Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

kaiiiiiiii...Każda z nas ma na względzie to co napisałaś i jest to oczywiste, że tabletki to skuteczna metoda!Ale pamiętaj, że nie dla każdego!Nieraz zdarza się, że dziewczyny zachodzą w ciążę przy tabletkach(musisz przestrzegać zasad no i nie znaleźć się w tej \"jednej na sto\")Konieczne są badania, by było wiadomo czy te tabletki są dla Ciebie odpowiednie:)...Heh...Pierwsze opakowanie i już możesz powiedzieć, że tabletki są naprawdę skuteczne?Pamiętaj o tym jednym małym % ryzyka zajścia w ciążę!Możesz zajść nawet po 5 latach brania tabletek!Musisz mieć to na uwadze:)Pozdro! gosienka2809...No niestety:/...Mówisz tu o pediatrach i internistach, ale ginekolodzy też nie są świeci...Po pierwsze nie robią badań, po drugie zbierają na Majorkę(jak to tu kiedyś ktoś napisał)i przepisują nie te tabletki, które są najbardziej odpowiedni, tylko e, na które mają punkty! Właśnie - ULOTKA to rzecz święta!!:)Jak to moniak pisze:) O przerwie poinformuj lekarza!Moim zdaniem to niepotrzebne, bo tylko namieszasz w organizmie!A jak juz chcesz robić to na co najmniej 3 mieszki! zakręconaaaaaaaa...\"ona powiedziala zeby przez pierwszy miesiac uwazac\"--->Mnie tez tak ginka powiedziała:) \"w ulotce pisze ze dzialaja od razu\"--->U mnie też jest tak napisane:) To zależy czy w śluzie były plemniki, jeśli były to zawsze jest ryzyko 1%!Ale to się zdarza u 1 kobiety na 100 na rok, że zachodzi w ciążę!Bierzesz regularnie, więc nie masz się w sumie co martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa...Wiesz chodzi o to ze po co mam te tabsy lykac,jak i tak nie beda skuteczne,a zazywajac je jednoczesnie z antybiotykiem tylko niepotrzebnie obciaze watrobe.Poza tym mozliwe ze antybiotyk bede miala przedluzony jesli mi nie pomoze przez te trzy tygodnie, wiec wole zrobic przerwe teraz. odrazu (tym bardziej ze mam teraz te 7 dniowa).Ciezko bedzie z tymi gumkami no ale cóż...przeciez i tak cale życie nie bede hormonów zazywać :P A co do dlugosci przerwy to wlasnie na 3 miesiace tak jak piszesz,akurat do maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
czytam i czytam i mam coraz wiecej watpliwosci co do tabletek; od ponad roku biore microgynon 21, pani doktor powiedziala ze nie musze sie martwic a mimo wszystko wciaz przesladuje mnie mysl o ciazy i wpadam w panike, biore tabletki regularnie, przestrzegam wszystkich zasad, panicznie boje sie ciazy, a nikt nie moze mnie zapewnic czy te tabletki sa naprawde skuteczne i moge przestac sie denerwowac i przezywac za kazdym razem; denerwuje sie bo dziwnie sie czuje od kilku dni, nie wiem czy sobie to wmawiam, czy to stres (w koncu sesja trwa), ale nie mam z kim pogadac, chlopak wyjechal i zostalam sama... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllllllalaalalalaaa
jezeli zaczne brac tabletki tydzien przed okresem to krwawienie wystapi wtedy kiedy powinien byc okres czy dopiero po skonczeniu pudelka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nie mozna zaczac brac tabletek tydzien przed okresem! co Ty wymyslilas, a jezeli bys tak zaczela to okresu pewnie bys nie dostala ewentulnie lekkie plamienia pod koniec opakowania i krwawienie pozniej normalnie w czasie siedmiodniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
A ja jestem w polowie drugiego opakowania i mam zamiar dokonczyc je i zrobic przerwe na 3 mies. poniewaz moj chlpoak wyjezdza na ten czas... Moge tak zrobic prawda? Biore harmonet. Wsumie to troche zle sie po nich czuje wiec je zmienie za te 3 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam gosienka no to razem odstawiamy :P ja też do maja,i tez tak postanowiłam,bo w wakacje to jakoś nie bardzo bez tabletek :classic_cool: mi zostało jeszcze 3 tabletki chyba....i daje organizmowi odpocząć i nie muszę iść tego już konsultować. Pani gin powiedziała że to moja decyzja czy wykupię jeszcze sobie tabletki czy wezmę to opakowanie i koniec. Ale zaleca przerwę, więc jak zaleca to tylko podtrzymuje mą decyzję :P A i dla nie wtajemniczonych,to ja robię ją ze względu na to że przytyłam :O i poza tym mam jakieś skoki nastroju ostatnio.......i częściej mnie głowa boli,a w moim przypadku ból głowy to szok:D bo ja nigdy nie miałam bólów głowy,jak już to raz na parę lat i takie że samo przeszło :P i ogólnie nigdy się nie