Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość do weronika
ja po mercilonie malam mega bole glowy, bole jajnikow, bezustanna begunke i podwyzszone wyniki aspat alat (ok 100), do tego stopnia, ze na nogach powyskakiwalo mi mnostwo siniakow, oraz bole nog i rak, ktore przeszkadzaly mi w codziennym funkcjonowaniu. wiec to kwestia indywidualna, jak sie bedziesz po nich czula, ilosc hormonow nie ma tu wedlyg mnie nic do tego. ja mercilon odstawilam w polowoe druiego opakowania, bo skutki uboczne byly dla mnie wykanczajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... Kili Kiliiiii...A czemu się nas pytasz?Lekarz Ci nie powiedział co i jak? Jeśli ni eto lipa...Jak masz wyniki badań, to z boku masz napisaną normę...Ja nie pamiętam jakie są normy, nie wiem gdzie mam wyniki badań, więc Ci tak z głowy nie napiszę... weronikka...Możliwe, że możesz mieć bóle, bo Twój organizm po prostu tak zareagował...Lepiej, że masz badanie 6 dnia niż w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Czytałem pierwsze kilka stron postów. Moja dziewczyna bierze pierwszy miesiąc tabletki (nie znam nazwy). Teraz opakowanie się skończyło i będzie czekała na okres. Robiliśmy to 3 razy, ale z gumką. Namawiała mnie, żebym \\\"skończył w niej\\\", ale ja odmawiałem. Teraz ona również ma co do tego wątpliwości, żebym spuszczał się w niej. Sam już nie wiem co mam zrobić. Bo jeżeli wpadniemy to... aż boję się pomyśleć. PS Jeszcze takie małe pytanko. Po jakim czasie od spuszczenia się w dziewczynie test ciążowy wykryje ciążę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimus2000 Test można robić po 3 dniach od stosunku i powinien wykazac jeslijest w ciąży .Należy robić z samego rasna naczczo :) Ale nie ma sie co obawiać skoro Towoja dziewcyzna bierze tabletki .Troche cierpliwośći Ja biore 8 dzień tab, i faktycznie zauważylam z emam tylko bóle glowy albo \"aż\" Nie wiem byćmoże jest to spowodowane tym ze mam nerwowy tydzień w pracy i to wszystko sie nalozylo na siebie .Gin byla zaskoczyona z emam bole bo powiedziala ze to naprawde mama dawka hormonó ale dla pewnośći kazala mi isc do lekarza. A poza tym skierowala mnie na badania krwi .Ide w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test powinno sie robić 6/7 dni od ewentualnego zapłodnienia,a nie 3 dni po stosunku to za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khadjanin
Dziewczyny, kiedyś byłam zagorzałą zwolenniczką pigułek antykoncepcyjnych, jednak po ich zastosowaniu zmieniłam zdanie... Po każdych miałam takie skutki uboczne, że seks był ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę! Moja historia pigułkowa wygląda tak: 1) microgynon - duszności, drętwiała mi ręka, nudności, miałam ciągle wielki brzuch i PRZYTYŁAM bardzo dużo! Zmieniłam je na 2) novynette - znów nudności i do szewskiej pasji doprowadzała mnie każda błahostka. Dosłownie wszystko mnie wkurzało, byłam wredna i niemiła dla ludzi. I na koniec 3) yasminn - ból głowy, przygnębienie, wybuchy placzu z byle powodu, libido spadło do zera, a dodatkowo dotyk i czułości mi przeszkadzały i wkurzały!! Tak więc obecnie stoję na stanowisku, że nie warto dla wygody (zwykle faceta) truć się pigułkami i poświęcać własne dobre samopoczucie i zdrowie! Być może są dziewczyny, które dobrze tolerują te hormonalne specyfiki, ale ja do nich nie należę i już jakoś nie wierzę w ten propagandowy, marketingowy bełkot o zdrowej antykoncepcji hormonalnej! Co ciekawe, większość moich koleżanek stwierdza, że nie zamierza się truć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Mam pytanie nie dotyczące antykoncepcji... Czy to możliwe, że tydz. po stosunku w wyniku którego zaszło się w ciążę odczuwa się już pierwsze objawy ciąży? Wiem, że takie pyt. pewnie padały już setki razy na tym forum, ale chciałabym się upewnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilara
cześć! problem jest taki: zjadłam pizzę. przejadłam się, chwilę później o 22 zadzownił budzik i wziełam tabletkę. dorzuciłam ją do pizzy można napisać. o 00:30 poszłam na kibelek. wiadomo w jakim celu. nie było jednak rozwolnienia biegunki czy czegos takiego. zwykłe wypróżnienie. ale czy tabletkę również mogłam wydalić? jak się w tą pizzę w żołądku wmieszała.. ? czy tabletka (novynette) zdązyłą się wchłonąć? miała na to 2,5 godziny. martwi mnie to trochę, nie wiem jak to poraktować. czy jak zapomnianą? juz minelo umowne 12h i jedyne co mogłabym zrobic to taki jak wg ulotki, jeśli to była jedna z ost siedmiu z opakowania - a była, nie robic przerwy i zacząć nast opakowanie. jednak tabletka przecież była przyjęta. i ja już nie wiem ;( postanowłam brać normalnie. tak jakby ona całkiem się wchłonęła co w sumie jest możliwe przecież. jeszcze trzy tabletki i koniec opakowania. 7 dni przerwy i znowu, z tymże postanowłam zastosować gumki do czasu aż nie wybiorę 7 tab z następnego opakowania po przerwie. ale jak Wy myślicie? mam powody żeby myśleć, że ta tabletka przeze mnie po prostu przeleciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimus2000...Ryzyko wynosi 1 %...Obawy mogą być często, w sumie zawsze po stosunku, przed okresem, gdy okres się spóźni, itp...Test niech zrobi tak po tygodniu jak coś, musi zrobić rano na czczo...Ale Ty teraz w Waszej sytuacji nie masz się czego objawić, przecież tabsy + nie pęknięta gumka = 100% zabezpieczenia... weronikka...\"Ale nie ma sie co obawiać skoro Twoja dziewczyna bierze tabletki .\"--->Jak to nie ma?A 1% ryzyka? khadjanin...Wyprobowałaś jedynie 3 rodzaje tabletek, po których to źle się czułaś...Na Ciebie akurat źle działały - inne dziewczyny mogą się po tych tabletkach czuć dobrze...\"Tak więc obecnie stoję na stanowisku, że nie warto dla wygody (zwykle faceta) truć się pigułkami i poświęcać własne dobre samopoczucie i zdrowie!\"--->To w Twoim przypadku i odnośnie tylko tych 3 rodzajów tabletek, nie wiessz jak zareagowałabyś na jeszcze inne...Tabletki to metoda prób i błędów, nie zawsze trafia się od razu...A Twoje koleżanki jak nie chcią to niech się nie trują i ty też, nikt Wam nie każe:) Twoja_królewna...Większość objawów ciąży można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach. Bardzo często kobieta zauważa tzw. pierwsze objawy ciąży. Jednak najczęściej takie symptomy są fałszywym alarmem. Sugerowanie się objawami, które zostały zaobserwowane w pierwszych dniach od domniemanego zapłodnienia, jest niepotrzebnym podsycaniem emocji. kilara...No Ty chyba żartujesz??Że niby zwykła kupa miałaby obniżać skuteczność tabletekpadnę zaraz...Wiesz ile ja razy dziennie robie kupę??Z 5!!I po 21 kiedy zażywam tabletkę też robię!!...To Ty sądzisz, że po wzięciu tabletki nie można Ci iść się opróżnić??Przecież to by była paranoja i jakiś terroryzm!! Tak dla info, to tabletka wchłania się 4h! - ULOTKA!! \"martwi mnie to trochę, nie wiem jak to potraktować. czy jak zapomnianą?