Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość baaloo
@ aaaaaaa laczylam opakowania bo moj mezczyzna wyjezdzal na 3 tygodnie (jeszcze dwa zostaly :( ) i w nasze 'ostatnie' dni przypadalo mi plamienie z odstawienia... wiec rozumiesz :D dzisiaj zrobilam sobie przerwe mimowszystko, bo cos czulam ze nie wytrzymalabym chyba do konca blistra... nie wiem dokladnie ile zaplacilam za same badania bo moj lekarz ma podpisana umowe z prywatna przychodnia wiec mialam to jakby wliczone w calosc rachunku... po drugie mieszkam za granica wiec wszystkie badania musialam miec robione prywatnie, a z tego co wiem czesc jest refundowana przez NFZ... mnie ogolnie wystawiono 'laczny rachunek' na 500PLN z kawalkiem... ale to juz wizyta, usg, etc, etc,etc razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaloo
karaaaa, powiem ci ze ja po yasminellach strasznie schudlam... fakt ze czulam sie po prostu przeokropnie na nich i nie mialam apetytu w ogole... czesto bylo mi po porstu niedobrze. odstawilam je i waga mi troszke podskoczyla, zaczelam brac novynette - i waga znowu w dol (a prace mam siedzaca, zero ruchu przez 8h). pytalam lekarza czy to normalne. powiedzial ze owszem moze byc, ale tez zaznaczyl ze mozliwe ze tak sie dzieje od "nie tak czestego otwierania lodowki" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowianka901
aaaaaaa dzieki za slowa otuchy, tak jak piszesz mozlwie ze to moja psychika tak dziala, bo niby wydaje mi sie ze sie nie stresuje ale jak juz to ma byc to ciagle mysle czy cos poczuje czy nie, powiedzialam dzis mojemu ze chyba lepiej bedzie jak nic nie ebdziemy planowac a samo wyjdzie to przynajmniej nic nie bede wczesniej sobie wkrecac, no i moze kieliszek wina na mniejsze myslenie:P mam nadzieje ze bedzie lepiej, tylko trezba przestac kombinowac z mysleniem bo co psychika to psychika:) mam jeszcze takie jedno pyt juz dostyczace tabl anty, bo w ulotce mam napisane ze daja one 99% skutecznosci i w sumie spotkalam sie z roznymi opiniami dotyczacymi tego 1% ze niby przy nieprawidlowym stosowaniu on jest, a mnie sie wydawalao ze chodzi o to ze to jest taki blad teoretyczny ze zalozmy 1/100 kobiet zachodzi mimo prawidlowego brania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyna24
dziewczyny mam pytanie czy jakies negatywne sutki tabletek antykoncepcyjnych wpływaja na ich działanie ? zmniejszaja skuteczność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula112
Cześć dziewczyny, jestem tu pierwszy raz ale widzę że macie spore doświadczenie w tym temacie. chciałabym prosić o pomoc w doborze odpowiednich tabletek.Jestem już mamą i właśnie zakończyłam karmienie piersią więc mogę zacząć brać tabletki. w czasie karmienia dostawałam zastrzyki antykoncepcyjne, bespieczne dla dziecka. problem polega na tym że znosiłam to fatalnie .Nudności, bóle głowy, tycie... ale najgorszy był całkowity brak ochoty na seks.Mój ginekolog stwierdził że skoro tak żle reaguję na te hormony to tabletki też odpadają i najlepsza będzie dobra wkładka wewnątrzmaciczna ale to teraz dla mnie za duży wydatek. może mogłybyście mi polecić jakieś sprawdzone tabletki kture nie mają takich skutków ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
