Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Kaarooliinkaaa
Mój ginekolog poradził mi to samo :) . Lepiej jeszcze sie zabezpieczać :) przy drugim opakowaniu szalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agali
Hej pomóżcie!!! Mam 2dzieci i myślałam o założeniu spirali ale troche się boje! Co radzicie? A może jednak tabletki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youvi
Pomocy! Byłam pewna, że wczoraj dostałam miesiączkę. Wprawdzie było trochę za wcześnie, bo to dopiero 20 dzień cyklu, ale moje cykle bywały do tej pory bardzo nieregularne (21-38 dni w ciągu ostatnich 8 miesięcy) także stwierdziłam, że ciało znowu płata mi figle. Wzięłam o godzinie 23 pierwszą tabletkę opakowania YAZ, a dzisiaj widzę, że to jakieś dziwne plamienie, a nie miesiączka. Już pominę moje rozsterki, czy to przypadkiem nie jest plamienie implantacyjne. Pytanie brzmi: Co zrobić, jeśli dzisiaj nie dostanę prawdziwej miesiączki, a już zaczęłam opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz tabletki jeżeli uważasz że to może być ciąża, idz w poniedzialek do lekarza. jak nie bedziesz w ciazy to przez caly miesiac bedziesz sie inaczej zabezpieczac. Ja balabym sie o dzidzie jak cosik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youvi
Mam 17 lat... Nie ma takiej opcji, żebym urodziła dziecko w tym wieku, ale nieważne... Z resztą prawdopodobieństwo jest niewielkie. Rozmawiałam z mamą i ona powiedziała, że nawet jeśli nie dostanę okresu mam brać je dalej, po prostu przesunę sobie cykl. Ma rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youvi
Bardzo proszę o odpowiedź :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
Troche Cie nie zrozumiałam ale postaram się odpisać i może jakoś pomogę . Jeśli wzięłaś pierwszą tabletke w trakcie PLAMIENIA przed miesiączką to nic sie nie stało Ja swoje pierwsze opakowanie też wtedy wzięłam i wzięłam Ja prawidłowo . Nie wiem czemu masz taki nieregularny okres to powinnaś przedyskutować z ginekologiem i z tą sprawą też powinnaś sie do niego skierować , bo My Ci powiemy co wiemy a lekarz jednak wie więcej . Więc Ja na twoim miejscu zamiast pytać sie Mamy i Nas na forum poszłabym do lekarza i to jest bym zapytała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
* i to Jego bym zapytała . Wybacz , literówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilnie kupię receptę na Yasminelle (jedno opakowanie lub więcej). Warszawa. kontakt 889569616 (proszę o sms, bo często nie mogę odebrać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poletka
Najgorsze w pigułkach jest to, że trzeba co chwile po recepte do lekarza biegać, a ostatnio jak moja gin wyjechala na wakacje to nie miałam nawet jak i był klops! Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy coś takiego jak Internet i znalazlam apteke, w której lekarz wystawia receptę i sprzedaje tabletki przez neta! dla zainteresowanych podaje namiar: http://www.121doc.pl/tabletki-antykoncepcyjne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
Pisze , bo teraz Ja mam problem .. W ciągu jednego tygodnia zdarzyło mi się coś co Nigdy mi się nie zdarzyło . Pominęłam dwie tabletki !! jedną w poniedziałek drugą w Sobotę dwa tygodnie temu . a po pominięciu tej w sobote Kochałam się z moim chłopakiem .. bez zabezpieczenia .. w poniedziałek albo we wtorek .. i chyba troche we mnie doszedł , bo jak założyłam bieliznę poczułam , że coś mi tam leci .. potem miałam plame na majtkach . Powiedzcie mi czy jest tu jakieś duże ryzyko ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poletka