\"--->Zwykła kupa nie wpływa na skuteczność, a nawet jeśli byłoby tak załóżmy, to nie miałabyś jej traktować jako zapomnianą tylko tak jak w przypadku biegunki!! \"jedyne co mogłabym zrobić to taki jak wg ulotki, jeśli to była jedna z ost siedmiu z opakowania - a była, nie robić przerwy i zacząć nast opakowanie. jednak tabletka przecież była przyjęta.\"--->W tym przypadku była, ale i tak widzę, ze Ty źle to rozumiesz...To co napisałaś tyczy się zapomnianej tabletki, a nie rzekomej biegunki...Biegunka to biegunka, pominięcie to pominięcie...Nie myl tego, przeczytaj ulotkę jeszcze raz i zobaczysz różnicę... Przeleciałaby przez Ciebie, jakbyś miła sraczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilara aaaaaa ma rację....przeciez to nie była biegunka ani rozwolnienie:) Twoja_królewna..objawy ciąży nie występują zaraz po zapłodnieniu.... a poza tym tabletki anty \"wywołują w organiźmie kobiety stan \"udawanej\" ciąży czy jakoś tak......więc czasem możemy miec dziwne reakcje organizmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Od razu mi ulżyło. Czytałam wcześniej o tym, że od razu nie mogą się pojawić objawy, ale musiałam się upewnić żeby przestać się tym martwić. Współżyłam biorąc tabletki i nie używając żadnego innego zabezpieczenia. Niby wpadka nie jest możliwa, ale cały czas sobie wmawiam, że jestem w ciąży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna \"Współżyłam biorąc tabletki i nie używając żadnego innego zabezpieczenia.\"-> tabletki sa twoja antykoncepcja \"Niby wpadka nie jest możliwa\"-> jest 1% że może być wpadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilara...Zawsze jak masz w głowie jakiś problem, pytanie, to zajrzyj do ulotki, ona rozwieje Twoje wątpliwości... Twoja_królewna...\"Współżyłam biorąc tabletki i nie używając żadnego innego zabezpieczenia. \"--->Jeśli przestrzegałaś wszystjich zasad w braniu, to ryzyko nie zwiększyło się powyżej 1%... \"Niby wpadka nie jest możliwa\"--->Jak to nie jest możliwa??Jest możliwa!!Nie czytałaś ulotki, nie mówił Ci lekarz o ryzyku!?Tabletki nie dają Ci 100 % zabezpieczenia, istnieje ryzyko 1 %, a to zawsze jakieś ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja królewna ja raz chyba tez tak miałam na tabletkach ze myślałam że jestem w ciąży,ale zrobiłam test i wyszedł negatywny,ale to nic,jak odstawiłam tabletki i kochaliśmy się tylko na gumkach,i często przerywaniec był, też sobie uroiłam ze jestem w ciąży,ale wtedy to już byłam pewna tak że dopóki nie dostałam okresu to nie zapaliłam ani jednego papierosa (a ja czasem lubię sobie kopcić:P) ani nie piłam żadnego alkoholu:classic_cool: normalnie tak się martwiłam że jeśli jest we mnie jakiś człowieczek to muszę ograniczyć pewne rzeczy żeby mu nie zaszkodzić.....mój chłopak stwierdził wtedy ze będę dobra mamusia :classic_cool: no ja dziś ide na weselisko.....i właśnie dziś albo jutro mam dostać @ 😠 Nie wiem czemu ale ja jak mam dostać @ to mam ochotę jeść same słodkie rzeczy...typu cukierki,batoniki itp fee a normalnie takich rzeczy nienawidzę....ja poza dniami miesiączki to nawet czekolady nie lubię :D no ale jeszcze ochota na słodkie nie przyszła to może jakoś mnie ominie to dziś:( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No pisałaś kiedyś, że kochaliście się bez zabezpieczenia, to miałaś wtedy na myśli przerywany, tak?:)Bo ja to myślałam, że do końca, bez niczego:) Ja byłam na weselu tydzień temu:)...Na weselu to będziesz mogła przebierać w jedzeniu:)Słodkie, słone, kwaśne, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaa
Witam, mam pytanko, w sprawie pominiecia tabletki, sporo juz o tym czytalam, ale nie znalazlam odp. na moje pytanie (biore Yasmin 5 m-cy i poraz pierwszy cos mi sie takiego zdazylo)... na poczatku 1 tygodnia brania tabletek zapomnialam 1 tabletki i na drugi dzien po 24h wzielam 2 tabletki (tak jak jest w ulotce), zachowalam tez zasade \"7 dni\" czyli po wzieciu tych 2 tabletek nie mialam nawet stosunku (tak akurat sie zdazylo), dopiero w 8 dniu kochalam sie bez dodatkowego zabezpieczenia, czyli w 1 tygodniu zapomnialam, a kochalam sie w 2 tygodniu, po 8 dniach od wziecia 2 tabletek... czy zabezpieczenie bylo zachowane i czy jest zachowane do konca opakowania, a nastepne brac po 7mio dniowej przerwie? Dzieki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... polaaaaa...\"sporo już o tym czytałam, ale nie znalazłam odp. na moje pytanie\"--->Jak to nie znalazłaś?Przecież piszesz to co masz w ulotce na ten temat, to znaczy, że znalazłaś i piszesz to jak działałaś, że 7 dni się zabezpieczałaś, itp... \"po 24h wzięłam 2 tabletki\"--->Masz na myśli 2 tabletki na dobę, tak?W momencie przypomnienia sobie, a potem we właściwym czasie?Czy dwie na raz? \"czy zabezpieczenie było zachowane i czy jest zachowane do końca opakowania, a następne brać po 7mio dniowej przerwie? \"--->No piszesz, że dużo o tym czytasz i że nie ma tego w ulotce!Jak to nie ma?Przecież piszesz to co robisz, a piszesz, że nie wiesz co masz robić, bo nie masz tego w ulotce...Masz napisane, że masz się zabezpieczać 7 dni, czyli jest to jednoznaczne z tym, że po 7 dniach, czyli już 8 dnia jesteś zabezpieczona...Co mamy Ci jeszcze napisać?Nikt Ci nie napisze mądrzej niż masz w ulotce!! Piszesz to co masz w ulotce jasno napisane, postępujesz według ulotki i jeszcze się pytasz czy jesteś zabezpieczona...Jeśli w ulotce masz napisane, że masz się zabezpieczać 7 dni, to znaczy, że 8 jesteś już zabezpieczona...P.S.W czas się pytasz...Nie lepiej pytać przed niż po?Nie byłoby rzekomo za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
polaaaaa... Masz rację, że nie ma tego w ulotce. Pisze tylko, że należy wziąźć zapomnianą tabletkę jak najszybciej w ciągu 12 godz. ale co jeśli minie znacznie więcej niż te 12 godz.? Też byłam w takiej sytuacji, ale ja nie wzięłam tabletki w 14 dniu opakowania. Aaaaaa mi doradziła żebym przez tydz. używała dodatkowego zabezpieczenia i tak właśnie zrobiłam. Już 8-go dnia kochałam się normalnie z moim Skarbem- bez gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Zaraz idę do ginekologa i się zapytam przy okazji co należy robić w takiej sytuacji i wtedy dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika86***
Witam moje drogie! mam takie pytanko co sądzicie o tabletkach novynette??? Ja je stosuje juz jakis czas ii zastanawiam sie czy ciagle mdlosci w koncu kiedys ustapia czy nie?? Orientujecie sie moze czy sa jeszcze jakies inne tabletki ktore sa w podobnej cenie?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anika86*** Mdlosci i podobne dolegliwosci powinny ustapic po ok 3 msc , tak jest napisane , dopoki twoj organizm sie nie przyzwyczai .A to czy możesz sama sobie mzieniać tabletki bo tak Ci pasuje to nie sadze .LEkarz robi Tobie badania i na podstawie ich wypisuje odpowiednie do Twojego organizmu .Wiec życze wytrwalosci:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
