Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość pppppp
wcześniej zanim zaczął się pojawiać ten problem,czytałam o metodach usuwania wąsika na twarzy. wcześniej to był dla mnie duży problem,no ale to nic w porównaniu jak jest teraz...a potem dowiedziałam się ze to choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z tym sobie radze peseta narazie. Juz od jakiegos czasu wyrywam to i mniej ich sporo rosnie i rzadziej musze to robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adel
Dziewczyny, a od którego momentu można przyjąć że to już choroba? Bo ja mam meszek na twarzy, na nogach jasne włoski, ale za to po dwoch godzinach od golenia kłuję. Ale jakoś nie czuję żeby to był problem, chociaz wkurza mnie to ciągłe golenie. Od którego momentu zaczyna się hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide spac bo juz oczka mi sie zamykaja. Juz nowy dzien :-) tylko problem ten sam pozostaje niestety :-( . Jutro zajrze. Pozdrawiam Cie, trzymaj sie cieplutko :-) paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
no ja ostatnio naprawdę nie mogę patrzeć na moją twarz...wyrywam pęsetą ale nie zauważam żeby wolniej odrastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adel ja nie wiem czy ja choruje na ta chorobe bo nie mam stwierdzonej jej jeszcze, ale trzeba sie wybrac do lekarza i zrobic konieczne badania nahormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
pa :) mam nadzieję że wstaniemy w lepszym humorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak pisze poniewaz zauwazam zmiany np ze jest cos czego nie było lub wyrosło :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adel spróbuj na nozki kremu do depilacji lub depilatora jezeli dasz rade ja np uzywam i mam spokój z depilacja nozek na 3 tygodnie :-) ttylko to dosyc nie jest przyjemne, trzeba sie przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adel
Eee, szkoda gadać. Nie będę się przejmować, i tak mam już mnóstwo kompleksów. Np paznokcie typu skocznia, choroba Raynauda... Wszystko średnio kobiece, jak nie męskie. A najbardziej zadziwia mnie ze uchodze za ładną. Jak moj facet gładzi mnie po dłoni, to myśle ze widzi tylko dziwne meskie paznokcie i fioletowy siny kolor skóry. Jak po twarzy, to meszek. Jak dotyka nóg, to od razu mysle ze czuje "jeza" i widzi kropki po depilacji. Nie mam juz na to siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adel
Kurcze, z przyzwyczajenia napisałam o moim facecie... "Zapomniało mi się", że wczoraj się rozstaliśmy. Nie mogę tego przyjąć do wiadomości:( Ale dzieki temu nie bede się wstydzić meszku... Nie ma tego złego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki bardzo ważne jest znalezienie dobrego lekarza, co niestety nie jest takie łatwe i wiem to z własnego doświadczenia.Najlepiej ginekologa-endokrynologa jeśli sa jakies problemy z jajnikami...i do diagnozy trzeba odstawić tabletki. A co do badań to jest ich tyle że na własną ręke raczej ich nie zrobicie....Macie racje, bardzo ważne jest wsparcie bliskich...tylko,że to wszystko takie trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do slonka
hej,wpsomnialas o lekarzu z warszawy....podasz nazwisko i kontakt do niego???? tu groosia,nie chcialo mi sie logowac:) dziewczyny...diane nie pomaga mi,wrecz przeciwnie,na piersiach wyrosly mi wlosy :( wokol sutkow..jeden to ma nawet 3 cm :(ide do zaraz potraktowac penseta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
a ja znów nie dostałam tego skierowania do endo... :( groosia ja pokładam na razie nadzieję w diane,mam nadzieję że pomoże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie17
