Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paulakp

TERMIN GRUDZIEN 2005

Polecane posty

Czesc dziewczyny wiem ze byl topik rodzimy pod koniec roku 2005 ale sie troszke glupio skonczyl. Przestałysmy piusac i umarł smiercia naturalna moze teraz nam sie uda prosze pogadajmy. Ja jestem na zwolnieniiu L4 byłam w szpitalu kilka dni bardzo bolal mnie brzuch i musialam zostac na obserwacji teraz jest wszystko ok moze sie odezwiecia i pogadamy. Jezeli macie inny topika z grudniowymi ciezarowkami to dajcie link prosze pozdrawiam pa Napisze jeszcze cos wieczorem i zobacze czy ktos sie pojawil pa moj numer gg 7406707 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja22
Hej.Ja też mam termin na grudzień.Mam nadzieje że już bedziesz czuła sie dobrze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D o A u t o r k i
Chba w grudniu nic sie nie urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam termin na grudzień. Bywałam na poprzednim topicu. Coś jednak nic się tutaj nie chce rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
..i ja sie do Was przylacze (jesli moge:)) ...rowniez mam termin na grudzien....i obecnie lecze sie z ospy ehhh...tragedia....a w dziecinstwie ja juz przechodzilam...W ktorch jestescie tygodniach? U mnie leci juz polowa 15 :):):) Trzymajcie sie cieplutko i uwazajcie na malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 22
ja też mam termin na grudzień.U mnie jest połowa 14 tygodnia.Pozdrawiam Mam pytanko czy przeczuwacie co będziecie miały???Chłopca czy dziewczynkę/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszle mamy ja tez mam termin na grudzien - dokladnie na 7 grudnia. Ale w 9 tygodniu ciazy okazalo sie ze beda blizniaki wiec moze szybciej sie urodza. Jestem teraz na poczatku 16 tygodnia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 22 - Ja jestem w 16 tygodniu ciąży. Co do przeczuć to nie bardzo je mam. Nastawiam się, że będzie chłopiec, chociaż baaardzo chcialabym, żeby to była dziewczynka. Myślę, że za dwa tygodnie na USG będzie już coś widać... Gosia74 - coś mi się nie zgadza, ja też jestem w połowie 16 tygodnia - z tego co obliczył lekarz, a widzisz termin mam dopiero na 18 grudnia. Może liczysz nie od terminu ostatniej miesiączki, ale od poczęcia? Chyba, że u mnie coś lekarz źle wyliczył. Jak to w końcu jest? patiii - mam nadzieję, że ta ospa nie wpłynie na dzieciątko. Zdrowiej szybko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Inka 26...Dzieki ...lekarz mnie uspokoil, ze z dzieciatkiem nic sie nie stanie...a ratuje mnie to, ze to 15 tc ( a teraz juz prawie 16) ..najgorsze zagrozenie jest do 12 tc. Jednak mimo wszystko na wszelki wypadek bede miala USG diagnostyke prenatalna, organowa (za miesiac) ...mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok....teraz musze byc dobrej mysli by nie zwariowac.... A tak poza tym ja mam tez termin na 18 grudnia:) Kiedy mialas ostatnia @? (tez 13 marca?) ...Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoLkaa22
czesc dziewczyny, jestem w 14 tc i po kilku komplikacjach i zlych myslach spowodowanych plamieniami, mam wrazenie ze teraz zaczal sie najlepszy okres mojej ciazy.. termin porodu mam na 30 grudnia i jestem z Poznania, piszczei czasem co u Was.. pozdrawiam PoLkaa22 (gg 4159592) ps mam wrazenie ze to bedzie dziewczynka:):) http://lilypie.com/days/051230/2/5/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie 14 marca. Czyli o jeden dzień później. Ale i z obliczeń i z USG lekarz ustalił termin na 18 grudnia. Czyli mamy tak samo :) Ja męczę się okropnie z alergią - ale jak na razie gin zakazał mi cokolwiek brać - żadnych tabletek! Zapisał mi jakieś homeopatyczne, ale przy mojej alergii w ogóle nie skutkują. Powiedział, że teraz cały czas jest okres organogenezy i nie wolno nic brać. Dziwne, bo widzisz, Tobie lekarz mówi inaczej. Mój chyba jest jakiś przewrażliwiony, a szczerze mówiąc ja już nie wytrzymuję z tą alergią i gdybym tylko była pewna, że nic się nie stanie, to zaraz nałykałabym się jakiś tabletek. A tak w ogóle, to dużo już przytyłaś? Ja na początku tak do 12 tygodnia nic nie przytyłam, a teraz mam 2 kg więcej i mój lekarz powiedział, że nadrobiłam aż za dużo. A mi się wydaje, że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
