Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Maleńkka...Prawdopodobne...Jeśli lekarz jest bardzo dobry(tak jak moja pani) to ma dużo pacjentek, więc i na wizytę trzeba się wyczekać...Wiem to z własnego doświadczenia...Jak byłam pierwszy raz u mojej gin, to się nie zarejestrowałam od razu na następną(3 miechy)później wizytę...Po miesiącu od pierwszej wizyty zadzwoniłam do rejestracji i mi pani powiedziała, że dobrze, że teraz dzwonie, bo wizyty są już na za ponad miesiąc...Gdybym zadzwoniła miesiąc później, żeby zarejestrować się na za miesiąc, to bym się nie wyrobiła w czasie, żeby mieć receptę...Także u mojej pani gin na kolejkę czekać można nawet miesiąc...Teraz już to wiem i od tamtego czasie rejestruję się od razu jak wychodzę z wizyty;) \"No chyba ze chcecie iść do jakiegoś strasznie obleganego...?!\"--->Oblegany zazwyczaj oznacza DOBRY!I tu moja odpowiedź:Wolę, bo jest dobry:) Tak wczesną ciążę, czyli jak wczesną? andrzej garbas...Odpowiedź brzmi:Test by wykrył!Był negatywny, więc luz... \"Dwa dni pozniej miala okres normalnie.\"--->Więc czym się przejmujesz?Był okres - był... \"Jednak po dwoch tygodniach zapomniala tabletki\"--->Te dwa tygodnie po stosunku brała tabletki, więc jest ok! ZAJRZYJ DO ULOTKI!!Tam masz napisane co się robi jak się pominie tabletkę w danym tygodniu cyklu!!Czemu nie czytacie ulotek!? \"A jak czytam te wszystkie fora to coraz bardziej sie denerwuje\"--->Nie czytaj forum tylko ULOTKĘ!!Ona na bank powie Ci prawdę, a nie będziesz na forach polegał... \"bo np widze ze takie plamienie lekkie jakie ma moja kobieta jest czesto oznaka ciazy\"--->I tu znowu ulotka!!Krwawienie w czasie 21 dni przyjmowania tbletek, a nie plamienie w czasie przerwy na okres!! \"a jutro ma zaczac nowe opakowanie\"--->I tu znowu ulotka!!...Musi zacząć normalnie nowe opakowanie!!!! Weź sobie koleś usiądź wygodnie;), weź do ręki ulotkę Twojej dziewczyny i przestudiuj całą...Dowiesz się w końcu coś na temat, bo zadajesz pytania, na które znajdziesz w niej odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja parcuje jako recepcjonistka ( nie u ginekologa) i wiem jak czasami potrafia być oblegani lekarze. Ale wiem też ze to "obleganie" czasami nie idzie w parze z ich kompetecjami (dobrymi kompetęcjami), tylko jakąś otoczką stworzoną przez ludzi, badz myśla...Że jak drogo to i dobrze ( a tu czasami w cale tak nie jest). Moja gin jest bardzo dobra, przyjmuje i prywatnie i państwowo( ze wzgledu na koszty wybieram państwowo), chodze do niej od 16roku zycia i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Wiec najlpiej sprawdzic, popytać przyjaciól i sie wie jaki lekarz jaki jest. Bo jak napisałam wyzej...Z nimi bywa po prostu róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej garbas...U mnie można się spóźnić 24 h, a Ty musisz przeczytać ile, bo jest rożnie, zależy od tabletek!! Treść z mojej(Cilest), ale nie sugeruj się nią bo u Was może być nieco inaczej:"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki. W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. Krwawienie międzymiesiączkowe lub plamienie W przypadku wystąpienia krwawienia międzymiesiączkowego lub plamienia należy kontynuować stosowanie antykoncepcji. Wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego jest bardziej prawdopodobne przy stosowaniu preparatów hamujących jajeczkowanie (owulację) z małą zawartością estrogenu. Tego rodzaju krwawienie często ustępuje po kilku cyklach. W przypadku utrzymywania się krwawienia międzymiesiączkowego należy zgłosić się do ginekologa. W przypadku gdyby w okresie nieprzyjmowania tabletek nie występowało krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia) należy nadal przyjmować preparat antykoncepcyjny. Jeżeli doustny preparat antykoncepcyjny był przyjmowany prawidłowo, brak krwawienia w okresie nieprzyjmowania tabletek nie musi wskazywać na ciążę. Niemniej jednak trzeba wykluczyć występowanie ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńkka...Dokładnie tak jest...Ale moja jest genialna i to się sprawdziło nie raz;)I przyjmuje na kasę i prywatnie, ja chodze na kasę i jestem strasznie zadowolona!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
