Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Erthe
stresów nie bardzo..wręcz przeciwnie,powody do radości.. na razie nie martwie się brakiem okresu,bo przy poprzednich tabletkach ( logest) przychodził w sobote,niedziele, tylko tym dziwnym kołataniem serca i mdłościami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erthe...Miałaś robione badania? Możliwe, że to od tabletek, bo w czasie 3 pierwszych opakowań może się różnie dziać, Ty jeszcze do tego nie robiłaś przerw, więc już w ogóle, ale również niekoniecznie to może być od tabletek, może po prostu masz zatrucie...Ciąża też jest możliwa, bo ryzyko 1% jest zawsze, nawet jeśli bardzo pilnowałaś pór przyjmowania, ale też niekonieczność może być to ciąża, oczywista sprawa... \"przy poprzednich tabletkach ( logest) przychodził w sobotę, niedziele\"--->Ale Ty nie porównuj innych tabletek do tych...Tamte to jedno, te coś zupełnie innego, więc na tamte organizm reagował tak, a przy tych może reagować zupełnie inaczej, wiec okres może przyjść w zupełnie inny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica312
hej dzisiaj lekarz przepisal mi Yasmin musze przejsc z Yasminelle poniewaz nie regulowaly mi miesiaczki!! teraz prosze o pomoc bo wiem ze jak sie przechodzi z innych tabletek nie robi sie tzgodnia przerwy tylko bierze sie na nastepnz dzien nowe opakowanie nowych tabletek !! to mam robic tydzien przerwy czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erthe
nie miałam badań. wiem,że nie da siętak porównyać,ale jakoś tak odruchowo- jakiś czas temu byłam na harmonecie i też tak przychodził ;) ale jakby teraz przyszedł,to bym się nie pogniewała,przynajmniej bym się uspokoiła. nie czułam sie za dobrze po Rigevidonie,dlatego poszłam o zmiane i teraz,tj od czwartku,bede mieć Yasminelle. tak sobie teraz myslę,w przerwach biegania do toalety,ze to moze jednak zatrucie..bo ojawem ciąży raczej nie jest biegunka,prawda? myśle,ze powinnas zrobić ten tydzień przerwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella85
Witajcie. jestem na forum po raz pierwszy, dużo czytałam ale mam kilka pytań. biorę novynette od 2 miesięcy lecz zawsze zabezpieczamy sie dodatkowo prezerwatywą, mój partner nigdy nie kończył we mnie i nie wiem czy przy tabsach jest to wszystko potrzebne, czy można beż stresu pójść na całość tak żeby kochać sie bez gumki i kończyć w środku? Tabletki nigdy nie daja przecież 100% pewności. I jeszcze jedno: od pewnego czasu boli mnie zołądek, straciłam apetyt, tabletki przyjmuje o 10.00. czy może to być spowodowane pigułkami? bardzo proszę o odpowiedź kogoś doświadczonego. z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StReSS
gggg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w strachu
hey dziwczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noctua
Stella85-pogorszenie apetytu może być spowodowany tabletkami, tak jak i ból żołądka.Może powinnaś zmienić godzinę przyjmowania tabletek.Ja brałam wieczorem albo póżnym popołudniem i było ok.Koleżanka rano i też żołądek jej wysiadał.Zmieniła porę i jest ok.A co do zabezpieczania dodatkowego to indywidualna sprawa.Ja uważam osobiście,że hormony to najpewniejszy środek, ale wiadomo 100% nie ma.Ale z tym nie kończeniem w środku to bym się zastanowiła.Jeśli są tabletki i gumka to po co jeszcze taki dyskomfort.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cały miesiąc stres
hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
aaaaaaa-----torbiel,leczniczo torbiel.....ale coraz bardziej .....się boję.....jak czytam wasze posty......"jakieś kołatanie serca" a jak dostanę zawału ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina8989
