Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

Gość DANUTI
Hej dziewczyny. Właśnie wróciłam od lekarza i on pogratulował mi jajeczkowania.Dziś jest 14 dzień cyklu a ataranka były 12 i 13 dnia cyklu.Jak myślicie trafiliśmy dobrze czy znowu lipa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Danuti to czy trafiliście to się okaże za jakieś trzy tygodnie ja w każdym bądź razie trzymam kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Agnieszka28 idź lepiej do lekarza Venaa ma rację w naszym przypadku trzeba na gorące dmuchać ja już to wiele razy tu pisałam na forum ale ja po trzech latach starań zaszłam w ciążę i mimo tego że @ się nie pojawiał nie poszłam do lekarza dowiedziałam się że jestem w ciąży jak przyszło krwawienie i niestety w 9 tygodniu straciłam dziecko . Pozdrawiam Cię i czekam na pozytywne wieści :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie racje :) ale to był fałszywy alarm bo w nocy dostałam @ i znów kolejny cykl poszedł na marne :( normalnie nie mam juz sił:/ ale pójde w 14 dniu na wizyte i dowiem sie co dalej robic moze inseminuacja. Pozdrawiam was dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venaa86 nie dostałam zastrzyku, bo lekarka stwerdziła, że pęcherzyki pękły. A ta torbiel, to chyba nie urosłaby taka ogromna przez 12 dni (wtedy miałam pierwszy monitoring), więc to chyba nie z tego cyklu. Zwariować można. Danuti - gratuluję owulki :) Agnieszka 28 Tobie po tej laparo często się spóźnia @. Dziwne, może podpytaj lekarza o co chodzi? A swoją drogą ja też bym nie wytrzymała bez testowania tyle dni. No nic trzymam za wszystkie z Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jestem juz po laparo. Wczoraj koło 19-ej wypuscili mnie ze szpitala. Okazało się że mam drożny tylko jeden jajowód. Wizyte u lekarza mam za miesiąc, doiem się szczegółów, a staranka mog zacząć po następnej @. Ale najważniejsze że choć jeden jest drożny.Tak się bałam i już po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danuti - Jeśli masz regularne cykle 28-dniowe to jest duża szansa, że trafiliście, ale wiesz to zależy od długości fazy lutealnej. Jeśli jednak lekarz pogratulował staranek, to widocznie owulacja nastąpiła wtedy kiedy powinna :) Teraz czekamy na efekty!!! Agulla - Ty robiłaś FSH czy TSH???? FSH trzeba robić z LH, bo ważny jest ich stosunek do siebie - to są hormony które się robi w kierunku Policystycznych jajników. Z tego co pamietam, to ja cię prosiłam o zrobienie TSH - czyli w kierunku tarczycy. Testosteron ładny, więc to też na szczęście odpada :) No ten androstenion troszkę niefajny, ale zobaczymy co Ci lekarz powie. Ja dalej czekam na wynik tej Twojej tarczycy! Agnieszko28 - Zapytaj jakie mogły być powody takiego spóżnienia @, bo to raczej nie jest normalne przy regularnych cyklach. Właśnie dlatego ja wolałabym się od razy dowiedzieć z testu co jest grane, bo byłoby mniejsze rozczarowanie niż tyle dni żyć w nadziei. Ale wiesz, czasem bywa tak, że jeden cykl jest zakręcony a następny okazuje sie tym szczęśliwym i tego Ci życzę! Ja tak miałam, że cykl przed "szczęśliwym" był bezowulacyjny, a kolejny okazał sie trafiony, także nowy cykl nowe nadzieje! Daj znać co powiedział lekarz Viera - Ojjj, z tymi torbielami to niekoniecznie tak jest. Ja przy hiperstymulacji w 14 d,c miałam tylko jeden pęcherzyk 2,4cm - lekarz kazał się starać. Tydzień później okazało się, że jest 6 kilkucentymetrowych torbieli... także bardzo możliwe, że to z tego cyklu. Ale jeśli jest jeden to wierzę, że szybko się wchłonie. Moje wchłonęły się po 3 tygodniach! Diana22 - Super! Ważne że masz jeden sprawny jajowód, to już coś! ja mam tylko jeden sprawny jajnik i się udało, więc teraz wszystko zależy od losu (jeśli nie ma innych przeciwskazań) Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja nie mam jeszcze okresu wybrałam jedno opakowanie Duphastonu a termin był na 28 czyżby