Krwawienie w czasie 21 dni przyjmowania tabletek, a nie plamienie w czasie przerwy na okres!! wlasnie ona miala krwawienie w czasie brania tabletek, tak tydzien po momencie w ktorym zapomniala jednej z nich. potem nic, planowana miesiaczka miala byc w niedziele a tu nic, w poniedzialek plamienie, wtorek plamienie i jutro ma brac nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa nie wdziałam tego nowego opakowania, pójdę po receptę jakoś w przyszłym tygodniu to zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do andrzej
przeciez ginekolog i tak w tak krotkim czasie po ewentulnym zaplodnieniu nie wykryje ciazy. dlatego mowie, jak chcecie przestac sie stresowac, to zaplaccie te 20 zl i zrobcie test beta hcg :o a twoja dziewczyna moze zarejestrowac sie do ginekologa i pojsc za dwa tygodnie, jesli okres nie przyjdzie, bo brak okresu przeciez wcale nie musi oznaczac ciazy, ale cos innego i to tez wymaga wizyty u lekarza aaaaaaa- robiebie badan w trakcie brania tabletek, aby sprawdzic, czy sa dobrze dobrane jest juz troche jak musztarda po obiedzie. badania robi sie przezd rozpoczeciem tabletek, bop kiedy juz zaczynasz je brac, wyniki zmieniaja sie i nie sa wiarygodne. dobry ginekolog zleca badanie przezd przepisaniem tabletek, a nie juz w trakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko w sprawie przesuniecia miesiaczki.Wiem,ze mozna zaczac nowe opakowanie,ale co po 7dniowej przerwie?Mam dokonczyc to opakowanie czy potrzeba mi dokladnie21pigulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu gimnazjum
:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej garbas...No to przeczytaj to co Ci napisałam z mojej ulotki! A może ona brała 2 opakowania pod rząd? \"poniedziałek plamienie, wtorek plamienie\"--->No to to dobrze, że miała...I jutro ma zacząć normalnie... anulka156...;) do andrzej...Wiem, ale ja wcześniej miałam robione badania u innego lekarza i wystarczyło, że podałam pani gin wyniki, a następne już mi ona sama zrobiła...I mimo Twojej aluzji - mój ginekolog jest bardzo dobry! andruta11...Nie kumam o co Ci chodzi? \"Wiem,ze mozna zaczac nowe opakowanie,ale co po 7dniowej przerwie\"--->?? \"Mam dokonczyc to opakowanie czy potrzeba mi dokladnie21pigulek?\"--->Nie wiem o ile Ty chcesz przesunąć ten okres?Z Twojej wypowiedzi nic nie wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andruta11 : Jeśli chcesz presunąć miesiaczke to najlepiej zjeśc wszystkie 21 tabletek i zrobić mniej niż 7 dni przrwy (tylko że gdy zrobisz tylko 3 to może nie wystapic tzw. krwawienie z odstawienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta123
od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad tabletkami antykoncepcyjnymi. ale chciałabym wiedzieć jakie są skutki uboczne,bo na pewno jakieś są. podobno jednym z nich jest tycie. czy ktoś mi odpowie na to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andruta11...Ale pamiętaj, że nie możesz wydłużyć przerwy!! delta123...\"ale chciałabym wiedzieć jakie są skutki uboczne\"--->Jeśli są to zależą od reakcji organizmu, na każdą z nas tabletki działają inaczej... \"bo na pewno jakieś są\"--->Wcale nie prawda, bo ja nie miałam żadnych od początku do końca!!Tak jak pisałam wyżej, jeśli już są, a to czy są czy nie to zależy od dobrania i reakcji Twojego organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andruta11...Ale pamiętaj, że nie możesz wydłużyć przerwy!! delta123...\"ale chciałabym wiedzieć jakie są skutki uboczne\"--->Jeśli są to zależą od reakcji organizmu, na każdą z nas tabletki działają inaczej... \"bo na pewno jakieś są\"--->Wcale nie prawda, bo ja nie miałam żadnych od początku do końca!!Tak jak pisałam wyżej, jeśli już są, a to czy są czy nie to zależy od dobrania i reakcji Twojego organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaDziQ
Witam wiem że pisaliście to już setki razy i napewno wielu osobom tłumaczyliście.Ale ja pytam jeszcze raz chciałabym wiedzieć następującą rzecz.W te wakacje co teraz były pozwoliłam się po raz pierwszy spuścić chłopakowi we mnie nie mielismy wtedy żadnych zabezpieczeń ja była pierwszy dzień po miesiączce no a jak wiadomo pierwszych siedem dni po jest bezpłodnych.No to po spuszczeniu obmyłam sie dokładnie i niezaszłam do tej pory w ciąże.Od miesiąca biore tabletki antykoncepcyjne żeby uregulować miesiączke, od tamtej pory niepozwalałam mu się spuszczać we mnie.Lecz dwa dni temu chciałam tego więc zrobiliśmy to i spuścił się we mnie lecz ja niewiem jak mam teraz brac te tabletki czy mam je brać przez miesiąc ino czy już cały czass.Boję się bo mam dni płodne i niewiem co mam robić.Słyszałam kiedys że jak się bedzie uprawiać stosunek ze spuszczeniem to nalezy już potem do końca zycia brać tabletki ajak sie opuści jedną to odrazu jest się w ciązy.Proszę bardzo serdecznie o odpowiedź gdyż się bardzo denerwuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryna Kucałówna
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
o KUUUUUUUUUUURWA!! MaDziQ pierwsze podstawowe pytanie, ile masz lat? a ulotke to Ty czytasz czy e tam? a lekarz w ogole ci cos mowil o tabletkach zanim ci je przepisal? "Słyszałam kiedys że jak się bedzie uprawiać stosunek ze spuszczeniem to nalezy już potem do końca zycia brać tabletki ajak sie opuści jedną to odrazu jest się w ciązy." - przepraszam bardzo, co to za glupota? Kto ci to powiedzial... ja pierdziu... ludzie rece opadaja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... MaDziQ...Ile masz lat?10?Czy 12? \"Witam wiem że pisaliście to już setki razy i napewno wielu osobom tłumaczyliście.Ale ja pytam jeszcze raz chciałabym wiedzieć następującą rzecz.\"--->Jeśli widziałaś, że na takie samo pytanie już odpowiadałyśmy to po co pytać jeszcze raz?Nie czaję?Przecież Tobie inaczej na takie samo pytanie nie odpowiemy:o \"nie mielismy wtedy żadnych zabezpieczeń\"--->Gratuluję nieodpowiedzialności:o \"Od miesiąca biore tabletki antykoncepcyjne żeby uregulować miesiączke\"--->Byłaś u lekarza, to nie mogłaś wziąć na uregulowanie i jako antykoncepcję, skoro się kochasz z chłopakiem?Zrobić po prostu badania i się zabezpieczać normalnie? \"lecz ja niewiem jak mam teraz brac te tabletki czy mam je brać przez miesiąc ino czy już cały czas\"--->Na ile Ci lekarz tych tabletek przepisał?Jeśli chcesz zażywać je jako antykoncepcje to musisz brać cały czas dokąd chcesz, dokąd się będziesz kochać nie chcąc ciąży, a nie tak z doskoku, a jeśli jako uregulowanie to chyba lekarza się powinnaś zapytać a nie nas:o \"Boję się bo mam dni płodne i niewiem co mam robić.\"--->Jak bierzesz tabletki to nie ma dni płodnych! \"Słyszałam kiedys że jak się bedzie uprawiać stosunek ze spuszczeniem to nalezy już potem do końca zycia brać tabletki ajak sie opuści jedną to odrazu jest się w ciązy\"--->Hahaha...Ale jesteś głupia, że w to wierzysz dziewczynko...Kto Ci nagadał takich bzdur i Ty w to uwierzyłaś, hahaha... Jak się denerwujesz, to nie myśli wcześniej niż coś zrobisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziq powaliłaś głupotą wszystkie inne co tu zaglądały!!!! Tabletki bierze się tyle ile Ty chcesz je brać,lub tyle ile lekarz zaleci. NIE MA DNI PŁODNYCH przy braniu tabl. Facet może Ci się spuszczać do Ciebie ile chce i to nie oznacza że do końca życia masz brać tabletki. Bez przesady,takiej bajki to jeszcze nie słyszałam. Bierzesz 21 tabletek,potem 7 dni przerwy i tak w kółko. Poległam i już nie wstanę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andruta11 po skończeniu opakowania nie robisz 7 dni przerwy tylko bierzesz następne opakowanie. JA biorę Cilest i dla tych tabl najlepiej jest ne robić przerwy tylko brać następne opakowanie przez tyle dni o ile chce się przesunąć miesiączkę , np 21 tabl ze starego + 8 z nowego i 7 dni przerwy......ja tak robię,ale ja mam Cilesty :P a przy innych może być inaczej,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