...nie martw sie PoLkaa22...rowniez mialam plamienia...a wlasciwie krwotok...wyladowalam w szpitalu...z absolutnym zakazem wychodzenia z lozka...dlatego rozumiem Twoj strach...pozniej byly znowu plamienia....teraz ustalo na szczescie...potem dowiedzialm sie ze mam HBs + (nie mam pojecia skad to paskudztwo sie nawinelo)...dlatego od razu po porodzie dzieciatku trzeba podac odpowiedni lek...no a teraz lecze sie z ospy (jak wyzej zreszta juz napisalam)...nastepny strach zeby bylo ok...ale trzeba byc dobrej mysli....dlatego uwierz, ze bedzie dobrze....Jestes juz w 14 tc...wiec ryzyko spadlo....ale mimo wszystko uwazaj na siebie....dbaj o siebie i malenstwo :):):) ...aaaa i ja przeczuwam, ze to bedzie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka - a już myślałaś nad tym w jakim szpitalu w Poznaniu rodzić? Ja też urodzę w Poznaniu i myślę o szpitalu św. Rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
Inka...ja nie biore zadnych tabletek!!!! Ospe lecze specjalna emulsja (cynk i cos tam jeszcze) na ospe. A piszac ze najgorzej jest do 12 tc...mialam na mysli akurat ta ospe...ze ospa grozna jest do 12 tc ( i pod koniec ciazy) . Ta alergia bardzo Ci dokucza? swedzi ? jesli swedzi to mysle, ze cos bezpiecznego na usmierzenie swiadu powinno sie znalezc...Ale sama lepiej nic nie kombinuj....jak juz to wybierz sie do paru lekarzy...ja chodzilam od lekarza do lekarza ...i w koncu cos dostalam na to swedzenie bo szlo zwariowac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
..a co do przytycia to przytylam 1 kg :) A Twoje 2kg...to przeciez nie jest duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swędzić to nie swędzi, bo mam alergię wziewną. Kicham, łzawią mi oczy i w ogóle ciągle mam katar i czerwony nos. Najlepiej jak nie wychodzę z domu, bo teraz pylą trawy więc wytrzymać nie można. O ospie nie wiedziałam, bo nigdy jej nie przechodziłam i szczerze mówiąc nie wiedziałam, jak się ją leczy. A zmieniając temat: od którego tygodnia można na USG zobaczyć płeć dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
...jesli nie przechodzilas ospy....szkoda, ze przed ciaza sie nie zaszczepilas...teraz uwazaj zeby sie nie zarazic (choc to trudno uwazac)...bo to paskudztwo przenosi sie w powietrzu....moze nie choc w duze skupiska dzieci (bo to najczesciej je spotyka ten wirus). A co do plci dziecka...to mysle, ze to zalezy od sprzetu jakim lekarz dysponuje...ale przedewszystkim jak ulozy sie dzieciatko...jesli wystai pupe to nic sie nie dowiesz ;)...ale ok...20 tc powinno juz byc cos widac (czasem o wiele wczesniej) ...ale tak jak pisze to zalezy od pozycji dzieciatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki co prawda mam termin na 2 stycznia ale kto wie może się rozsypię w grudniu? Wiec chętnie się do was przyłacze.Kończe własnie14 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoLkaa22
inka26-> zdecydowalam sie na Polna, bo maja tam najlepszy odzial neonatologii, wiec jestem spokojna o moje malenstwo tuz po urodzeniu.. po drugie znam tam wielu lekarzu z ordynatorami wlacznie wiec jakby co moge sie tez do nich zwrocic... a ty dlaczego wybralas szpital św Rodziny??? http://lilypie.com/days/051230/2/5/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
