Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Sis83 Mozna skrocic okres przerwy i nie ma to wplywu na gorsze wchlanianie tabletek. Sama tego nie robie,zeby mi sie nie chrzanilo kiedy mam zaczac nowe opakowanie,ale napewno nie oslabia dzialania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wiem, że takich pytań jest tu setki, ale bardzo proszę Was o odpowiedź. Dzisiaj kończę ostatnią tabletkę z opakowania (Microgynon21) i przede mną 7-dniowa przerwa. I w związku z tym mam pytanie... Czy podczas tej przerwy też jestem zabezpieczona? Wiem, że to smieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat... Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki... Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
zauroczenie74 jesli bierzesz tabletki prawidlowo to zarowno w trakcie ich brania jak i 7 dniowej przerwy jestes zabezpieczona w ponad 99% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie niedawno zaczęlam brać tabletki novynette, tylko wieczorem jak sie klade spac mam nudnosci... czy to jest normalne? i wystarczy przeczekac? czy moze powinnam przestac brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie niedawno zaczęlam brać tabletki novynette, tylko wieczorem jak sie klade spac mam nudnosci... czy to jest normalne? i wystarczy przeczekac? czy moze powinnam przestac brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie niedawno zaczęlam brać tabletki novynette, tylko wieczorem jak sie klade spac mam nudnosci... czy to jest normalne? i wystarczy przeczekac? czy moze powinnam przestac brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam brac niedawno tabletki novynette, i od tego czasu jak sie kłąde spać wieczorem mam mdłości, to mi ogolnie nie przeszkadza ale chce wiedziec czy to jest normalne, i czy wystarczy po prostu przeczekac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam brac niedawno tabletki novynette, i od tego czasu jak sie kłąde spać wieczorem mam mdłości, to mi ogolnie nie przeszkadza ale chce wiedziec czy to jest normalne, i czy wystarczy po prostu przeczekac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny zaczelam brac tabletki novynette, tylko ze wieczowami przed snem mam nudnosci?? czy to jest normalne i wystarczy przeczekac, czy moze powinnam przestac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sis83...Po co tak mieszałaś?...Tabletki się bierze zawsze tak samo...Nie czytałaś ulotki, że przy 3 pierwszych opakowaniach okres możesz mieć różnie?...Bez sensu zrobiłaś, w ogóle bezmyślnie:o...Czego to ludzie nie wymyślą, ja nie wiem...Niektóre z Was to mają pomysły, wystarczyłoby przeczytać ulotkę...Okres możesz mieć raz 2 dnia, a raz 7 nie zawsze tak samo, różnie to bywa...Okres 3-4 dnia to normalne po tych 3 pierwszych, a przy tych 3 pierwszych normalne jest, że dostałaś tak \"dziwnie\", czyli 1-go dnia następnego opakowania...Tylko wydłużenie przerwy obniża skuteczność, ale to co Ty wymyśliłaś zapewne namieszało Ci w organizmie i możesz odczuć tego skutki... \"czy tabletkę zawsze należy brać po 7 dniach przerwy bez względu na to że okres pojawił się np. w 4 dniu przerwy??\"--->Tak! Zawsze...8 dnia przerwy bierzesz...Ty w ogóle nie czytałaś ulotki, masakra...Ręce opadają, że nie wiesz nawet co bierzesz do ust...Takie rzeczy TRZEBA wiedzieć przed sięgnięciem, żeby wiedzieć jak je brać, a nie tak w ciemno, po swojemu...Ja nie wiem, że Cię tak nie ciekawiło jak to się zażywa, może coś jeszcze bezmyślnie, bez wiedzy zrobiłaś?... Najpierw się pyta o wyjaśnienie, a potem się czyi...Tak na przyszłość...Nie zdziw się teraz, ze przez własną głupotę będziesz miała jakiej skutki uboczne... zauroczenie74...Następna myśląca...Ulotki w ręku i miałaś?Z resztą co ja się pytam, jak widać, że nie...Tabletki działają on stop w 99%, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu...ULOTKA!! \"Wiem, że to śmieszne pytanie z uwagi na to, ile mam lat\"--->Tak śmieszne, ale wiesz czemu?Domyślam się, że masz dużo lat skoro tak napisałaś, wiec dziwię Ci się, że nie czytasz ulotki przed zażyciem czegoś, tym bardziej hormonów...Albo jakiegoś info - to podstawy, to o co pytasz!! \"Ale biorę tabletki anty pierwszy raz i stąd moje rozterki...