hmmm no ja bym na bank zrobiła sobie test ciążowy, ale tak tylko dla czystego spokoju ducha. Nie chcę Cię straszyć, ale wiesz jak to jest... wpadki zdarzają się nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
Dziękuje Ci bardzo napewno to zrobie ale pomyślałam , że zrobie test jak skończy mi sie opakowanie tabletek daylette . To jest 28 tabletek i nie ma przerwy 7-dniowej . I czytałam na ulotce , że jeśli nie wystąpi krwawienie podczas tych czterech ostatnich tabletek tzw "pustych" to to może oznaczać ciąże . Jeśli jednak będę krwawila to myśle ,że ten test jest zbędny . A od jutra zaczynam brać te cztery więc przy dwóch ostatnich wyjdzie szydło z wora .. i głupota ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Oou, dziewczęta, pytanie! Zaczęłam uzywac tabletek, koncze pierwszy pasek. Doszłam do wnoisku, ze nie bede się cykać i zacznę wspolzyc normalnie- bez gumeczek i "do konca". Mam tylko jedną wątpliwość.. Po przeczytaniu jednego postu przypomniało mi sie, ze raz napilam sie dosłownie łyczek wody od kolezanki. Była rumiankowa, ale wtedy jakos zapomnialam o tym, ze rumianek jest "niemiły" tabletkom.. Myślę jednak, że przez tak niwielką dawkę (łyk wody i to z rozcienczonym rumiankiem), nie ma co panikowac, prawda? Chociaz to moje pierwsze tabsy, więc panikuję z byle powodu. Pewnie mnie wyśmiejecie, ale nawet jesli, to tym bardziej bede się cieszyc xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Hej, generalnie jeszcze, do tych pań, które zaczynają brać. Powiem Wam, ze na poczatku byłam sceptycznie nastawiona, ale generalnie jest spoko. Zauważyłam zmniejszenie łaknienia, schudłam kilka kilo, wszyscy pytają, jak się to udało. No i cycki są taakie fajne :D Poza tym, że bolą całkiem nieznosnie. Efektem ubocznym są hustawki nastrojów i kilka pryszczy, ale moze kiedys się to "ustawi". Zobaczymy. na razie jestem zadowolona. Mam nadzieję tylko, ze wszystko jest okay, jesli chodzi o ich głowny cel, czy antykoncepcję. I że zaufam tabletkom, bo ogólnie nawet do prezerwatyw nie byłam przekonana i były schizy, że zaszłam. kobiety to jednak mają przechlapane, kiedy jeszcze nie są gotowe na dzidziusia, a tak bardzo pożądają swojego faceta. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poletka
hahaha dobre dobre ForrestGump nie no co za panikara z Ciebie! Po pierwsze nie trzeba czekać aż do końca opakowania tabletek, żeby zacząć współżyć na całego bez strachu (one już działają w pierwszych dniach), a po drugie... haha naprawdę?? łyczek wody z rumiankiem? wyluzuj dziewczyno bo zajdziesz w ciążę od samego stresu ;) p.s. Troszeczkę wyśmiałam, więc możesz się cieszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Ja wiem, strasznie panikuję... Ostatnio w ogoóle sie tym nie martwilam, uwazalam, ze wszystko jest ok. Po prostu "kto s zyczliwy" nastawił mnie tak negatywnie, że nagle zaczęłam mieć totalną paranoję i starac sie, zeby wszystko bylo jak w zegarku. Wyobrazasz sobie? "Jak mozesz brac tabletki, przeciez one są takie nieskuteczne, teraz napewno zajdziesz w ciążę, bo nie uzywalas dodatkowo gumek! Jstes gotowa na dziecko? Mam nadzieje, ze tak!" ja nie wiem czy to niektorzy sa niedoinformowani, czy to ja jestem głupia. Ale nie na to się truję, żeby jeszcze sięz gumeczkami bawic, ludzie swieci...;/ W kazdym razie dziekuje Ci za odpowiedz, nawet taką z przymru zeniem oka. Dzis wzięłam ostatnią tabletke z pierwszego paska.. Przez pomyłkę popiłam gazowaną wodą, mam nadzieje, ze to tez nic