Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

witam was w niedziele kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia mozna pow ze byl to stosunek przerywany bo kiedy doszedl do wytrysku wyszedł ze mnie ja jednak mam obawy bylam u lekarza we wtorek i pow mi ze byłam juz po owulacji ost. miesiaczke mialam 24 grudnia ale mowi jak chcesz wypisze ci antykoncepcje po stosunku dla swietego spokoju choc nie jest konieczna ja jednak teraz sie boje bo nie wzielam tej tabletki moja psychika juz chyba dziwnie dziala ciagle o tym mysle i ciagle jest mi niedobrze z nerwow kiedys tak mi sie okres spoznil tydzien. Mam się martwi czy poczeka okres powinnam dostac w niedziele a jesli nie dostane w pon zrobic test? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_mis poczekaj do terminu spodziewanej miesiączki i jak nie przyjdzie zrób test............ A NA PRZYSZŁOŚĆ TO SIĘ ZABEZPIECZAJCIE !!!! Przerywany to zawodna metoda anty...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia66
Witam mam pytanko mianowicie kiedy zdecyduje sie na tabletki antykon. po jakim czasie zarzywania tych tabletek moge kochac sie ze swoim chłopakiem bez prezerwatywy.Kiedys kiedy byłam u ginekologa babka powiedziała mi ze najlepiej po 1wszym opakowaniu i bez kiedy zaczne brac drugie ze tak najbezpieczniej... może któras z Pan mogłąby mi pomóc bo w sumie to sporo czasu patrzac na to ze pare dni zakonczył mi sie okres aby zaczoc je stosowac musze poczekac do nastepnego + te jdne opakowanie to gdzies 1,5-2 miesiaca;/.Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... biedrona_007...A ja myślałam, że wcześniej pisałaś, że Twój facet nalega, że chce bez gumki! kasia_mis1...Jak to bez zabezpieczenia!?W ogóle!? \"mozna pow ze byl to stosunek przerywany\"--->Można powiedzieć?To Ty nawet nie wiesz?:o \"kiedy doszedl do wytrysku wyszedł ze mnie ja jednak mam obawy\"--->No nie dziwię się, że masz obawy, bo nie zabezpieczałaś się, to się nazywa nieodpowiedzialność!W śluzie też mogą być plemniki!! \"moja psychika juz chyba dziwnie dziala ciagle o tym mysle\"--->Kobieto!!Kiedy Ty o tym myślisz??Teraz!!Chyba trochę za późno!!Trzeba myśleć przed seksem lub w czasie, a nie po!!Teraz lament nic Ci nie da!Jesteś nieodpowiedzialna i tyle!! No okres może się spóźnić przez stres! Masz dostać w niedziele to czekaj, zrób test w pon jak coś! anulka156...Przerywany to nie metoda!🌻 kasia66...Najpierw poczytaj trochę o antykoncepcji!! Możesz się kochać już po 4h od wzięcia pierwszej tabletki, jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w pierwszy dzień okresu!! Mnie też tak babka powiedziała, ale ja nie kochałam się wtedy jeszcze bez gumki bo byłam na innych lekach i i tak się zabezpieczałam dodatkowo!Musiałam po prostu!Ale ogólnie przeważnie każda nie zabezpiecza się już po kilku godzinach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosunek przerywany zaliczany jest to metod anty,tyle że jest najbardziej zawodny :O chociaż znam parę osób co stosują i dobrze im to idzie :P ale nie polecam...... A ja się załamalam po prostu........ Dawno się nie warzyłam i mamuśka zakupiła wage, stanęłam i o malo co nie zemdlałam, przytyłam ok 8 kg 😭 aż tak tgo nie bylo po mnie widać.....chyba w biust większośc poszła :D:D:D ale normalnie szok, i dlatego tabletki idą na jakiś czas w odstawke,kończe opakowanie i the end :) do wakacji,a potem pomyśle.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaa
czy ty musisz kazde zdanie konczyc wykrzyknikiem? :o jak z kims rozmawiasz to tez bez przerwy krzyczysz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...no to niezle z tym 8 kg :P ale myslisz ze to przez tabsy napewno?? moze poprostu przez styl zycia i za duzo niezdrowego jedzonka :P ja na szczescie nie tyje,ostatnio nawet mi sie zdarzylo schudnac 2,3 kilo i poki co nie wyobrazam sobie nie zazywac tabletek (moj misiek chyba nawet bardziej :D) zreszta jest ok wiec nawet o tym nie mysle :P jak sobie przypomne seks z gumka to mnie az mdli...jakbym musiala przerwac tabsy to nie wiem jakbym sie z powrotem przyzwyczaila do gumek :/ no ale nie zapeszam :P pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano przez tabletki. Ja zawsze byłam bardziej okrągła, ale miałam z tym dziwnie że mogłam miesiącami siedzieć na 4 literach i jeść co popadnie a nie przytyłam nic, no i w druga stronę też tak, mogłam 2 miesiące