG u tego doktora z Poznania pa pozdrawiam wszystkie brzuszki :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
pati dizeki ze napisałas !ciesze sie ze maluszek ma sie dobrze :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
pati mam jescze jedno pytanko gdzie ty robiłas to badanie i czy to było prywatnie ???ja bardzo bym chcila zrobic takie usg bo sie martwie o dzidzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
moja coreczka kopie i sie wierci ciagle ide na usg 11sierpnia na 3D!byłma juz na takim usg w 18 tygodniu to było w porzadku przystko ale lekarz mi powiedzila ze dzidzius jest za malulki jescze zeby dokładnie wszystko sprawdzic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
pati odezwij sie bo ja ide na usg 3d prywatnie i dltego wolałabym pojsc tak jak ty na 4D.Mieszkam w rzeszonie tu nie ma takie sprzetu musilamyb dzies jechac do innegi miasta !napisz mi gdzi ety byłas jak mozesz jest to dla mnie bardzo wazne !z gory dziekuje :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Ewelina---badanie bylo na kase, mialam skierowanie dlatego zadnych kosztow pokrywac nie musze, ale ja nie mieszkam w Polsce, wiec nie wiele moge Ci pomoc...sprobuj poszukac na roznych forach (np. www.noworodek.pl, www.forum.gazeta.pl.), moze tam dziewczyny Ci beda mogly pomoc jesli chodzi o miasto... Trzymajcie sie zdrowiutko :):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
dzieki pati ! no własnie to mnie zastanawiało bo u nas nie robi sie takiego usg na kase tylko prywatnie !ja pierwsze dziecko rodziłam tez za granicą i tam wszysto wygladało całkiem inaczej .Teraz ja jestem niespokojna bo lekarze nie są tak dokładni ! Tu w polsce mozna zrobic badanie usg 4d ale prywatnie nie wiem jaki jest koszt ale 3d kosztuje 300zł w rzeszowei i powiem ze nie bylam za bardzo zadowolaona!pozdwawiam i zycze zdrówka :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc muszę dopisać kolejny kilogram do tabelki... termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------57-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? W środę przypuszczalnie będę miała robione USG. Ale prawdopodobnie i tak nie poznam płci, bo mój lekarz nie bardzo chce to mówić, teraz stwierdził, że to dopiero po 23 tygodniu ciąży. Zobaczymy... Ogólnie od końca 18 tygodnia (teraz skończyłam równo 21 tydzień) czuję ruchy dziecka. Mężuś ciągle przykłada rękę i faktycznie ruchy są tak silne, że z łatwością je wyczuwa. Ostatnio źle sypiam. A maluszek kopie sobie najbardziej nocą, myślę więc, że jest mu niewygodnie i wciąż zmieniam pozycję do spania - i nic z tego nie wychodzi. Czy też czujecie tak silne ruchy i kopniaki :) ? Nieraz jak zacznie to mam wrażenie, że mi brzuch rozsadzi ;) Pewnie będzie energicznym dzieckiem - oby nie za bardzo... Napiszcie jak to z tymi ruchami Waszych pociech. Fajnie, że topik \"ożył\". Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
Witam !Ja czuje ruchy juz od 16 tygodnia !teraz koncze 22 tydziń a moja coreczka cały czas rozrabia w brzuszku , kopie mnie bardzo mocno juz od 18 tygodnia !Moj synek danielek ma juz 5 latek i tez był taki ruchliwy ,teraz to straszny urwisek i naprawde jest bardzo energiczny :}Moj brzuszek jest juz spory a ja ogólnie przytyłam juz duzo ,ale się nie martwie bo w pierwszej ciaży przytyłm 28 kg i bez problemu wrociłam do starej wagi miesiac po porodzie .W czwartek wybieram sie prywatnie na usg 3d to bede wiedziła wiecej jak sie ma moja dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki :) Przesyłam pozdrowionka nie odzywalam sie bo mialam ogromne klopoty moj tatus trafil na oddzial intensywnej opieki kardiologicznej jego stan jest ciezki ale juz dzis stabilny jednak wczoraj bylo bardzo zle Ja czuje ruchy od 31 lipca choc sama nie jestem pewna czy to sa ruchy czy cos innego :) to takie dziwne uczucie trudno to opisac ale Wy to znacie To moja pierwsza ciaza wiec wszystko jest nowoscia mam jednak pytanie czy na twarzy tak wam mocno wyskoczyly wypryski ja jestem cala pryszczata szkoda slow pozdrawiam jutro sie odezwe papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------57-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66------------------?---------córeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska2
Hej dziwczyny! ja od piatku tez dolaczylam do grona tych szczesliwych, ktore czuja ruchy dzidziusia, wrazenie wspaniale zarowno dla mnie jak i dla meza, ktory co chwila sprawdza jak dzidzius kopie....zreszta on ma juz teorie, ze to pewnie chlopak bo kopal w trakcie meczu Wisly Krakow....plec byc moze poznamy pod koniec sierpnia bo wtedy idziemy na usg . Pozdrawiam goraco z Krakowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia27