nie szkodzi? Teraz ocekiwanie na krwawienie. Chyba zwariuję. Znowu schizy, znowu martwienie sie. I mysl, ze chyba taka panikara jak ja, powinna zrezygnowac z seksu całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ForrestGump- ale co to ma za znaczenie czym popujesz? Cy gazowanym czy niegazowanym? Bylebys nie popijała mlekiem i alkoholem, reszta nie ma znaczenia. Wyluzuj dziewczyno! I nie słuchaj bzdur! Ja tabletki stosuję rok, z 3 miesieczna przerwa i w ciazy nie jetem. To NAJSKUTECZNIEJSZA metoda antykoncepcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Dzieki, dziewczyny.. Uspokajacie jednak... Chyba bede tu czesciej zagladac, bo czuje sie taka zielona teraz. ;/ Az mi g lupio, no ale co poradze.. Nie bede wiecej słuchac kogos, kto nie mial z tym do czynienia. macie racje. Jakby co, to tu bede pisac, czuje sie znacznie lepiej. Wiecie, nie jest latwo przerzucic sie na inny srodek antykoncepcyjny bez zadnego strachu. Jesli teraz pojawi sie okres, to obiecuje, koniec ze strachami. Mam nadzieje, ze moge zadawac pytania.. Bo wiem, ze bede panikowala, jesli cos bedzie szlo nie tak, jak sie spodziewam.. Czy znacie przypadki, zeby krawienie sie spozniało? Mialam tak wielokrotnie, gdy nie bylam na tabletkach i strasznie sie balam. Teraz s a i wiem, ze powinno wystąpic, ale czy moze byc tak, ze sie spozni po pierwszych tabletkach? Jesli bede wiedziala, ze bywały przypadki, to moze przynajmniej nie bede sie tak stresowac i nie rozpieprze sobie jeszcze bardziej cyklu. Dzieki jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Dzieki, dziewczyny.. Uspokajacie jednak... Chyba bede tu czesciej zagladac, bo czuje sie taka zielona teraz. ;/ Az mi g lupio, no ale co poradze.. Nie bede wiecej słuchac kogos, kto nie mial z tym do czynienia. macie racje. Jakby co, to tu bede pisac, czuje sie znacznie lepiej. Wiecie, nie jest latwo przerzucic sie na inny srodek antykoncepcyjny bez zadnego strachu. Jesli teraz pojawi sie okres, to obiecuje, koniec ze strachami. Mam nadzieje, ze moge zadawac pytania.. Bo wiem, ze bede panikowala, jesli cos bedzie szlo nie tak, jak sie spodziewam.. Czy znacie przypadki, zeby krawienie sie spozniało? Mialam tak wielokrotnie, gdy nie bylam na tabletkach i strasznie sie balam. Teraz s a i wiem, ze powinno wystąpic, ale czy moze byc tak, ze sie spozni po pierwszych tabletkach? Jesli bede wiedziala, ze bywały przypadki, to moze przynajmniej nie bede sie tak stresowac i nie rozpieprze sobie jeszcze bardziej cyklu. Dzieki jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poletka
Krwawienie, które występuje w przerwie, jest tak zwanym krwawieniem z odstawienia i tak naprawdę to nie jest prawdziwa miesiączka tylko reakcją organizmu na odstawienie pigułek. cyt. "Jeżeli dopiero zaczynasz stosowanie pigułek, zapewne zastanawiasz się, jak będzie wyglądało krwawienie z odstawienia. W ciągu pierwszych 3 miesięcy stosowania pigułek organizm dopiero „przyzwyczaja się do antykoncepcji hormonalnej i reakcje mogą być inne niż wtedy, kiedy już dłużej będziesz stosowała pigułki. W czasie pierwszej przerwy krwawienie może być bardzo skąpe albo wręcz wystąpić jedynie w postaci plamienia niewymagającego stosowania podpasek czy tamponów. To normalne i nie oznacza niczego złego. Krwawienie zazwyczaj pojawia się trzeciego lub czwartego dnia przerwy, ale to pierwsze może pojawić się wcześniej lub później to także jest normalne. Krwawienie nigdy nie zaczyna się pierwszego dnia przerwy. Jeżeli już dłużej stosujesz pigułki, krwawienie stabilizuje się i od tej pory będzie wyglądać bardzo podobnie podczas każdej przerwy będzie zawsze zaczynać się tego samego dnia tygodnia, trwać tyle samo dni i mieć podobną obfitość. Krwawienie z odstawienia jest zazwyczaj bardziej skąpe od miesiączki i trwa krócej, a także jest mniej bolesne. Dlatego często lekarze sugerują kobietom cierpiącym na bolesne i długotrwałe miesiączki stosowanie pigułek, aby uwolnić je od bólu i ryzyka anemii."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poletka
