Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

anulka20 - tabetki roznie dzialaja na kazda z nas... i nie ma tak ze od jakis rosna piersi... tylko to sa wlasnie skutki uboczne mozna powiedziec... bo jezeli rosna piersi od tabletek to jest jednak cos nie tak. tyle, ze wiekszosci dziewczyn akurat to nie przeszkadza. !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj gin mowil ze tableteki sie wchlaniaja od 4 do 6 h wiec ja zakladam ze po 6 jak dojdzie do wymiotow to nic sie nei stanie, ale jakby doszlo po np 3 czy 4 h to jakas tam obawa moze byc ze nie do konca sie wchlonela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
aaaaaaaa--------to co piszesz wydaje się bardzo rozsądne ...tylko gdzie spotkać lekarza,który tak potraktuje sprawę? może są tutaj dziewczyny z Warszawy lub okolic i znaja takiego,który robi badania przed wypisaniem tabletek? jestem ciekawa własnie ile dziewczyn z tego forum miało przepisane na podstawie badań? na pewno mało.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesy
Prosze o rade :) Przez pomyłke zażyłam dwie tabletki tego samego dnia, to praktycznie początek opakowania. I nie wiem czy mam brac dzisiaj kolejna, czyli przeznaczoną na czwartek? Czy zrobic dzien wolny? Choc wyczytalam, ze raczej powinnam zazyc kolejna tabletke. Wtedy jednak zabraknie mi na ostatni dzien i.... mam wziac z kolejnego opakowania czy nie? Duzo pytan przez glupie zaniedbanie :o Prosze jednak o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesy
Prosze o rade :) Przez pomyłke zażyłam dwie tabletki tego samego dnia, to praktycznie początek opakowania. I nie wiem czy mam brac dzisiaj kolejna, czyli przeznaczoną na czwartek? Czy zrobic dzien wolny? Choc wyczytalam, ze raczej powinnam zazyc kolejna tabletke. Wtedy jednak zabraknie mi na ostatni dzien i.... mam wziac z kolejnego opakowania czy nie? Duzo pytan przez glupie zaniedbanie :o Prosze jednak o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesy
Prosze o rade :) Przez pomyłke zażyłam dwie tabletki tego samego dnia, to praktycznie początek opakowania. I nie wiem czy mam brac dzisiaj kolejna, czyli przeznaczoną na czwartek? Czy zrobic dzien wolny? Choc wyczytalam, ze raczej powinnam zazyc kolejna tabletke. Wtedy jednak zabraknie mi na ostatni dzien i.... mam wziac z kolejnego opakowania czy nie? Duzo pytan przez glupie zaniedbanie :o Prosze jednak o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona. . . . . . .....
Już wczesniej pisałam. Brałam kiedyś Yasminelle, wszytsko było ok. Potem nabawiłam się problemów z żołądkiem, tak wyszło, że tabletki przestały się wchłaniać, przez ciągłe wymioty i miałam miesiąc przrwy w braniu. Po tym jak te rewelacje ustały, lekarz zmienił mi na Harmonet(w sumie nie rozumiem dlaczego). Przy Harmonecie miałam ciągłe plamienia. Na początku 4 opakowania i na początku 5 i od połowy 5 do końca. To plamienie po 5 opakowaniu zamienieło się w dniu spodziewanej miesiączki na obfitsze krawanie, ale po 2 dniach przemieniło się w skąpe krwawienie, które 7 dnia ustało. Już myślałam, że wszystko jest ok, wzięłam 8 dnia tabletke (lekarz spowrotem dał mi Yasminelle), a tu drugiego dnia znowu plamienie. Czyli w dniu, w kótrym powinnam wziąść druga tabletkę Yasminelle. Miałam jeden dzień bez plamienień. Lekarz powiedział, że te tabletki zawierają taką samą dawkę jedego z hormonów, więc nie powinno byc krwawień. Co mam zrobić? Wizyta kosztuje mnie starsznie dużo, bo chodzę prywatnie. Powinnam się tym przejąć, czy poczekać na dalszy rozwuj wypadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesy
Przepraszam, za powtórzenie kilka razy wiadomosci, ale nie chciało się zapisac i myslałam, ze to znowu problemy z netem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona.............