Niedowiary. Nie jestem sama... Kurczę, od ok. 1 klasy gimnazjum zauważyłam, że jest pewna różnica między mną a moimi koleżankami. Mianowicie włosy na nogach. Początkowo nie zwracałam na to uwagi, dopóki mój ówczesny luby nie skrytykował mojej koleżanki (która, nota bene, miała jeszcze bardziej owłosione nogi ode mnie) za właśnie jej nieszczęsne włoski. Poszłam więc do mojej babci, która mnie wychowuje, i poprosiłam o pomoc. Żałuję, bo ani ona, ani moja mama nie miały takiego problemu (moja mama nie ma ANI JEDNEGO włoska- ani na rękach, ani na nogach). Babcia dała mi elektryczną maszynkę do golenia. Po pierwszym razie byłam zachwycona- w końcu miałam gładkie nogi jak moje koleżanki! W dodatku nic nie bolało! Sukcessss~! Niestety, z tym właśnie zaczął się problem. Po 2 dniach zauważyłam, że włoski na nogach odrosły. Więc znowu zgoliłam, a rytułał zaczął się powtarzać coraz częściej. Teraz moje nogi mogą być wieczorem gładkie, rano zaś znowu są kolczaste. Mam o to żal do babci, że nie zaprowadziła mnie do kosmetyczki na depilację czy coś w tym stylu ( z drugiej zaś strony, skąd ona mogła wiedzieć?). Najgłupsze zaś, że dążąc za idealną gladkością (taką, jak posiadają panienki na reklamach, tfu) zgoliłam sobie też włoski na brzuchu (wtedy jeszcze bardzo jasne i rzadkie) i dookoła okolic bikini (tfu, tfu, tfu!!! Będę się przeklinać za to do końca życia). Jak nietrudno przewidzieć- odrosły mocniejsze i ciemniejsze (to bzdura, że nie odrastają mocniejsze- moje właśnie taki numer mi wycięły). NIGDY, PRZENIGDY nie golcie sobie okolic bikini. Mnie odrosły grube, ciemne, długie i daleko poza linią majtek. :( Zgromadziłam więc jak najwięcej informacji o problemie. I zaplanowałam całą kurację- przede wszystkim mięta 2 razy dziennie. Nie wiem, czy to prawda, ale tureccy naukowcy udowodnili, że może osłabić włosy. Dalej, rozjaśnianie- albo farba, albo woda utleniona, ewentualnie mocny napar z rumianku. Uważałabym z wodą utlenioną, ponieważ niszczy bardzo skórę, więc raczej pierwszy bądź ten ostatni sposób. Kolejny sposób- opalanie. Raczej nie solarium, poczekam do naturalnego, letniego słoneczka :). To jest całkowicie sprawdzony sposób- włosy są mniej widoczne, jak wiadomo- słońce rozjaśnia. No i depilacja. Najpierw wypróbuję krem do depilacji, razem z całą otoczką kremów spowalniających odrastanie włosów. A propos- ostatnio, w jednej z przykuchennych gazet przeczytałam o kremie Vaniqa. Podobno po 8 tygodniach kuracji naprawdę przynosi skutki, i jest dostępny w polskich aptekach na receptę. Boję się jednak ceny, ponieważ na anglojęzycznych stronach 1 tubka kosztuje 60$. :( A to nie jest mały wydatek, niestety. :( A poza tym... maszynka do depilacji. Nie lubię wosku. xD I nie wierzę w skuteczność tabletek. Se jeszcze zaszkodzę. ;) Trzymajcie się dziołchy~~ Życzę Wam powodzenia- Wy też trzymajcie za mnie kciuki... bo jeżeli się nie uda... to bania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech..witami w gronie dziewczyno.... kazda pewnie popelnila blad i uzywala maszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szukam jakiegos dobrego gin-endo z Warzawy nawet. Ale tak rózne sa opinie ze ja juz nie wiem kto moze byc w miare dobry i potraktuje ten problem powaznie i zbada wszystko dokładnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groosia ja nie wiem jeszcze gdzie do lekarza ale znalazłam tez cos o takich i nawet dobre opinie: dr Elzbieta Niklewicz-Szczęsna i dr Małgorzata Walewska-Wolf Obie z W-wy. Znalazłam na necie, opinie sa o nich na forach nawet dobre i chwalone sa, no ale oczywiscie zdazaja sie i tacy co ich nie chwala i ja juz sama nie wiem.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Katowice jak bedziesz to podaj prosze namiary na Twoja Pania Doktor co o niej pisałas ze leczysz sie u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