\"--->Ale to nic nie oznacza, pierwszy czy setny!!Najpierw się czyta i zbiera info, potem zażywa, a nie a odwrót, ja się Wam dziwię, serio... GosiaQ...Można skracać, ale bez przesady i nie często... NIE WYSYŁAJCIE INFO KILKA RAZY!!WYSTARCZY RAZ I I TAK DOJDZIE PO CZASIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauroczenie74...Mimo tego, że wyskoczył błąd post dojdzie, tyle, że po czasie...Normalnie czekaj aż wyskoczy błąd i zamknij forum, po jakimś czasie post się pojawi na stronie... aguu189...Nudności są normalne przy pierwszych 3 opakowaniach...Wystarczy przeczekać...Nie, nie powinnaś przestać brać, tylko powinnaś przeczytać ulotkę, bo tam masz wszystko napisane, przynajmniej powinnaś mieć wszystko, a nawet jeśli nie masz, to jakieś broszurki czy strony na necie, gdzie wypowiadają się lekarze, itp, pełno tego jest...Wystarczy tylko chcieć...Wszystkiego się dowiesz na temat SWOICH tabletek, a nie tak ogólnie o tabletkach, jak nie z ulotki to z innego info...Najlepiej \"uczyć\" się o swoich tabletkach indywidualnie, bo my Ci tu damy wiedzę ze swoich ulotek, czy doświadczenia, a nie można się tym sugerować, bo w danej sytuacji nie zawsze się działa tak samo przy innym rodzaju tabletek... A o której godzinie bierzesz tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaaa biore tabletki o 18, lekarz mi powiedzial ze najlepiej wieczorem, na ulotce, zbytnio nie ma o tym czytalam ja juz z 10 razy:), mi to ogolnie nie przeszkadza, tylko balam sie ze moze cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguu189...No najlepiej wieczorem, bo właśnie przez to nie odczuwa się skutków ubocznych(mdłości, nudności), ale to tyczy się bardziej godzin przed spaniem, ja np. zażywam o 21 i nie miałam żadnych skutków ubocznych... To coś chyba nie za bardzo dokładnie ją przeczytałaś, bo ja o nudnościach od razy znalazłam w ulotce, którą znalazłam na necie przez Google...Wpisałam nazwę Twoich tabletek i już...A oto ta treść:\"Działania niepożądane Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia: zakrzepowego zapalenia żył, zakrzepicy żylnej z zatorowością lub bez, zatoru tętniczego, zatoru płucnego, zawału serca, krwotoku mózgowego, zakrzepicy naczyń mózgowych, nadciśnienia tętniczego, choroby pęcherzyka żółciowego, gruczolaka i łagodnego guza wątroby. U osób stosujących doustną antykoncepcję opisywane były także: zaburzenia żołądkowojelitowe (NUDNOŚCI, wymioty, kurcze mięśni brzucha, wzdęcie), okresowa niepłodność po przerwaniu leczenia, obrzęki, ostuda (może być trwała), zmiany w sutkach (tkliwość, obrzmienie, wyciek z brodawki), zmiana wydzielania śluzu szyjkowego, nadżerki szyjki macicy, zmniejszenie laktacji w przypadku zastosowania preparatu zaraz po porodzie, żółtaczka cholestatyczna, migrena, wysypka (alergiczna), depresja, zaburzenia tolerancji węglowodanów, grzybica pochwy, zmiana krzywizny rogówki, nietolerancja na soczewki kontaktowe.\" Wyraz nudności napisałam drukowanymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa007
hej . od 7 mc biore cilest . po 7 opakowaniu chcialam zrobic przerw-moj chlopak mial wyjechcac wiec uznalam ze niepotrzebni bede sie truc. jednak wrocil szybciej .w sumie miesiac nie bralam tabletek- tzn ta przerwa miesiac tylko trwala. dostalam okres i znow zaczelam nowy listek. teraz w sumie zostaly mi 4 tabletki do konca, ale tak przynajmiej od polowy listka mam plamienie- brunatne uplawy:/ tak jak przy 1 listku gdy zaczynalam brac pierwszy raz. namieszalam troche, prawda?:/ ale to chyba nie powod do martwienia sie , tylko to , ze organizm na nowo sie dostosowuje? dzieki z gory za odp . pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aaaaaaa... Ulotkę czytałam kilkanaście razy, a może i kilkadziesiąt. Decydując się na stosowanie takiej antykoncepcji zrobiłam to świadomie, i dobrze wiedziałam co robię. Więc nie msuisz tak agresywnie reagować... To, że się o coś pytam, nie znaczy, że nie wiem, a chcę tylko się utwierdzić w moim przekonaniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakCierpliwosci
do aniaaa007 ja to samo zrobilam chcialam na dluzej przerwac ale wyszlo ze tylko an miesiac i w polowie brania tabsow mialam plamienia:)wiec to chyba normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
Ja już lada dzień zaczynam brać harmonet i przyznaję się szczerze,że mam trochę stracha.Tyle się mówi o skutkach ubocznych,a ja nie jestem pierwszej młodości więc nie wiem.Ale trzeba spróbować zresztą to ma niby też mieć działanie lecznicze na pewne sprawy.Ale czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaaa007...Konsultowałaś przerwę z lekarzem?Mam nadzieje, że tak, jeśli nie to niedobrze, nie rób nigdy nic na własną rękę, bo się możesz nabawić skutków ubocznych jakichś...Miesięcznych przerw nie powinno się robić, chyba, że tak zalecił lekarz...Przerwa powinna trwać co najmniej 3 miesiące... \"tak jak przy 1 listku gdy zaczynałam brać pierwszy raz.\"--->No przecież organizm działa teraz tak jakby na nowo...Teraz liczysz znowu tak jakby od 1-go opakowania... \"namieszałam trochę, prawda?:/\"--->No namieszałaś...Organizm nie przyzwyczaił się jeszcze do normalności po tabletkach, a tu znów boom - tabletki!Dlatego się nie robi takiej krótkiej przerwy... \"ale to chyba nie powód do martwienia się , tylko to , ze organizm na nowo się dostosowuje?\"--->Takie rzeczy trzeba konsultować z lekarzem, nic na własną rękę, dlatego zawsze się wie co jest dla danej osoby okej, a co nie... zauroczenie74...E tam agresywnie od razu... \"To, że się o coś pytam, nie znaczy, że nie wiem, a chcę tylko się utwierdzić w moim przekonaniu. \"--->Właśnie tego nie czaję, po co się pytasz o coś co masz w ulotce, żeby się przekonać?Skoro masz coś w ulotce, to znaczy, że to jest najprawdziwsza prawda, a nie to co my Ci tu napiszemy...Gdyby ktoś Ci napisał coś niezgodnego z Twoja ulotką to co?...Zawsze działaj według SWOJEJ ulotki, jeśli tylko masz w niej info to nie masz co się zastanawiać nad jej wartością, na bank będzie okej jak będziesz działać według swojej... notre dammmmm...Miałaś badania?...No trzeba spróbować, skutków możesz nie mieć, ja nie miałam na przykład:)...Lecznicze tak, ale nie wiem co masz dokładnie na myśli teraz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erthe
słuchajcie,mam problem,i to chyba przez własną głupotę.. wzielam 3 opakowania Rigevidonu bez żadnej przerwy. ostatni dzień- środa, no i teraz czekam na okres,tylko że..w nocy się obudziłam, strasznie waliło mi serce, bolał brzuch (tak,że musiałam biec do toalety) i ciągnęło mnie na wymioty. Budziłam się jeszcze dwa razy. Wstałam i jest nieznacznie lepiej,ale i tak się źle czuję.. jak sądzicie,czy to przez to,że nie robiłam przerw, czy nie daj Boże jakaś ciąża..? bardzo pilnowałam pór przyjmowania tabletek, max spoźnienie to było 30min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erthe
łuchajcie,mam problem,i to chyba przez własną głupotę.. wzielam 3 opakowania Rigevidonu bez żadnej przerwy. ostatni dzień- środa, no i teraz czekam na okres,tylko że..w nocy się obudziłam, strasznie waliło mi serce, bolał brzuch (tak,że musiałam biec do toalety) i ciągnęło mnie na wymioty. Budziłam się jeszcze dwa razy. Wstałam i jest nieznacznie lepiej,ale i tak się źle czuję.. jak sądzicie,czy to przez to,że nie robiłam przerw, czy nie daj Boże jakaś ciąża..? bardzo pilnowałam pór przyjmowania tabletek, max spoźnienie to było 30min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieWiemCoMamOtymMyslec
3 opakowania to max jakie mozna wziac pod rzad, a nie mialas jakis stresow???? mozliwe ze to od tego organizm zwariował, nie stresuj sie juz, wez duzo magnezu goraca kapiel a okres na pewno przybedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erthe
stresów nie bardzo..wręcz przeciwnie,powody do radości.. na razie nie martwie się brakiem okresu,bo przy poprzednich tabletkach ( logest) przychodził w sobote,niedziele, tylko tym dziwnym kołataniem serca i mdłościami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×