Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość do oa86
np: - reakcja organizmu na nowe tabletki anty - zapalenie przydatkow - ciaza - kamienie nerkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piczka167...No trzeba... oa86...No koniecznie...Pewnie Ci zmieni na inne, bo te do Ciebie nie pasują moim zdaniem...Ile trwają te dolegliwości?Kiedy ostatnio byłaś u lekarza?Mówiłaś mu o tym? Nie wiem co mogą oznaczać te bóle, różnie bywa...Musisz iść to zbadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
tabletki biore juz prawie rok, wiec nie sa nowe, ciaza? hmmm a wystepowalo by przy niej krwawienie w przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oa86...Moim zdaniem okres oznacza to, ze nie jest się w ciąży, ale ponoć zdarzyło się, że dziewczyna miała a była...Więc ja to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
nasilily sie przez ostatnie 2 tygodnie, wczesniej tez odczuwalam jakies bole ale lekcewazylam je, a u lekaza bylam na poczatku pazdziernika i pokazac sie mialam dopiero za rok z wynikami badania krwi. Ide jutro, mam okres, nie mam wynikow i zastanawiam sie co jutro uslysze, mam tylko nadzieje ze to nie ciaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
no od lekarza z przychodni studenckiej, wypisala mi recepte na rok, ale przed tym nim dostalam recepte na rok to bylam 2 razy co jakies 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiczek88
Do aaaaaaa ;) Dzieki za wypowiedź , jesli chodzi o tą przerwe o ktorej pisałam chodzi o przerwe zaraz po grze wstepnej , w zyciu nie pozwolilabym zeby wszedl we mnie bez gumki chociaz na chwile ;) Aha no i mam jeszcze jedno pytanie ... od czego jest zalezne to czy przytyje sie w czasie brania tabletek?Od rodzaju tabletek czy od uwarunkowan genetycznych ??Bo tego wlasnie sie obawiam najbardziej , chociaz nigdy problemow z nadwaga nie mialam waze od okolo 4 lat tyle samo no i nie chciałabym zeby przez tabletki to sie zmieniło.Czy wielu z Was zdazyło sie przytyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oa86
No niestety, krwawienie zdarza sie, chociaz podobno jest mniej obfite niz normalnie, ale tez roznie mowia. Moja przyjacoilka dowiedziala sie wlasnie miesiac temu, ze jest w 4 m-cu ciazy, chociaz w ogole tego nie podejrzewala. Bolal ja tylko jakis czas temu ciagle brzuch i zwracala prawie wszystko co zjadla, wiec lekarze leczyli ja najpierw na grype zoladkowa, pozniej na jelitowa. Przez ginekologa byla tez badana, ale nikt nie wpadl na to, ze moze byc w ciazy. Przez ten caly czas brala tabletki i miala w przerwach krwawienie. Dopiero jakis miesiac temu ktos zazartowal, ze troche przytyla i czy moze nie jest w ciazy. Zrobila test i okazalo sie, ze jest. Lekarz stwierdzil, ze to 4 miesiac :o Znam wiecej przypadkow, kiedy dziewczyny mialy "okres" gdy juz byly w ciazy, ale ten wydaje mi sie najbardziej porazajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
tyle ze dzisiaj rano tez robilam test i wyszedl negatywny, choc cos mi mowi ze to wlasnie jest ciaza, albo mam juz niezle schizy, nie wiem jak ja do jutra wytrzymam, a najgorsze jest to ze zostalam sama z tym problemem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiczek88
ahhhh dziewczyny straszycie ... czytam te forum i widze ze jednak zdarzaja sie przypadki ze mimo regularnego brania tabletek dziewczyny zachodza w ciaze i zaczynam myslec ze prezerwatywy sa jednak bezpieczniejsze :( przynajmniej zaraz po moge miec pewnosc ze nic sie nie stalo ,a gdyby pękła zawsze mozna siegnac po postinor.No i nadal nie wiem co począć , zalezy nam na wygodzie no ale dzidziusia jeszcze bysmy nie chcieli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika3321
