Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość naleczowianka901
aaaaaa to z tego co napisalas to zruzzimie ze jesli pisze "bardzo male prawdopodobienstwo" i nie ma dopisanych % to chodzi o 1% ryzyka tak? dziekuje Ci za ray, mam nadzieje ze teraz bedzie do przodu i bedzie fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzanne...Nie:) antoine...Ja słyszałam, że lekarze wypisują receptę jakoś po 3 latach od pierwszej w życiu miesiączki, ale czy to prawda, to nie wiem... asieńka77...\"przy hormonach wzrasta apetyt\"--->Nie u każdego na szczęście:) zaniepokojona 23456...\"Pierwszą z opakowania wzięłam normalnie o 17, drugą o 20 a trzecią o 21.\"--->Od 17 do 20 nie minęło 12 h, czyli luzik, a 20 i 21 to ta sama pora, więc jest luz... \"ale z drugiej strony powinno się pilnować określonej pory\"--->No tak, ale raz na jakiś czas można się spóźnić te 12 h i nic się nie stanie... \"Dziś uprawiałam seks i trochę się martwię\"--->Na moje oko nie masz czego... naleczowianka901...\"to z tego co napisałaś to rozumiem, że jeśli pisze \"bardzo małe prawdopodobieństwo\" i nie ma dopisanych % to chodzi o 1% ryzyka tak?\"--->No ogólnie jest przyjęte, że tabletki dają prawie 1 % ryzyka przy idealnym stosowaniu...Ja też mam tak w ulotce Cilest... Nie ma za co:)Będzie okej, jeśli odpowiednio do tego podejdziesz:)Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 23456
Dziękuje aaaaaa, tak to jest z tymi wszystkimi egzaminami:/ Teraz wracam do 17 i będę pilnować tej pory dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki kom --- ja biore yasminelle juz ponad pol roku i nie zabezpieczałam sie ani razu ;) wkoncu po to łykam te tabsy (swoje tez kosztują, od 36 do 48zl. wiec troche sporo) zeby cieszyc sie seksem bez ograniczen a nie przejmowac sie tym czy wpadne ;] zreszta w ulotce jest napisane ze juz po 4h tabletki dzialaja ;] anikkkkkkk--- czy po tabletkach sie tyje : to zalezy od organizmu , ja np. po yasminelle stracilam pare kilo ;] ale nie kazdy organizm reaguje tak samo czy trzeba brac o stalej porze : trzeba brac o stałych porach by dzialaly jak trzeba popijanie sokami : ja łykam i pije wode suzanne--- to zalezy od lekarza , ja poszlam do gina i nawet o wiek nie pytal , bez problemu dostalam tabletki. Jednak moja kolezanka poszla do innego lekarza ktory pytal o wiek ale tez nie robil zbytnio problemow z przepisaniem tabsow. Ale czytalam gdzies na forum ze lekarz moze nawet poprosic o zgode rodzicow, albo na wizyte musisz przyjsc z rodzicem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po 21 dniach brania RIGEVIDONu teraz mam 7 dniową przerwe.Po jakim czasie dostaje sie okres ? bo dzis jest 6 dzień i nie mam nic. Tabletki brałam regularnie wieczorem przed zaśnieniciem. Czy mam normalnie wziaśc nastepna serie tego leku ? Czy to jest normalne na poczatku brania tego. A w 17 dni brania leku mialam stosunek. Czy to mnie chroniło czy moze nie ? Czekam na jakąs odpowiedz Z gory dziekuje . Boli mnie brzuch i jest mi nie dobrze jak narmalnie przed okresem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoine
BEPE62 --- w każdej ulotce na pewno jest napisane, że PRZEZ PIERWSZE DWIE LUB TRZY PRZERWY BRANIA PIGUŁEK KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA MOŻE NIE WYSTĄPIĆ, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do zmian w układzie hormonalnym. jesteś chroniona od pierwszej tabletki, jeśli przyjełaś ją pierwszego dnia miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria125a...Wiek jest wpisany w kartę pacjenta... BEPE62...Odpowiedź na Twoje pytania jest jedna, mianowicie: ULOTKA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zapomniało mi się tabletki, bo coś na kacu wstałam i w innym świecie byłam. przypomniało mi się po 10 godzinach ;) ze sklepu wybiegłam z szałem w oku i szybki lot do domu, spociłam się jak mysz ;) matko jaki stres. a w sumie to przypomniało mi się przez to, że złapało mnie takie nerwowe drżenie, po prostu dygotałam. no i zaczęłam się zastanawiać czy to nie tabletki. jestem właśnie w środku opakowania, czy to rozdygotanie mogło wynikać z braku tej tabletki, czy też pogoda miała na to wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verti
Ja stawiam ze rozdygotanie to od wyplykania magnezu itp z organizmu przez alko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audrey20
