Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Witajcie! Maba mam pytanie,co z cisnieniem jak mam niskie to czy ta dieta nie obnizy go bardziej? bardzo prosze odpowiedz,poniewaz jak mi cisnienie sie obniza to bardzo boli mnie głowa i tak samo jest w przypadku kiedy jestem bardzo głodna,wiec troche sie obawiam czy wytrzymam.Wiem,że po trzech dniach juz nie bede odczuwała takiego głodu jak na poczatku,ale martwi mnie to czy nie obniży mi to cisnienia bo nie chciałabym cierpieć podczas odchudzania. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lajla Ciśnienie faktycznie spada. Trzeba się ratować kawą.Bóle głowy mogą być spowodowane także odwodnieniem organizmu. Pamiętaj o piciu 2 litrów wody mineralnej niegazowanej, kawa , herbata bez cukru. Zadnych owoców i cytrusów. Czasami młode osoby, które prowadzą dynamiczny tryb życia czują się słabo na DC . Trzeba wtedy przejść na dietę mieszaną tj. z jednym nisko-kalorycznym posiłkiem. Taką decyzje należy podjąć po pierwszym tygodniu stosowania po uzgodnieniu z konsultantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaK
Maba bardzo się cieszę, że chcesz nam pomóc w przejściu przez tę dietę. Właśnie otrzymałm zestaw na trzy tygodnie (konsultantka od razu chciała mi sprzedać zestaw na pięć tygodni). Zaczynam jutro od śniadania i w związku z tym chciałam się zapytać, czy mogę zażywać tabletki typu magnez, witaminy itp. i czy można pić wywar z samych jarzyn z odrobiną vegety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia K Dieta zawiera wszystkie witaminy i mikroelementy w ilościach zgodnych ze Swiatową Organizacją zdrowia. DC jest pełnowartościowym pożywieniem tylko bardzo niskokalorycznym.Nie należy nic podjadać, bo pobudza się apetyt. Jeżeli będziesz czuła głód pij wodę lub dziel torebki na pół będziesz jadła częściej. Proszę napisz mi, czy zostałaś poinformowana przez konsultantkę jak należy przyrządzać dietę, jak jeśc, czy wypełniła kartę zdrowia, czy dostałaś ulotką z opisem diety. Czasami zdarza się w pierwszych dniach odchudzania, przy dużym odwodnieniu , że wypłukuje się potas i magnez. Objawia się to skurczami w nogach lub drętwienie kończy. Wtedy trzeba przez kilka dni uzupełnić te pierwiastki. Zdarza się to bardzo rzadko. Pisz o wszystkim co Cię niepokoi lub zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaK
Witam ponownie Maba Zakup tej diety, to był zakup przez internet. Kartę zdrowia wypełniłam i przesłałam faxem, samo zamówienie i rozmowa z konsultantką odbyła sie przez telefon. Ulotki dotyczące diety, jak ją stosować w pierwszych trzech tygodniach, i następnie w IV i V tygodniu oraz dietę 1000 kalorii do stosowania po kuracji otrzymałam. Informacje tam zawarte teraz wydają mi się wystarczające. A ponieważ nie ma tam żadnych informacji, czy można zażywać jakieś leki, dlatego o to zapytałam. I jeszcze proszę powiedz, czy bedę mogła połykać jakieś leki przeciw grypowe, coś czuję łamanie w kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leki przeciwgrypowe można, ale w mniejszych dawkach niż normalnie, bo w pustym żołądku dobrze się wchłaniają.Przy antybiotykach DC należy bezwzględnie odstawić i przejść na normalne lekkie jedzenie, bo można potem mieć kłopoty z żolądkiem i jelitami. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka.........Chyba nie pozwoliłbym na to......szkoda tej sódemeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Maba dziekuje bardzo za odpowiedź.Sądze, ze na poczatek kupię DC na tydzień i zobacze jak sie bede czuła. BasiuK napisz jak Ci idzie,jestem bardzo ciekawa ja sobie dajesz radę. Ja zaczęłam ograniczac jedzenie i jak do tej pory nawet nie patrzę na kaloryczne posiłki i juz tak bardzo nie chce mi sie jeść. Żeby jeszcze sie udałao wygonic tego lenia,który nie pozwala cwiczyć byłoby wspaniale. Mamuska zaczęłas juz negocjacje z mężem? pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacekba
Kiedyś poznałem piękną kobietę w której nie wiem kiedy sie zakochałem to trwało bardzo krótko a z regóły jestm nieufny i nie okazuję uczuć jest ona nie tylko piękna zgrabna i powabna to nadodatek bardzo mądra. I bardzo mi sie podoaba taka jaka jest i nie uważam że jest za gruba jest bardzo zgraban i piękna tylko ma nieraz napady że jest za gruba mi się bardzo podoba i jest naprawę zgraban. Kocham Ciebie Bardzo Słoneczko naprawdę i jesteś naprawdę bardzo zgrabna i mogą mi inni zazdrościć tak pięknej kobiety jak TY. Kocham Ciebie Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Kylo, Kylo... ;) mówią, że siódemka to szczęśliwa liczba... okazuje się, że nie zawsze :) Lajla, negocjacji nie zaczęłam i chyba dlugo nie zacznę. wpadłam w jesienna depresję i prawie w ogóle się nie odzywam :( widzę, że przyłączyły się nowe zdecydowane na Cambridge kobietki! trzymam kciuki za Was, warto podelektować się tymi koktajlami :) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie w samo słoneczne południe. Właśnie jestem po II sniadaniu. Na śniadanie zaserwowałam sobie napój waniliowy z dodatkiem otrąb owsianych. Moje pierwsze wrażenie z posiłku nie jest najgorsze. Nie czuję głodu, gorzej będzie z apetytem, bo do moich obowiązków należy gotowanie i karmienie mojej rodzinki, a wiadomo co oczy nie widzą.... Patrząc optymistycznej, to już połowę pierwszego dnia mam za sobą, a pesymistycznie nie chcę patrzeć. Lajla ja też mam takiego samego lenia jak Ty i nawet nie chce mi się myśleć o jekiejkolwiek gimnastyce. Mamuśka Twój sukces dodatkowo mnie motywuje!!! Jeszcze raz serdecznie dziękuję Mabie za wsparcie i fachowe porady. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie, odezwę się jeszcze dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie, że na ścisłej DC nie wolno gimnastykować się. lekkie ćwiczenia można wprowadzić na diecie mieszanej, a przy wychodzeniu z DC, gdy wchodzi się w dietę 1000 kal. bardzo dobrze jest rozpocząć intensywne ćwiczenia. Jeżeli gotujecie dla rodziny pamiętajcie, aby przed rozpoczęciem gotowania zjeść swój posiłek DC i opić się wody wtedy głód tak nie dokucza i łatwiej wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie, że na ścisłej DC nie wolno gimnastykować się. lekkie ćwiczenia można wprowadzić na diecie mieszanej, a przy wychodzeniu z DC, gdy wchodzi się w dietę 1000 kal. bardzo dobrze jest rozpocząć intensywne ćwiczenia. Jeżeli gotujecie dla rodziny pamiętajcie, aby przed rozpoczęciem gotowania zjeść swój posiłek DC i opić się wody wtedy głód tak nie dokucza i łatwiej wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BasiaK, trzymam za Ciebie kciuki od samego rana. pierwsze dni mojej diety upłynęły pod znakiem entuzjazmu, a nastepne już radowały mnie coraz mniejszymi wskazaniami wagi :) ja też musiałam zywić moja rodiznkę. w tym dziewięciomiesięcznego stedy bobasa, czyli 10 razy na dobę po odrobince :) ale oczywiście wszystko mamusiu ugotuj i przyrządź smakowicie.... po kilku dniach dosżłam już do takiej wprawy, ze nic nie próbowałam, solilam i słodziłam na oko, mężuś się zajadał, a ja przy nim z koktajlem :) mówił, że mi tak współczuje... itp, a ja mu na to, że to mój wybór był! ja się nie męczę, bo mam cel do osiągnięcia! naprawdę tak czułam! widzę, że macie tu znakomitą znawczynię DC w osobie Maby. pamiętamjak 3 dnia diety wzięłam się za mycie moper balkonu, zrobiło mi się biało prze oczami, bo przy 420 kaloriach to już był za duzy wysiłek :) pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też próbowałam bo bardzo chciałam schudnąć. Niestety nie udało mi się Buuuuuuuuuuu Po prostu jakoś te koktajle nie przechodzą mi przez gardło, mam od urodzenia wstręt do