hej dziewczyny! czytałam Wasze wypowiedzi ale nie w całości niestety jest tego ogrom a ja mam problem i chciałabym sie Was poradzic:) mam 19 lat i chlopaka z ktorym wspołzyje od 6 miesiecy a jestesmy ze soba juz naprawde długo no i pojawił sie problem- prezerwatywy,bardzo sie boje stosować tabletki w gruncie rzeczy glownie przez te rozniste opinie na ich temat...a chciałabym zeby seks był przyjemniejszy zreszta do tego namawia mnie moj partner. co mam robic kliknijcie jakąś radę please....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiczek88 zdarzają się ale bardzo rzadko wpadki na tabsach, większość jest to ta która zapomniała tabletki,lub brała antybiotyki i nie zabezpieczała się podczas kuracji i tydzień po niej, lub zwymiotowała i nie wzięła następnej tabletki,sa tą wpadki z własnych błędów tylko nie każda Ci się przyzna że coś zrobiła źle..... będzie zwalać winę na tabsy. mam koleżankę brała niby tabletki i wpadła,całą ciąże mówiła że brała tabsy i wpadła,co się okazało to zapomniała tabletek wziąść,ale o tym przyznała się jak była po ślubie i z rocznym dzieckiem już. I czemu tak mówiła....:O? Najlepsza antykoncepcja to jednak pigułki,są dużo lepsze od gumek i to jest fakt nie zaprzeczalny oa86 przed tym byłaś,ale jak się bierze tabsy to trzeba co pół roku na badania się zgłaszać kontrolne.....chyba że to tylko tak u mnie jest. Kasiczek A co do tycia po tabletkach,to nie zależy od rodzaju tabletek tylko od naszego organizmu,to jest sprawa indywidualna każdej z nas. Widzisz aaaaa i gosienka biorą Cilest i nie przytyły,ja też jem Cilest i co 8kg w rok więcej.... Także nie ma reguły tu żadnej. nika3321 sama musisz się na coś zdecydować,wy musicie...... ja brałam przez 1.5 roku tabletki anty i bylo ok,tyle że przytyłam,ale to nie znaczy że ktoś tez przytyje,to jest indywidualna sprawa. Ale po za tym jeśli chodzi o \"przyjemność\" itp to tak było najprzyjemniej,bez gumek do końca na tabletkach oczywiście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo:classic_cool:... oa86...Aha, no to nieźle...Ja tam chodzę co 3 miesiące na kontrolę czy wszystko jest ok... Czemu sama? Kasiczek88...Aha, no to dobrze:) \"od czego jest zalezne to czy przytyje sie w czasie brania tabletek?\"--->Od organizmu, od tego jak zareaguje na tabletki antykoncepcyjne...Każda z nas jest inna, inaczej reaguję, więc to czy któraś przytyła czy nie przytyła nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o Ciebie...Ty możesz przytyć przy tych samych tabletach co któraś nie przytyje i na odwrót...Więc nie ma co się sugerować...Jak zobaczysz, że tyjesz to pójdziesz do lekarza i on Ci zmieni tabletki albo po prostu przestaniesz je brać... \"mimo regularnego brania tabletek dziewczyny zachodza w ciaze\"--->Ale tutaj nikt nie napisał, ze jej koleżanka brała regularnie...Poza tym nie tylko regularność wchodzi w grę...Wymioty, biegunka, inne leki też wchodzą w osłabienie... do oa86...No ja właśnie słyszała, że nawet jeśli pokaże się okres, to taki bardziej jak plamienie... \"Przez ginekologa byla tez badana, ale nikt nie wpadl na to, ze moze byc w ciazy\"--->To widzę, że zajebiście ją badał, skoro ciąży nie wykrył...Lekarza ma zajebistego:o No i ta Twoja koleżanka jaki miła okres?Normalny czy lżejszy? nika3321...No ja Ci mogę poradzić jedno - idź do lekarz i poradź się...Możesz zażywać tabletki, plastry, globulki, pianki, gumki, itp...Pogadasz i się dowiesz od lekarza co jest dla Ciebie ok:) anulka156...No zdarza się, 1 na 100:D(na rok)... A jest udowodnione, że przez to co wymieniłaś są te wpadki, czy to tylko są takie domysły?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika3312