nie jeść za dużo,a waga za bardzo się nie zmieniała :O taką mam urodę dziwną. A odkąd biore tabletki, to nie mieszcze się już powoli w nic, a jak raz chciałam coś zrzucić,to była udręka , zero efektów :O Zresztą moja gin tez mi doradza przerwe, nie żeby odstawić na dobre,tylko przerwe zrobić.... Poza tym, mnie nie przeraża wizja gumek..... Na początku byl sex w gumkach i się żyło :) to teraz też damy rade. A wiadome że nikt przez całe swoje życie tabletek nie będzie zażywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaa...Nie czytałaś wcześniejszych stron forum, a ja tam pisałam, że tak po prostu piszę!Lubie wykrzykniki:P, a pisząc tu wcale nie krzyczę, hehe...No chyba, że ktoś walnie wielką głupotę!:) gosienka2809...Heh... anulka156...Zastanawiam się, czemu Cię namawia ginekolog na przerwę;>...Mnie też gumki nie przeszkadzają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
Cześć dziwczyny. zastanawiam się czy nie znacie jakiejś fajnej ginekolog w krakowie bo ja już swojej mam po dziurki w nosie. Zastanawiam się czy coś ze mną jest nie tak bo każda z Was łyka tylko jedne tabsy a ja muszę aż 2 rodzaje na raz, przecież mi się w organiźmie taki kipisz zrobi że kiedyś nie dam sobie rady. Teraz kazała mi odstawić te drugie tabsy czyli LUTENYL i zostać tylko na Cilest, zreszą i tak miałam przy nich owu więc jej tłumaczę że coś jednak jest nie tak a ona że taka moja uroda i mi ich nie zmienia a ja mam dość bo codziennie głowa mnie boli nastroje strasznie bo wiecznie wpieniona chodzę. poprostu mam dość. Dlatego muszę zmienić lekarza i to już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...Ja nie znam...Jak to 2 rodzaje na raz!!Przecież Cilest maja dużą dawkę...Jak to owulacje!?Przy dwóch rodzajach tabletek!!Jak to taka Twoja uroda...Kuźwa co za lekarz..Zmień go:)...Pewnie zbiera na ten wyjazd na Majorkę, co tu dziewczyny pisały!! Pała mała:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
zgadzam się z Tobą ja już przez to mam poprostu dość wszystkiego i mój związek też zaczyna się powoli walić poprostu masakra, bo jestem nie do życia. Teraz się znów boję że jak kazała odstawić lutenyl bo będę mieć okres w środku opakowanie a powinien być z odstawienia. mówię żeby zmienić a ona na to że nie mam mocniejszych a ja noto że może może wcale mocniejszych nie trzeba tylko poprostu jakieś inne zadziałają a ona na to że nie. dlatego chcę zmienić lekarza bo wiem że nie podchodzi to tematu poważnie i nawet nie chce zbadać dlaczego tak jest. dlatego szukam jakiegoś normalnego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuzyka
Biorę tabletki anty od 4, 5 roku. Nie mam większych kłopotów POZA... Ile razy robię sobie dietę zaczyna mi się plamienie, albo lekkie krwawienie , mniej więcej 5-6 dni po rozpoczęciu diety ...kiedy wracam do normalnego jedzenia, wszystko jest super miesącami o co chodzi?:( ps. cytologia w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
mam jeszcze jedno pytanie zapomniałam ostatniej tabsy z opakowania i przekroczyłam dopuszczalny limit godzin ale wzięłam tą tabsę i zrobiłam jak zwykle 7 dniową przerwę zawaliłam prawda??? w Cilest jast napisane że jeśli sie zapomniało tabsy to trzeba ją łyknąć i już ale nie wiem czy powinnam wtedy robić tą 7 dniową przerwę czy poprostu zacząć odrazu nowe opakowanie. a jeśli zrobiłam źle to co teraz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz gniazdowski
Witam. Mam taki problem. Kochaliśmy się z dziewczyną 04.01 godzina 23 Skończyłem w niej. Tydzień później zapomniała tabletki (dokładnie piątek). Miała ją wziąć o 18. Na opakowaniu (Novynette), pisze że tabletkę której się zapomniało trzeba pominąć i zabezpieczać się przez tydzien. Nie ma słowa o tym, że tydzien wcześniej trzeba się też zabezpieczać. Była to 9 tabletka z opakowania. Chciałem dodać że w niedziele miała lekkie plamienie, a w poniedziałek i wtorek bardzo obfite. Proszę o pomoc Czy jesteśmy zabezpieczeni? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy od jutra, jeśli dziś mija tydzien - możemy spokojnie się kochać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka jeśli przekroczyłaś 24h to powinnaś pominąć tą ostatnią tabletkę i zrobić od razu przerwę 7 dni.... Teraz albo zrobisz przerwę albo bierzesz od razu następne opakowanie, ja bym jednak zrobiła tą przerwe ale 7 dni dodatkowo się zabezpieczała.... Tomasz spokojnie,to było tydzień przed zapomnieniem tabletki,także nie panikuj wszystko jest dobrze,bez obrazy ale to nawet śmieszne ...