te moje torbiele tak mi pokrzyżowały i pogmatwały cykl?? Zmartwiona jestem i nie wiem czy brać kolejne opakowanie bo objawy żadne mi nie przychodzą kompletnie. Chce mi się tylko płakać i łzy mi się owszem lały dziś rano a ponad to nic Mąż mówi że mam już takie zachowania jak tuz przed@ ale mnie się nic nie pojawiło i nie wiem co robić dalej Buziaki agulla a twoje badania miałaś ustalane przez lekarza kiedy masz je zrobić znaczy w którym dc? Mnie kazał zrobić badania w 3dc i nie pózniej ni nie wcześniej bo będą nie ważne czyli nie ma odstępstwa i jeśli 3dc wypadnie np w nd to szukać laboratorium trzeba albo dopiero w następnym cyklu robić diana super że masz czynny jajowód, mnie to czeka i boję się bo HSG będą mi bez usypiania robić ale postanowione że w tym cyklu i nie ma odwrotu danuti oby się udało w tym cyklu zafasolkować, trzymam kciuki Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wczoraj bylam na usg i widzielismy z mezem nasze sloneczko kurcze az nie moglam uwierzyc ja w 10 tyg moze byc juz duze bylo widac jak sie rusza i slyszelismy serduszko niesamowite uczucie:)dziewczyny jeli czytalyscie moja historie to wiecie ze 3 lata walczylismy i uwierzcie mi ze najlepsza matoda jest naprawde poprostu odpuszczenie sobie my tak zrobilismy i zaszlam wtedy kiedy teoretycznie mialam nieplodne dni naprawde.poprostu przestalismy sie starac po diagnozie lekarza i juz udalo sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venaa86 ja przed laparo tez miałam takie nieregularne,ale myslałam ze po laparo bede miała leguralne @ a tu takie rozczarowanie.No tez moze tak byc jak Ty mówisz:) Pewnie ze dam znac co powiedział lekarz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Agnieszka28 ja przed laparo miałam cykle 24-26 dniowe odstawialam Luteinę i miałam na drugi lub trzeci dzień - luteinę biorę od 18-23 dnia , a po laparo moje cykle wydłużyły się do 34-36 dni , Luteinę biorę tak jak brałam . Tłumaczę sobie że taki mój urok a przy tak długim cyklu mam owulację bo w cyklach z Clo był monitoring i były ładne pęcherzyki i temperatura też pokazywała że owu jest . Szkoda że @ przyszła liczyłam na to że będziesz następna , ale tak jak pisze Venaa może to następny cykl będzie ten szczęśliwy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie venaa86 - wiem, ze mialam zrobic tsh, a przez przypadek zrobilam fsh . natomiast TSH wynosi 3,4 mU/l. bylam na wizycie u lekarza po tej laparoskopii i dowiedzialam sie ze mam zdrowe jajniki, tylko te jajowody nie sa za bardzo drozne, jak wynikalo z nagrania na plyte, a lekarz przeprowadzacy zabieg stwierdzil ze wszystko jest ok, teraz nei wiem komu wierzyc. on nie widzi teraz innej opcji jak tylko in vitro - kazal nam namyslic sie 2-3 miesiace - istnieje prawdopodobienstwo ze dojdzie do ciazy ale mininalne, cuda sie zdarzaja. teraz mam brac diane 35 oraz dexamenthason oraz androem (jak dobrze odczytalam), niby na obnizenie androstendion i przygotowanie lekkie pod in vitro. Evimati to tsh zrobialm tak od siebie tylko i wynosilo mi 7,52 . Aska_G20 - gratulacje, to napewno jest niesamowice uczucie uslyszec w sobie jak serdeuszko naszej pociechy bije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agullla coś pokręciłas z tym FSH i TSH ale nie o tym Generalnie dla TSH nie ma dnia przeznaczenia aale już dla FSH jest i lekarz zleca robić w odpowiednim dniu cyklu tak jak mnie FSH, LH, Estradioli, Prolaktynę kazał w 3 bez omskniecia nawet jednego dnia zrobić. Ma to znaczenie tak jak fakt tego że na laparo czy HSG można udać się do 10dc po @ oczywiste...i ja tak mam iść w tym cyklu tylko nie mam pojęcia co z @ i kiedy się teraz pojawi...nie tęskniła bym za nią normalnie gdyby nie te torbielki w prawym jajniku Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka G Ja z poczatku brałam clo ale teraz 2gi cykl mam juz bez tabletek,a luteiny mi lekarz nie przepisuje.No ja tez mam