Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Pati17
sandra, wiem że przy każdej nie, ale nie o to mi chodzi.. bo zobaczcie, nigdy nie brałam wcześniej tabletek, zawsze była gumka albo stosunek przerywany. Teraz chcę spróbować z tymi tabami i to będzie moja pierwsza wizyta u gina, ale to nevermind. Nie wiem jak to ubrać w słowa... ;| chodzi mi o to, czy jak chcę brać tabletki to muszę zrobić najpierw cytologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddddddddddsdddd
dziekuje za odp 🌻 zapytam lekarza przed zabiegiem 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nie musisz robic cytologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz pewnie zrobi tą cytologie... wypadałoby bo to podstawowe badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati17
o, dzięki bardzo ;) pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffoorruummoowwiicczzkkaa
witam dziewczyny,mam jeszcze jedno pytanko, biorę od 3ech miesięcy harmonet,sądzę, że mi nie służy bo mam non stop tkliwość piersi,zmiany nastrojów,najczęściej złość,duży spadek libido,przytyłam 3kg,stwierdziłam,że już nie będę tego brała,w ogóle nie będę brała tabletek bo przy każdych(wcześniej cilest,novynette,rigevidon) hormony działały w moim organizmie negatywnie ale teraz zaistniał jeszcze jeden problem, przy dwóch pierwszych 7dniowych przerwach krwawienie miałam 3 dni po wzięciu ostatniej tabletki,a teraz kończy się 4 dzień i krwawienia nie widać...czy to normalne przy tabletkach,że krwawienie może się o dwa dni przesunąć(może to kolejny skutek uboczny), czy mogę się spodziewać ciąży,co wy na to?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam pytanie bylam dzisiaj u ginekologa po tabletki i bierze je się przez 21 dni i na 7 przestaje je trzeba brac ciagle w miesiączki. Bo nie zrozumiałam. Ostatnią miałam 12 sierpnia czyli teraz bede miec 8 wrzesnia. Zaczne bra 8 przez 21 dni czyli do 28 wrezesnia. Potem na 7 dni przestaje. Czyli 6 znowu zaczynam bra. ale wtedy zaczyna sie nastepna miesiaczka. Pomóżcie mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszego dnia miesiączki bierzesz pierwszą tabletke, opakowanie zawiera 21 tabletek wiec bierzesz pigułki codziennie przez 21 dni, potem jest 7 dniowa przerwa podczas ktorej nie bierzesz pigułek i wtedy występuje krwawienie z odstawienia podobne do miesiączki, no i ósmego dnia zaczynasz kolejne opakowanie. Zaczynasz je zawsze ósmego dnia nawet jesli krwawienie jeszcze trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I podczas brania tabletek nie masz swojej prawdziwej miesiączki tylko to krwawienie w przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dropsiara
mam pytanko.. czy po pierwszym listku tabl w przerwie mozna sie kochac bez zabezpieczen-czy jest to nadal skuteczne w prawie 100% czy lepiej sie zabezpieczac?? prosze pilnie o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna, jak zaczniesz po przerwie nowe opakowanie to przerwa jest zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa nie wiek o wszystkim świadczy... osoby młodsze są czasami bardziej dojrzałe i mądrzejsze od tych starszych.I nie chodzi mi o to że tak jest w twoim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzzzzzz...To jest z mojej ulotki:W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. MIŁEK...2 tabletka to za mało...Poczekaj kilka dni, jak ból się będzie nasilał wybierz się do lekarza... Ja nie słyszałam osobiście o takim skutku ubocznym, więc nie wiem...A też biorę Cilest(już17 opakowanie:) ) Pati17...1. Nie musisz, spokojnie możesz iść sama:)Nie trzeba być pełnoletnim... 