Mam pytanie. Co się stanie jeśli nie wezmę tabletek od pierwszego dnia cyklu tylko np od połowy, albo kompletnie innego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kac jak kac, 3 piwa wypiłam, ale musiałam wstać po 2 godzinach snu i z rana funkcjonowałam z rozpędu, a po południu mogło mnie już zmęczenie chwycić ;) no ale dzięki temu nie wydałam kasy na ciuchy tylko grzecznie do domu wróciłam. przez ostatnie 4 miesiące brałam magnez bo coś mi skurcze dokuczały całą zimę i stwierdziłam, że coś trzeba z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra86
Drogie Panie, dopiero zaczęłam brać pierwszy blister tabletek Yaz. Czwartego dnia rano po stosunku (tabletki biorę o 17) nastąpił stosunek do końca. I tego samego dnia skończył mi się okres, nie mam żadnych skutków ubocznych. Trzecią tabletkę popiłam sokiem Tymbark. Czy to mogło zaszkodzić? Bo wszędzie jest napisane, że jak jest potrzeba to należy popić niewielką ilością wody. Bardzo proszę o odpowiedź czy przez popicie innym napojem niż woda może zaszkodzić na niezawodność tej tabletki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra86
W ulotce jest napisane że pierwszego dnia cyklu, czyli ja to rozumiem, że w ciągu 24 godzin od pojawienia się miesiączki. Ja sama wzięłam po pięciu godzinach, bo o 12 w południe mi nie pasowało brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audrey20 jesli weźmiesz w środku cyklu to powinnaś zabezpieczać się przez całe opakowanie. takie branie nie ma najmniejszego sensu. snadra 86 jeśli wzięłaś w pierwszym dniu, to jesteś zabezpieczona od razu, więc 4 dzień jest również bezpieczny. soki nie są wymienione w ulotce jako obniżające skuteczność, ale jest zasada żeby nie popijać tabletek (jakichkolwiek) np. sokiem z grapefruta. no ale myślę, że Tobie sok nie zaszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verti...No dokładnie... Audrey20...Nie będziesz zabezpieczona przez jakiś czas...Musisz to uzgodnić z lekarzem... sandra86...\"Czy to mogło zaszkodzić? Bo wszędzie jest napisane, że jak jest potrzeba to należy popić niewielką ilością wody czy przez popicie innym napojem niż woda może zaszkodzić na niezawodność tej tabletki\"--->No bez przesady... \"czyli ja to rozumiem, że w ciągu 24 godzin od pojawienia się miesiączki\"--->Nie 24 h, tylko góra 12 h, bo masz też zapewne napisane, że z tabletką nie można się spóźnić więcej niż 12 h...Z resztą po 24 h od zażycia, to jest już drugi dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 20
dziewczyny mam do was pytanie . Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy okres z odstawienia też się pojawil. I nie miałam rzadnych problemów z braniem tabletek czyli wszystkie byly brane regularnie. Teraz kończę 2 opakowanie i mam straszne nudości!! ....... Czy to może być oznaka ciązy ? zrobiłam juz test ciązowy i wynik byl negatywny, ale robilam go kolo godziny 16 . Powiedzcie mi czy to moze być ciaz czy moze skutki uboczne brania tabletek ? mam tak od 3 dni. :"( prosze pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 20
dziewczyny mam do was pytanie . Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy okres z odstawienia też się pojawil. I nie miałam rzadnych problemów z braniem tabletek czyli wszystkie byly brane regularnie. Teraz kończę 2 opakowanie i mam straszne nudości!! ....... Czy to może być oznaka ciązy ? zrobiłam juz test ciązowy i wynik byl negatywny, ale robilam go kolo godziny 16 . Powiedzcie mi czy to moze być ciaz czy moze skutki uboczne brania tabletek ? mam tak od 3 dni. :"( prosze pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre4
nieeeeeee. czytajcie ulotki prosimyyy! jesli nudnosci nie przejda to sprobuj zminic tabletki. jakie bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 20
ja biorę yasminelle . Czyli nie mam się czym martiwć to napewno nie jest ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre4
tez je biore. nie ma ciazyyy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia035
czesc :) wczoraj bylam u ginekologa i Pani zapisala mi tabletki novynette..chcialam sie zapytac, czy ktoras z Was bierze badz brala te tabletki i czy wystapily jakies efekty uboczne, chociaz wiem, ze kazda reaguje na tabletki inaczej :P i mam jeszcze jedno pytanie, kiedy bede mogla sie kochac z chlopakiem bez prezerwatywy i kiedy moge byc pewna, ze jesli on skonczy we mnie, nic sie nie stanie? :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