mam pytanie....czy takie dziwne uczucie,jakby swędzenie na twarzy ale nie do końca,czuje jakby te włoski,może świadczyć o tym że one mi tam rosną :( wiem że pytanie jest dziwne ale proszę o odpowiedź :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
onnaa - ja uważam że strasznie głupi jest ten Twój pomysł z rozmowami w toku.. to sie stanie widoczne jeszcze tzn te włosy wszędzie.. ludzie zaczną to dostrzegać na Tobie jeszcze bardziej.. dla mnie ten pomysł jest poroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
niektórzy uwazają że to normalne, może nawet nie zauważają że ktoś ma za dużo włosków tu i tam.. po takim problemie ludzie zaczną to widzieć.. i utworza sie dwie grupy jedna współczująca druga będzie uważała to za trędowatych.. to będzie jak z AIDS tyle ze AIDS nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
pomysł moze i dobry ale nie na Nasze społeczeństwo. ja mam nadzieje i chciałabym aby te rozmowy w toku związane z tym problemem nie doszły do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
idę na tory - u mnie było tak, choć teraz wiem, że Wy macie z tym wiekszy problem niż ja. To u mnie zaczeło się pod koniec liceum od długich jaśniutkich włosów na szui i brodzie.. które zaczełam wyrywać.. nie miałam problemu z ciemnymi wcale.. a te zdjęcie co Wam pokazałam, hmm takie coś to mam może od 2 lat.. wcześniej tego nie miałam :( zauważyłam że one mi ciemnieją .. zauważyłam że na dekoldzie pojawiają sie pojedyncze ciemneijsze włoski.. kiedyś był jeden dwa.. teraz jest więcej.. jeszcze rok temu nie miałam ciemnych włosów na brzuchu.. miałam owszem ale jasne.. teraz pociemniały.. jeśli chodzi o nogi to fakt depiluje je - i to jest powód że są jakie są.. ale brzuch i policzki nie depiluje - a jednak ciemnieją :( na brodzie mialam jasne ale dłuższe były więc je usunełam i tak już poszło. wiem że miejsca które depilowałam są takie jakie z tej przyczyny .. ale te z którymi nic nie robiłam są takie bo...?? właśnie więc że tak powiem, moze zacząć się od jednego włosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a wogóle to kiedyś jak powiedziałam mamie, to ona mi powiedziała że w rodzinie mojego taty, siostra dziadka miała czarną twarz właśnie od włosów. jak ja się urodziłam to miałam pełno włosków ciemnych głównie na placach i uszach, ale u noworodków to jest normalne.. i tak w drodze mojego rozwoju dalszego stałam się jaśniutką blondyneczką :) aż do czasu jak nie zaczełam ciemnieć na głowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a i jeszcze jedno co do tych rozmów w toku.. ludzie wiedzą że to choroba.. bo wiedzą że nie jest normalne że kobieta ma zarost to nie normalne.. tylko po co o tym trąbić wszem i w obec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie witaminka z Tobą :) Pewnie ze zaczna to ludzie dostrzegac i sie przygladac. Tak juz jest... A jak u Was dziewczyny z tym jak to sie wogóle zaczeło??? U Ciebie witaminka juz wiem :-) I z jakim natęzeniem? Bo mi to sie zaczyna od meszka ale gdzie niegdzie mi przybywa ich chyba :-( co mnie bardzo martwi. I co dzien sie ogladam jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
ja już mam dość tych włosków...to mi normalnie nie daje żyć,ciągle tylko o tym myślę,na razie jest meszek ale jest go coraz więcej i nie wiem co będzie dalej :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×