\"Nie ma słowa o tym, że tydzień wcześniej trzeba się też zabezpieczać...\" Jeśli po zapomnieniu zabezpieczaliście się tydzień dodatkowo także jest wszystko dobrze,i po tych 7 dniach możecie znowu kochać się na samych tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...No koniecznie zmień!! Nie wiem czy dobrze skumałam:Załóżmy, że bierzesz tabletkę o 21, zapomniałaś jej w ostatni dzień i wzięłaś następnego dnia(to już niby pierwszy dzień przerwy)...I po prostu następnego dnia zaczęłaś przerwę?Czyli przed przerwą normalnie przyjęłaś 21 tabletek?Jeśli tak to luz(musisz się zabezpieczać dodatkowo)...Musisz normalnie zrobic przerwę 7 dniową, nie możesz jej wydłużyć, dlatego pytam czy 21 tabletek wzięłaś!...A i ile się godzin spóźniłaś? \"ale nie wiem czy powinnam wtedy robić tą 7 dniową przerwę czy po prostu zacząć od razu nowe opakowanie\"--->Jakby tak było trzeba byłoby napisane w ulotce!!...Też biorę Cilest:) muuzyka...Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia...Najlepiej zgłoś się z tym do lekarza...Chyba, że zażywasz jakieś leki przy tej diecie? tomasz gniazdowski...Jak działasz według ulotki to zawsze będzie dobrze!Nie musisz się nas pytać bo my Ci nie napiszemy nic innego, tym bardziej bardziej odpowiedniego niż ulotka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuzyka
Mówiłam lekarzowi, ale ona mówi, że to nie ma związku i za każdym razem mówi, że jak powtórzy to się w następnym cyklu, to zmieni tabletki...ale ja zwykle nie odchudzam się w następnym cyklu ( zwykle robię krótkie ostre 2 tygodniowe diety 500-600 kal , na ogól jem 1800-2000, bez żadnych innych tabletek) ostatnio jak sie odchudzałam, w zasadzie wiedziałam, ze za kilka dni pojawi się plamienie i się nie myliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muuzyka
Podczas diety czesto pojawia sie plamienie. Szczegolnie jesli to jest tak drastyczna dieta, jak twoja. Po prostu wszystko w organizmie sie przestawia, kiedy prawie nic sie nie je. dodatkowo, do prawidlowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej niezbedny jest tluszcz. Jesli wiec na diecie go ograniczasz, to twoje hormony nie beda dzialay dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuzyka
dzięki chyba przestawię się na bardziej racjonalne odżywianie...nie mam wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... muuzyka...No mnie właśnie też się wydaje, że prędzej nie ma związku niż ma:)...To po prostu osłabia organizm, nic poza...Ale racjonalniejsze odżywianie będzie dobrym wyjściem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gicha
witam mam do sprzedania tabletki Harmonet data waznosci 03.2010 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuzyka
do aaaaaaaaaaa - a co sądzisz o tym co napisała "do muuzyki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gicha
cholerka =P jakbys znala jakas kobietke co bierze harmonet to wspomnij o mnie slowko, bede bardzo wdzieczna =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muzyka...Możliwe, że ma rację:)Ja ogólnie nie wiem jak to jest, bo nie byłam na diecie w czasie brania tabletek, więc z doświadczenia Ci nie powiem, ale moje zdanie jest takie, że jeśli chciałabym zacząć stosować jakąś dietę to poszłabym najpierw do ginki powiedzieć jej o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muzyka...Możliwe, że ma rację:)Ja ogólnie nie wiem jak to jest, bo nie byłam na diecie w czasie brania tabletek, więc z doświadczenia Ci nie powiem, ale moje zdanie jest takie, że jeśli chciałabym zacząć stosować jakąś dietę to poszłabym najpierw do ginki powiedzieć jej o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
aaaaaa: tak:> hmmm nie przypominam sobie ale ja tak czesto mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
dzięki za odpowiedz. pewnie źle zrobiłam ale i tak już po ptakach bo zrobiłam przerwę i przez te siedem dni dałam sobie spoój z s..... Dziś idę do nowej gin a mam nadzieję że ona dobierze mi takie tabsy że będzie dobrze bo już mi ręce opadają. Jeszcze raz dzięki za pomoc i jak będę mieć jakieś pytania to się odezwę. Papaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona_007...:P beretka....Jeśli zrobiłaś zgodnie z ulotką to zrobiłaś dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×