wielkie dzieki za rady dziewczyny...macie racje najlepsza decyzją w tym momencie bedzie wizyta u ginekologa heh zobaczymy jak to bedzie mam nadzieje ze te wszystkie ploty dotyczace tycia i wpadek mimo stosowania tabletek nie beda mnie dotyczyły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
nie wiem jak trzeba, mi pani doktor na wizyte kazala przyjsc za rok, a jak by sie cos dziala to mam dzwonic, a tak wogole bylam dzisiaj, zrobila mi badanie i stwierdzila ze nic sie nie dzieje, ale dla pewnosci w piatek mam przyjsc na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa to są moje domysły, bo w info pisze że 1% tych co wpada to są te co regularnie przyjmowały tabsy itp. Tyle że znowu jest tak też że nie każda przyzna się do błędu i będzie się upierać że brała regularnie. Także plotki że koleżanka mojej koleżanki wpadła na tabletkach mnie nie wzrusza :P Z mojego zaufanego grona,żadna na tabletkach nie wpadła. Oprócz tej co przez rok ukrywała że brała tabletki non top,a później przyznała się że parę zapomniała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
mam jeszcze pytanko, jak bym chciala zrobic sobie test na ciążę ale z badania krwi to co ide do laboratorium i mowie ze chce zrobic sobie test ciazowy czy te badania sie jakos konkretnie nazywaja, jakis skrot czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika3312...To, że się tyje to nie są plotki, tak się po prostu dzieje, ale nie w każdym przypadku... oa86...Aha... Piczka167...Nie...1 na 100...To jest treść ulotki Cilest:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhym... bo ja czytalam ze 1 na 1000 ale to nie w ulotce tylko w jakims artykule :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oa86
Beta HCG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
dzieki, kurcze jakas schize chyba juz mam z ta ciaza, siedzi to we mnie jak nie wiem co, nawet wizyta u gin mi nie pomogla, juz nie wiem co mi moze pomoc...a sama bo facet daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piczka167...Nie ma to jak ulotka:) oa86...No jak Ci lekarz powiedział, ze nic się nie dzieje to myślę, że jest ok:), chociaż czytając wyżej wypowiedź, że lekarz badał i tak zbadał, że nic nie zauważył, to nie wiem co Ci powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 23 miesiącach brania tabletek (Yasmin) robię sobie przerwę... Trochę przymusową, bo po prostu nie zdążyłam sobie załatwić recepty. Ile czasu powinna trwać ta przerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
conajmniej trzy miesiace, nie powinna byc krotsza niz trzy miesiace-czyli trzy nomalne okresy, bo organizm musi miec czas zeby sie spowrotem przestawic na "normalny tryb" by pozniej moc powrocic do tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... Justynka_87...Co najmniej 3 miesiące tak jak pisze solidnykopniak...Tylko pamiętaj, że takie przerwy wiążą się z wariacją organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi... Biorę też pod uwagę opcję całkowitego porzucenia tabletek, bo nie chce narażać na takie \"przeżycia\" mojego organizmu. Ale z drugiej strony nic mi nie da takiej pewności jak tabletki. Oj, mam dylemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guetta
hejka czy orientujecie się ile czasu musi upłynąć od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych żeby móc sie starać zajść w ciążę?? Słyszałam że 3miesiące ale może macie jakieś inne opinie od lekarzy. Napiszcie co wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×