Hej. Biorę tabletki Cilest. Biorę je od trzech miesięcy. Po wybraniu 21 tabletek zrobiłam przerwę tylko 2dniową, trzeciego dnia dostałam okres i wzięłam nową tabletkę z opakowania. Czy dobrze zrobiłam?? W przyszłym miesiącu tez chciałąbym skrócic przerwę bo chce przesunąc okres. Czy to jakos nie zaszkodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula112 jedynie lekarz moze wybrac i przepisac Ci tabletki, kazda z nas jest inna i nie mozemy sobie same decydowac ktore tabletki chcemy brac. Powinnas dostac skierowanie od lekarza na badania (cytologia, krew) albo zrobic je prywatnie i na ich podstawie mozna zobaczyc jakie tabletki beda odpowiednie dla Ciebie :) niestety tabletki tak jak zastrzyki takze maja swoje skutki uboczne :( ale jesli beda dobrze dobrane to powinny szybko minac ;) u mnie byly tylko bole glowy i plamienia ale tylko przez pierwsze opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaloo...Aha, no a ja słyszałam, że te badania hormonalne kosztują około 1000 zł...Hehe, więc to pewnie ktoś tak sobie powiedział... naleczowianka901...\"wydaje mi się ze się nie stresuje ale jak już to ma być to ciągle myślę czy coś poczuje czy nie\"--->Miałam dokładnie tak samo:) \"chyba lepiej będzie jak nic nie będziemy planować a samo wyjdzie to przynajmniej nic nie będę wcześniej sobie wkręcać, no i może kieliszek wina na mniejsze myślenie\"--->Dokładnie tak samo zrobiłam:) \"spotkałam się z rożnymi opiniami dotyczącymi tego 1% ze niby przy nieprawidłowym stosowaniu on jest, a mnie się wydawało ze chodzi o to ze to jest taki błąd teoretyczny ze załóżmy 1/100 kobiet zachodzi mimo prawidłowego brania?\"--->1 % ryzyka jest zawsze, mino idealnego brania, 1 kobieta na 100 w ciągu roku może zajść...Ja mam tak napisane w ulotce, a Ty nic o tym nie masz?Tylko tyle, że dają 99 % i nic więcej? matyna24...Dziewczyno, zajrzyj do ulotki, przecież w niej masz wszystko napisane...Prawie każde skutki uboczne są negatywne, jak już są, to nie obniżają skuteczności, a skuteczność mogą obniżać na przykład wymioty, biegunka, przyjmowanie niektórych leków - masz to wszystko w SWOJEJ ulotkę, przeczytaj, to się dowiesz... Ula112...\"chciałabym prosić o pomoc w doborze odpowiednich tabletek\"--->Dziewczyno, o taką pomoc możesz poprosić jedynie, tylko i wyłącznie lekarza... \"Mój ginekolog stwierdził że skoro tak źle reaguję na te hormony to tabletki też odpadają i najlepsza będzie dobra wkładka wewnątrzmaciczna ale to teraz dla mnie za duży wydatek.\"--->No i czego Ty od nas oczekujesz/Recepty na tabletki?Skoro lekarz Ci powiedział tak jak powiedział, to znaczy, ze tak jest i tak musi być...Jeśli już mogłabyś mieć tabletki, to najpierw musisz zrobić badania, wywiad, badanie na fotelu i na podstawie wyników badań lekarz przepisuje Ci najbardziej dla Ciebie odpowiednie tabletki, to jak my mamy Ci pomóc? \"może mogłybyście mi polecić jakieś sprawdzone tabletki które nie mają takich skutków ubocznych?\"--->Jak wyżej napisałam, tabletki poleca lekarz, a nie ktoś tam...Po drugie, sprawdzone, czyli jakie?Przecież każda z nas jest inna, na jedna tak działa coś na inna to samo zupełnie inaczej...Jedna ma skutki inna nie... Moja rada: Poczytaj o tabletkach... kkkkkkk...\"Po wybraniu 21 tabletek zrobiłam przerwę tylko 2dniową, trzeciego dnia dostałam okres i wzięłam nową tabletkę z opakowania\"--->Ale po co tak zrobiłaś?Jaki powód?Masz brać 21 plus 7 ndi przerwy i 8 dnia zaczynasz kolejne 21 tabletek i tak w kółko - ulotka...Brałam Cilest 2 lata i wiem, że ulotka jest bardzo dobrze napisana...Ty pewnie nawet do niej nie zajrzałaś? \"Czy dobrze zrobiłam??\"--->No ogólnie nie zmniejszyłaś skuteczności, ale możesz mieć jakieś skutki tego, że za mała przerwa... \"W przyszłym miesiącu tez chciałabym skrócić przerwę bo chce przesunąć okres. Czy to jakoś nie zaszkodzi??\"---->Możesz mieć skutki uboczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
do aaaaaaa ---> ulotkę czytałam nie raz, i wiem ze przerwę można skracać ale nie wydłużać. chciałam po prostu zmienic date miesiączki bez brania dodatkowych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
