Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Kaarooliinkaaa
Dziewczyny słuchajcie , bo jeszcze mi sie przypomniało , że w te dwa dni brałam ketonal .. Bardzo silny lek przeciwbólowy . i do tego piłam wieczorem i wzięłam tabletke anty .. Wiem , że sie powtarzam poraz enty ale czy to ma jakiś wpływ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaarolinkaaa: ani srodki przeciwbólowe, ani alkohol nie mają wpływu na działanie tabletek! Jedynie antybiotyki osłabiają ich działanie i podczas kuracji antybiotykowej i jakis czas po niej powinnas sie dodatkowo zabezpieczac. Reszta nie ma znaczenia. Mi się kilka razy zdaarzyło tabletkę anty popić alkoholem, bo przypomniałam sobie nagle na imprezie ze mam ja wziac i nie mialam nic innego pod reka, ale mimo wszystko w ciąży nie jestem. Dziewczyno, nie panikuj, bo od samego panikowania w ciążę zajdziesz:) I przeczytaj dokladnie ulotke, tam wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaarolinkaaa: ani srodki przeciwbólowe, ani alkohol nie mają wpływu na działanie tabletek! Jedynie antybiotyki osłabiają ich działanie i podczas kuracji antybiotykowej i jakis czas po niej powinnas sie dodatkowo zabezpieczac. Reszta nie ma znaczenia. Mi się kilka razy zdaarzyło tabletkę anty popić alkoholem, bo przypomniałam sobie nagle na imprezie ze mam ja wziac i nie mialam nic innego pod reka, ale mimo wszystko w ciąży nie jestem. Dziewczyno, nie panikuj, bo od samego panikowania w ciążę zajdziesz:) I przeczytaj dokladnie ulotke, tam wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenta0011
witam, od 4 lat przyjmuję regularnie yasminelle. Teraz od niedzieli dostalam antybiotyk Ospen 1500. przyjmuję go razem z tabletkami anty. od jutra zaczyna mi sie 7 dniowy czas przerwy na krwawienie. dzis kochalam sie z mezem do konca bo zapomnialam o tym antybiotyku. jakie jest ryzyko zajscia w ciaze, skoro yasminelle biore juz tak dlugo bez zadnej wpadki.. prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rchperfeno
Mam na zbyciu 3 listki Cilestu- zainteresowanych proszę o mail: rchperfeno@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Jeszcze jedno pytanko.. został mi jeszcze z tydzien z kawałkiem, do konca mojego drugiego listka tabletek. czy plamienie w tym momencie jest czymś mega dziwnym, czy moze sie cos takiego przytrafić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KinguSsS
Witam, Biorę tabletki od pół roku. Dzisiaj współżyłam z chłopakiem i On skończył we mnie. Po stosunku zorientowałam się,że zapomniałam wziąć wczoraj tabletki(to była moja 18). Zażyłam od razu dwie i później bd kontynuować kolejne opakowanie. Jednak martwię się,że mogę być w ciąży. Jakie jest ryzyko w tym wypadku. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aduskaCK
kinguss mysle ze nie powinnas sie martwic ;) jak wzielas 2 tabletki od razu po 1 dniu przerwy to nie powinno sie nic dziac ;) tyle sie juz o tym naczytalam ze szok. miedzy innymi w tej sprawie pisze :) mam 19lat i chcialabym wkoncu zaczac wspolzyc "na spokojnie" heh :p mam pare pytan, poniewaz rozne sa zdania na ten temat. czy stosujac antykoncepcje mozna swobodnie palic papierosy? czy to w jakis sposob zaburza dzialanie tabletki czy cokolwiek? ogolnie chcialabym znac jeszcze wasze odczucia, a najbardziej dziewczyn, ktore tez przymierzaja sie do stosowania antykoncepcji ;) sa wady i zalety i je doskonale znam, ale chcialabym zeby powiedzial mi to ktos kto juz to stosuje i jakie sa odczucia. prosze o wyrozumialosc, pisze pierwszy raz na takim forum ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy Wczoraj nie wzielam ostatniej 21 tabletki dzis ja zazyłam a kochalam sie z chlopakiem przedwczoraj. Jest mozliwosc abym zaszła w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czujesz sie normalnie i mozesz pic alkochol i palic papierosy, wszystko jest tak jak powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
