Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Siemka, Moje dziecie wogole niepotrafi wysiedziec przed tv - chyba ze dobrac sie do dekodera albo dvd i wtedy przypadkiem rzuci oczkiem na ekran :-) Ostatnio probowalam z teletubisiami ale go znudzily po paru sekundach i postanowil dobrac sie do plyt cd tatusia.... to jego skarby - a synek zbeszczescil zakazane terytorium... ale mialam ubaw... jak mnie maz zdenerwuje chetnie te plyty oddam malemu szkodnikowi :-) Slonko - gratulacje i zyczymy jeszcze wiecej kasiorki w przyszlosci Kochane, a co do tej imprezki na roczek to slyszalyscie o takich babcinych obrzadkach jak rozaniec, banknocik i cosik tam jeszcze do wyboru??? Moja babcia mowi ze bez tego impreza nie ma prawa bytu :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:) Achsonik racja, racja, na roczek losowanie musi być. Co się przed dzieckiem położy to już chyba tylko od rodziców zależy. Jedni kładą przedmioty po prostu na stolik inni pod coś żeby nie było widać jaki to przedmiot.....u nas będzie różaniec, pieniążek, kieliszek, książka i pewnie portfel, bo neurolog powiedziała że Alka kieszonkowiec będzie:) zobaczymy.... Są jeszcze jakieś inne zabawy na roczek bo poza tym wyciąganiem przedmiotów o niczym nie słyszałam??? Nareszcie piątek, jutro mamy imprezkę imieninową, przyjdzie rodzinka a potem idę świętować ostatki z Dziewczynami z pracy:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadziu, jestes pewna ze chcesz sie podjąc prowadzenia ksiegowosci meza? koszt w biurze rachunkowym jest niewielki bo ok 150 zl miesiecznie a masz pewnosc ze wszystkiego dopilnuja i oni biora odpowiedzialnosc za zus i us (oczywiscie pod warunkiem ze ma sie podpisana umowe). A jest tego troche, bo zusy, us, deklaracje, sprawy pracownicze. i taka ksiegowa zawsze wam doradzi co i jak moznaby kupic i w koszty wrzucic, co spowoduje zmniejszenie podatku. zastanówcie sie. no, chyba ze sie na tym znasz, bo ja nie mam pojecia i dlatego sie nie brałam za firme męza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o telewizje to Hania ogląda, najchętniej Vive i wszelkie reklamy, generalnie jej nie zabraniam, choc moze i powinnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki Dawno minie nie było ale mam problemy z komputerem , mój najdroższy nosi laptopa przy kuprze a jak już da go do domu to internet mi nie działa. a w pracy muszę się ukrywać , przed mężem Hi hi pracujemy razem , czasami to dobrze a czasami kiepściuchno praca łączy się z domem itp. koniec narzekań . Słonko trzymam kciuki za Twoją córuchnę wierzę w magię , musi być dobrze. Co do roczku planuję go w domu i rozpoczynamy o 10.30 tak jaj urodził się Mały mam chęć zrobić mu fajerwerki ale takie wulkaniki niziutkie aby widział i się cieszył, tort w kształcie auta - opciachowy ale Mały chodzi i ciągle mówi brum bru może jakiś obiad dla rodzinki no i balony serpentynki ,czapeczki to co mamę czyli mnie cieszy cieszy . Żal bo brak dzieci w rodzinie a jak są to duże. nie wiem co Małemu kupić. Może poradzicie . Mały zaczął chodzić fakt puścił mi się dopiero kilka razy ale zaczęło m mu się podobać chodzenie w bucikach, i teraz mam prowadzanie całymi godzinami . Dziewczyny czy coś wiecie o udrażnianiu kanału łzowego w oku. Małemu wykryto taką wadę i dostaliśmy skierowanie do szpitala na udrożnienie wodą lub sondą . Lekarka coś mówiła o narkozie bo dziecko jest już duże . Nie wiecie czy to boli. Mały lubi oglądać w TV Teletubisie oraz angielski Flipy & Missy , oraz muzyczne rytmiczne kawałki, fakt to trwa krótko ale fajnie mu się rusza dubka jak tańczy to takie słodkie, kochane ach się rozpływam . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka, przepłukiwanie kanalika nie boli ale jest dla malucha stresujace bo dziecko jest unieruchomiane przez pielegniarki i lekarz mu jakims malym apatacikiem sonduje kanalik. Moja Hania to miala w wieku dwóch miesiecy, darła sie jak opętana. mysle z z wiekszym dzieckiem rzeczywiscie moga byc problemy z utrzmaniem go i dlatego ta narkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram sie kontrolowac tv i tylko teletubisie plus te edukacyjnd dvd z kolorami muzyka zwierzakami itp..hemn no ale jezeli val oglada sport to Jona tez chce i siedza i gapia sie ale po pewnym czasie Jona sie nudzi i idzie dalej:)) Zastanawiam sie nad obcieciem wloskow..Jona ma dl puszek taki delikatny..kolezanki azjatki albo hinduski gola dzieci i ich pociechy maja innej jakosci wloski po pewnym czasie..Hemn..tutaj tez taki zwyczaj aby wzmocnic wloski kiedy dziecko konczy rok obcina mu sie je..z jednej strony sadze ze bedzie to ok posuniecie bo Jony wloski sa naprawde kurczecie ale z drugiej takiego malego lysolka nigdy nie mialam;) Widzialam wczoraj chyba fishera taki domek.gdzie dziecko moze otwierac drzwi ma okienka i mebelki...kwiatki itp...duzy fajny..ja mam wiele miejsca..i tak sobie wyobrazilam..przed domkiem plotek tam mozna wsadzic Jonie zwierzaki pluszowe..z Ikei konik krowka kurczak itp..w domu kotek piesek..nie wiem jednak czy to jest ok..i ma sens.. jona od kilku dni spi swietnie..hemn amandziu pisz sprawozdania z przygotowan i imprezy:)) papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Karolina mam nadzieje , że jakoś pójdzie ale i tak będę chyba wyła jak bóbr , mały niby beksa nie jest ale boi się obcych i to oczekiwanie w naszej służbie zdrowia zapisy są na kwietnia i musimy jechać do Poznania bo w kaliszu tego nie robią ., zagubili aparacik . Ja Krystiankowi zapuszczam włosy zobaczymy co z tego wyjdzie , na razie ma piórka ale całkiem długie. pa pa i jeszcze raz dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ja tylko tak szybciutko - Izka - moja larwa miala przetykany kanalik lzowy. Widze ze wybierasz sie do Poznania. Ja wlasnie stad jestem i jesli masz ochote moge Ci podac namiary na specjaliste okuliste wlasnie od dzieci. Mozesz zadzwonic do tej babki i dowiedziec sie czy narkoza jest konieczna. Ma rozniez umowe z NFZ ale wiem z doswiadczenia ze nie jest to refundowane bo ja placilam normalnie i to 2 razy, bo za pierwszym sie nie udalo. Wiki miala okolo3 m-cy a pozniej m-c pozniej. U nas wszystko ok. Jakos powoli sobie zyjemy. Larwa ani mysli sie puscic i isc w samotnosci. Natomiast za raczke chodzi pieknie. Jak bede miec chwile to napisze wiecej. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ja tylko na chwilę, u nas prawie ok, - prawie bo mały się wczoraj bbb zakrztusił wstrętnym syropem eurespalem, byłam na linii z pogotowiem, ale już w trakcie rozmowy dziecko zaczęło odkrztuszać, uratowała nas frida, bo wepchnęłam mu ją do gardła i odessałam pełniutką gęstej flegmy z którą nie mógł sobie poradzić, przeżyłam horrror!!!! A dobra wiadomość - Bibi się puścił dokładnie w walentynki ( on jest przefajny z tymi datami - dokładnie w dzien matki pierwszy raz się głośnoz zaśmiał, 7 miesięcy - pierwszy ząb, 9 miesięcy - dokładnie - pierwsze gadanie, teraz się puścił).dwa dni temu się puścił a dziś już zrobił sam 4 kroczki. Czytam Was, pozdrawiam dzieciaki i Was, cieszę się ze jest ok! buziaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, Słonko - czyżbyś miała dziś imieninki?Jeśli tak, to wszystkiego, wszystkiego naaaaajlepszego!Przede wszystkim zdróweczka dla Ali i szczęścia w życiu na każdej płaszczyźnie! O cholender!Właśnie sprawdziłam!już dawno po Twoich imieninach, pardon, pardon, za spóźnione ale bardzo szczere życzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dana:) Imieninki oboje z mężem mieliśmy we wtorek ae nikomu w środku tygodnia impreza nie pasowała więc będzie dzisiaj. W sumie tonawet