A przez to ze zrobiłam tylko 2dniową przerwę moj ogrganizm nie potraktuje tego jak np. zapomnienie tabletki?? Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula112
Nie oczekuję od nikogo recepty i wiem że każda kobieta reaguje na tabletki inaczej...Przeglądając fora można jednak zauważyć że wiele dziewczyn ma podobne doświadczenia z tym samym środkiem. do ginekologa oczywiście jestem zapisana i nie rozumiem tego sarkazmu, po prostu chciałam być przygotowana do rozmowy z nim i nie marnować czasu na tabletki które większość dziewczyn żle znosi .no ale mimo wszystko dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkkkk...No i dobrze zrobiłaś, nie masz się czym martwić... \"A przez to ze zrobiłam tylko 2dniową przerwę mój organizm nie potraktuje tego jak np. zapomnienie tabletki??\"--->Nie, jakby tak było, to nie byłoby tak, że przerwę można by było skracać, a nie wydłużać, a sama tak napisałaś i tak też jest ogólnie przyjęte:) \"Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień??\"--->Nie, chyba, ze w ulotce masz coś innego... Ula112...\"Nie oczekuję od nikogo recepty i wiem że każda kobieta reaguje na tabletki inaczej\"--->No skoro wiesz, to czemu napisałaś wcześniej:\"chciałabym prosić o pomoc w doborze odpowiednich tabletek\"?Tak napisałaś, to tak Ci odpisałyśmy na Twój post... \"Przeglądając fora można jednak zauważyć że wiele dziewczyn ma podobne doświadczenia z tym samym środkiem\"--->No i tym nie należy się sugerować...Bo i tak, Ty możesz być taką indywidualistką, że zupełnie inaczej zareagujesz na każde jedne tabletki... \"do ginekologa oczywiście jestem zapisana i nie rozumiem tego sarkazmu, po prostu chciałam być przygotowana do rozmowy z nim i nie marnować czasu na tabletki które większość dziewczyn źle znosi\"--->To żaden sarkazm, Ty po prostu nie rozumiesz tego, że nawet jeśli 99 kobiet na 100 super znosi na przykład Cilest, to i tak Ty jedna możesz go źle znosić, o to chodzi... Przy doborze tabletek każda z nas musi być traktowana indywidualnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowianka901
aaaaa ja mam napisane ze to jest jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji i ze ryzyko zajscia przy braniu jest bardzo male, tyle! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowianka901
aaaaaa a u Ciebie pisze o 99% czy tez ze jest bardzo male to praewdopodobienstwo, teoretycznie skoro ja nie mam napisanych % to nie wiem jakie jest ryzyko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki kom
dziewczyny zabezpieczałyście się dodatkowo podczas brania drugiego opakowania yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki kom
zabezpieczałyście się podczas brania drugiego opakowania yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
do aaaaaa ----> ok dziękuję Ci za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaaaaa
aaaaa: hmm schudnac nie chce...mam 170cm i waze 52 kg faktycznie praca za barem sprawia ze nawet nie mam zbyt duzo czasu na jedzenie a wrecz moge powiedziec ze wcale go nie mam ale w ciagu dnia wolnego od pracy w ogole nie odczuwam glodu ani nic i tak sie stalo kedy zaczelam brac tabletki. mozliwe ze to jest spowodowane czyms innym, okaze sie;] a jeszcze mam jedno pytanie moze ktos wie bo roznie mowia na ten temat i juz sama nie wie. Niby na ulotce od tabletek jestnapisane ze pierwsza pigulka chroni przed ciaza wzieta oczwyscie pierwszego dnia miesiaczki,niektorzy jednak twierdza ze zabezpieczenie prawidlowe uzyskujemy podczas 2 opakowania tabletek...jak to w koncu jest? a i czy wazne jest o ktrej sie tabletki bierze czy