Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

jonnn Ale nie rozumiesz,że to gówno daje?! Naprawdę nie dociera? Najpierw powinnaś sprawdzić,czy antybiotyk osłabia działanie tabletek. Jeśli tak,to gumka od początku brania antybiotyku + 7 dni... A plemniki żyją max 72h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonnn A jeśli kochałaś się zanim dowiedziałaś się,że musisz brać antybiotyk to trzeba było odczekać jeszcze te 72h to nie byłoby problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnn
doskonale wiem ile dni po skonczeniu antybiotyku nalezy stosowac dodatkowe zabezpieczenie ja dodatkowego nie stosowalam bo tego do konca cyklu jw nie robilam. a pytam nie o to czy sie moze kochac po antybiotyku. polecam uwazne czytanie postow i odpowiedzi zgodne z pytaniem a nie rozwijanie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joann, nikt sie nie wywyzsza, zadna urazona duma. Daj spokoj dziewczyno! Napisałyśmy Ci co należało zrobić i tyle! Teraz trzeba mieć nadzieję że nic z tego nie bedzie i spokoj. Nie masz o co sie zloscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonnn Bo ja po prostu nie rozumiem tego,że wzięłaś 2 na raz bez potrzeby,naprawdę do mnie to nie dociera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnn
ze to "gowno" daje wiem teraz poprostu chcialam sie dodatkowo uspokoic, trudno byc chorym ale czekac 72h to toche absurdalne. Choroba niestety nie wybiera czasu i tak sie zdarzylo ze zlapala mnie nagle i natychmiast musialam przyjac antybiotyk - czekanie 72h zalatwiloby mnie kompletnie. Zasadniczo tez bym tak jak radzisz zrobila ale nie bylo opcji zwlekania z przyjeciem antybiotyku i posluchalam opinii wziecia 2 na raz teraz wiem ze to nic nie dalo. Dodatkowo do konca cyklu zero seksu bo i tak na wyjezdzie jestem. Pytanie scisle dotyczylo czy dobierac dodatkowa tabletke z kolejnego opakowania czy dzien wczesniej zrobic przerwe i na to odp uzyskalaz za co thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonnn wybacz,że się tak uniosłam,ale po tych poprzednich wypowiedziach mnie trafiło i faktycznie wsadziłam Cię do jednego worka z tymi hmmm dziewczynami... Tak napisałam,że byłam święcie przekonana,że w Twoim mniemaniu tak się powinno robić :P. Pozostaje mi tylko 3mać kciuki za brak wpadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie...Aha, no spoko:) \"i już przestaję się dziwić, ze piszą te ulotki jak dla podstawówki \"--->To jak piszą nie ma za bardzo znaczenia, bo niektóre panny i tak w ogóle ulotki nie czytają, a potem płacz i lament skąd ciąża, jak przecież brały tabletki... \"płacę 38,25 ale w innych aptekach były o 10 droższe. to i tak dużo w porównaniu z innymi o których tu czytałam\"--->Kurde drogo trochę...Ja za Regulon płacę 19, 50, w jednej tylko są za tyle, w innych kilka złotych drożej... \"(np. cena poniżej 10!)\"--->No są i takie:) \"nie liczę plamień na początku przyjmowania, bo to już nie do ominięcia\"--->A ja nie miałam:) Miałam okres, wzięłam pierwszą tabletkę, okres trwał 4 czy 5 dni i zakończył się tak jak zwykle jednym dniem plamienia i koniec...Ja zawsze tak miałam (przed tabletkami), że miałam jeden dzień (pierwszy) takiego słabiutkiego okresu z plamieniem, drugi dzień to okres już obfity i takie ze 3, 4 dni, nie raz 5, no i ostatni dzień to plamienie i koniec:) I tak też miałam przy pierwszym opakowaniu z tym, że trwało to krócej jakieś 2 dni