Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

addallena...Nie wiem, może masz coś o tym w ulotce...A nie mówiłaś o tym ginekologowi?Przecież on powinien o tym wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forevermore
hej :) mam takie pytanko: czy mozna zmienic pore zazywania tabletek po tej 7-dniowej przerwie? z rana na wieczor lub z wieczora na rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaat
biore tabletki juz prawie miesiac wszystko idealnie o 12 punkt kazdego dnia...koniec opakowania mam za 4 dni zauwazylam male plamienia...co o tym sadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądzimy, że powinnaś przeczytać ulotkę. będzie tam informacja, że przez pierwsze 3 opakowania mogą występować krwawienia śródcykliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaat
w moejj ulotce nic na ten temat nie ma przestudiowalam ja kilka razy i mam ja zawsze pod reka. i dizkeuje bardzo za odpowiedz,bardzo mi pomoglas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja8989
Kobietki kochane mam problem i prosze o odpowiedz. Biore tabletki yasmin, wczoraj wziełam 21 (ostatnia) tabletke i po poł godzinie dostałam biegunki:/ Nie wiem co mam teraz zrobić poniewaz w ulotce nic na ten temat nie ma. Wiem ze jesli jest sie np na poczatku opakowania lub w połowie itp to powinno sie wziac jeszcze jedna tego samego dnia wzamian za tą straconą (Niestety ja tego nie zrobiłam poniewaz nie mialam jeszcze wykupionego nowego opakowania). Nie wiem co teraz zrobic skoro dzis zaczela mi sie przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terelelelele
witam mam pytanie : biore tabletki anty od 6 miesiecy i w ciagu tych 5 miesiecy zawsze pod ostawieniu tabletki dostawalam okresu 4-5 dnia, w tym miesiacu ostatnia tabletke wzielam wczoraj, a dzisiaj juz o godzinie 15 (nie minelo nawet jeszcze te 36 godzin dzialania tabletki) dostalam okresu. troszeczke mnie to niepokoi, ale 3 dni temu zpaomnialam tabletki czy mozliwe jest to, ze moj organizm myslal ze juz odstawiam tabletki i zadzialal tak jakbym te tabletki odstawila dlatego dostalam dzisiaj tego okresu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 02
dziewczyny mam od was pytanie brałam tabletki yasminelle 2 miesiące ale zle mi słuzyły i postanowiłam odstawić okres z odstawienia wystąpił byl normalny i trwał 3 dni... Kiedy po odstawiniu tabletek moge się spodziewać okresu ? Mam trochę mdłości i bólu brzucha czy to ciąza czy skutki odstaiwenia tabletek ???? błagam pomózcie :::(:( !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja8989
Czy ktoś mi odpowie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takaja8989 ja bym uznala ten dzien z niefortunna tabletka jako pierwszy dzien przerwy, czyli skroc przerwe o jeden dzien. Ja bym chyba tak zrobila ale nie jestem pewna czy to dobre rozwiazanie wiec moze ktos sie jeszcze udzieli i pomoze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 02
a mi ktos odpowie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takaja8989 potraktuj to, jakbyś zaczęła przerwę dzień wcześniej, bo skoro nie wzięłaś dodatkowej to tamta się nie liczy. ochrona nie spadnie, tylko nowe opakowanie zaczniesz o dzień wcześniej niż normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja8989
dziekuje tez tak w duszy myslalam zeby tak zrobic...a czy wtedy jak zaczne wczesniej to czy nadal w kolejnych przerwach bede dostawac okres w tym samym dniu czy to tez sie przestawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już jest wielka tajemnica ;) teoretycznie powinien pojawiać się dzień wcześniej niż do tej pory, ale z tego co tu czytałam wahnięcia się zdarzają i nie jest to powód do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja8989
nio tak ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i nie bede musiala sie martwic...dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelelele
prosze o pomoc o odpowiedz na moje pytanie czy ktos wie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaczek
prosze o pomoc od 3 mies stosuje diane 35 wczoraj zazylam ostatnia tabletke i poszlam do innej pani gin po recepte niestety przepisala mi cyprest ja zapomnialam spytac i nie mam pojecia czy bezpieczne bedzie robienie przerwy pomiedzy opakowaniami . wiem ze To niby zamiennik ze ma taka sama iosc hormonow jednak ich dzialanie nie jest podobno identyczne. moglaby mi ktoras z was w 100% odpowiedziec czy moge zrobic 7dni przerwy? i mam zapewnione antykoncpcyjne dzialanie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terelelelele krwawienie ma się pojawić w czasie przerwy, może to być pierwszego dnia, może też ostatniego. to, że do tej pory było po 4 dniach nie oznacza, że teraz coś złego się dzieje. misia no tego to nikt nie wie. z wypowiedzi dziewczyn wynika, że może sie pojawić w normalnym terminie tj. po np. 28 dniach, a może też 2 tygodnie później. organizm musi sam sobie to uregulować. jeśli już mocno Ci się spóźnia i się martwisz to wybierz się do lekarza. trochę marnie że odstawiłaś bez konsultacji z lekarzem. w końcu on je przepisał, może by zamienił na inne. a skutki uboczne mogą występować przez 3 opakowania, więc czas jeszcze miałaś zosiaczek jak wykupisz to sprawdź koniecznie w ulotce. z reguły jest tak, że robi się przerwę i następne opakowanie zaczyna w 1. dniu krwawienia, ale nie później niż po zakończeniu przerwy w poprzednich tabletkach, w tym wypadku 7-dniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takaja8989...