wiem ze nie trafiłam na to forum co potrzeba ale na innym nie mogłam sie zalogować.Mam bardzo duzego doła...Biore tabletki antykoncepcyjne Yamin od sierpnia a jutro koncze 4 opakowanie i zawsze do stosunku dozucaliśmy prezerwatywy albo przerywany az wkoncu sie odważylam i 30pażdziernika pozwoliłam mojemu chłopakowi spuścić sie we mnie.I teraz mam takiego stracha ze szok z tego wszystkiego.Z tych nerwów 3listopada pobiegłam szybko do mojego ginekologa zrobił mi usg dopochwowe i powiedział ze jest wszystko ok i ze moge zaufc tym tabletkom i współżyc do woli ale mi to dalej nie dało duzo otuchy wiec poszłam do niego za tydzien 9listopada i powiedział mi to samo ze jest ok i wogóle zebym sie nie stresowała...ale to tak sie fajnie mówi i teraz 13 zrobiłam sobie test beta HCG z krwi i wszyło 0.100 negatywny tabletki biore regularnie zadnej nie zapomniałam itp czasem moze ale to zadko sie zdazało ze wziełam albo np pół godzinki wczesniej albo poł godzinki do godziki pożniej,,,Możecie mi doradzić czy on ma racje takie usg by juz wykrylo i tak krew wsumie on jest lekarzem to on wie ale ja dalej mam stresa///przepraszam ze to nie to forum ale moze mi pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasica312...O to powinnaś była zapytać lekarza, bo to on właśnie decyduje o tym jak przejść z jednych na drugie...Jest kilka wyjść, więc trzeba je dostosować do osoby indywidualnie...Możesz albo: zrobić przerwę 7 dni, nie robić przerwy(wziąć pod rząd), wziąć w czasie okresu(ja tak miałam, bo przechodziłam z tych, które miały więcej hormonów na te, które miały mniej), a nie raz trzeba skończyć jedne poczekać na okres i zacząć nowe w pierwszym dniu miesiączki...Może zlukaj co masz o tym w ulotce...Ja jak przechodziłam z Cilest na Regulon to było tak, że skończyłam Cilest i dostałam okres w niedziele i we wtorek miałam jeszcze okres i wtedy też wizytę i poszłam do ginekologa i w ten sam dzień kazała mi też zacząć...Ani nie czekałam 7 dni, ani nie łączyłam, bez przerwy... Erthe...Nie wiem:P stella85...Można, ale musicie byś świadomi 1 % ryzyka...Więc to nie dla każdego jest bez stresu...To zależy od osoby, związku, podejścia do ewentualnej wpadki, itp...No nie dają 100% pewności...Ale znowu z drugiej strony to tylko 1% i gdybyśmy miały o tym myśleć non stop, to po co się truć tabletkami, lepiej same gumki, czy coś... Miałaś badania? Może to wątroba?...Ale może to i od tabletek ogólnie...Po prostu nie przesypiasz skutków ubocznych, bo nie bierzesz tabletek wieczorem...Ból żołądka, mdłości, nudności mogą się zdarzać przy 3 pierwszych opakowaniach, bo organizm się przyzwyczaja do hormonów i wywołuje różne rzeczy... w strachu...Elo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella85
bardzo dziekuje za odpowiedź. zmienie pore przyjmowania tabletek i może będzie lepiej. a z tym konczeniem w środku do chyba musze sama sie przekonać i zaufać tym tabletkom, bo pigułki + prezerwatywy to może troszke za dużo. A czy któraś z was stosuje novyneytte i ma do nich pełne zaufanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ja stosuje novynette juz jakies 2,5 roku i ufam im w pelni tzn kocham sie do konca ;) poki co nic mi sie zlego nie dzieje :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notre dammmmm...Torbiela ogólnie zmniejsza okres, może go w ogóle \"usunąć\"...A, że torbiel powoduje brak okresu, to trzeba wziąć tabletki, żeby się pojawił i go \"usunął\"... To kołatanie serca nie jest zapewne od tabletek moim zdaniem na bank, zawału nie dostaniesz też od tabletek, no chyba, że jesteś na coś chora co jest wypisane w ulotce w przeciwwskazaniach, ale i tak wątpię, że aż tak drastycznie by się to skoczyło... Ewelina8989..To normalne zjawisko u kobiet po pierwszym razie do końca... \"tabletki biorę regularnie żadnej nie zapomniałam\"--->Mimo wszystko jest ryzyko 1%, ale Ty nie masz się czym martwić, skoro to wszystko jest na nie... \"czasem może ale to rzadko się zdarzało ze wzięłam albo np pół godzinki wcześniej albo pól godzinki do godzinki później\"--->Możesz się spóźnić do 12 h... No na pewno ma więcej racji niż my tutaj, on Cię widział, badał, a nie my, więc mądrzej Ci nie doradzimy iż on... Jak się będziesz tak stresować zawsze, to lepiej zmień metodę, bo się trujesz, a i tak stresujesz... stella85...Moim zdaniem na pewno będzie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inne pytanie. Biorę harmonet. Czy jeśli np. właśnie skończyło mi się krawienie z odstawienia, a kolejną paczkę tabletek rozpoczynam w niedzielę to czy jeśli będę uprawiać seks w sobotę (czyli dzień przed wzięciem tabletki) jestem zabezpieczona??? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inne pytanie. Biorę harmonet. Czy jeśli np. właśnie skończyło mi się krawienie z odstawienia, a kolejną paczkę tabletek rozpoczynam w niedzielę to czy jeśli będę uprawiać seks w sobotę (czyli dzień przed wzięciem tabletki) jestem zabezpieczona??? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inne pytanie. Biorę harmonet. Czy jeśli np. właśnie skończyło mi się krawienie z odstawienia, a kolejną paczkę tabletek rozpoczynam w niedzielę to czy jeśli będę uprawiać seks w sobotę (czyli dzień przed wzięciem tabletki) jestem zabezpieczona??? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inne pytanie. Biorę harmonet. Czy jeśli np. właśnie skończyło mi się krawienie z odstawienia, a kolejną paczkę tabletek rozpoczynam w niedzielę to czy jeśli będę uprawiać seks w sobotę (czyli dzień przed wzięciem tabletki) jestem zabezpieczona??? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inne pytanie. Biorę harmonet. Czy jeśli np. właśnie skończyło mi się krawienie z odstawienia, a kolejną paczkę tabletek rozpoczynam w niedzielę to czy jeśli będę uprawiać seks w sobotę (czyli dzień przed wzięciem tabletki) jestem zabezpieczona??? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina8989
czesc dziewczyny obaiwam sie ciąży mam strasznego stracha tylko płacze po katach.Biore tabletki Yasmin od sierpnia dzis koncze 4 opakowanie i zawsze współżyliśmy dodatkowo z prezerwatywa ale 30 pażdziernika mój skończył we mnie i strasznie sie boje tabletki przyjmowałam regularnie zadnej nie zwymiotowałam ani nie miałam rozwolnienia poleciałam do lekarza 3 listopada zrobił mi usg powiedział ze jest wszysko ok i ze nie mam co sie obawiac ale ja dalej panikowałam i poszłam do niego 9 listopada i to samo mi powiedział a 13 zrobiłam sobie test beta HCG z krwi wyszed 0,100 niegatywny ale ja sie jakos bardzo boje bo to pierwszy raz,,,czy ten lekarz wykrył bu juz tak szybko to usg ze tam ciazy nie ma i ta krew???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina8989
czesc dziewczyny obaiwam sie ciąży mam strasznego stracha tylko płacze po katach.Biore tabletki Yasmin od sierpnia dzis koncze 4 opakowanie i zawsze współżyliśmy dodatkowo z prezerwatywa ale 30 pażdziernika mój skończył we mnie i strasznie sie boje tabletki przyjmowałam regularnie zadnej nie zwymiotowałam ani nie miałam rozwolnienia poleciałam do lekarza 3 listopada zrobił mi usg powiedział ze jest wszysko ok i ze nie mam co sie obawiac ale ja dalej panikowałam i poszłam do niego 9 listopada i to samo mi powiedział a 13 zrobiłam sobie test beta HCG z krwi wyszed 0,100 niegatywny ale ja sie jakos bardzo boje bo to pierwszy raz,,,czy ten lekarz wykrył bu juz tak szybko to usg ze tam ciazy nie ma i ta krew???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina8989
czesc dziewczyny obaiwam sie ciąży mam strasznego stracha tylko płacze po katach.Biore tabletki Yasmin od sierpnia dzis koncze 4 opakowanie i zawsze współżyliśmy dodatkowo z prezerwatywa ale 30 pażdziernika mój skończył we mnie i strasznie sie boje tabletki przyjmowałam regularnie zadnej nie zwymiotowałam ani nie miałam rozwolnienia poleciałam do lekarza 3 listopada zrobił mi usg powiedział ze jest wszysko ok i ze nie mam co sie obawiac ale ja dalej panikowałam i poszłam do niego 9 listopada i to samo mi powiedział a 13 zrobiłam sobie test beta HCG z krwi wyszed 0,100 niegatywny ale ja sie jakos bardzo boje bo to pierwszy raz,,,czy ten lekarz wykrył bu juz tak szybko to usg ze tam ciazy nie ma i ta krew???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×