niż jak ten przed tabletkami... \"no i waga w dół\"--->No ja teraz też schudłam:) \"innych jeszcze nie próbowałam, bo to mojej pierwsze. w sumie to lekarka zaczęła mi już wypisywać chyba Cilest (nie wiem, czy dobrze piszę), ale zapytała czy cena gra dużą rolę. \"--->A miałaś badania w ogóle? \"minę zrobiłam chyba dziwną wiec mi objaśniła, że po tych są raczej znikome skutki uboczne no i nie zatrzymują wody w organizmie więc się nie tyje\"--->To akurat zależy od organizmu...Ja brałam Cilest dwa lata i nic się ze mną nie działo...W ogóle nie przytyłam ani nic i nie miałam żadnych, absolutnie żadnych skutków ubocznych... No i za Cilest płaciłam 15, też w tej samej aptece, bo w reszcie są po 22, 23 złote... \"tylko teraz żeby przerwy nie wydłużyła\"--->Wiesz no nie zdziwię się, ja ta panna jeszcze coś wymyśli z kosmosu... GosiaQ...\"ja już się umówiłam na wizytę do ginki i jak wszystko będzie cacy i ona się zgodzi to spróbuje tego yaz\'u\"--->Najlepiej przed tym zrób sobie badania kontrolne, bo wiesz jak jest:) \"Ja bym się na jej miejscu martwiła antybiotykiem...\"--->Jak ona nawet nie wie pewnie, czy ten antybiotyk osłabia jej anty.. jonnn...\"w połowie opakowania brałam antybiotyk i pierwszego dnia kiedy zaczęłam brać antybiotyk razem z nim wzięłam dwie tabletki na raz\"--->Sprawdzałaś, czy ten antybiotyk osłabia działanie Twoich tabletek?Po cholerę brałaś dwie tabletki na raz?To Ci nic nie da!!Trzeba czytać ulotkę, bo tam masz napisane co się obi, a nie tak sobie wymyśliłaś i tak zrobiłaś, bo tak Ci się wydało...Masz głowę w ogóle?Skąd taki pomysł? Jeśli ten antybiotyk osłabił działanie to zapewne powinnaś się zabezpieczać dodatkowo np. gumką przez cały czas jego przyjmowania i plus jeszcze 7 dni po zakończeniu jego brania, jeśli nie osłabia to nic się wtedy nie robi - ULOTKA!! Jeśli antybiotyk osłabił działanie to nie byłaś dodatkowo zabezpieczona więc skuteczność spadła, przykro mi... \"tego samego dnia kochałam się z chłopakiem stad wzięłam 2 na raz\"--->To nie jest sposób na antybiotyk!!Skąd go wzięłaś?Chyba z nieba!!Ulotki się czyta!!Po to one są... \"Co zrobić?\"--->Weźmiesz 21 tabletek w 20 dni, zamiast 21 tabletek w 21 dni...Można tak skracać cykl i nic się nie dzieje...Możesz też dobrać tabletkę jeśli masz dodatkowe opakowanie... \"Wszędzie pisze co się stanie jak się zapomni tabletki a co jeśli się weźmie dwie na raz a potem brakuje/\"--->Wiesz no, ludzie nie piszą co się dzieje jak się bierze dwie na raz, bo tak się nie robi... \"dlatego wzięte 2 na raz tego dnia kiedy rozpoczęłam antybiotyk był maratonki z chłopakiem a ze plemniki żyją 7 dni stad wzięte 2 na raz\"--->Ale po cholerę??Skąd wzięłaś info, ze tak masz zrobić? Wymyśliłaś to po prostu i tyle...Bo tak się nie robi!! \"fajne forum tylko się wywyższacie i drzecie się!\"--->Nikt tu się nie wywyższa..Dziewczyno, do jasnej cholery!!To są podstawy wiedzy, którą powinnaś mieć w jednym małym palcu!!A wziąć ją ze swoje ulotki, którą Ci dają właśnie po to, ale Ty o tym nie wiesz, to gdzie rozum ja się pytam!? \"Ulotkę znam i wiem co jak zapomni itd.\"--->No nie sądzę, ze znasz, bo o antybiotykach NA BANK masz coś napisane...A piszesz o tej sprawie, jakbyś nic nie wiedziała, więc tak czytasz? \"Co do ciąży itd od czasu skończenia antybiotyku do końca współżycia było zero seksu ale oczywiście ty wiesz lepiej jak było bo w końcu już wystawiłaś ocenę.