A co gdyby np. po 3 tygodniowym braniu tabletek, wkoncu trzeba przestac na 7 dni, zeby pojawil sie okres. Co jest okres sie nie pojawi? albo np pojawi sie 4-5 dnia od przerwania a okres trwa 4 dni powiedzmy, to tak czy tak trzeba wziac tabletke po 7 dniach, czy czekac az kompletnie skonczy sie okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Okres się pojawi, spokojnie;) tez mialam co do tego obawy i juz na drugi dzien po odstawieniu dostałam. Oczywiscie moze byc róznie. Ale jesli jestesmy regularne, to nie ma czym sie martwic. Nawet jesli pojawi sie w 4-5 dniu i bedzie trwał dłuzej, tak, ze po siedmiu dniach nadal bedziesz miała, to nic ;) Jesli okres nie zniknął, ósmego dnia i tak bierzesz tabletkę z nowego listka. Organizm musi sie podobno "przyzwyczaic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Do aduskaCK: Papierosy mozna palić, nie ma to zadnego wpływu na antykoncepcję. Tak samo alkohol i inne napoje (oprócz rumianku, tego nie lubimy!) ;) Jedynie, jesli w rodzinie u Ciebie ktoś miał problemy z zakrzepicą, powinnaś sie martwić o to, bo od palenia i stosowania antykoncepcji hormonalnej jest wieksza mozliwość, ze bedzie zakrzepica, zwlaszcza, jesli to rodzinne. Poza tym nic się nie dzieje. Wil20: ja kiedys w ogole zapomnialam tabletki xd Nie wiedzialam, ze w ogole jej nie wzięłam. I nic sie nie stało. Polecialam do ginekologa po pardu dniach o tym, jak sie zorientowałam. Ochrzanil mnie troche, ze jestem nieregularna (a to nie pawda, bo staram sie jak moge, po prostu wtedy zazywalam tab;letki wczesnie rano i bylam wiecznie zaspana, gdy je przyjmowalam). Po tym powiedział, ze nic nie powinno sie stac, ale zebym na przyszłosc uwazała. Prócz tego znajome mowily mi, ze czesto bywały nieregularne, zapominaly o tabletce itp. i nic sie nie stało, hormony nadal chronily. A moze mialy szczescie po prostu. nie martw sie wiec na zapas i moze zrób test po tygodniu od wspołzycia? Ale raczej nie ma sie czym martwic. Oczywiscie to nie znaczy, zeby nie byc regularnymi. jak najbardziej trzeba o to dbać. Biorę tabletki co do minuty i jestem wreszcie spokojna ;) Codziennie nastawiajce budziki w telefonach i bedzie git;) A jak wam sie wydaje z tym plamieniem? Jeszcze ze 4 dni i koncze drugi listek. A mialam plamienie przez dwa dni, dzis sie skonczyło. Czy to moze byc cos złego, czy tak sie zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KinguSsS
dzięki za odpowiedź.. trochę się wczoraj przestraszyłam i spanikowałam.. mam taką nadzieję,że nie bd w ciąży i te hormony nzdal działały mimo tej 24h przerwy. :) dodam tez,że palę papierosy podczas stosowania antykoncepcji i nic się dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
dziekuje bardzo za odpowiedz :) wydaje mi sie ze pierwszy raz, biorac tabletki antykoncepcyjne, bedzie bardzo stresujacy :( troche sie boje, ze cos pojdzie nie tak, chociaz znam siebie i wiem ze bede brala regularnie, bo zbyt bardzo sie obawiam zajscia w ciaze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
o i jescze jedno, co to sa te plamienia ;p trzeba sie martwic tym czy cos? potem to jakos ustaje czy jak? :( wybaczcie, ze pytam, pewnie wedlug Was o glupoty i powinnam to wiedziec, ale ginekologa mam dopiero w pazdzierniku, a moja ciekawosc nie da mi tyle wytrzymac ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
