Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość trelemorele.
\"..Ogólnie poziom hormonów we krwi...Nie pamiętam w jakim dniu cyklu miałam je robione, bo to było już dość czasu temu...\" No właśnie..co ciekawe nikt nie pamięta...sprawdzałam nie ma badania \"ogólny poziom hormonów\'...trzeba powiedziec jakich hormonów Naprawdę wątpię, ze te badania sa takie powszechne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....Badania ginekologiczne na hormony nazywa się - poziom hormonów we krwi... \"trzeba powiedzieć jakich hormonów\"--->Masz skierowanie od ginekologa, oni już wiedzą co to znaczy... Wyniki moich badań: Morfologia Leukocyty Erytrocyty Hemoglobina Hematokryt MCV MCH MCHC Płytki krwi Limfocyty Inne(Eo, Bazo, Mono) Neutrofile Limfocyty Inne(Eo, Bazo, Mono) Neutrofile RDW-CV PDW MPV P-LCR APTT Pt(czas protrombinowy) Czas protrombinowy Wskaźnik protrombiny INR AIAT Cholesterol Glukoza KONIEC!! Oprócz tego miałam cytologie, ale już podczas brania, ponieważ cytologie najlepiej robić po stosunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
aaaa- może jestem slepa ale ja nie widzę tu hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaa
Gdzie ty tu masz hormony?! ciagle mowisz o tym, ze mialas przed braniem tabletek robione badanie hormonow i szerzecze, z reka na sercu mowie, ze bylabys pierwsza osoba, od ktorej slyszalam, ze lakarz przepisal to badanie przez zapisaniem tabletek. z nfz-tu na pewno go nie zapisuja, a prywatni ginekolodzy tez odradzaja, bo mowia, ze sie nie oplaca. wiec nie mow, ze to takie powszechne, bo nie jest. i z tego co widze, to ty tez hormonow badane nie mialas. z reguly lekarze ograniczaja sie do aspat, alat, appt i pt, czasem zlecaja tez morfologie i holesterol. ale wierz mi, zlecanie badania hormonow to rzadkosc. przezde wszystkim chyba ze wzgledu na je cene, ktora jest naprawde stosunkowo wysoka. wyglada na to, ze ty tez hormonw badane nie mialas, a do tego zyjesz w przekonaniu, ze tak bylo :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
No więc ponownie sie pytam :) czy ktos miał robione badania na poziom hormonów (jakich) - interesują mnie zwłaszcza przypadki kiedy lekarz zlecił takie badania w przypadku plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_panikara
Wiem ze moje pytanie moze wydac sie smieszne, ale dopiero zaczynam z tabletkami. Dzisiaj mialam szczepionke przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mozgowych czy moze to w jakis sposob obnizac dzialanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
mala_panikara powinnas zapytac lekarza ktory robil ta szczepionke albo skontaktowac sie z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....Miałam poza tym badania na poziom hormonów - trąbię o tym od początku, tu ich już nie wpisywałam... Ja miałam robione badania na tsh i jeszcze jakieś nie pamiętam nazwy, jak znajdę wyniki to napiszę... do aaaaaa...To samo co do koleżanki wyżej... \"ciagle mowisz o tym, ze mialas przed braniem tabletek robione badanie hormonow\"--->Jakbyś przeczytała moje wypowiedzi dokładnie to byś wiedziała co i jak, bo się mylisz...Ja pisałam, że nie miałam u gina badań na poziom hormonów tylko wcześniej u endokrynologa(poziom np tsh itp)...I na podstawie tych badań działał ginekolog, bo nie było potrzeby ich powtarzać, ponieważ odstęp czasu był niewielki...Nie chodzi mi o takie badania hormonów jak Tobie, te co zleca ginekolog(jeśli zleca w ogóle), bo ja wiem o jakie Ci