mleka a te napoje jakoś mi to przypominały A miałam tak pozytywne i entuzjastyczne nastawienie - trudno Mam teraz komplet torebek na tydzień - gdyby któraś z Was chciała to z chęcią odsprzedam - nawet za połowę ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja. Właśnie zjadłam swój obiad - zupka grzybowa z otrębami, nie powiem żeby mi smakowało, napoje chyba będą smaczniejsze, ale najważniejsze, że nie czuję głodu. Popijam wodę mineralną i chciałam się Ciebie Maba zapytać czy mogę popijać herbatkę PU- ERH, czy to już byłoby za dużo szczęścia na raz. Mamuśka, trochę mnie wystraszyłaś tym zasłabnięciem, mam nadzieję, że to było jednorazowe zdarzenie. Idę teraz przygotować obiad dla rodzinki, więc następny test przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BasiuK, to było tylko chwilowe oslabienie :) biało przed oczami miałam może przez 15-20 sekund, rzuciłam mopa w cholerę i od razu poczułam się znacznie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mam za sobą mały sukces pierwszy dzień diety za sobą i uwaga!!! moja waga pokazała 1 kg mniej (czy to możliwe?) Jak do tej pory nie czułam się głodna - nie mylić z apetytem, wczoraj jak na złość wpadła do mnie sąsiadka i przyniosła własnoręcznie pieczone ciasteczka marcepanowe, powąchałąm sobie i zaniosłam do pokoju syna żeby na nie nie patrzeć. Mamuśka uspokoiłaś mnie, że to osłabienie było jednorazowe. Maba jestem Ci naprawdę bardzo wdzięczna, że odpowiadasz na moje pytania. Bardzo się cieszę, że można pić herbatkę pu-erh, bo to zawsze dodatkowy spalacz tłuszczu. Zaraz zrobię sobie I śniadanie, bo dzielę te torebki na pół i idę do pracy. To na razie serdecznie Was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BasiaK: nie stracilas kilogramu tluszczu, tylko litr wody z organzimu. Tluszcz nigdy nie leci tak szybko. Ja jakis czas temu zrzucilam 7 kg na diecie Montignaca (najrozsadniejsza jak dla mnie i bez skutkow ubocznych, prosta, racjonalna i skuteczna dieta) i kilogramy zaczely mi leciec dopiero po ok. dwoch tygodniach. Jednak to byl tluszcz, bo moj obwod bioder zmniejszyl sie o prawie 10 cm. Waga zaczela spadac i spadala,spadala, spadala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie weekendowiczki. Chyba powyjeżdżałyście, tak tu cicho. Zaczynam trzeci dzień diety, właściwie jestem już po I śniadaniu. Moje wrażenia z pierwszych dwóch są dobre, coraz lepiej smakują mi te zupko-papki, chyba to prawda, że głód jest najlepszą przyprawą. Weszłam na wagę i ubyło mnie prawie 2 kg. Mam nadzieję, że mój entuzjazm nie opadnie, bo jeszcze mam 19 dni przed sobą. Mam nadzieję Lajla, że moje spostrzeżenia nie zniechęcą Cię do podjęcia tego wyzwania. Jeszcze słowo o ciśnieniu, moje jest teraz prawidłowe, ale przed dietą zawsze miałam podwyższone, tak, że ja fizycznie czuję się dobrze, zauważyłam nawet, ze mam więcej energii!!! Pozdrawiam Was i jadę na zakupy (woda i mleko 0,0%), może z zaoszczędzonej sumy zrobię sobie mały kosmetyczny prezencik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowana
Da się przeżyć na takim menu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężkie są pierwsze 3 dni potem głodu prawie nie czuje się. Jest to też kwestia nastawienie psychicznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbinka
Mam pytanei do Maby Nie jestem gruba ale zaokragliłam sie po wypadku - lezałam długo, nie moge teraz uprawiać sportu. Niestety, jakoś silnej woli mi brak a ciasteczka kusza :( duzo czytalam o diecie cambridge i chciałabym spróbowac. Ale dreczmy mnie jedno, ja dość dużo pracuję i boję się że zasnę na zajęciach... boję się że ta dieta mnie tak osłabi że nie będe w stanie normalnie pracować... czasem wychodzę z domu rano a wracam wieczorem... musze schudnąć, niedużo ale naprawde źle mi z tym, całe zycie byłam filigranowa :( Czy dam radę? Czy nie padnę w pracy, czy będe w stanie myślec normalnie... Bardzo prosze o odpowiedz, rónież o komentarz te dziewczyny które używały a musiały normalnie pracować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko Przy DC ma się dużo energii. Trudne są tylko pierwsze 3 dni. Już pisałam, że młode osoby czasami są osłabione, ale rzadko to się zdarza , trzeba wtedy zgłosić to konsultantce i zmodyfikować dietę. Ważny jest też Twój obecny stan zdrowia, kiedy miałaś wypadek? Jeżeli masz małą nadwagę taką do 5 kg. nie radziłabym diety Camb. Jest to dieta dla osób z dużą nadwagą, bardzo nisko kaloryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lai
Hej! Właśnie stosuję tę dietę. Przed Dietą Cambridge schudłam pół kilograma w ciągu tygodnia, starałam się ograniczać jedzenie. W ciągu dwóch tygodni diety cztery kilogramy. Myślałam, że będzie więcej, ale z drugiej strony, wolniejsze chudnięcie jest na pewno zdrowsze. Na początku chudłam szybko, potem znacznie wolniej, teraz jakby znów szybciej. Niekiedy odczuwałam lekki głód, piłam wtedy herbatę. Na szczęście lubię herbaty. Podobno najlepiej pić zielone i pu-erh. Co do smaków, polecałabym koktajl kakaowy i zupę jarzynową, ale to raczej kwestia indywidualnych upodobań. Zwykle miałam niskie ciśnienie, ale raczej nie odczuwam problemów związanych z jego obniżeniem w czasie diety. Dwa razy w tygodniu ćwiczę callanetics (ćwiczyłam już wcześniej) i chodzę na długie spacery. Tylko raz byłam trochę osłabiona i syn nie narzekał, że idę za szybko, a zwykle tak robi :) Gotuję spore porcje jedzenia i je zamrażam, w ten sposób unikam pokus, a czy jedzenie jest dobrze przyprawione, próbuje mój syn. Udało mi się nawet oprzeć ciasteczkom na bankiecie w teatrze :) Na szczęście mam kolegę, który też się w ten sposób odchudza, mam się więc komu "wypłakać" z obaw i chwilowych załamań. Życzę Wam powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbinka
hej dziewczyny No cóż, stało się, zamówiłam sobie tę dietę, dziś juz w ramach przyzwyczajania organizmu to mniejszej ilości żarcia nie jem kolacji :) Droga Mabo dziękuję za odpowiedz, wypadek miałam ponad półtora roku temu, jestem zdrowa, nie mam żadnych problemów z ciśnieniem, czy czymkolwiek innym. W sumie jak schudnę jakies 5 kilo będę szczęśliwa, wiem że to moze niezbyt mądre z mojej strony, bo jest to dla naprawdę otyłych ludzi, ale mam problemy z silną wolą, wiem że jak wrzucę tyle pieniędzy w te zupki i koktajle, to po prostu będe musiała wytrzymac! Przeglądałam wypowiedzi osób które stoswały, ciężkie są początki, więc myślę że zacznę w weekend, bedę się wspomagać błonnikiem żeby nie zwariowac (zdaje sie to wolne). NIe ukrywam ze musze sięgnąc po coś drastycznego bo inaczej sie nei zmoblizuję! Planuję prztrzymać na diecie 3 tygodnie, a potem jeszcze dwa na łączonej (2 koktajle plus normalny niskokaloryczny posiłek). Nie ukrywam też że liczę na jakieś oczyszczenie organizmu :) Co do smaków - jestem bardzo ciekawa. Pierwszy zestaw mam mieszany bo nei wiem co mi podejdzie... zapewne to wszystko będzie ohydne :( a ja nie znosze koktajli tak naprawdę :( Trzymam kciuki i wy za mnie tez trzymajcie, zegnajcie wafelki i coca cola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Bardzo się cieszę, ze zjawia sie tu was wiecej. 🌼 Cały czas czytam o tym co piszecie i juz sama nie moge sie doczekac kiedy zacznę.Jeszcze tylko kilka dni i bede miała wypłate!!!!!!!! A wtedy zaraz kupie DC ,ale kupie tylko na tydzień i zobaczę czy wytrzymam. Przeczytałam, że BasiaK dodaje do zupek otreby, powiedzcie mi czy mozna tak robić i jak tak to ile tego sie dodaje.Wydaje mi sie , ze wtedy chyba łatwiej pokonac głód. Trzymam kciuki za wszystkie na diecie!!!! Pozdrawiam was wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×