Czy ten dziwnie krótki i mało obfity okres może świadczyć o ciąży? Brałam tabletki jak trzeba (więc wiem, że isteniej tylko 1% szansy), plus stosunek przerywanay( żadna metoda, ale zawsze coś). Na mój gust te wszystkie plamienia wykluczają ciążę. Jak się zaczęły te palmienia, czyli jakieś 2 tyg temy byłam u lekarza i stwierdził, że żadnej ciąży nie widzi. Czy utzrymujący się od dłuszego czasu stan podgorączkowy może mieć coś wspólnego z tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torunianka-i-tyle...No to się pewnie tyczy Twoich tabletek, właśnie dlatego trzeba pytać indywidualnie o wszystko, ja mam w ulotce, że mam czekać 3 h... notre dammmmm...Ja sama miałam badania po czasie, już tu to kiedyś pisałam, ale lepiej późno niż wcale...I tak mi dobrze dobrała, ale wątrobę zbadałam i to najważniejsze...Myślałam wtedy o zmianie lekarza, ale skoro po 2 wizytach skierowała na badanie to już zostałam u niej...Teraz idę w listopadzie na wizytę i będę mieć chyba badania kontrolne... Sesy...Masz brać normalnie dalej wszystko...Będziesz miała cykl 20 dniowy zamiast 21 dniowy, potem przerywa normalnie 7 dni i 8 dnia następne opakowanie 21 tabletek...Nie rób dnia wolnego absolutnie, nie wolno tak przerywać...Jak zrobisz 20 dniowy cykl, to Ci się nic nie stanie... zaniepokojona. . . . . . ........Jeśli to pierwsze z 3 opakowań nowych tabletek to raczej plamienie może być normalne...Tak jak przy zażywaniu pierwszy raz, to inne tabletki, więc chyba robi się tak samo jak przy pierwszych... \"Czyli w dniu, w którym powinnam wziąć druga tabletkę Yasminelle.\"--->No i wzięłaś ją? Poczekaj jeszcze co i jak się będzie działo...To po zmianie, które to opakowanie? zaniepokojona................\"Czy ten dziwnie krótki i mało obfity okres może świadczyć o ciąży?\"--->Podobno w czasie ciąży można mieć okres, jest o wtedy inny niż zwykle, właśnie mało obfity, skąpy, krótki, ale to nie znaczy od razu, że jesteś w ciąży...Ja mam nie raz duży, a nie raz mały... A które to opakowanie? \"Czy utrzymujący się od dłuższego czasu stan podgorączkowy może mieć coś wspólnego z tabletkami?\"--->Tego Ci nie powiem, bo nie wiem za bardzo co i jak z tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona........ . . .
Ten skąpy i krótki okres (2 dni+plus trzy dni plamień) było po 5 opakowaniu Harmonetu. Teraz jestem znowu na Yasminelle(zaczynam pierwsze opakowanie), faktycznie poczekam i zobaczę co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buska
Hej dziewczyny :) pisalam tu juz ostatbio hehe w tej sprawie czy moge byc w ciazy, kiedy to zrobilam przerwe ktorej nie mialo byc i zapomnialam polknac trzeciej tabletki z poczatku drugiego opakowania. A wiec nie jestem w ciazy :) Piątego teraz dostalam okres i w dzien ten jeszcze przed dostaniem zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywnie ;) czyli tabletki tak czy siak podzialaly ( choc nie musialy w tym wypadku :P ) A wiec chce sie teraz uewnic czy jesli bede brala REGULARNIE I BEZ ZAPOMINANIA zgodnie z zasadami tabletki to moge sie kochac bez obaw do konca tak?:) teraz upewniam sie jeszcze przed, a nie tak jak poprzednio, po fakcie..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buska...Zawsze jest ryzyko 1 % niezależnie od tego czy bierzesz idealnie, zgodnie z zasadami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buska
aaaaaa - wiem :) no ale dl amnie to znaczy ze moge sie kochac do konca, skoro wsyztskie tu bierzecie tabsy i nie jestescie, choc jest ten jeden procent i cuda sie zdarzaja ;) teraz juz wierze w tabletki hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buska
aaaaaa - wiem :) no ale dl amnie to znaczy ze moge sie kochac do konca, skoro wsyztskie tu bierzecie tabsy i nie jestescie, choc jest ten jeden procent i cuda sie zdarzaja ;) teraz juz wierze w tabletki hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buska...No jasne, że możesz:)Tylko miej świadomość tego ryzyka i wszystko będzie kej:)O to tylko w tym wszystkim chodzi - o świadomość... \"skoro wszystkie tu bierzecie tabsy i nie jesteście\"--->No ale to nic nie znaczy...To, że jedna nie jest nie znaczy, że inna nie będzie... \"choć jest ten jeden procent i cuda się zdarzają\"--->To nie cuda:)Tak po prostu jest - 1 na 100 może zajść w ciążę w ciągu roku...Treść z ulotki:\"Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicniewiem
moze ktos pomoze biore antybiotyk dopochwowy pisze zeby skonczyc przed okresem jednak ja niewiem kiedy dostane okres moze jutro moze po jutrze a mam jeszcze kilka tabletek czy cos sie stanie jesli wezme i rano dostane okres i bedzie mi sie wylewala ta tabletka razem z krwia :? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhh
hey.. mam pytanie.. moja dziewczyna wlasnie skonczyla 2gie opakowanie tabletek i czeka na okres ktory sie spoznia.. kochalismy sie ale zawsze "konczylem na zewnatrz".. raz po wzieciu tabletki wymiotowala.. ale bylo to 7h po jej wzieciu wiec uwazam ze calkowicie sie wchłonela.. czy mozliwe jest zeby okres nie byl tak intensywny jak zawsze, tzn nie krwawienie tylko jakies malowioczne plamienie?? czy mozliwy jest wogole brak okresu? wiem ze panikuje ale... :) z gory dzieki za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhh
hey. moja dziewczyna skonczyla wlasnie 2gie opakowanie tabletek i czeka na okres ktory sie spoznia.. kochalismy sie ale zawsze "konczylem na zewnatrz". raz po wzieciu tabletki wymiotowala ale bylo to 7godzin po jej wziecu wiec wydaje mi sie ze wchłonela sie calkowicie.. czy mozliwe jest zeby zamiast okresu bylo tylko plamienie? albo zeby okresu wogole nie było? wiem ze panikuje ale... z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup
czy klucie jajnika to normalne przy pierwszym opakowaniu???????? bo na ulotce nic nie ma o tym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W trakcie brania tabletek często zdarza się że zamiast normalnego, obfitego okresu pojawia się tylko plamienie. Ja biorę tabletki już 2 lata, i z tego co pamiętam to pierwszy okres w trakcie przerwy trwał jeden dzień, potem po kilku miesiącach też taki się pojawił. Dla pewności lepiej niech dziewczyna uda się do lekarza, bo może w środku dzieję się coś złego, i brakiem okresu organizm daje jej znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W trakcie brania tabletek często zdarza się że zamiast normalnego, obfitego okresu pojawia się tylko plamienie. Ja biorę tabletki już 2 lata, i z tego co pamiętam to pierwszy okres w trakcie przerwy trwał jeden dzień, potem po kilku miesiącach też taki się pojawił. Dla pewności lepiej niech dziewczyna uda się do lekarza, bo może w środku dzieję się coś złego, i brakiem okresu organizm daje jej znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile dni tej przerwy juz jest???? ja kiedys dostalam 6dnia weic bez obaw, wyjatki sie zdarzaja, jak sie bierze tabletki to okres jest bardzo skapy wtedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinnnom
czesc dziewczyny! od pewnego czasu biore tabletki anty i mam krotkie pyt dotyczace przerwy miedzy opakowaniami.... 7 dni przerwy oznacza ze nie biore przez siedem dni zadnej tabletki, czy siódmego dnia rozpoczynam nowe opakowanie???? z gory dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinnnnom
witam, mam krotkie pytanie dotyczace przerwy miedzy opakowaniami. 7 DNI PRZERWY oznacza ze nie biore zadnej tabletki przez siedem dni czy nowe opakowanie zaczynam siodmego dnia?? np. dzis biore ostatnia tabletke to jakiego dnia zaczynam kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinnnom
witam, mam krotkie pytanie dotyczace przerwy miedzy opakowaniami. 7 DNI PRZERWY oznacza ze nie biore zadnej tabletki przez siedem dni czy nowe opakowanie zaczynam siodmego dnia?? np. dzis biore ostatnia tabletke to jakiego dnia zaczynam kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinnnom05
witam, mam krotkie pytanie dotyczace przerwy miedzy opakowaniami. 7 DNI PRZERWY oznacza ze nie biore zadnej tabletki przez siedem dni czy nowe opakowanie zaczynam siodmego dnia?? np. dzis biore ostatnia tabletke to jakiego dnia zaczynam kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinnnom05
witam, mam krotkie pytanie dotyczace przerwy miedzy opakowaniami. 7 DNI PRZERWY oznacza ze nie biore zadnej tabletki przez siedem dni czy nowe opakowanie zaczynam siodmego dnia?? np. dzis biore ostatnia tabletke to jakiego dnia zaczynam kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinom05
witam, mam krotkie pytanie dotyczace przerwy miedzy opakowaniami. 7 DNI PRZERWY oznacza ze nie biore zadnej tabletki przez siedem dni czy nowe opakowanie zaczynam siodmego dnia?? np. dzis biore ostatnia tabletke to jakiego dnia zaczynam kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buska
do akinom05 bierzesz tabletki przez 21 dni tyle ile ich masz potem robisz siedem dni przerwy bez tabletek i na OSMY dzien rozpoczynasz kolejne opakowanie i tak w kólko ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×