\"Nie wiem co mam teraz zrobić ponieważ w ulotce nic na ten temat nie ma\"--->Aż dziwne, że nie ma...No trudno określić, ponieważ różnie się postępuje przy różnych tabletkach... \"Wiem ze jeśli jest się np na początku opakowania lub w połowie itp to powinno się wziąć jeszcze jedna tego samego dnia w zamian za tą straconą\"--->To zależy od tabletek... \"Nie wiem co teraz zrobić skoro dziś zaczęła mi się przerwa.\"--->Ja bym się zabezpieczała dodatkowo...No albo tak jak Ci dziewczyny napisały... Okres ci się może przestawić, ale nie musi, bo to nie zawsze jest tak jak w zegarku, co do dnia... terelelelele...\"ale 3 dni temu zapomniałam tabletki czy możliwe jest to, ze mój organizm myślał ze już odstawiam tabletki i zadziałał tak jakbym te tabletki odstawiła dlatego dostałam dzisiaj tego okresu??\"--->Zapomniałaś i wzięłaś zastępczą, czy nie? misia 02...\"Kiedy po odstawianiu tabletek mogę się spodziewać okresu ?\"--->A to jest bardzo różnie i zależy pewnie o organizmu...Możesz czekać długo... \"Mam trochę mdłości i bólu brzucha czy to ciąża czy skutki odstawienia tabletek ????\"--->To, czy to ciąża nie wie nikt, musiałabyś iść na badania...Może i mogą to być skutki odstawienia tabletek, ale pewna nie jestem... zosiaczek...\"ja zapomniałam spytać i nie mam pojęcia czy bezpieczne będzie robienie przerwy pomiędzy opakowaniami\"--->Sprawdź w ulotce tych nowych tabletek, jak trzeba przejść z jednych na drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
hey :P mam pytanie. mozę glupie. ale dopiero zaczynam branie tabletek anty:P. wczoraj o godz 20 wielam 1-wszą tabletke i jakos miedzy 23 a 24 zrobilo mi sie nie dobrze po hot-dogu i nie tylko co zwymiotowałam tylko , ze tak brzydko się wyrażę leciutko mi sie cofnelo ;p( nawet nie bylo zadnych resztek jedzenia nic.) no i teraz pytanie, czy jednak z tą tabletka jest wszystko ok , czy powinnam sie czegos obawiac :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
p.s to bylo doslownie troche sliny i jakby sos :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Anka 29 No bez przesady... Gdyby coś takiego miało przyczynić się do wpadki, to nie byłoby niżu demograficznego;) Nie stwarzaj sobie problemów, bo się zadręczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
Namieszałam:/ Miesiąc temu po wybraniu 21 tabletek skróciłam 7dniową przerwę i trwała ona tylko dwa dni a trzeciego dni dostałam okres i zarzyłam tabletkę z nowego opakowania. Od tego dnia okres trwał ponad tydzien potem zmienil się w plamienia które trwały kolejny tydzien. I praktycznie przez cały mieciąc z przerwami miałam plamienia...:/ Pod koniec miesiąca, przy 17 tabletce kochałam się z chłopakiem. Dzisiaj jest 3 dzien 7dniowej przerwy i tego dnia powinnam dostac okres, ale jeszcze nie dostałam i raczej nie czuję się jak na okres. Czy powinnam po tej przerwie zacząc nowe opakowanie? ( biore Cilest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznij dokładnie po przerwie, nie przedłużaj jej nie czekaj na okres. to, ze do tej pory miałaś w 3 dniu nie znaczy, ze zawsze tak musi być. no i dodatkowo skracałaś przerwę, wiec może z tego powodu też się przesunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka 29...Jakbyś miała się obawiać takim czymś, to miałabyś o tym napisane w ulotce, tak samo jak masz o biegunce i wymiotach... kkkkkkk...Nie zawsze będziesz miała okres tego samego dnia!! Masz na niego 7 dni przerwy, a nie 3...Tak, masz wziąć...Co masz w ulotce?Masz na bank, bo wiem, bo je brałam i jest na bank jak byk napisane co i jak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
dzięki dziewczyny :) dopiero zaczynam, wiec jeszcze toche panikuje, ale myśle, ze z czasem sie przyzwyczaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babel 77
dziewczyny ja odstawiłam tabletki ale mam bóle brzucha i jajników czy to normalne ?? :( bo panikuje !!! pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
a jak to jest z piciem alkoholu?? można normalnie pic? bo jade teraz na wakacje itd. i nie wiadomo co robic? ;> wiem ze naopewno nie mozna po nim wymiotoowac ale ile mozna pic i czy w ogole mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babel 77...No pewnie tak, zapytaj lekarza... Anka 29...Jakby nie było można, to miałabyś o tym w ulotce, nie masz to nie ma sprawy w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×