brzuszek1: Jesli masz tak pozno ginekologa, to zadzwon do niego;) Wystarczy do recepcji i zapytac, czy mogą Cie połączyć. I zadawaj smialo pytania. ;) Te plamienia podobno u niektórych kobiet występują czasem. Ja mialam np. tak, ze jak zaczął mi się okres i wzięłam pierwszą tabletkę, to pozniej okres sie ciagnął z 10 dni i był obfity, a pozniej zostalo lekkie plamienie i dopiero w ostatnim tygodniu przed odstawieniem nie było juz najmniejszego krwawienia. Teraz wszystko było ok, az do przedwczoraj, jak sie pojawilo to lekkie plamienie. Ale tez juz nie ma, więc chyba to po prostu zbagatelizuję. Nie. w poniedziałek zadzownię do gina i zapytam. A narazie wywalone ;] Strach przed pierwszymi tabletkami to chyba norma;] Tez tak mialam, ale jak sie okazalo, ze nie jest zle, to luzik. Tylko rozchwiana bylam emocjonalnie z lekka xD Ale juz jest okay. Schudłam, samopoczucie wróciło do normy, piersi są taakie fajne ;D Same plusy. Moze cera troszeczke wariuje - nadal sie przyzwyczajam. Takze nie boj sie. Rób tylko to, co mowi ginekolog i uwaznie przeczytaj ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
brzuszek1: "Plamienia to jeden ze skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych, który występuje zazwyczaj na początku stosowania preparatu i ustępuje po kilku miesiącach (3-5 miesięcy). Nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Dziwne wydaje się być to, że u Pani plamienie wystąpiło po raz pierwszy po roku stosowania tabletek... To może wskazywać, że plamienie może być związane z czymś innym niż pigułki antykoncepcyjne. Myślę, że warto byłoby to skonsultować z ginekologiem." Lekarz Karolina Kropiewnicka-Buczek. Czyli to chyba nic strasznego ;) Tyle w kwestii plamien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
matko boska, okres 10 dni ;o ? moj okres trwa 4 dni z czego ten 4 to tylko takie ostatki :) dziekuje bardzo za info ;) bede tu zagladac pewnie jeszcze nie raz ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
a moge zadac Ci dosc osobiste pytanie? jesli nie chcesz odpowiadac, to zrozumiem, nie ma problemu zadnego ;) od pierwszego opakowania, kiedy pierwszy raz wspolzylas? poniewaz ja mam zamiar przecxekac caly miesiac i w drugim miesiacu zaczac, chce byc pewniejsza. i co sie za tym wiaze kiedy zaczelas, czy uwazaliscie z poczatku np zeby nie konczyl w Tobie? czy za pierwszym razem naaaaa calooosc ;) ? przepraszam z gory za takie pytanie, sama jestem zawstydzona i w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
"i co sie za tym wiaze..." matko, ze stresu nawet nie potrafie skleic dobrze zdania... wybaczcie poprostu ciesze sie, ze tu trafilam bo czuje, ze tylko tutaj ktos ze mna porozmawia o tym, wesprze mnie, bo na mame raczej nie bardzo mam co liczyc :) z tych wszystkich efektow ubocznych tabletek boje sie tylko mdlosci i przytycia :( slyszalam tez ze od hormonow cialo robi sie bardziej owlosione Oo chociaz nie bardzo chce mi sie wierzyc... ForrestGump przepraszam z gory, ze Cie tak mecze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Spokojnie, w czym moge, to pomoge. Mędrcem nie jestem,sama dopiero zaczęłam.. Ale wiem z jakim to się wiąże stresem, sama wypytywałam o najmniejsze szczegóły nawet xd Jezeli chodzi o wspolzycie, to moj lekarz powiedzial mi, ze juz od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona przed ciążą. Wiadomo, ze polecił kochać się dopiero po okresie, bo to duzo bardziej wygodne i higieniczne xD I tak własnie zaczęlismy. Na poczaku, po tym, jak tylko skonczył mi się okres, nie robilismy wszystkiego "do konca", bo się dygałam, nie wiem czego ;) W koncu się przełamałam i już wszystko jest od początku do konca, nie ma się czego bać, po to są tableteczki. Jesli tylko jest się regularną, nie powinno byc strachu ;) Kazdy Ci powie, że ze wspołzyciem po tabletkach nie musisz czekac. Oczywiscie, jesli jestes pewna, ze jestes na to gotowa mentalnie, że tak powiem. Ale zakładam, ze tak, skoro myslisz nad antykoncepcją ;) Po pierwszym listku, kiedy zaczniesz juz drugi, bedziesz pewnie czuć się pewniej