Zaczytałam się :) Moze przedstawie moją sytuacje: mam dopiero 18, od ponad miesiaca wpolzyjemy z moim chlopakiem i jest cudownie tylko wlasnie zastanawiamy się nad tabletkami, bo jednak z gumkami zawsze troche stresu jest.. Sadzicie, ze mlody wiek nie stoi na przeszkodzie? Bo chce się zapisac do ginekologa i poprosic o te recepty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo:classic_cool:... Twoja_królewna...\"ale co jeśli minie znacznie więcej niż te 12 godz.?\"--->Jakie bierzesz tabletki, że w ulotce nie masz odpowiedzi na to pytanie?Aż dziwne, że nie masz!...Ja zażywałam Cilest i było w ulotce, teraz zażywam Regulon i tez jest napisane, a w innych nie ma?Takiego ważnego info?Czytałaś dokładnie na pewno? anika86***...Nic nie sądzę, bo ich nie zażywałam ani nie zażywam...A nawet jeśli to po co Ci to?Każda jest inna i inaczej reaguje na tabletki!!Nie można się sugerować kimś innym...Jaki czas je stosujesz?Jeśli dłużej niż 3 miesiące pogadaj z lekarzem, jeśli krócej to normalna reakcja przyzwyczajania się organizmu do hormonów...Nie na cenę się patrzy, tylko na wyniki badań!!Co Ci po niskiej cenie, skoro tabletki nie będą pasować do Ciebie??Zrób badania i nich lekarz Ci DOPASUJE tabletki a nie wybieraj według ceny...Tabletek na rynku jest dużo, wiele jest w tym samym przedziale cenowym, ale ja nie znam całej palety tabletek i domyślam się ,że nikt nie zna, więc pytanie nie do nas... Karolcia022...No jeśli pęknie, to jest stres...\"Sadzicie, ze młody wiek nie stoi na przeszkodzie?\"--->Moim zdaniem nie...Sama decyduj co i jak, lepiej chyba się zabezpieczać skoro uprawiasz regularnie seks, niż sie nie zabezpieczać i być młoda mamą... \"Bo chce się zapisać do ginekologa i poprosić o te recepty\'---->Najpierw badania, rozmowa, itp...Na tej podstawie recepty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa my stosujemy tylko przerywaniec, i jest nam z tym jak narazie ok. Co prawda czekam na okres teraz a go nima,ale ja sie tym nie przejmuję :) Jakbym bała się ciąży zażywała bym nadal tabsy a mój zakupywał by lateksy :P Odespałam w końcu wesele :) a nogi to mi zaraz odpadną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
a moze chlopak mi sie spuscic? gdy mam okres a biore tabletki regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Hehe, no pewnie, najważniejsze jest to, że w razie czego masz luz psychiczny i chcesz ewentualnie dzidziusia:) No ja też byłam na weselu 5.04 i też nogi miałam obolałe:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesmiala...Może...Zawsze może. Jeśli przestrzegasz zasad w braniu, to ryzyko wynosi tylko 1%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
wielkie dzieki:) bo to jest cudowne gdy dostaje sie dawke tego nektaru :) pzdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia88
czesc,od pol roku regularnie wspolzyje z chlopakiem i biore CILEST regularnie . kochamy sie bez gumki,pare razy skonczyl we mnie a ja za kazdym razem potem sie boje ze jestem ciazy, a z drugiej strony chcialabym zeby czesciej we mnie konczyl bo to jest cudowne. Jaka mam gwarancje ze nie wpadne ?? czytalam duzo tu o tym ale pytam raz jeszcze. prosze doradzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia88
i nie mam zadnych objawow nie pozadanych i mialam plamienie przez 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×