\"--->Jak to od czasu skończenia antybiotyku do końca?Do końca czego?Poza tym, jeśli antybiotyk osłabia działanie to masz się zabezpieczać tez w czasie brania, a Ty się bzykałaś i sobie wzięłaś dwie, bo sądziłaś (chyba z nieba to biorąc, bo z ulotki to tego nie wzięłaś, bo tam takich głupot nie ma), że tak trzeba... Nie zdziw się teraz, jak się okaże, ze jesteś w ciąży... Przez swoją głupotę oczywiście...A jeśli chodzi o to, ze plemniki żyją do 72 h, to tyczy się tego, ze po seksie musisz wziąć 3 dni tabletki bez przygód (przestrzeganie zasad), bo inaczej możesz mieć lipę... \"doskonale wiem ile dni po skończeniu antybiotyku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie ja dodatkowego nie stosowałam bo tego do końca cyklu jw nie robiłam. \"--->Ale robiłaś w pierwszy dzień rozpoczęcia brania antybiotyku, więc skuteczność spadła, jeśli ten antybiotyk osłabia działanie, nie czaisz? \"i posłuchałam opinii wzięcia 2 na raz teraz wiem ze to nic nie dało\"--->Kto Ci to powiedział? cytryjka...\"skąd masz dziewczyno tyle cierpliwości żeby to wszystko tłumaczyć?\"--->Hehe, jakoś daję radę:) Właśnie kończę studia pedagogiczne i to chyba z tego się bierze:) \"Tak poza tym to czytając ten topik zaczynam rozumieć skąd się biorą wpadki przy tabletkach\"--->Dokładnie:) \"tylko czy dwukrotnie większa dawka nie spowoduje owulacji\"--->Nie, nadmiar w takich ilościach nie ma znaczenia w ogóle... \"Są tylko informacje o tym co zrobić jeśli się zapomni. Więc sorry, wychodzi moja niewiedza\"--->No co Ty, o tym nie piszą tak jak już pisałam wcześniej chyba... edessa...Ja właśnie nie czaje jak można wziąć do ust tabletkę i nie wiedzieć o niej nic...Bałabym się... \"jonnn ale ty nie kumata jesteś :|\"--->Piszesz jej już który raz, a ta dalej nie jarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
aaaaaaa no nie czytają, bo to widać po reakcjach na odpowiedź. podajesz odp. prosto z ulotki a ona szczęśliwa, że się czegoś nowego dowiedziała :/ co do mojego badania to był samolocik i usg, a o poziomie hormonów nawet sama nie pomyślałam (głupia!). dzień po zapisaniu wykupiłam i zaraz czytałam ulotkę i to forum, więc przez 2 tygodnie sporo się dowiedziałam :) na szczęście chyba mi pasują te tabletki bo jakoś nawet więcej energii mam, albo to ta wiosna :) a ile właściwie kosztuje badanie poziomu hormonów? koleżanka miała kilka lat temu i kupę kasy musiała dać, ale to było związane z chorobą. p.s. serdecznie gratuluję braku plamień ;) mnie to tylko raz trafiło, na razie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie...Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że jakoś 1000 zł, ale czy to jest prawda, to na serio nie wiem, bo szczerze, to nie mam pojęcia sama od siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
kupa kasy! jak to się ma do tych badań zalecanych przed braniem tabletek? bo kilka razy tu o tym czytałam i teraz nie wiem, czy lekarze naprawdę wysyłają na tak drogie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie...No kupa, niestety...To jest tak, że przed braniem tabletek powinno się mieć badanie na poziom hormonów, ale większość ich nie robi, to znaczy nie kieruje na nie...Te, które robią, to znaczy, na które kierują, to są badania krwi (morfologia, próby wątrobowe, cholesterol, itp)...Ja nie miałam robionych tych na poziom hormonów, poza tsh, które miałam robione kilkukrotnie u endokrynologa, u którego się leczyłam od kilku lat :) i w sumie do teraz kontroluję stan moich woli (powiększona tarczyca) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Badanka miałam robione bardzo niedawno temu i jestem zdrowa jak rydz,tylko obolała w przerwie :P. Facet też mnie już do ginki wywala,bo nie może patrzeć jak się męczę A te hormonalne są pieruńsko drogie :P Na to się nie szarpnę z własnej woli,chyba,że będzie trza dla zdrowotności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala56