nie impreza, bo teście i szwagrostwo na ciasto przyjdą i po imprezie ale potem idę potańczyć:) Buziaki, lecę bo Mała marudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yo. Moj Matima biegunke:( MAcie jakies pomysly na dania dla biegunkowych? Bylam u lekarza wczoraj. Dostal Nitrofurazyd syrop, smecte, i ampulki czegos tam. Teraz podobno panuje grypa zoladkowa, wiec sie martwie. Dzisiaj zrobil juz 2 wylatujace z pampersa. Wcczoraj 3. A od 2 dni wczesniej robil po 1. jak nie przejdzie mu do jutra do znowu gdzies pojde. buuuuu martwie sie, po raz pierwszy mati jest w stanie usiedziec bez ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki... Ja krotko bo wlasnie uciekam zrobic sie na bostwo u kosmetyczki i fryzjera i mykamy na imprezke... A to se rodzice poszaleja dzisiaj :) U nas ok. Tylko larwa ma jakies problemy w nocy. Spi bardzo niespokojnie rzuca sie po calym lozeczku, czasami sobie poplakuje jakby cos zlego jej sie przysnilo. Przez to wszystko my tez nienajlepiej sypiamy. Izabela - moj pediatra (ktoremu ufam bezgranicznie) mowi ze rozwolnienie to katar jelit i nie nalezy na sile go zatrzymywac. Poprostu musi samo wyleciec. U nas poczwara tez to miala prze 5 dni srala mi zabarwiona woda do 6 razy dziennie - nie musze pisac ze pampers nie wytrzymywal presji. I jedyne co zrobilam to podawalam jej w herbacie lacidofil. Po pierwszej ampulce kupa juz byla prawie ok. Dodam ze do tego wszystkiego odmowila mi jedzenia. A jak juz cos zjadla to zwracala. Ale kuracja 5 dniowa przyniosla efekty i juz jest ok. Jedna ampulka na dobe uczynila cuda. dana - widze ze niezly horror przezylas. Dobrze ze wszystko skonczylo sie ok. Slonko udanej zabawy :) A reszcie mam przeuroczego weekendu :) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na biegunke banany...i np kaszki i papki z kielkami..wszystko co zatyka:)) Ale w kazdym kraju sa inne polecenia..tutaj np jabluszko tez na biegunke.. Sa tez soczki ktore dzialaja na zatrzymanie..mix z owocow lesnych..sliwki nie!!:)) Mam nadzieje ze Matiego nie dopadl wirusik..tutaj wszystkie znajome dzieci wlasnie go maja.. Ja tez chce Jonie zapuscic wloski..na kurta z nirvany;)..ale ma taki puszek..wiec pomyslalam ze jak moze mu je podetne..to beda mocniejsze..rosna mu dziwnie bo po bokach malo a na czubku wielki punk(marchewkowy hihihi) Nie lubie mody tutaj panujacej ze teraz malych chlopcow sie tnie prawie ze na zero..i packa zelem..brrrrr..ale coz kazdy ma swoje upodobania..mnie sie bardzo podoba fryzurka adoptowanego synka Angeliny..i wlasciwie Jona ma ja naturalnie..po bokach lysawo a irokezik na czubku..ale chyba przy ciemnych wloskach wychodzi to ladniej... W nastepnym tygodniu wybieramy sie z Valem na zakupy urodzinowe...bedziemy szwedac sie po sklepach..wiec zdam relacje ..mam nadzieje ze cos mi sie spodoba...moze super zestaw Duplo..hemn pamietam ze ja sie nimi bawilam Nastepne swieta a ja tutaj..:((..teskno mi do dan mojej rodzinki..kupie sobie duzo czekoladowych zajaczkow na pocieszenie;) Musze zapuscic wlosy..mam dosyc moich strakow..tylko ze to tak dl trwa..och po co je obcinalam..czy wy tez tak macie ze jezeli obcinacie sie na kr to chcecie dl a jak dl to kr?ja tez mam tak z kolorami..kiedy jestem blondynka chce byc znowu ciemna a jak jestem ciemna to chce byc ruda..sadze ze cos ze mna nie tak;) jak wy w ten piekny sloneczny poranko-popoludnie..ja jeszcze w pizamce..chlopcy na spacerku..jem sobie lody ..udaje chora i bede przez najb kilka godzin po prostu dlubac sobie w nosie..choc powinnam sie uczyc..ale takie chwile samotnosci to rarytas..i tego wam zycze tez caluje mocnoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, U nas po dzisiaj rano byl stresik jak cholerka - moj Bartek szalal i latal jak opetany po mieszkanku az tu nagle wielkie bum i plama