i bardziej komfortowo. Mozesz tez zauwazyc subtelne zmiany, np. przy pierwszym listku twoje ciało zachowywało sie tak, a przy drugim czy nastepnym, jeszcze inaczej. To chyba normalne, bo hormony próbuja się "ulozyc". Generalnie bycie na tabletkach, to chyba ciągłe niespodzianki i zagadki organizmowe^^ U mnie po południu dzis znowu zaczęło się np. plamienie. No cóż.. Co do mdłosci i przytycia.. Mdłosci mialam przy koncówce pierwszego listka i gdzies w srodku drugiego, przez kilka dni. Ale to moze byc róznie. Ale nie są tak uciażliwe, zeby zrezygnowac z tabletek. Teraz np. jest cool ;] A przytyc nie przytyjesz.. Kiedys tak było, ze tyło sie strasznie, teraz raczej rzadko tak jest. Ja uzywam tabletek sylvie20 i schudłam po nich juz z 6 kg;) Teraz w sumie nie obraziłabym się za przytycie;) :D A owłosienie... nie.. Zanim zaczęłam brac tabletki, mnostwo czytalam o skutkach ubocznych i na jakies 300 opinii na temat tabletek nie wyczytalam zadnego o nadmiernym owłosieniu. Takze co do tego - bez strachu. No a pytac trzeba, nie ma ze nie. Pamietaj jednak, ze głównym źródłem wiedzy jest zawsze lekarz, jak masz mozliwosci, to zawsze masz prawo do niego pojsc, nawet po bezpłatną poradę. Z reszta jesli nie jestes zapisana prywatnie, to i tak jest bezpłatnie. Albo dzwoń. A jak nie, to idziesz do najblizszego osrdoka zdrowia, do oddziału ginekologii i pytasz o jakiegokolwiek gina, który mogłby Ci udzielic porady, napewno ktos się znajadzie;) Juz raz tak zrobilam i rozwiałam wątpliwosci, gdy moj ginekolog akurat nie mogł mi pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
Ahaaa :) dzieeeeeeekuje Ci bardzo :) jak mi przyjdzie jescze jakies pytanie na mysl to napewno napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszek1
no i prosze, znow jestem ;) czy robilas sobie badania krwi przed tym jak gin przepisal Ci tabletki? czy dal w ciemno? ostatnio wlasnie zrobilam badania krwi, ale wlasnie... wiem tylko ze badania krwi, a tak naprawde nie wiem co one obejmuja, wiem, ze chyba probe watrobowa, cos w tym stylu. wiesz cos na temat badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Nie miałam badan, oprócz cytologii, pobiera "z Ciebie" próbkę i juz. Nie miałam wywiadu nawet. Odrazu powiedział: "dam te i te tabletki, nie przytyje pani po nich i nie bedzie bólu glowy. miały tez dzialac na ból brzucha, ale niestety i tak trzeba brac ibuprom. Chociaz znacznie mniej. Czy ktoś tu jest jeszcze? Bo cały czas (juz 4. dzien) mam plamienie, a dzis jeszcze doszedł ból brzucha, jak przed okresem. Koncze drugie opakowanie, jeszcze 3 dni do odstawienia. ;/ Czy tak moze sie zdarzyc? Prosze, powiedzcie cos ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw mobilna
Plamienia możesz mieć przez trzy opakowania, jest to napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
A ten ból brzucha?? jakby mi ktoś wnętrzności skręcał.. ;/ I nawet moj święty Ibuprom na to nie działa.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForrestGump
Dzis przyjęłam ostatnia tabletkę drugiego paska. Niestety oprócz brązowej wydzieliny pojawila sie tez krew. uczucie bolu podbrzusza nie znika. Czy to normalne? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KinguSsS
tak jak już mówiłam biorę tabletki od pół roku. Ostatnio mi się zapomniało jednej z 3 tyg. a dzień później spałam z chłopakiem... W ulotce pisało,że mam od razu przyjąć dwie tabletki, tak też zrobiłam i nie robiłam żadnej przerwy tylko zaczęłam drugie opakowanie... Wyczytałam gdzieś na forum,że jeśli pojawi się krwawienie e ciągu kilku dni o zapomnienia tabletki to wiąże się to z obniżeniem hormonów. Ów plamienie pojawiło się 6 dni,kiedy miałam dostać planowany jak zawsze okres. Co to może znaczyć. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×