nawet bez clo ładne pecherzyki i owulke a jednak małpka przychodzi.Ale teraz biore sie ostro za mojego wysle go do lekarza,zeby porobił badania podstawowe i oczywiscie zeby powtórzył badania nasienia bo juz nie wiem naprawde.J tez zawsze żałuje jak przyjdzie @ i wmawiam sobie ze nastepnym razem sie uda:) Tak Venaa ma racje moze ten cylk bedzie szczesliwy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Agnieszka28 no to zazdroszczę tych cyklów z owulacją u mnie niestety bez tabletek ani rusz . Trzeba wierzyć ja zawsze wiedziałam że będę mieć dziecko no i jedno mam co do drugiego to pomału zaczynam się oswajać z faktem że przy tym jednym zostanę :-( Chociaż zawsze w marzeniach widziałam siebie z dwójką dzieci . No ale póki co myślę że będzie co ma być , w czerwcu zaczynam ostatnie 3 dawki Clo i dexometasonu . Mimo wszystko jeszcze czasami myślę że może nie wszystko stracone . Jeszcze jakiś płomyk nadziei się we mnie tli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulla nie wierz zadnemu lekarzowi ja tez mialam zajsc tylko droga in vitro i zaszlam pol roku po laparoskopii naturalnie cuda naprawde sie zdarzaja!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Aska_G20 dzis przez cala noc nei moglam spac, dwoch lekarzy i dwie rozne opinie po laparoskopii, sama juz nie wiem co mam robic. jeszcze wczoraj w dodatku naczytalam sie o tym leku dexamenthason - i nie wiem sama czy go zazyc. w sumie mam tylko go jesc przez 8 dni po pol tabletki od 5-12 dc. ale dane o tym leku mnie przerazily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka G Ja juz wierze 3 lata ze sie uda ale plomyk nadzieji powoli niknie juz:/ zobaczymy czy w tym cyklu zadziała owulka bez tabletek hmmm.... Napewno Ci sie uda zobaczysz i bedziesz miała dwoje dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Agnieszka 28 ja też jeszcze mam nadzieję chociaż już czasem sił i nerwów brak :-( w sumie jak policze chodzenie przed ciąża i teraz to by wyszło jakieś 7 lat w sumie . Ja myślę że wszystkim nam na forum prędzej czy później się uda szczególnie trzymam kciuki jak już wiele razy pisałam za dziewczyny które nie mają dziecka . Agula przeraziłaś mnie trochę bo ja mam brać naraz dwie tabletki tego leku co Ty przez 6 dni , też czytałam niepochlebne opinie na jego temat , zaczynam go brać za 7 dni . Ale u mnie to w sumie ostatnia deska ratunku . Może nie będzie tak źle każdy organizm jest inny i może akurat nie zareaguje na niego jak inni chociaż jak przeczytałam ulotkę to włos na głowie mi się zjeżył . Trzeba myśleć pozytywnie :-) Manikomio co u Ciebie jak Twoje wyniki napisz koniecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dzień dziecka ważny dzień a mnie mało szlak nie trafi bo dzieci niet i komu ja prezenty i serduszko mam dać innym mniej lub bardziej obcym Wszystkiego dobrego i uśmiechu dla dzieci w dniu dziecka dziewczynki te co mają dzieci fajnie wam bo na dzień Mamy wy macie uśmiech najcenniejszy na Świecie a dziś prezencik od Was dla maluchów lub większych pociech Mnie muli na @ ale nic nie ma jeszcze nie wiem ile po tym duphastonie mam dostać @ czy w trakcie Może miałyście doświadczenie jakieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Evimati i Ty się kiedyś doczekasz napewno , wiadomo boli człowieka serce jak widzi jak innym ludziom pewne rzeczy przychodzą bez problemu . Trzeba wierzyć że za rok już też kupisz jakiś prezent swojemu dzidziusiowi :-) Trzymam mocno kciuki . Mam koleżankę która tak jak ja ma Pcos i ostatnio jak z nią rozmawiałam a nasze rozmowy polegają na tym że pocieszamy się nawzajem to mi powiedziała że to nawet nie boli ją to że tego dziecka nie może mieć - ma też córkę 5 letnią ale najgorsze jest to że czuję się niespełniona jako kobieta bo jak mówi my jesteśmy stworzone po to żeby rodzić dzieci . Widzę że nasze depresje przybierają różne formy no tak już niestety na tym świecie jest . Ale będzie dobrze musi mam nadzieje że za rok każda będzie kupować prezent na Dzień Dziecka i dostanie uśmiech na Dzień Matki . Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj Dziewczynki kochane, na pewno tak będzie :) Każda się w końcu doczeka pociechy!!! :) Co do leków, to czytając ulotki na prawdę można sie załamać. Jak przeczytacie opinię o CLO to też się można załamać od skutków ubocznych, a jednak na różne kobiety różnie działa i jest bardzo skuteczny. Trzeba zaufać lekarzowi, a jak zaczniecie bardzo źle reagować na ten dexa to odstawcie za zgodą lekarza. Widocznie to nie lek dla was. Ja tak miałam właśnie z CLO - fatalne skutki uboczne, zmieniłam na Lamette i od razu efekt. Także trzeba próbować. Agulla - TSH 3,4 to niedobry wynik jak dla potencjalnej ciązy!!! To wygląda na niedoczynność tarczycy. Podaj mi jeszcze widełki do jakich jest norma TSH w Twoim laboratorium, masz je pewnie na wyniku. To, że coś pozornie mieści się w normie, nie znaczy, że jest odpowiednie i takie samo dla każdego wieku, ale o tym wie tylko dobry endokrynolog. Optymalnym wynikiem dla ciąży jest TSH między 0,7-1,7, teoretycznie do 2,0. Tu może tkwić problem, bo nieleczona niedoczynność tarczycy zaburza pracę hormonów ciążowych i może z tego ten wysoki androstendion?! Ja miałam dokładnie tak samo. Przy okazji PCOs, endokrynolog wykrył mi sporą niedoczynność tarczycy 4,40 i zawyżony androstendion. Po dobraniu odpowiedniej dawki leków, po 2-3 miesiącach miałam już piękne wyniki i reszta hormonów sama się zaczęła stabilizować. Również androstendion! Koniecznie zapisz się do endokrynologa!!! Ginekolodzy nie znają się na tarczycy za bardzo, do tego jest potrzebny specjalista od hormonów - endokrynolog. Ja znam świetnego, ale nie wiem skąd jesteś i czy to nie za daleko na wizytę dla Ciebie. Evimati - Ja akurat dostawałam okres po 3-4 dniach od odstawienia Duphastony, raz zdarzyło mi się po 5. AśkaG20 - Super!!!!!! zazdroszczę - jeszcze nie słyszałam serduszka :) czekam pełna obaw, ale kolejna wizyta już w przyszłym tygodniu :) Agnieszka G - Kiedy startujesz ze stymulacją? jak tam sytuacja u Ciebie wygląda??? Manikomio - czemu nie piszesz? martwimy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Venaa no to trzymamy kciuki żeby serce biło jak dzwon . Co do mojego startu to dziś niespodziewanie dostałam okres więc zaczynam za trzy dni Clo no i za sześć Dexametason . Tym razem cykl miałam 24 dniowy czyli wygląda na to że po odstawieniu Bromergonu znowu się skrócił chociaż raz na Bromergonie miałam cykl 19 dni , tak że trzymaj kciuki !!! W 12 dniu mam się zgłosić na usg chociaż teraz przy tak krótkim cyklu nie wiem czy to nie za późno zadzwonie do mojej gin za tydzień i przedstawię sytuację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka98
cześć kochane, czytam Was ale zacznę wlańczać się w rozmowę stopniowo. Ja ostatni czas żylam ślubem i weselem, które zresztą bylo wspaniale i cudowne.Jesteśmy już po i dopiero dziś to wszystko odsypiam. Musialabym też odszukać swoich wyników z tsh i andr. które zresztą lekarz widzial więc myślę,że wie co robi. Niestety mój @ się bardzo zachwiał i spóźnia mi się już 7dni choć wczoraj po wspólżyciu zaczęlam krwawić i myślalam,że jak już wstanę to będę mieć normalnie @ a dziś caly dzień sucho. To wszystko pewnie przez te stresy i zmęczenie. Ale dzwonilam do lekarza i nie może mi wywolać mam czekać do piątku. A mieliśmy zacząć stymulacje w tym cyklu. Pozdrawiam Was dziewczynki i dziękuję wszystkim za życzenia :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Agnieszko to miłe co piszesz i mam nadzieję ale dziś tak płakałam a powód sobie wymyśliłam mianowicie że mi mój ukochany słonik od mojej mamusi która nie żyje już niestety zginął i wyłam takimi grochami lejącymi się z oczu że szok Wiecie co mąż obszukał po mnie cały dom i poszedł do pinicy choć go odwodziłam bo niby miałam go