Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Witam!Na 100% a nawet więcej nie polecam firmy AMICA!!Miałam lodówkę i pralkę ładowaną z boku tej właśnie firmy.W ciągu roku od zakupu pralka była naprawiana 4 razy,lodówka zepsuła się zaraz po okresie gwarancji,koszmar!!W tej chwili mam lodówkę WHIRPOOL i pralkę ładowaną od góry CANDY,polecam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 64
Polar specjalizuje się w sprzęcie chłodniczym a nie w pralkach i tylko stara Polar-ka taka sprzed 30-tu lat była nie do zdarcia.Odradzam pralkę tej firmy-kupiłam kilkanaście lat temu nowoczesny i drogi model i długo się tą pralką nie nacieszyłam i inni znajomi posiadacze tej marki też nie.Moja Candy dalej bez zarzutu ,teraz poleciłam rodzicom podobny model i są też bardzo zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaszu
POMÓŻCIE ! Potrzebuję pilnie pralki. Mam ochortę kupić HOOVER VHDS 6143ZD. Podoba mi się, ponieważ ma 1400 obr, 6 kg załadunku, klasa A+, pranie A, wirowanie A. Ma 43cm głębokości. Tylko że nie wiem jak jest z dostępnością części po upływie gwarancji, jaki jest koszt części. Co sądzicie o tych pralkach?? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, decyzję muszę podjąć do jutra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reta
Nie polecam lodówki Elektroluksu. Awaria czujnika temp. i lodówka nienaprawialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reta
Nie polecam lodówki Elektroluksu. Awaria czujnika temp. i lodówka nienaprawialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Reta<<< To ciekawe co napisałaś, osobiście nie znam sprzętu AGD "nienaprawialnego", mówiąc inaczej, bywają awarie gdzie naprawa sprzętu się nie opłaca ..... dla klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raptorek
Właśnie kupiłem lodówkę INDESIT NBA 13NF. Zobaczymy jaka będzie. Ale starej ... AMICA służyła mi 16 lat !!!. Problemy się zaczeły jak przełożyłem drzwi na zawiasach. W zamrażalniku notorycznie lodowiec. Ale nadal spełniała swoją rolę. No troszeczke ciekła do wewnątrz. Facet w sklepie powiedział "Pełen SZACUN dla starego sprzętu, ale nowa z pewnością tyle nie wytrzyma". Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9878
Prałam w pralce CANDY. Taka na mniejszy wsad (chyba do 3 kg) pakowana od przodu. NIE POLECAM!!! Nie umiała wypłukać porządnie z podajnika. Zawsze coś zostawało. I nie wypłukiwała z ubrań. Na ciemnych zostawały białe smugi, skóra swędziała od niewypłukanego proszku. Masakra!!! Musiałam prać tylko w płynie. Absolutnie odradzam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam haiera
najgorszy szajs jaki kiedykolwiek udało mi się poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Electrolux EWS 126410W Witam. Polecam pralkę BOSCH WLX 24462pl Kupiłem żonie jest bardzo zadowolona (ilość programów cicha praca)cena 1780.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Electrolux EWS 126410W Witam. Polecam pralkę BOSCH WLX 24462pl Kupiłem żonie jest bardzo zadowolona (ilość programów cicha praca)cena 1780.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my u nas w rodzinie od kilku lat użytkujemy lodówkę side-by-side ( taka z podwójnymi drzwiczkami ) mniej więcej taką: http://tnij.org/h7x8 , tylko że jeszcze z kostkarką na lewych drzwiach, i jest bardzo efektywna - można zamrozić sporo żywności, łatwiej wyciągnąć rzeczy z zamrażalki i nie trzeba się schylać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halooo pisze kto
kiedyś ardo było dobre a teraz nie wiem na LG sporo osób narzeka i czasami na niektóre modele indesit(lodówki) ariston pralki sie psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halooo pisze kto