do ewelina 17 hej ja tez mieszkam w rzeszowie mozessz mi polecic jakiegos dobrego ginekologa???? dzieki z gory to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin/waga przed ciążą/obecna waga/waga i wielkość maleństwa/płeć inka 26---18.12.2005-------53--------57-------------------?------------------? mimoza---17.12. 2005------46--------49-------------------?------------------? aguska2---22.12.2005-----51,5------55-------------------?------------------? patiii------18.12.2005------55--------58-------------------?------------synus gosia74---07.12.2005------47--------56-------------------?--------bliznieta paulakp ---24.12.2005------59--------65------------------?------------------? ewelina---06.12.2005-------55--------66------------------?---------córeczka polkaa22---21.12.2005----59---------62------------------?-----------------? ale mnie tu dawno nie bylo...a wszytsko przez ten remont w naszym mieszkanku..teraz wyglada pieknie a co najwazniejsze kolorowo... juz jest przygotowany kacik dla Malenstwa, oczywiscie jeszcze bez łóżeczka i itp.. na to musimy jeszcze poczekac.. moje Malenstwo czuje sie chyba dobrze, sprawdzimy to juz w piatek, wnisokuje to po odczuwalnych juz ruchach..o wlasnie kopie..:))) paulakp->juz odpowiadam na twoje pytanie dotyczace kosztu usg, z tego co wiem do godz 18 przyjmuje on bezplatnie, w ramach Funduszu, natomiast po 18 jest juz prywatnie... niestety nie wiem ile kosztuje wizyta, poniewaz mi samej udalo sie do niego umowic przed \"18\". najlepiej zadzwon i wszytskiego dokladnie seie dowiesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje brzuszki :) bardzo sie ciesze ze nasz topik sie rozkreca obecnie jestem jako ostatnia na liscie z terminem porodu ale najwazniejsze zeby nasze male dzieciatka byly zdrowe. To moje pierwsze dziecko i tak szczerze to musze przyznac ze juz mam wszystko kupione dla dzidziusia (procz jednej rzeczy wozka ) wlasnie dzis bylam u mojej mamusi i mowilam ze co ja bede teraz kupowac jak wczoraj zaznaczylam jako zakupiono ostatnia rzecz z mojej listy. Kochane napiszcie czy Wy tez macie liste zakupow i co kupujecie pozdrawiam pa 🌻🌻🌻🌻🌻🌻 p.s moj dzidzius najwiecej kopie mnie wieczorem napiszcie prosze o jakiej porze wasze szaleja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczerze mówiac juz tez poczynilam pare zakupow. Mam wozek, ale to dlatego, ze blizniaczych wozkow jest malo i sprowadzalam go z NIemiec (glownie dlatego zeby miescil sie w drzwiach). Oprocz wozka zamowilam juz lozeczka no i nie wytrzymalam i pokupowalam pare ciuszkow. Jest to dla mnie ogromna radosc i mimo, ze obiecalam sobie, ze zakupy beda na samym koncu ciazy, to jednak nie udalo sie;) I teraz juz tylko dla dzieciaczkow kupuje;) Ciesze sie, ze nie tylko ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja szczerze mówiąc jeszcze nic nie kupiłam... I raczej nie kupię jeszcze. Zostawiam sobie to na listopad. W sklepach wszystkiego masa, zresztą dostanę ciuszki od mojej siostry, więc na razie nie szaleję. Wózek kupimy dopiero jak się maleństwo urodzi. Różnie to w życiu bywa i wolimy nie zapeszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paukakp-> wiesz wiekszosc dzieci rodzi sie po czasie, wiec termin porodu to tylko przyblizonym terminem... ja za bardzo nie zwracam na niego uwagi. Jak dla mnie moje Malenstwo (mimo iz termin mam na 21) urodzi sie kolo gwiazdki lub tuz przed Sylwestrem...wiekszosc metod obliczania datu porodu jest przeznaczona dla kobiet , ktore maja cykl 28- 32 dniowy, w moim przypadku cykle trwaly od 25 do 35 dni i wtedy trudno ustalic cokolwiek. My narazie nie robimy zakupów dla Mlenstwa... mamy jeszcze sporo czasu a racje ma Inka, w zyciu zdarzaja sie rozne przypadki, lepiej nie zapeszac. i tak wiekszosc ubranek dostane od mojej siostry po moich soistrzencach, kilka lat temu nakupowala ciuszkow w rozmairze 56- 62 i chlopaki nie zdazyli ich wynosic...Na pierwsze zakupy pewnie wybierzemy sie za miesiac moze poltora, moze nawet dwa.. w sklepach jest tego mnostwo, napewno uda mi sie z tego cos oryginalnego wygrzebac..Wózek mamy juz wybrany, bardzije fason niz kolor, ale moj maz kupi go dopiero wtedy gdy Malenstwo sie urodzi... moje Malenstwo tez mnie kopie anjwiecej wieczorem. Byc moze spowodowane jest to tym, ze wieczorem nasze zycie sie uspokaja, dom sie wycisza a ja kladac sie spac, jestem bardziej spokojna... a Ona wtedy rozpoczyna harce...czasem sie zdarza, ze kopnie wtedy gdy jej niewygodnie, np kiedy usiade na moalo wygodnym fotelu... pozdrawiam was goraco w te zimne dni...🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINA 17
CZEŚĆ MONIKO :} BARDZO DOBRY LEKARZ PRZYJMUJE PRYWATNIE NA PLACU WOLNOŚĆI 17 DOKTOR ARTUR DORSKI .WIZYTA KOSZTUJE 80 ZŁ I KAZDE BADANIE USG ROWNIEZ 80 ZŁ. APARAT USG JEST NOWEJ GENARACJI I JUZ W 18 TYGODNIU MOZNA POZNAC PŁEĆ DZIDZI.TEN DOKTOR JEST BARDZO UPRZEJMY I NAPRAWDE JEST DOBRYM SPECJALISTA .TO WŁASNIE TAM W JEGO GABINECIE ZNAJDUJE SIE NAJLEPSZE USG . JA POLECAM CI ISC PRYAWTNIE PONIEWAZ WSZYSTKO WYGLADA WTEDY CALKIEM INACZEJ ,NIZ NA KASE CHORYCH .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×