I jeszcze coś o krwawieniu z odstawienia i ciąży: "Jeżeli popełnisz błąd w stosowaniu pigułek, istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jednak nie jesteś w ciąży, jeżeli masz krwawienia z odstawienia. Jednorazowy brak krwawienia także nie świadczy o ciąży dopiero brak dwóch krwawień może ją sugerować, choć nie tylko ciąża może być przyczyną braku krwawienia w przerwie między opakowaniami. Jeżeli jednak podejrzewasz, że możesz być w ciąży, ponieważ krwawienie nie pojawiło się, przed rozpoczęciem nowego opakowania wykonaj test ciążowy. Jeżeli wykaże wynik negatywny, możesz spokojnie rozpocząć stosowanie nowego opakowania. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Dzięki wielkie ;) Przynajmniej schizować się nie będę ;) Jeszcze jedno pytanie.. Czy to prawda, ze w ciągu 7 dni odstawienia jestem także "bezpieczna"? Pamietam, ze ginekolog coś mi wspominał, ale na ulotce nie mam informacji o tym, niestety. I znow jestem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadjhsajf
Witam, jestem po drugim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych Microgynon21, a okres jeszcze nie wystąpił. Aktualnie mam 7dniową przerwę choć to dopiero 4 dzień i mam jeszcze całe 3dni to mam pewne obawy. W tym miesiącu przy braniu tabletek jedną ominęłam, nie wiem kiedy gdyż są wakacje i dużo imprezuje, aczkolwiek doszło do tego. Zorientowałam się przed tym jak uprawiałam sex z moim chłopakiem, doszedł we mnie. Czy jest duża możliwość ciąży? Dodam, że zamiast krwawienia, męczy mnie biegunka.. Ból piersi mam zupełnie jak przed okresem, ale brzuch mnie nie boli. Ktoś miał tak? Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ForrestGump- tak, jestes zabezpieczona nawet podczas tych siedmiu dni przerwy. sadjhsajf- jezeli zapomnialas jednej tabletki i uprawialas seks to mozesz byc w ciazy. Przy tabletkach raczej piersi nie bolą, nawet gdy zbliza sie do krwawienia z odstawienia. Zrob test, zanim rozpoczniesz kolejne opakowanie, bo jezeli bylabys w ciazy to stosowanie tabletek moze zaszkodzic dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
Dziewczyny .. Mój chłopak miał urodziny i dwa dni z rzędu popiłam i to ostro .. No i oczywiście brałam tabletki .. biore je o 21 a o tej porze juz bylam po paru kolejkach i po piwku .. nastepnego dnia (wczoraj) z teściową ok 22 sobie popiłyśmy i też troche wypiłam .. a dziś kochaliśmy się i doszedł we mnie . myślicie , że może być jakieś minimalne ryzyko >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaarooliinkaaa raczej nie,jeżeli nie miałaś np wymiotów w ciągu 3-4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaarooliinkaaa raczej nie,jeżeli nie miałaś np wymiotów w ciągu 3-4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Alkohol nie ma wpływu na antykoncepcje, tak samo jak fajki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
Chciałam się upewnić dlatego , że nie pijam alkoholu więc nie interesował mnie ich wpływ na tabletki . ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×