denerwowałam...jakoś kiedyś umiałam panować nad moimi emocjami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a żeby ktoś źle nie zrozumiał, zaleca przerwę moja gin właśnie pod kątem tych kilogramów,i tych bólów głowy. Ale ogólnie wyniki mam w porządku,okaz zdrowia :P sama mi się czasem pyta co ja takiego robię że ma książkowe wyniki badań :P więc pod tym kątem mogę brać dalej tabletki. Także stanęłam po środku,ale jednak wolę tą przerwę zrobić :) Tak mi coś podpowiada intuicja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... gosienka2809...Będą skuteczne, tylko nie w 99%, skuteczność jest OBNIŻONA!!Jak na 3 mieszki to jeszcze ok, ale dla mnie to i tak nie potrzebne, znaczy moim zdaniem! oa86...No niby nie ma się co martwić, ale ja zawsze mam na uwadze ten 1%:) Nie wiem, czy Wy o tym nie myślicie w ogóle?Ta ewentualność jak jednak będzie ciąża!Wiem, że anulka ma takie podejście jak ja, że jak już będzie ciąża to przyjmę tą odpowiedzialność!!Każda z nas może być w tym jednym %, musicie mieć to na uwadze! \"a nikt nie moze mnie zapewnic czy te tabletki sa naprawde skuteczne i moge przestac sie denerwowac i przezywac za kazdym razem\"--->No i tu znowu muszę przypomnieć Ci o tym 1 %, ja mam zdanie, że ten 1 % to te, które nie przestrzegają zasad, ale czy tak jest do końca, to nie mam pewności 100%! anulllllllalaalalalaaa...Nie możesz zacząć brać tabletek wtedy kiedy Ci się podoba:o Musisz wziąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu!!Poczytaj trochę i dopiero się weź za hormony!Idź do lekarza na badania!Nie możesz robić tego na własną rękę!! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...Możesz tak zrobić!Choć to namiesza Ci w organizmie, no ale jak chcesz...Jeśli chcesz zmienić tabletki to idź do lekarza i mu powiedz to Ci zmieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulalallaa
Wiem ze tak sie nie powinno robic aczkolwiek wyjezdzam i nie moge miec tego okresu bo wypada dokladnie na wyjazd, a niestety przez pierwsze dni mam okropne bole i nie wytrzymalabym tego w pociagu. Watpie zeby mi ginekolog przepisal cos na opoznienie czy tam wywolanie wczesniej okresu. Nie chce wykorzystywac ich jako zabezpieczenia bo sie odchudzam i moga nie dzialac tak jak powinny. Dlategotez uzywam prezerwatyw. aaaa... Bralam juz tabletki antykoncepcyjne wiec wiem jak prawidlowo powinno sie zazywac. Mam systematycnie robione badania u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulalallaa...To skonsultuj to z lekarzem, bo branie tabletek od tak sobie to lepiej nie na własną rękę, z resztą rób sobie jak tam chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeee
Ale jak mi sie namiesza w organizmie?? Przeciez to dopiero 2 opakowanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też jestem przygotowana na to że czasem antykoncepcja bywa zawodna i jak to aaaaaa napisała oboje przyjmiemy ta odpowiedzialność :) ja i mój facet, rozmawialiśmy nie raz na te tematy. Owszem oboje chcielibyśmy mieć po kończone szkoły,prace itp....i dopiero dziecko,ale jeśli już stanie się inaczej,na pewno świat nam się nie zawali:) eeeeeeeeeeeeeee jak źle się czujesz po nich to i takk pewnie byś je zmieniała. a to czy Ci namiesza w organizmie bardzo czy nie,no to ciężko zgadnąć, bo nawet jak rok będziesz brała tabletki to gdy zechcesz je odstawić to też będziesz się zastanawiać czy Ci to namiesza w organizmie. Także nikt tu Ci nie powie na 100% co się stanie. Może obejdzie się bez żadnych faz :P ja biore 1,5 roku i właśnie tabsy idą w odstawkę i też mam obawy jak mój organizm zareaguje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeee
A jakie moga byc reakcje organizmu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkra
hej :) mam nadzieje ze pomozecie.mam wielka nadzieje. Mianowicie dzisiaj mam pierwszy dzien cyklu a wizyte u ginekologa i przepisanie tabletek dopiero w czwartek czyli 6.dnia cyklu. Co ja mam zrobic?Czy moge zazyc te tabletki z az takim opuznieniem? Czy od razu zadziala antykoncepcja?Okres zbyt wczesnie sie pojawil i nie mam pojecia co mam robic. Dzieki za jakakolwiek pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki można rozpocząć max 5 dnia cyklu, a wtedy antykoncepcja bedzie dopiero po 7 dniach. wiec jeśli zażyjesz 6-ego to zabezpieczona bedziesz dopiero przy drugim opakowaniu takze moim zdaniem nie ma sensu, zaczekaj do następnego okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeeeeeeeeeeeee ja nie wiem jakie ,popytać należy te co ostawiały.Jak są one Ci zbędne to ich nie bierz,ja jeśli miałabym żyć bez sexu 2,3 miesiące nie brała bym ich w ogóle. Ale to Twoja decyzja. Nie wiem możesz np mieć nieregularne miesiączki,plamienia,albo wcale nie mieć....Tyle wiem. A i jak przytyłaś tu i ówdzie to wrócisz do swoich kształtów :) Nich się wypowiedzą te które już odstawiały. Ja dopiero powiem coś więcej za ok 3 tygodnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... eeeeeeeeeeeeeee...To już aż 2 opakowanie!!Wiesz ile to hormonów!! \"A jakie moga byc reakcje organizmu??\"--->Plamienie, rozregulowany okres przez jakiś czas(znaczy może Ci się sporo spóźnić)...Poza tym pewnie bóle głowy, zawroty głowy, itp...Znajdź sobie w necie(google czy coś)...I tak zapewne każda ma inaczej, więc wiesz, a ja Ci z doświadczenia nie powiem, bo nie wiem, bo nie odstawiałam... anulka156...No z Tobą już właśnie o tym gadałam to wiem jakie masz podejście:) No właśnie Aniu, napisz mi proszę jak zareagował Twój organizm po odstawieniu Cilestu(tak chcę wiedzieć z ciekawości):* kkkkra...Nie, najpóźniej można wziąć w 5 dzień, przynajmniej tak jest w ulotkach...Nie zadziała od razu antykoncepcja(poczytaj o niej trochę)...No chyba, że lekarz Ci pozwoli, ale na bank będziesz musiała się zabezpieczać dodatkowo cały jeden cykl(całe pierwsze opakowanie)...Ja bym czekała do następnego okresu!!I pewnie lekarz tak Ci każe zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam pytanie :) kiedy wystepuja pierwsze zle objawy brania pigulek?? czy jak w [pierwszym dniu czuje sie oki to juz jest wszystko ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+/- 3 miesiące, jeden dzien? nie rozśmieszaj mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka_wariatka...Jeśli już w ogóle będziesz miała to masz na to 3 mieszki, a nie jeden dzień!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge o cos spytac..przed okresem bola was tez sutki?? czy same piersi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka_wariatka...To poczytaj może trochę o tabletkach... ah...Różnie, nie raz w ogóle, w sumie tylko kilka razy mnie bolały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa napisze :) co do piersi to jak już bolą to cale :) ale rzadko mnie w ogóle bolą cyce przed @ :P:P:P 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan
witam, mam do was pytanie. po ilu dniach od rozpoczęcia brania pigułek zaczynają one w 100% działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nigdy nie dzialaja w 100% zawsze w jakis powiedzmy 99% ;] hmm to zalezy kiedy zacznie sie je brac: jezeli pierwszego dnia okresu to po 4 godzinach od zazycia pierwszej tabletki, jezeli bierze sie 2,3 lub 5 dnia okresu to trzeba sie zabezpieczac doatkowo przez siedem kolejnych dni, i jeszcze jedno, czasem 5 dnia jak sie wezmie lepiej jest sie zabezpieczac caly miesiac bo moglo juz dojsc do jajeczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... pan...Nigdy nie będą działać w 100%!!Tabletki działają w ponad 99%, ale niecały 1 % ryzyka pozostaje!!A w tych 99% działają od 3-4 godzin(zobacz ulotkę)od przyjęcia pierwszej tabletki, jeśli pierwszą tabletkę weźmiesz w pierwszy dzień okresu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE NO NIE MOGE
Boze nie wpadajcie w jakas paranoje :O Caly czas tylko niektore piszecie tu: ''1% ryzyka pozostaje'' !! I co z tego?? Myslisz ze przez ten 1% zachodzi sie w ciaze?? Jakos nie spotykam sie z tym... Ten 1% to jest NIC rozumiecie?! Niepotrzebnie tylko stresujecie dziewczyny... Ja pierdziele.... :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! nie no nie moge....> zgadzam sie z Toba, ze 1% to tyle co nic, fakt iz sie zdarzyc moze, ale jakby kazda miala tak myslec to zadna nie stosowalaby tabsow jako antykoncepcje...troche luzu...rozumie sie ze jesli to pierwsze tabsy i sa watpliwosci, bo sama je mialam, ale bez przesady...:P a tak na marginesie....czy od tabsow moga robic sie since pod oczami?? ja ostatnio malo sypiam, wiec mysle ze raczej od tego i z przemeczenia niz od tabletek, no ale ostatnio tak sie zastanawialam....chyba ze macie jakies sprawdzone metody by sie ich pozbyc..?? pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×