jakiś czas temu w rękach a tu niespodzianka ZNALAZŁ go Byłam w szoku że tam był bo rękę bym dała uciąć że powinien być w domu w pudełeczku aa po przeprowadzce z innej miejscowości ponad rok tu mieszkamy... Venaa chętnie bym tej złośliwej@ nie dostawała ale co nie ma wyjścia :( ja mam 2x2 tabl jeszcze przez 4 dni i zobaczymy A jak nie dostanę to mam dzwonić do kliniki i co kolejna dawka??? Werka witaj i opowiedz nieco więcej o swoim dniu i wieczorze a i mamy u ciebie po soczku do wypicia za zdrówko ty stawiasz heheh:D Buziaki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka G
Evimati całkiem duży miałaś powód moi rodzice wprawdzie żyją ale mam medalik po babci i też strzegę go jak oka w głowie też bym pewnie płakała gdyby nie daj Boże mi zginął .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka98
Dziewczynki co taka cisza,rozumię,że staranka trwają:) Ja tyko dodam,że ślub byl piękny a zabawa super. To wszystko trzeba przeżyć opisać się nie da. Teraz jeszcze tylko czeka nas plener. Jeżeliwracać do tematu starań dalej okresu nie mam ... mialam tylko plamienia przed wczoraj i dzwonilam kolejny raz do lekarza i kazal mi już zacząć stymulację clo. Test robilam o 5 dniu gdy spóźnial się @z porannego moczu i jedna kreska także coś się bardzo ale to bardzo znów pochrzanilo. W każdym razie od dziś przez 5 dni biorę po 1/2 tabletki a 15 na badanie krwi (estradiol) i wieczorem na wizyte. Myślicie,że mimo że nie musialam już czekać na @ i będę już stymulowana to może się udać?? Vena86 kochana co u Ciebie, jak tam fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka98
oj ale tu cisza.... mam nadzieje,że u Was wszystko w porządku szczególnie u Ciebie Wena bo mialaś iść do lekarza. Odezwij się proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem!!! :) nie miałam dostepu do kompa przez parę dni, ale widzę, że coś się niewiele u nas dzieje!!! Co tam dziewczynki nie ma żadnych nowych wieści??? Werko - Kochana, cieszę się, że ślub był piękny, ehh jak miło przy tej okazji powspominać swój :) Zdjęcia na pewno będą piękne! Ale co do staranek, to strasznie mnie zdziwiłaś tym CLO bez okresu.... Trochę dziwne posunięcie ze strony lekarza podawać lek bez zakończenia poprzedniego cyklu (plamienie to nie @). Ale może tak też się praktykuje... Na pewno lekarz wie co robi i trzeba mu zaufać! Czekamy zatem na wieści! Uruchomiłaś swój nowy termometr? Muszę tam do Ciebie zajrzeć na wykresik:) A co u mnie? hmmm... no szczerze Wam powiem, że trochę, a nawet bardzo się niepokoję brakiem jakichkolwiek objawów, poza tym piersi bolą mnie już coraz mniej, a wizyta dopiero w piątek. No cóż, muszę się przygotować na różne scenariusze, bo jeśli nie ma objawów, to może znaczyć, że hormony za slabo pracują, ale tego dowiem się dopiero za 4 dni. No ale nie tracę nadziei!!! Trzymajcie za mnie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh hej dziewczynki Venaa oby wszystko było dobrze trzymam mocno kciuki i jestem dobrej myśli...ja prześledziłam twoje dzieje na tym topiku i należy się tobie piękna bez zbytnich obciążeń i dolegliwości (takie tam zachcianki spełniane przez męża mogą być) ciąża i tak już ma pozostać Werka też jestem zdziwiona ale twój lekarz wie z pewnością co i kiedy podać bo każda z nas jest indywidualnie rozpatrywana przez naszych ginów hehe ale brzmi ...Niech brzmi oby miało dobry efekt końcowy Ja skończyłam wczoraj tablety i nic ni drgnie i powiem szczerze że nie wiem o co chodzi mojemu organizmowi...niby wczoraj bolał mnie dołem brzuch ale krótko i nic z @ nie przyszło jedynie na papierze toalet czy wkładce mam lekkie plamki o zabarwieniu pomarańczowo-rdzawym jak jakiś śluz czy upław...Nie wiem co o tym myśleć ale raczej jeśli w ciągu3,4 dni nie dostanę @ to muszę się zdzwonić i chyba pokazać ginowi...Co o tym myślicie?? Pozdrowionka dla wszystkich kobietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×