krwi na podlodze... O matko myslalam ze umre, panika jak jasna cholera, moj maz jedynie zachowal zimna krew bo ja juz szpital, karetka i tego typu wizje. Na szczescie obylo sie bez pomocy z zewnatrz a uszczerbek na zebie lewym nr 1 jest i trzeba odwiedzic dentyste... przy okazji wyjanie te sprawe z czarna prawa jedynka. Illeli - domek fishera jest cool, dostalam w spadku po kolezance...Bartek ma niezla radoche przechodzac przez drzwiczki, dzwoni dzwonek do drzwi, jest zegar, kwiatki itp oczywiscie wszystko gra i wydaje rozne odglosy... A co do wloskow - to moja babcia mowi ze jest taki przesad ze przed roczkiem wloskow nieobcina sie niemowlakom, ale dlaczego to juz niewiem...musze sie zapytac. Slonko - spoznione zyczonka imieninowe :-) Izka - 1 - kurcze ja tez pracuje z mezem i to jest koszmar... w pracy mnie wkurza jak cholerka, no ale takie zycie wiec jakos tam daje rade... Dana - na szczescie nic sie nie stalo ale wyobrazam sobie jak sie stresowaliscie... gratulacje z okazji pierwszych 4 kroczkow :-) Izabela - z tego co wiem na biegunke najlepsza marchewka i przeczytalam gdzies ze zadnych owocow ale kazdy radzi co innego... Pyska - ja tez mam z Bartkiem takie przeboje w nocy ale kupilam mu jakis czas temu spiworek do spania i od tamtej pory wierci sie ale nieodkrywa i nieplacze wiec moze to cosik pomoze... takie spiworki sa na www.grobag.com Pozdrowionka dla wszystkich pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, z biegunką trzeba uważać bo maluchy bardzo łatwo mogą się odwodnić. Dajcie jakiś link na domek fishera! Ja małemu chciałam kupić skoczek graco jumpster ale już druga firma mnie wykiwała ( tego nie ma w polsce trzeba sprowadzić ze stanów). nie wiem o co chodzi prosiłam już tyle razy o przesyłkę a tu niccccccc cisza na morzu. wielki problem wysłać skoczek do polski(tymbardziej że mają go w ofercie) Pyśka, co z Twoją Niunią?Biedna, co ona tak przeżywa po nocach?co Wy jej tam robicie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, z biegunką trzeba uważać bo maluchy bardzo łatwo mogą się odwodnić. Dajcie jakiś link na domek fishera! Ja małemu chciałam kupić skoczek graco jumpster ale już druga firma mnie wykiwała ( tego nie ma w polsce trzeba sprowadzić ze stanów). nie wiem o co chodzi prosiłam już tyle razy o przesyłkę a tu niccccccc cisza na morzu. wielki problem wysłać skoczek do polski(tymbardziej że mają go w ofercie) Pyśka, co z Twoją Niunią?Biedna, co ona tak przeżywa po nocach?co Wy jej tam robicie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, z biegunką trzeba uważać bo maluchy bardzo łatwo mogą się odwodnić. Dajcie jakiś link na domek fishera! Ja małemu chciałam kupić skoczek graco jumpster ale już druga firma mnie wykiwała ( tego nie ma w polsce trzeba sprowadzić ze stanów). nie wiem o co chodzi prosiłam już tyle razy o przesyłkę a tu niccccccc cisza na morzu. wielki problem wysłać skoczek do polski(tymbardziej że mają go w ofercie) Pyśka, co z Twoją Niunią?Biedna, co ona tak przeżywa po nocach?co Wy jej tam robicie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza diagnoza to grypa zoladkowa. Mati zachowuje sie nieswojo. ALbo jest spokojny jak nigdy i potrafi siedziec 15min wtulony we mnie albo non stop krzyyczy. Wczoraj wyladowalismy na pogotowiu mimo iz w piatek bylismy u lekarza. Wtedy nie postawionjo diagnozy (bo maly od 2 dni robil po 1 rzadkiej kupce) ale dostal Lakcid w ampulkach, Nifuroksazyd i oczywiscie smecte. To samo poradzono nam wczoraj na pogotowiu (wyladowalismy tam bo mati z jednej kupki wczoraj skonczyl na 5wodnistych jak cholera, a wygladal przy tym nieciekawie). I tak, ze je w miare cos i pije. Ja tez obcielam wlosy w pazdzierniku i strasznie zaluje. Obcielam, bo wypadaly, wtedy myslalam ze bardzo ale teraz wiem ze obciecie niewiele