tylko to czy bierze sie je codziennie mniej wiecej o tej samej godzinie? ja biore np codzinnie o 12 z poslizgiem do 15 zalezy jak pracuje. z gory dziekuje za odpowiedz:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleczowianka901...Aha, no to ja Ci powiem według ulotki Cilest, czyli moich wcześniejszych tabletek, ta ulotka jest bardzo kompletne, a w mojej teraźniejszej ulotce Regulon jest mało i ja, jak mam jakieś wątpliwości co do nich, to pytania zadaję lekarzowi, jeśli odpowiedzi w ulotce nie mam...No i tak ulotka Cilest ma taką informację, że:\"Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" \"teoretycznie skoro ja nie mam napisanych % to nie wiem jakie jest ryzyko\"--->No jak nie wiesz?Skoro masz napisane, że tabletki dają 99% skuteczności, to znaczy, że ryzyko wynosi 1%... kiki kom...Nie brałam tych tabletek, ale zasady są raczej ogólne co do tego, no chyba, że Twoja ulotka mówi coś innego albo nie przestrzegałaś jakiejś zasady, czy coś, konieczne jest, żeby wziąć 1-szą tabletkę w 1-szy dzień okresu...Jak brałaś wszystko okej, to jesteś zabezpieczona po 4 h od zażycia 1-szej tabletki... Nie musisz pisać dwa razy :) kkkkkkk...Spoczko:) vidiusa7...A brałaś regularnie, przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu?;> Nie sugeruję, że Ty akurat taka jesteś, ale dużo kobiet zwala winę na tabelki, a do końca nie postępowały tak jak powinny, a przyznawały się do tego po czasie:) Nie jedna na milion, tylko jedna na 100 na rok:P \"mimo wszystko uważam tabsy za najlepsza antykoncepcje\"--->No bo tak, czy siak, jest najlepsza, bo daje najwyższy procent zabezpieczenia:) A, i tak z ciekawości, jakie brałaś tabletki? P. S. Dzidziuś zdrowy? 🌼 karaaaaa...\"ale w ciągu dnia wolnego od pracy w ogóle nie odczuwam głodu ani nic i tak się stało kiedy zaczęłam brać tabletki\"--->No na moje oko dlatego, że zmniejszył Ci się żołądek... \"Niby na ulotce od tabletek jest napisane ze pierwsza pigułka chroni przed ciąża wzięta oczywiście pierwszego dnia miesiączki\"--->Jeżeli tak masz w swojej ulotce, to tak jest...W niektórych chronią po na przykład 4 dniach, inne po 7 dniach, a jeszcze inne po pierwszym cyklu... \"niektórzy jednak twierdza ze zabezpieczenie prawidłowe uzyskujemy podczas 2 opakowania tabletek\"--->Może twierdzą tak, bo tak mają w ulotce:) \"jak to w końcu jest?\"--->Ja czytałam w ulotce, ze jeśli się przestrzega wszystkich zasad w braniu, to jest się zabezpieczonym po 4 h od zażycia pierwszej tabletki, ale konieczne jest w tym przypadku kierowanie się tylko i wyłącznie swoją ulotką... \"a i czy ważne jest o której się tabletki bierze czy tylko to czy bierze się je codziennie mniej więcej o tej samej godzinie?\"--->Ja mam w ulotce, ze mam brać o tej samej porze, nie godzinie, ale i tak zawsze biorę o stałej godzinie... \"ja biorę np codziennie o 12 z poślizgiem do 15 zależy jak pracuje\"--->No i spoko, bo to w sumie ta sama pora dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowianka901
aaaaa no wlasnie nie mam napisane o tych 99% tylko ze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest bardzo male:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikkkkkkkkk
Hej dziewczyny-piszę artykuł dotyczący tabletek antykoncepcyjnych dla jednego z portali studenckich- w związku z czym zwracam się do was o pomoc w stworzeniu prawd i mitów dotyczących zażywania tabletek;tzn czy rzeczywiście po tabletkach się tyje, czy trzeba regularnie brać je o tej samej porze, czy popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym zmniejsza skuteczność i wiele podobnych anomalii; jeśli będziecie mieć chwilkę czasu dajcie znać o swoich doświadczeniach na forum lub na mojego maila konwalia82@gmail.com- serdeczne dzięki pozdrawiam anik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikkkkkkkkk
Hej dziewczyny-piszę artykuł dotyczący tabletek antykoncepcyjnych dla jednego z portali studenckich- w związku z czym zwracam się do was o pomoc w stworzeniu prawd i mitów dotyczących zażywania tabletek;tzn czy rzeczywiście po tabletkach się tyje, czy trzeba regularnie brać je o tej samej porze, czy popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym zmniejsza skuteczność i wiele podobnych anomalii; jeśli będziecie mieć chwilkę czasu dajcie znać o swoich doświadczeniach na forum lub na mojego maila konwalia82@gmail.com- serdeczne dzięki pozdrawiam anik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikkkkkkkkk
Hej dziewczyny-piszę artykuł dotyczący tabletek antykoncepcyjnych dla jednego z portali studenckich- w związku z czym zwracam się do was o pomoc w stworzeniu prawd i mitów dotyczących zażywania tabletek;tzn czy rzeczywiście po tabletkach się tyje, czy trzeba regularnie brać je o tej samej porze, czy popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym zmniejsza skuteczność i wiele podobnych anomalii; jeśli będziecie mieć chwilkę czasu dajcie znać o swoich doświadczeniach na forum lub na mojego maila konwalia82@gmail.com- serdeczne dzięki pozdrawiam anik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleczowianka901...Aha...No to miej na uwadze, że zawsze jest prawie 1% ryzyka... anikkkkkkkkk...\"czy rzeczywiście po tabletkach się tyje\"--->Jedne tyją inne nie, ogólnie to woda się zatrzymuje w organizmie, co może powodować wzrost wagi... \"czy trzeba regularnie brać je o tej samej porze\"--->Tak, o tej samej porze, niekoniecznie godzinie...To jest w ulotkach... \"czy popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym zmniejsza skuteczność i wiele podobnych anomalii\"--->Ja w to nie wierze, nie mam nic takiego w ulotce, to nie robię sobie problemów na siłę...Jakby to miało jakiś wpływ, byłoby o tym w ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoine
suzanne --- nie, musisz mieć ukończone 15 , 16 czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzanne ja poraz pierwszy jak poszlam po tabletki do lekarza mialam niecałe 17 lat i dostalam bez zadnego problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anikkkkkkkkk Ja doświadczenie z pigułkami mam juz duże i wieloletnie. z tyciem to jest raczej tak, że przy hormonach wzrasta apetyt i jeśli się go nie poskromi to faktycznie może przybyć nam tu i tam. Ja bralam pigulki przez 6 lat, potem przerwa potem znowu 2 lata i teraz ponownie już 5 opakowanie YAZ. Mdłości mam prawie przy każdych zwłaszcza rano pry pierwszych paru tabletkach z nowego opakowania. Apetyt mam jak juz wspomniałam duży ale waga ani wcześniej ani teraz nie rosła, a wręcz przeciwnie teraz nawet niewiele spadła. Mialam za to potworne migreny po jakimś czasie brania pigułek...gdy już organizm mial je za dlugo glowa bolała mnie prawie 30 dni w mesiącu. Teraz boli mnie 3 - 4 razy w miesiącu.Póki co to te tabletki Yaz jak dla mnie są dobre. innych dolegliwości raczej nie miewam. Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 23456
Mam mały problem. Z racji egzaminów na uczelni całkiem pomieszałam z godzinami brania tabletki. Pierwszą z opakowania wzięłam normalnie o 17, drugą o 20 a trzecią o 21. Niby nie spóźniłam się o więcej niż 12 godzin, ale z drugiej strony powinno się pilnować określonej pory. Dziś uprawiałam seks i trochę się martwię. Wiem, że najpier się myśli, więc darujcie sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×