chodzi. To są kompleksowe badania co trwają dłużej troszkę dlatego są drogie...Ja miałam na poziom tsh i jakieś tam jeszcze nazw nie pamiętam... \"wyglada na to, ze ty tez hormonw badane nie mialas\"--->Miałam robione badania na poziom hormonów, bo mam powiększoną tarczycę, więc wiem o czym piszę...To nie były te badania co przepisuje ginekolog, ale badania na poziom hormonów od endokrynologa... \" a do tego zyjesz w przekonaniu, ze tak bylo\"--->No jeśli myślisz, że ja myślę, że to co wymieniłam wyżej to hormony to się mylisz...Nie jestem głupia i wiem co oznaczają te wyniki, a wiem o czym piszę pisząc o hormonach...Tylko Ty nie czytałaś moich wcześniejszych wypowiedzi albo czytałaś niedokładnie... mala_panikara...Jeśli nie masz tego na ulotce to idź do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaa- tylko ja nie rozumiem, po co mi podałaś dane innych badań krwi , skoro ja się pytałam o poziom hormonów :o upierasz się przy jakimś tajemniczym badaniu na "ogólny poziom hormonów" które nie istnieje i wklejasz przykład badań nie mających nic wspólnego z hormonami. Po co? Skoro ja pisałam, że ogólne , wątrobowe itp miałam robione.! a teraz mówisz , że kiedyś miałać robione badania hormonów tarczycowych. Umówmy się-nie miałaś robionych badań hormonalnych pod kątem antykoncepcji czyli badań odpowiednich hormonów - nie tarczycowych! Powtarzam - nmie istnieje badanie "ogólny poziom hormonów". Inne hormony się bada przy chorej tarczycy , inne przy problemach z układem rozrodczym. Nie ma tajemniczych ogólnych hormonów odpowiedzialnych za wszystko :) A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
aaaa - po co podawałaś te badania inne , skoro pytanie dotyczyło hormonów :( no po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxMadziaxx
sluchajcie a ja mam pytanie takie....ze gdy sie bierze tabletki to kiedy nie nalezy sie kochac z mezczyzna by nie zajsc w zciaze? jak One dziaalja....? Mam 22 lata i prawde mowiac zaczelam dopiero brac Harmonet....i niesttey niby wie o wszystkim ale zawsze dostaje dziwne pytania i zaczynam powatpiewac dlatego pytam was.....kiedy sa dni ze nalejpiej unikac sexu...no chyba ze wlasnie taletki powoduja to ze mozna kiedy sie chce itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
chodzilo mi oto, ze jakbym okres dostala o godzinie 23:00 , no to sie liczy jako np 14 luty, a ja tabletki chcialam brac o 22, wtedy juz bym musiala brac o tej 23 :( ale narazie i tak okresu nie mam, mam nadzieje ze przyleci ;DD hehe 3majcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
xxMadziaxx przeczytaj dziewczyno dokladnie ulotke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....Po to, że napisałaś, że nie widziałaś, żeby ktoś miał badania na ogólny poziom hormonów...Napisałam Ci, że miałam na poziom hormonów, a POZA tym te co wypisałam, nie kazałam Ci tego czytać... To nie były tylko badania tarczycowe, tylko na poziom hormonów ale nie od ginekologa tylko od endokrynologa. Jest tam napisane badania na poziom hormonów we krwi...Najchętniej pokazałabym Ci te wyniki to byś sobie sama zobaczyła, że mam rację... P.S. Powtarzasz się, nie musisz 2 razy pisać tego samego... xxMadziaxx...Nie ma takich dni...Zawsze możesz się kochać...Musisz tylko przestrzegać zasad w braniu tabletek(Nie pominąć, brać regularnie, w razie wymiotów brać 2-gą, itp - patrz ulotka), ale wtedy i tak się możesz kochać, ale musisz się zabezpieczać dodatkowo jakiś okres czasu... Już przed