Do aaaaaaa --->miałaś racje mogą wystąpic skutki uboczne po krótkiej przerwie jaką zrobiłam...14.06 dostałam okres i do tej pory mam plamienia tak jak przy pierwszym opakowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhhhh
mam pytanie?...biore tabletki juz prawie miesiac ale mam straszne bole piersi dzisiaj juz nie moge wytrzymac szczegoilnie boli mnie lewa piers...czy to mzoe byc jakis skutek uboczny tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim;) mam pytanie;) Jeszcze nigdy nie brałam tabletek i mój gin przepisał mi Novylette. Okres będę miała dopiero za jakieś 2 tygodnie (nieregularny) więc nie kupiłam jeszcze tabletek. Chciałabym mniej więcej wiedzieć na czym polega branie tych piguł;) ile dni przerwy, kiedy i jak to się w ogóle bierze. A najbardziej mnie interesuje czy już od pierwszego dnia jestem zabezpieczona czy np. muszę poczekać do 2 opakowania? Proszę o odpowiedź;) z góry dziękuję;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia 20...\"I nie miałam żadnych problemów z braniem tabletek czyli wszystkie były brane regularnie\"--->Poza tym przestrzegałaś też wszystkich zasad w braniu?Nie tylko regularność ma tu znaczenie... \"Teraz kończę 2 opakowanie i mam straszne nudności!! \"--->Pierwsze 3 opakowania to okres przyzwyczajania się organizmu do hormonów, więc możesz takie mieć i to nie musi oznaczać nic złego... \"Czy to może być oznaka ciąży ?\"--->No ogólnie może, ale niekoniecznie u Ciebie teraz... \"Powiedzcie mi czy to może być ciąży czy może skutki uboczne brania tabletek ?\"--->Ulotkę przeczytaj, tam masz wszystko... \"Czyli nie mam się czym martwić to na pewno nie jest ciąża?\"--->A skąd my mamy to wiedzieć?Jak Cię lekarz zbada to Ci powie, zawsze jest ten niecały 1 % ryzyka, to wiesz, różnie to może być... marcia035...\"i czy wystąpiły jakieś efekty uboczne, chociaż wiem, ze każda reaguje na tabletki inaczej\"--->No to po co się pytasz :P Na serio nie ma sensu się tym sugerować... \"kiedy będę mogla się kochać z chłopakiem bez prezerwatywy\"--->A od czego Ty masz ulotkę?...Jeśli weźmiesz w 1-szy dzień okresu i będziesz przestrzegała wszystkich zasad w braniu, to jesteś zabezpieczona po 4 h od zażycia 1-szej tabletki...Chyba, że w swojej ulotce masz inaczej, bo z tym jest różnie... \"kiedy mogę być pewna, ze jeśli on skończy we mnie, nic się nie stanie?\"--->Nigdy, ponieważ zawsze, nawet przy idealnym braniu tabletek ryzyko wynosi prawie 1 %... kkkkkkk...:) ahhhhh...\"czy to może być jakiś skutek uboczny tabletek?\"--->Zobacz czy masz o tym w ulotce... Yennefer_22...\"Chciałabym mniej więcej wiedzieć na czym polega branie tych piguł\"--->Jak już wykupisz receptę, to pierwsze co zrób, to przeczytaj ulotkę ze 2, 3 razy, wszystkiego się dowiesz i będzie ci łatwiej... \" ile dni przerwy\"--->7 dni, czyli następne opakowanie zaczynasz zawsze 8 dnia... \"kiedy i jak to się w ogóle bierze\"--->Zaczynasz w 1-szy dzień okresu, bierzesz 21 tabletek codziennie o tej samej porze...Potem 22 dnia zaczynasz 7 dniową przerwę...8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie i tak w kółko... \"A najbardziej mnie interesuje czy już od pierwszego dnia jestem zabezpieczona\"--->Tak, jeśli zaczniesz 1-szego dnia okresu i będziesz przestrzegała wszystkich zasad w braniu...Jeśli oczywiście tak będziesz miała napisane w swojej ulotce, bo z tym jest różnie... \"czy np. muszę poczekać do 2 opakowania?\"--->Jeden cykl trzeba czekać, jak się przyjmie 5 dni okresu, czy jakoś tak, jak zaczynasz 2 dnia to 7 dni musisz się zabezpieczać dodatkowo, jeśli tak mówi Twoja ulotka...Bo z tym też może być różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
jesli masz dawac takie rady to sobie daruj ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co złego jest w tych radach? że poleca przeczytać ulotkę? no fakt, łatwiej zapytać obcych niż się zhańbić samodzielnym czytaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addallena
mam pytanko:) czy nie wiecie może czy przy chorobie wrzodowej zołądka skutecznosc tabletek antykoncepcyjych maleje? czy któraś s z Was ma moze dolegliwosci przewodu pokarmowego i stosuje tabletki?? bo podobno wtedy hormony słabiej wchłaniają się do organizmu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×