...moze sprobuj pochodzic jeszcze po lekarzach...albo poszukaj tez w internecie czy jest jakas mozliwosc przynajmniej zlagodzenia tej alergii w czasie ciazy...tylko nic nie rob na wlasna reke...zawsze skontaktuj sie z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka witaj w klubie ja tez mam straszną alergię kicham smarkam łzawią mi oczy puchnę jestem juz tak zmęczona nią że normalnie trafia mnie już nerwica.Nos mam cały czas zapchany jak bym miała zwykły katar.Do tego nawet jak w nocy wstaje do ubikacji to zaczynam kichac czasem to już mi się chce płakać.Oczywiście lekarz powiedział że nic nie można brac chyba ze bym się dusiła no to wtedy mniejsze zło jest branie niż uduszenie się:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle się napisałam i wszystko mi uciekło.... Patii - dzięki za rady, trzymaj się cieplutko, zdrowiej szybciutko... Ja już się nie mogę doczekać kiedy poznam płeć dziecka. Mam nadzieję, że za 2 tygodnie na USG poznam tą tajemnicę. Na pewno się tym tutaj podzielę. A Ty kiedy masz USG? Fajnie, że mamy ten sam termin :) Mojpka - miło, że nie sama się męczę z tą alergią. CHociaż oczywiście nikomu tego nie życzę. Może masz jakieś sprawdzone sposoby na bezpieczne poradzenie sobie choć trochę z tym kichaniem? Ja też tak kicham cały czas - boli mnie już od tego brzuch. Nieraz mam uczucie, że mi się wszystko urywa w brzuchu - trochę mnie to martwi, czy czasem maleństwu to nie zaszkodzi. I oby po nas te nasze dzieciaczki nie odziedziczyły alergii. Ja mam zalecone nie pić za dużo mleka - lepsze są podobno jogurty, sery i przetwory z mleka, bo podobno może to uczulić dziecko na mleko. Życzę tobie żebyć jednak urodziła w styczniu. Maleństwo szło by do szkoły rok później, a i rocznikowo byłoby zawsze rok młodsze, a nie tak jak te z grudnia - zawsze rok na karku więcej, no i często najmniejsze w klasie... Polkaa - dzięki bardzo za link. Bardzo przydatne informacje. Ale dlaczego ja wybieram Klinikę św. Rodziny? Znam z tamtąd ginekologa. Wielu znajomych tam rodziło i sobie to bardzo chwaliło. Sama miałam przyjemność odwiedzić mamę i dziecko w niecałą godzinę po porodzie - żadnych z tym problemów - położne bardzo miłe i sympatyczne. Klinika mała przytulna. Dziecko nie jest non stop z mamą - ale na każdą prosbę jest przynoszone. Podobno tak jest łatwiej, można w pierwszych chwilach po porodzie odpocząć, uspokoić się. Tak mówiły te, które tam rodziły, a które znam. Zresztą nie znam nikogo kto rodził na Polnej, więc nie brałam tego pod uwagę. Chociaż jeszcze nic nie jest przesądzone. Jeszcze mamy trochę czasu na wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
..dzieki Inka....A USG mam miec 25 lipca...a potem 2 sierpnia calkowite badanie USG (tzn. prenatalne ...tzn badanie kazdej czesci ciala dzieciatka po kolei...podobno ma to trwac ok. 2 godziny..jesli nie poznam plci 25 lipca to 2 sierpnia juz na pewno....ehhh..ale dlugo musze czekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiii
.......i ja Tobie rowniez zycze zeby Cie ta alergia tak mocno nie meczyla...bedzie dobrze :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamy które oczekują dzieciatka, tak się składa ze ja też mam termin na grudzień, własnie jestem w 16tygodniu, podobnie jak ty inka mam alergię, kicham smarkam się, a oczy są ciągle czerwone, okropność, byłam z tym u lekarza, ale nic mi nie poradził, na szczęście niedługo skończą się sianokosy, więc mi pewnie też minie, narazie więcej siedzę w domciu niż na dworzu :( Takz ciekawości chciałabym się dowiedzieć od was które to wasze dzieciątko i czy macie jakieś doświadczenia z cesarką, przyznam się że ja po ostatnim porodzie panicznie boję się i chodzi mi po głowie, żeby załatwić sobie cesarkę :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
Witam wszystkich !Mam na imie Ewelina i jestem w 18 tygodniu ciąż:}Mam termin na 6 grudzień i nie moge sie doczekać już dzidziusia:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
patii mam taki pytanko do Ciebie.co to za badanie prenatalne masz ?Chodzi mi o to czy jest to usg genetyczne ?Bo ja chcilam misc takie badania ale niestety najpierw było to niemozliwe bo ciąża był zagrozona :{A TERAZ JEST JUZ ZA PÓZŃÓ NIESTETY !A TY W KTORYM JESTES TYGODNIU ZE TAKI BADANIE ROBISZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×