zaczęciem brania tabletek powinnaś coś o tym wiedzieć a nie teraz...Ty nawet nie wiesz jak działają tabletki, a się za nie wzięłaś...Ty nawet nie wiesz co powodują tabletki...Paranoja...Weź się dziewczyno za ulotkę, to po pierwsze, a po drugie, poczytaj o tym, bo masz zaległości z podstawowej wiedzy... padlinka1313...Jakbyś załóżmy okres dostała o 23:00(14 lutego), to weź od razu tabletkę, a 15 lutego weź już o 22:00 i już codziennie o 22:00...To będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaa- cytuję ciebie: "Badania ginekologiczne na hormony nazywa się - poziom hormonów we krwi... "trzeba powiedzieć jakich hormonów"--->Masz skierowanie od ginekologa, oni już wiedzą co to znaczy... Wyniki moich badań: (nie ma tam hoprmonów) " itd. Czy to jest odpowiedź na pytanie jakie hormony się bada ? aaaa- dobra z ciebie dziewczyna, ale jak nie znasz odpowiedzi na pytanie , to nie pisz cokolwiek co ci przyjdzie do głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....To:\"Wyniki moich badań(...)\" napisałam tak po prostu dodatkowo, żeby Ci napisać jakie miałam badania poza na hormony, cytologią, poprzedzając to tym, że miałam badania na ogólny poziom hormonów... Serio, jak tylko znajdę te wyniki to Ci je chyba zeskanuje i wyśle na mejla i udowodnię:) Nie piszę cokolwiek co mi przyjdzie do głowy, tylko albo z ulotki kopiuję albo z doświadczenia i to zawsze swojego, rzadko czyjegoś, bo to nie zawsze musi być prawdziwe co ktoś mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaa- ja pisałam, że miałam robione inne badania, pytałam się o konkretne -hormonalne Miło mi, że miałaś robioną morfologię itd, ale ja też (pisałam o tym) - moje pytanie było konkretne - HORMONY ( i nie o tarczycę mi chodziło !) ja wiem, że można sobie robić tysiące różnych fajnych badań, np. rentgen płuc, ale ja zadałam konkretne pytanie :) I z braku odpowiedzi na moje pytanie wynika, że chyba nikt (na forum) takich badań nie miał zlecanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
dziekuje bardzo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Hormony oznacza się w 8. i 21. dniu cyklu. W 8: E2, FSH, LH, testosteron i prolaktynę a w 21. progesteron. Każdy kosztuje ok 30 zł. zazwyczja takie sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
---solidnykopniak :) dzięki. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....Dobra, widzę, że Ty o swoim ja o swoim...Nie ma sensu dalej tego ciągnąć...Bo ja Ci piszę, że miałam na hormony, a Ty mi piszesz, ze to tylko tarczycowe...Nie widziałaś tych wyników i mi piszesz tak, jakbym ja je widząc wcześniej nie wiedziała o czym piszę... \"ja wiem, że można sobie robić tysiące różnych fajnych badań, np. rentgen płuc, ale ja zadałam konkretne pytanie\"--->Co ma rentgen płuc do badań hormonalnych(już nie ważne jakich - jakichkolwiek)?Bez sensu walnęłaś to porównanie:o \"I z braku odpowiedzi na moje pytanie wynika, że chyba nikt (na forum) takich badań nie miał zlecanych.\"--->Takich, o których Ty sobie marzysz nikt nie miał, bo są zbyt drogie, ale mojemu ginekologowi starczyły te, które ja miałam od endokrynologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKLAHOMA
HEJ, MOZE KTORAS Z WAS MIALA TAKI PROBLEM JAK JA. WCZORAJ WIECZOREKIEM POSZLAM DO TOALETY I ZOBACZYLAM, ZE LEKKO KRWAWIE - TAKE DROBINKI KRWI ( MIALA DOSTAC OKRES). WIEC OD RAZU WZIELAM TABLETKE ANTY. DZISIAJ RANO WSTAJE, I NIE WIDZE ZADNYCH SLADOW. DOPIERO TERAZ SIE ZACZELO. NO I CHODZI MI O TO CZY NIE WZIELAM PIERWSZEJ TABLETKI ZA WCZESNIE. MOZE POWINNAM POCZEKAC AZ NAPRAWDE SIE ZACZNIE, DO DZISIAJ. I TERAZ NIE WIEM CZY ZABEZPIECZENIE BEDZIE DZIALALO. CZY MOZE MAM ZACZAC BRAC OD DZISIAJ TE TABLETKI ZACZYNAJAC OD NOWEGO LISTKA ???? CO RADZICIE ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo👄 OKLAHOMA...ULOTKA!!!!!!!Zanim zaczęłaś brać tabletki powinnaś była poczytać trochę o antykoncepcji!!W czasie pierwszych 3 miesięcy(już od tych pierwszych godzin) mogą się dziać różne rzeczy( w tym \"koniec\" okresu, jak i przerwanie go, większa lub mniejsza obfitość, nieregularność, wydłużenie lub skrócenie jego trwania...O tym wszystkim masz w ulotce, której niestety przykro stwierdzić nie czytałaś:( Zawsze pierwszą tabletkę bierze się nawet wtedy, gdy wystąpiło plamienie, mnie przed tabletkami zawsze okres zaczynał się plamieniem, więc to jest normalnie pierwszy dzień okresu!!Bardzo dobrze zrobiłaś, że od razu wzięłaś tabletkę... \"MOŻE POWINNAM POCZEKAĆ AZ NAPRAWDĘ SIE ZACZNIE, DO DZISIAJ\"--->To już mógłby być drugi dzień i właśnie wtedy istniałoby ryzyko i musiałabyś sie zabezpieczać dodatkowo... Zabezpieczona jesteś normalnie:)Dobrze zarobiłaś, nie masz się czego obawiać:) \"CZY MOŻE MAM ZACZĄĆ BRAĆ OD DZISIAJ TE TABLETKI ZACZYNAJĄC OD NOWEGO LISTKA ????\"--->Nie ma takiej potrzeby...Wczoraj wzięłaś 1- szą tabletkę, bo miałaś plamienie(więc to już pierwszy dzień okresu, nawet jeśli po wzięciu tabletki Ci zaniknął na kilka godzin - to normalne na początku)Dzisiaj weź normalnie drugą, jutro trzecią i normalnie dalej...Wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKLAHOMA
DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ. A CO DO ULOTKI TO CZYTAŁAM, ALE CHYBA MAŁO UWAŻNIE...;). JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKLAHOMA...Nie ma za co:)A ulotkę najlepiej przeczytać ze 2, 3 razy uważnie, to się wtedy dużo zapamięta:)Albo przynajmniej wiesz co w niej jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
czy mozna zajsc w ciaze, jezeli kochalam w dni plodne a byla tylo prezerwatywa? mialam okres dostac wczoraj i jakos nie ma po nim sladu...uchh , czuje sie jakbym byla przed miesiaczka, wieksze piersi,zmozony apetyt,nastroje...martwie sie troche, dodam ze tydzien temu bylam przeziebiona.. wiec chyba nie mam sie po co martwic, co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313...Jeśli prezerwatywa nie pękła to nie ma takiej możliwości, to chyba oczywiste!? Może po prostu Ci się okres przesunął?To chyba normalne, raz się dostaje dzień wcześniej, raz dzień później, czy jakoś jeszcze inaczej... \"dodam ze tydzien temu bylam przeziebiona.. wiec chyba nie mam sie po co martwic, co sadzicie?\"--->Co ma jedno do drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
to ma jendo do drugiego, ze jak sie jest przeziebionym to cykle sie moga przesunac i w ogole, no i czy wam to sie zdarzylo, ze jak bylyscie chore to wam miesiaczke sie spozniala?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313...Ja już ponad rok zażywam tabletki i przeziębienie nie ma wpływu, zawsze mam tak jak powinnam(niemalże do minuty:)), a jeśli chodzi o okres przed zażywaniem tabletek, to nie powiem Ci, bo był na tyle nieregularny, że nie wiem i nie jestem w stanie określić czym spóźnienie było spowodowane...W różnych sytuacjach się spóźniał, nawet nie wiem czy mogę to nazwać spóźnianiem, on był po prostu nieregularny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×