2. Nie trzeba robić cytologi tylko inne badania... Cytologię się robi dopiero po 1 stosunku...Ale to nie ma nic do rzeczy do tabletek...Ale jeśli jesteś już po stosunku to sama dla siebie powinnaś się zdecydować na cytologię, wykluczyć wszystko co złe:) dywanik...To zależy!?Z jakich na jakie przechodzisz...Kiedy weźmiesz pierwszą z \"nowego\" opakowania... No tak 28 dni, a ile inaczej!?:) madlen 20...Nie masz racji...Większość lekarzy wypisuje nawet 16-latką... roksanka16...Buziol:) dddddddddddddddddsdddd...Jeśli nie masz w ulotce tabletek anty nic napisane na ten temat, to znaczy, ze nie wpłynie... sandra22...Ja osobiście nie, ale to i tak na każdą te same tabletki działają inaczej, więc wiesz... ffoorruummoowwiicczzkkaa...Zawsze masz na okres 7 dni przerwy!Więc może się przesunąć 2 dni... kasia_mis1...Straaasznie zamotałaś swoją wypowiedź:)...A przecież masz ulotkę!!!Czemu di niej nie zajrzałaś:o Bierzesz 21 dni, potem robisz 7 dni przerwy(wtedy występuje krwawienie), po 7 dniach, czyli w 8 dzień zażywasz 1 tabletkę z następnego opakowania...Jeśli pierwszą w życiu tabletkę wzięłaś w 1 dzień okresu i to był np. czwartek to każde nowe - następne opakowanie będziesz zaczynała w czwartek...Poczytaj ulotkę!!!Tam jest wszystko wyjaśnione!!! dropsiara...Jeśli 1 tabletkę wzięłaś w 1 dzień okresu to po 1 tabletce z 1 opakowania po 4h możesz się już kochać bez zabezpieczenia!!! czarnulka1724...Wiem, wiem, że tak jest, że czasami młodsze są bardziej dojrzałe:)Mój chłopaki brat na przykład mają po 20 lat(ja 22) i są o wiele mądrzejsi od moich kolegów w moim wieku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dropsiara...I tak od tej 1 tabletki, przez calusieńki czas jesteś zabezpieczona w prawie 100%, nawet w każdej 7 dniowej przerwie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...Możesz mi wysłać linka do tamtego forum co pisałam, bo nie mogę go znaleźć...Dzięki z góry🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dropsiara
aaaaaaa_dziekuje ;*;*;* moj chlopak mnie troche schizuje i mi sie udziela ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie właśnie,ja znam też już dlugo aaaa i wiem że jest mądro i bardzo doświadczoną (w sprawie tabsów) osóbką :) więc nie zarzuty typu że się nie zna są troche nie na miejscu ;) i koniec już tematu kasia_mis1 Tylko pierwszą tabletke anty bierze się w pierwszy dzień okresu!!!! Reszte już nie, tak jak pisały dziewczyny bierzesz pierwszą w pierwszy dzień okresu jesz codziennie przez 21 dni po 1 tabletce, potem 7dni przerwy i ósmego następne opakowanie i znowu 21 dni łykasz tabsy i znowu 7dni przerwy i ósmego następne opakowanie i tak cały czas dalej ja wrócilam wczoraj w nocy z przysięgi, byliśmy koło Szczecinka, prawie 500km od domu ;) u kumpla mego, w busie imprezka była niesamowita, troche się nie wyspałam 💤 ale to nic..... a w czwartek z samego rana byłam u mojej gin, mam zlecone badania bo już rok biore tabsy, zbadała mnie i tak się troche zmartwiłam ale podobno nie potrzebnie, otóż mam małą nadżerke,a nawet malutką....i lekarka powiedziała mi że nie trzeba jej leczyć, bo się nie powiększa itp, i że nie mam się co martwić, bo jak chce to może mi przepisać jakieś specyfiki ale to będzie strata moih pieniędzy bo ona i tak nie zniknie czy coś takiego, jeśli się powiększać zacznie to wtedy będziemy myśleć co z nią.i jak jej się pozbyć,napewno nie wypalanką. chyba że po pordzie to wtedy tak :D ale i tak mnie martwi to że mam tą nadżerke jednak mam dobrego lekarza i chodze państwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksanka16 i anulka156...Dziękuje Wam za miłe słowa:)🌻 anulka156...No to fajnie się ubawiłaś:)Hihi, takie imprezki są luźne, bo spontaniczne(jeśli chodzi o picie w busie:P ) Wydaje mi się, że lekarz wie co robi...Myślę, że jeśli byłoby to coś złego to ginka zleciłaby usuwanie, a że to jest małe to nic nie musisz robić zapewne, tak ja ona mówi:)Ja miałam małą jakąś bakterię, ale już jej nie mam:) kasia_mis1...Tak dla jeszcze lepszego zobrazowania Ci wszystkiego:), powiem Ci, a raczej napiszę na swoim przykładzie...Kiedy miałam już wykupione tabletki i czekałam na okres dostałam go w czwartek, pierwszą tabletkę wzięłam sobie o 21(taką godzinę sobie wybrałam). Całe 21 dni brałam tabletki o 21, opakowanie skończyłam w środę(ostatnia tabletkę wzięłam w środę o 21)...Czekałam na okres, który dostałam w sobotę około późnego wieczora...Trwał 4 dni...Czyli trwał całą niedzielę, pon., wt. i środę...W czwartek zaczęłam następne opakowanie o godzinie 21:)...I tak w kółko...Tylko, że teraz od jakiegoś dłuższego czasu(jestem przy 17 opakowaniu)okres dostaję nie w sobotę wieczorem tylko w niedzielę rano...No i to chyba wszystko:)Mam nadzieje, że wszystko wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliny
Ja też mam małą nadżerkę stwierdzoną 8 miesięcy temu. Też się nie powiększa, ale pani doktor powiedziała, że można ją leczyć. Na początku miałam jakieś drobne stany zapalne, a później wypadły wakacje i urlopy w przychodni, ale już za około tydzień powinnam mieć ją zaleczaną. Dostałam receptę na solcogyn- najlepszy środek na małe nadżerki. Niby nie trzeba jej leczyć do porodu, ale skoro można, to po co czekać? Ja z natury jestem panikarą i nie lubię jak coś jest we mnie nie tak. Zwłaszcza jeśli chodzi o "te miejsca". A dziś dostałam okres i wszystkie skutki uboczne, jakie odczuwam ostatnimi czasy po mercilonie zniknęły. Tak czy siak od następnego cyklu poproszę o zmianę, bo jak już pisałam panikarą jestem i męczyć się nie lubię, a ponadto to przecież hormony nie ziółka i z tym nie ma żartów. Ach, i jeszcze jedno, bo podobno nie można brać zbyt długo tabletek, bo później może się to odbić na płodności i tak się zastanawiam, bo ja biorę swoje 8 miesięcy, mam 21 lat, a dzidzi nie chciałabym przed 25 (wtedy powinnam skończyć studia), no i póki co mój związek kwitnie... Może któraś z kobietek tutaj się udzielających wypowiedziałaby się w tym temacie, mm? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny...A jakie masz skutki, że chcesz zmienić tabletki!? Nie prawda!!!Teraz są takie tabletki \"nowej generacji\", że nie ma zagrożenia...Gdyby było jakieś zagrożenie to niebyłoby takich tabletek na rynku!Ja mam 22 lata i tabletki biorę już 17 miesięcy...I nie mam zamiaru przerwać jak na razie...też chcę mieć dzidzię za jakieś około 4-5 lat, wtedy odstawię i będziemy się starać o dzidzię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...No kuźwa, nie mogę za nic znaleźć tego tematu co pisałyśmy o fazowych tabletkach...To było \"antykoncepcja /pomóżcie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sulwia
Dziewczyny ale mam stresa, biore tabsy od ponad tygodnia dokladnie dzis wezme 10 tabletke (to moje pierwsze opakowanie) 1. tabl. wzielam w drugim dniu menstruacji a dzis pierwszy raz tzn po tabletkach kochalam sie z moim facetem i boje sie ze bede miec dzidziusia bo mam jeszcze okres .... Co robic .... ? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dropsiara
1sza tabl powinno sie wziac w 1 dniu krwawienia-po 4 godz jestes juz zabezpieczona.. jak nie wezmiesz w 1 dniu to powinnas sie dodatkowo zabezpieczac przez tydzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati17
aaaaaaaa aleś się rozpisała :P dzięki za wsio ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulwia...To, że masz okres nie wpłynie na ciążę, tylko możesz mieć lipę, bo wzięłaś 1 tabletkę w 2 dzień okresu, więc powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień...Jest więc ryzyko ciąży!!! A czemu tak w ogóle wzięłaś 1 tabsę w 1 a nie w 2 dzień okresu!?:o Pati17...No rozpisałam się;)Nie ma za co:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliny
Zmiany nastroju, których nie mogę opanować. Wpadam w histerię (głównie po alkoholu- 2 piwa wystarczą czasem...), ostatnio dużo śpię i mam uczucie ciężkości, na dodatek ciągle się czuję jakby mi coś na żołądku siedziało, jest mi tak trochę niedobrze, ale bez przerwy. Mam receptę na jeszcze jedno opakowanie, wezmę je i zobaczymy, jak będzie, ale przyznam, że zmiany nastroju są bardzo silne i bardzo mnie męczą, a zaczęły się gdzieś po 5 miesiącach brania leków i moim zdaniem się nasilają... A co do długości brania tabletek, to mnie uspokoiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny...Aha, no tak pisałaś...Sorka, że nie zauważyłam:) A ile czasu bierzesz już tabletki, bo tego chyba też nie zauważyłam, chyba, że nie pisałaś...Jeśli jesteś w czasie 3 pierwszych miesięcy brania tabletek, to wiesz, że może być różnie, ale jeśli na serio bardzo źle się czujesz, to spokojnie możesz iść do lekarza i on Ci doradzi na jakie ewentualnie zmienić...Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×