przy yasmin i yasminelle bierzesz 21 tabletek i zamiast 7 dni perzerwyy robisz mniej. to zalezy od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
no proszę, na opakowaniu Novynette zakupionym dzisiaj, a konkretnie w ulotce czytam "W momencie gdy przerwa między tabletkami jest większa niż 24 godziny, tabletkę POMIJAMY i bierzemy kolejną nastepnego dnia" :| hehe no ale nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
dlatego zawsze powtarzamy: ULOTKA RZECZ SWIETA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
wiec zapewne dlatego te dziwne reakcje, w sumie plamienie to tez krwawienie tyle ze lekkie :D przynajmniej sie zabezpieczyla bardziej biorac ta tabletke hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykujaca
cześc dziewczyny wecie co mam problem co zaczełam współzyc ze swoim chłopakiem ciagle uzywamy prezerwatywy bo ja sie wstydze iśc do ginekologa aby mi jakieś tabletki przepisał pomożcie mi co mam zrobić?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajcia
kiedy zaczynaja te tabletki dzaalac ja zarzylam juz 10 a podczas 4 zarzylam panadol czy to cos zaburzylo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andruta11...No właśnie zależy od tabletek!!Wystarczy spojrzeć w ulotkę albo zapytać lekarza!! andrzej garbas...No widzisz!!Bo ulotki trzeba czytać i działać według nich!!Różne tabletki różne ulotki, różne postępowania w danym przypadku!!Więc czytaj ulotkę zanim zadasz pytanie!!A nie działaj tyak, jak Ci któraś tu odpisze!!Bo ja Ci napisałam według swojej zaznaczając, że w Twojej może być inaczej!! \"w sumie plamienie to tez krwawienie tyle ze lekkie\"--->O tym to ja Ci już dawno napisałam!Nie czytasz moich wypowiedzi czy co? \"przynajmniej sie zabezpieczyla bardziej biorac ta tabletke hehe\"--->Nie prawda...Jeśli weźmiesz tabletkę i zaraz następną to działanie jest takie samo, a nie zwiększone...Tak samo jest w przypadku, gdy w ulotce masz napisane tak jak w Twojej, a bierzesz dodatkowo(nie musząc tego robić-według ulotki)...To nie wzmocni skuteczności...Jeśli by tak było, to w ulotce miałbyś napisane tak jak ja, czyli żeby wziąć dodatkową tabletkę... praktykujaca...Po prostu przezwyciężyć wstyd i mieć na uwadze to, że musisz się zbadać!Najlepiej najpóźniej po pół roku od pierwszego współżycia...Potem możesz mieć jakieś problemy zdrowotne od gumek, czy innych, lepiej mieć wszystko pod kontrolą!No i cytologia oczywiście!To bardzo ważne dla kobiety współżyjącej!Tym bardziej, że istnieje ryzyko raka szyjki macicy!! kajcia...A ulotkę to czytałaś!?!?!?Chyba nie!!Więc weź się za to od razu najlepiej!! Zaczynają działać od pierwszej, jeśli zażyjesz ją 1 dnia okresu, jeśli 3 czy 5 to musisz się dodatkowo zabezpieczać 7 dni...Czy panadol obniża skuteczność też znajdziesz w ulotce w dziale interakcje!!Moim zdaniem to bzdura, ale w każdej ulotce może być inaczej!Zanim się zaczyna coś brać to trzeba najpierw się choć trochę zorientować co to jest,a nie brać jak witaminy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykujaca
biała dama---> a co ty sadzisz na ten temat?? ja sie bardzo wstydze mam dopiero 17 lat i nie wiem jakie tabletki moze zażywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykujaca
biała dama---> a co ty sadzisz na ten temat?? ja sie bardzo wstydze mam dopiero 17 lat i nie wiem jakie tabletki moze zażywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×