amica pralki biorą dużo prądu i są awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja absolutnie nie polecam pralki CANDY mam ją dopiero cztery lata a łożyska już rok temu wysiadły do tego żeby je zmienić trzeba całą pralkę rozebrać 2 dni roboty po drugie programator już bardzo dawno się psuje jakoś zaraz po skończeniu gwarancji żeby włączyć pranie to trzeba dużo czasu bo przy ustawianiu dobrowolnie przeskakuje na inne programy a do tego teraz nie można już prawie wogóle jej włączyć bo cały czas pisze zamknij dzwi trzeba tak porządnie walić w te dzwi żeby zaskoczyły ODRADZAM CANDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja absolutnie nie polecam pralki CANDY mam ją dopiero cztery lata a łożyska już rok temu wysiadły do tego żeby je zmienić trzeba całą pralkę rozebrać 2 dni roboty po drugie programator już bardzo dawno się psuje jakoś zaraz po skończeniu gwarancji żeby włączyć pranie to trzeba dużo czasu bo przy ustawianiu dobrowolnie przeskakuje na inne programy a do tego teraz nie można już prawie wogóle jej włączyć bo cały czas pisze zamknij dzwi trzeba tak porządnie walić w te dzwi żeby zaskoczyły ODRADZAM CANDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie trudno jest wskazać jakąś jedna markę sprzętów, które bym odradzała. W większości te marki najpopularniejsze są naprawe dobre i ich sprzęt się sprawdza, więc myślę, że warto w takie sprzęty inwestować. Czasem zdarzy się coś felernego, ale przyznam się szczerze, ze takiego przypadku jeszcze nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whirlpoolek ;]
Ja polecam pralkę Whirlpool AWM 6081 - dobrze dopiera, dopłukuje a wirowanie nie jest głośne. Problem - wyważenie wsadu. System ów budzi się dopiero na końcowym, a na pośrednich pralka może sobie łomotać. Mi to jednak nie przeszkadza, ona bardziej dudni niż wali ;] Wyprodukowana w 2003, wersja z wyświetlaczem do końca programu. Już jej nie ma -pies nasikał na silnik :/ Teraz piorę w PS663SBio rok 1979, producent PredomPolar. 350 obrotów nie wystarczy - z kurtek kapie, ale sweter już dobrze. Prosta w obsłudze. Brak wyważania wsadu powoduje, że pralka czasem się przesuwa. Jeszcze Indesit WIL105 -SHIT!! PO 6 MIESIĄCACH na złom, padł moduł ktory nie pozwalał pralce wirować z dobrym wyważeniem, a pozwalał ze złym, do tego stopnia, że urwał się amortyzator i sprężyny. Pralka po pierwszym wirowaniu kończyła -nie wiem co ją dobiło. Amica Megatronic z wyświetlzcaem AWSM10D -świetna, 1000 rpm starczy, czułe wyważenie, prosta obsługa, w ogóle wszystko spoko. Indesit WG420P -bezawaryjnie 10 lat, ale już amortyzacja się wykancza -dźwięki temu towarzyszące można usłyszeć na filmie "Indesit WG420P -Odwirowanie" na Youtube. Polecam Łripula i Amikę. Indesit WG za mocno grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakus1968
witam Przepraszam ze zadaje tutaj to pytanie ale licze ze w tak szerokim gronie tu zagladajacych moze ktos mi pomoze. Poszukuje bojlera 100l. Mysle o AEG Ewh comfort lub Ariston Pro Eco. Ariston ma sterowanie elektroniczne i dlatego mnie to troche zniecheca bo ktos podobno juz zaplacil 250 zl za wymiane. Mialem Electroluxa ale po awarii termostatu popekala emalia i teraz cieknie. Moze ktos ma jakies doswiadczenia i moze pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość li_lu
Witam, Czytam i czytam ten wątek i widzę, że może być to jedyne miejsce, gdzie uda mi się uzyskać rzetelną poradę. Spróbuję zatem. Poszukuję pralki w cenie do ok 1400-1600 pln (jeśli uda się taniej, tym lepiej). Pralka będzie stała w łazience, ale pod blatem na którym usytuowana jest umywalka (rzecz jasna pralka nie będzie bezpośrednio pod umywalka ale obok), zaś to wszystko ma być zabudowane stolarką. Warunki i wymogi są takie: pralka mieści się pod blatem, czyli ma nie więcej niż 83,4 cm wysokości, głębokość pod blatem to 64 cm, ale tu jeszcze dojdą drzwiczki. I jeszcze jeden szkopuł - blat jest z umywalką i jest to blat użytkowy, więc potrzebuję, by stolarka nie dochodziła do samej podłogi, ale by na dole znajdował się cofnięty cokół, tak by można było wygodnie stanąć przy blacie nie masakrując sobie stóp (co zapewne utrudnia poszukiwania wśród pralek nie pod zabudowę). Myślałam zatem o zamontowaniu tam pralki do zabudowy, ale póki co nie zidentyfikowałam żadnego modelu, który byłby naprawdę polecany. Czy coś przegapiłam? Czy możecie mi proszę coś doradzić? I czy zakupienie porządnej pralki od zabudowy w tej cenie jest w ogóle możliwe? Może jeszcze jakąś opcją jest wstawienie tam jakiejś wolnostojącej pralki? Tylko co tak naprawdę byłabym w stanie tam rozsądnie zmieścić? Będę bardzo wdzięczna z sugestie. pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekwroc
prosze o pomoc w wyborze lodowki ( wolnostojaca , kolor obojetny ) ma byc ok +/-170-180cm cena do 1000-1100 ( najlepiej jakis sklep internetowy w dolnoslaskim z odbiorem osobistym ) polecaja mi elektroluxa chcialem kupic 1,5 roczna amice FK310 ( na gw do marca 2011 za 550zł ale zrezygnowałem ) czy za 1000-1100 zl kupie cos co pochodzi chociaz 5 lat ? a i moze w niedlugim czasie bede kupowal rozniez pralke ktora amica bedzie ok?AWSN AWCN AWCT WACO AWCE WASE - za duzo tego. reszte odpuscilem ze wzgledu na drogie czesci zamienne , oraz 5cio letnia gw amici. z gory dziekuje za pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .mam dylemat jaką pralkę kupić.podobne cechy i ceny mają modele dwóch firm. Elektrolux EWS126510W iEWS126540W oraz Gorenje WS53121 i WS43121. Nie mogę się zdecydować.Podoba mi się bardziej elektrolux ale gorenje jest tańsza w serwisie i podobno mało awaryjna.nie bardzo wiem cokolwiek o gorenje,wiem że ma rozbieralny bęben. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości.Przeważyć szalę na któąś stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiornik techniczny gazu
ciężko doradzić jak pralki to nie polecam uchroń p.boże amica strasznie awaryjne i prądożerne ,ariston się psują na potęgę i haiera szajsera odradzam ,gorenje starej daty były dobre elektroluks nam się nie psuł na mieszkaniu tylko filtry wody były nie bardzo bo jak syf poleciał to i syf przepuszczał chodzi o wodę a gorenje chwalą te stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amix
Hm......tak przelotowo z tego co się od lu dzi słyszy... ARDO-pralki -opinie że jest to odpowiednik najtańszych Fiatów -ale nie Pandy a tych gorszych jakościowo - wg faceta ze sklepu AGD firma ostro tnie koszty i wiele modeli produkuje za naszą wschodnią granicą tak że pralka jest włoska z nazwy... INDESIT- OPINIE O PRALKACH MIESZANE ,ZNANA mi maszyna chodzi 8 lat o.k. niestety koszmarnie głośno wiruje ...pranie wieczorem odpada .ARiston-chodzi dobrze ,dopiera pranie i pierze wełnę . Opinia na podstawie doświadczeń dwóch osób -mają je ok 2 lata. LG reklamowana jako rewelacja -made in china- nie kupiona bo po otwarciu upiornie cuchnęła tanią gumą jak najgorsze tenisówki . Jeżeli chodzi o modele przeładowane cudeńkami elektronicznymi to wg ludzi z serwisu : -niech nie kupują ich biedni bo po gwarancji zapłaczą -nie pakujcie ich do wilgotnych łazienek.Tj bez dobrej wentylacji. desit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amix Konkludować Twój post, wychodzi na..... "tarę" lub jej ulepszona wersja...."Frania" :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumian30
Amica,Ardo, mastecook. To wszystko ruina, albo jednorazówki. cały sprzęt AGD obecnie produkowany, jest do bani. Miękkie bebny w plastikowej obudowie, rozlatujace sie łożyska i wyświetlacze. dawne Polary, Wiatki, to rakiety, tak jak stare samochody. Wszystko ma działać tylko na gwarancji. Kupujac pralkę należy dać sobie spokój z elektronicznymi wyświetlaczami , sprawdzić jaka jest obudowa bebna i nie kupować cudów z dużą ilością obrotów ( one tego nie wytrzymują) Max do 1000-ca. Podstawa, to przed zakupem przeczytać instrukcję, a właściwie rozdział dotyczacy ilości wsadu. Co z tego, że napisali 5, czy 6 kg. Pytanie czego? jeśli stoi, że 1,5 kg wełny, to wielka lipa. Mozna w niej uprać jeden sweterek, bo polar z woda waży 6 kilo. Przeważnie mozna prać w nich tylko koszyle i syntetyki, które nie wchłaniaja wody. W innym wypadku rozlatuje sie obudowa bębna i łożyska. Dobre pralki to "Miele" ale drogie. Powyżej 3, 5 tysia. Mój ostatni Mastercook wytrzymał 2,5 roku i rozpadła sie plastikowa obudowa bebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u moich rodziców jest pralka i lodówka ardo ale te sprzęty maja po 10-12 lat,jeszcze włoskiej produkcji teraz odradzają ardo ponieważ są składane za wschodnią granicą a części robią w chinach.......podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że teraz większość fabryk jest przeniesiona do Chin - tania siła robocza. Trudno znaleźć firmę, która z tego nie korzysta. No i zawsze w sprzętach każdej marki, może się trafić na wadliwy model :/ - tak zwany pech - i sprzęcik się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosa250
Ja za to kupiłam pralkę boscha i jestem załamana, po 3 latach poszedł programator. Teraz muszę zadzwonić do serwisu i dowiedzieć się ile to cudo będzie kosztowało... o zgrozo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×