pomoglo a ja czuje sie ochydnie-choc w pierwszej chwili nawet bylo fanie, ale odrastajace wlosy sa wq...e. Teraz zapuszczam ale to niestety dlugo potrwa, a zeby wygladac jak czlowiek tony lakieru na siebie laduje. Fajny nawet ten domek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FDana no niesamowite zdarzenie!!! ja też tych zakrztuszeń sie strasznie boje..br Izabella - jak Mati??? podawaj Mu sporo płynów - zeby sie czasem nie odwodnił. a my juz po roczku!!!!1tak tak, w sobote odbył sie bal - z balonami i muzyczka i tancami - sasiadka sie spisała i piejknie przygrywała. Świeczkę zdmuchnęła co prawda mamusia - Oliwka łapała ją, zamoiast dmuchac. a wybrała.....RÓŻANIEC - koraliki sie spodobały, a potem kase...hihhi- - bogata zakonnica??? imprezka w sumie udana, szkoda, że wszyscy goscie nie dotarli - chrzestna ze Szczecina z córeczką 4 letnia - no o dzieci tu chodziło najbardziej...:( - ale ma wpaść w tygodniu, i najblizsza kuzuneczka też nie dotarła - choć tak blisko mieszkamy - wina zaproszenia - ukłon w strone poczty polskej - zgrozoooo?!!!! a moze treści zaproszenie, a może idiotycznej sytuacji rodzinnej, której ofiarami stalismy sie wszyscy - a najbardziej, że tyka to nasze dzieci.....mam nadzeje, że czas uleczy wszelkie niepotrzebne niesnaski i będą sie nasze kluseczki przyjaźniły....:) głęboko w to wierze, trzeba przeczekać...... a to kilka fot:) http://images20.fotosik.pl/63/1266405c1accc08a.jpg http://images20.fotosik.pl/63/e658425aeb3e9eb4.jpg http://images20.fotosik.pl/63/f4c169daf9a60e20.jpg http://images20.fotosik.pl/63/63acf76c85340964.jpg http://images20.fotosik.pl/63/85d850619191a144.jpg http://images20.fotosik.pl/63/2c9bf0ffa8dc99bc.jpg http://images20.fotosik.pl/63/6a4556bbf38fbe35.jpg http://images20.fotosik.pl/63/6a4556bbf38fbe35.jpg http://images20.fotosik.pl/63/bfef187db0b74155.jpg http://images11.fotosik.pl/57/e92a1769a35a6130.jpg http://images20.fotosik.pl/63/7040d4a6547019c0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
......cofnijmy sie o rok wstecz......... \"po nieprzespanej nocy, podczas której meczyły mnie juz skórcze, gdzie jeszcze myslałam, że to wszystko fałszywy alarm....jestem w szpitalu - chodze z mężem po korytarzy porodówki tczewskiej - stare pomieszczenie przypominajace z zewnatrz barak - oj ale brzmi....- ale mi to pasuje, wszystko mi jedno - wiem juz , że to dziś zobacze istotke, którą nosiłaam pod sercem przez 9 miesiecy - istotke, którą kocham jak nikogo na swiecie nigdy - wiem, ze musze być dzielna- ja nie jestem wazna, wazna jest ONA - muszę sie spreżyć, aby ONA sie nie meczyła - cholera po głowie kołaczą sie przypadki porazenia mózgowego...przyczyna...okoóoporodowa - fuj! znikaj! co za myśli!1 Mąż dzielnie łazi kołomnie i opowiada jakieś idiotyczne historie - smieszmne-wiec chodzimy i sie hihramy - znajoma połozna patrzy na nas i te z sie smieje - mówi że to dobrze wrózy-wesołe dziecko........skórcze coraz bardziej dokuczaja, sa czestrze - stajemy co chwile i Maż masuje mi plecy,,,,,,,,,,,,,,,ulga!!! a za chwile pójde pod prysznic...o tak o 9 idepod prysznic i juz sie ciesze - strumień goracej wody na plecy...oj tak to piekna sprawa, ogromna ulga........ale na razie to drepczemy po ttym korytarzu....ciekawe jak Ona wygląda????\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie czekam:) Oliwko kochana, rośnij zdrowo i nie przysparzaj trosk rodzicom, życzę kolorowego, szczęśliwego dzieciństwa. STO LAT!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLIWKO Życzę Ci samych radosnych i słonecznych dni, beztroskiego dzieciństwa i pociechy z Rodziców . STO LAT , STO LAT NIECH żyje żyje NAM !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soooo lat dla urodziwej Oliwkiii:))) od Jony i Illeli:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×