moja sytuacja wyglada tak kochałam sie z chlopakiem pękła nam prezzzzerwatywa. Udałam sie do ginekologa i wziełam tabletke \"po 72\" . Dostałam okres tak jak przewidywałam kolo 5 maja. Okres trwał 4 dni. Zaczełam brać tabletki antykoncepcyjene. Ale od tydodnia zauważyłam ze coraz czesciej jestem zmeczona chce mi sie spć w południe mam większy apetyt. Czy to są skutki tabletek czy moze ciązy przeciez wzielam tabletke i okrses dostałam . prosze o odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brownxsugar
nie będę cię martwić, dokładnie nie wiem, ale tabletka 72h nie jest 100% gwarancją (jakies 90-95%), jednak nie wiadomo czy w ogóle doszło do zapłodnienia:) skoro masz okres to wszystko w porządku, a te objawy pewnie od tabletek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala56
czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować senność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Aha, to dobrze:) lala56...\"Udałam się do ginekologa i wzięłam tabletkę \"po 72\"\"--->Ale nie brałaś wtedy jeszcze tabletek anty mam nadzieję? \"Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne\"--->Którego dnia miesiączki?Które to opakowanie?Pierwsze? Mogą to być skutki uboczne tabletek - ulotka!! W ciąży są niby podobne, ale nie masz ich po tygodniu tylko po 2, czy 3 miesiącach... \"przecież wzięłam tabletkę i okres dostałam\"--->Tabletka \"po\" nie daje 100% pewności...Nie ma tak skutecznej metody... brownxsugar...\"skoro masz okres to wszystko w porządku\"--->Kilka razy już ktoś tu pisał, że okres możesz mieć i być w ciąży, tyle, że jest on trochę inny niż zwykle...Okres to nie gwarancja, że na bank w ciąży nie jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala56
nie brałam wcześniej tabletek. Pierwsza wziełam w pierwszym dniu miesiączki. A okres byl normalny nie bylo to plamienie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) mam pytanie odnośnie tabletek:) biorę dopiero pierwsze opakowaniu w moim życiu, więc dlatego pytam:) Czy biorąc tabletki podczas seksu bedzie jeszcze \"tak mokro\" i czy będą otarcia bo brak nawilżenia przez cały cykl? bo póki pare dni temu nabawiłam sie bólu po stosunku... a nigdy nie mialam ... z góry dzieki za odpowiedz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm lalalaa
Witam. Mam takie pytanie... Otóz biore tabletki anty juz jakies 11 miesiacy jesli sie nie mylę i właśnie dzisiaj mam ostatnia... ale dostałam okres :( nie wiem czmu... zawsze mialam na druga czasem trzeci dzien przerwy siedmiodniowej... Natomiast w tamtym miesiacu dostalam na drugi dzien po zakonczeniu opakowania czyli w 1 dzien przerwy jak nigdy.. a teraz oczekiwalam okresu najszybciej jutro,.. a to juz dzis kiedy zostala mi jeszcze jedna tabletka. Czemu tak sie dzieje..? To oznacza cos zlego czy moze nic sie nie dzieje i jest wszystko ok??? Prosze o rad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloooooooo
nie wie ktos czy zwykle przeziebienie i takie tabletki jak scorbolamid, czy fevex oslabia skutecznosc tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j.kropeczka...Nie wiem, czy będziesz miała mokro czy sucho, skąd ktoś ma takie rzeczy wiedzieć...To zależy jak się chłopak postara, itp... hmmm lalalaa...Pisałam niedawno o mojej sytuacji podobnej do Twojej... heloooooooo...Ulotka!Porównaj składy leków i tabletek anty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaika
1) Zauważyłam u siebie dzisiaj ciemnożólte upławy, gdzieniegdzie pomarańczowe z takimi gdzieniegdzie jakby grudkami. Ale nie odczuwam żadnego swędzenia ani pieczenia. Czy to może być więc jakiś stan zapalny? I czy jeśli miałabym go, mogę współżyć ze swoim chłopakiem normalnie, czy używać prezerwatyw? 2) Czy syrop Ambrosil (na kaszel) osłabia dzialanie pigulek? 3) Czy jeśli chcę iść do gina tylko po receptę, muszę dzwonić do niego i się umówić? (dodam, że nie do prywatnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaika...\"Zauważyłam u siebie dzisiaj ciemnożólte upławy, gdzieniegdzie pomarańczowe z takimi gdzieniegdzie jakby grudkami\"--->Które to opakownaie? \"Czy to może być więc jakiś stan zapalny?\"--->Ja nie wiem, takie pytania to do ginekologa kieruj, a nie na forum... \"I czy jeśli miałabym go, mogę współżyć ze swoim chłopakiem normalnie, czy używać prezerwatyw?\"--->To zależy...Jeśli to jakaś choroba, którą może się zarazić, to musisz stosować gumkę, jeśli to coś zwykłego, ot nie... \"Czy syrop Ambrosil (na kaszel) osłabia działanie pigułek?\"--->A od czego masz ulotkę?Porównaj skład syropu ze składem swoich tabletek anty...Skąd my mamy to wiedzieć niby?Nawet nie podałaś jakie anty bierzesz i co tak z nieba? \"Czy jeśli chcę iść do gina tylko po receptę, muszę dzwonić do niego i się umówić? \"--->A to skąd mamy wiedzieć?Przecież każda przychodnia może mieć inne zasady...Ja np. teraz idę tylko po receptę, a dzwoniłam dzisiaj, a nie wiem czy trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaika
Opakowanie siódme albo ósme... Dzwonię jutro do ginekologa, ale chciałam zwrócić się na forum z nadzieją, że może ktoś, kto był w podobnej sytuacji albo wie, czy mimo śluzu, jeśli nie ma swędzenia i pieczenia, może to być jakaś infekcja. I odpuść sobie te zbędne uwagi, aaaaaa, bo można odpowiedzieć normalnie, bez pokazywania, że jeśli ktoś pyta o coś, czego nie wiesz, jest idiotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
Szaika no ale naprawdę nie podałaś zbyt wielu danych, nie i wiedziałam, czy brałaś już tabletki czy jeszcze nie, szczególnie po pytaniu o ginekologa; no a jak bierzesz tabletki i nie mieszasz ich z żadnymi lekami opisanymi w ulotce pt. interakcje, to jesteś zabezpieczona p.s. daruj błędy i braki w wywodzie, ale wino mi dobrze robi na humor, a na pisanie troche gorzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaika...\"czy mimo śluzu, jeśli nie ma swędzenia i pieczenia, może to być jakaś infekcja\"--->Może,a le nie musi...A może tabletki za słabe albo za mocne... \"I odpuść sobie te zbędne uwagi\"--->Zbędne? \"bo można odpowiedzieć normalnie, bez pokazywania, że jeśli ktoś pyta o coś, czego nie wiesz, jest idiotą\"--->Czego nie wie, chyba miało być zamiast nie wiesz...Ja nie mówię, że jesteś idiotką, sama sobie łatkę przypisałaś, to nie są moje słowa, więc mi nie zarzucaj tego, że tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×