Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość juppie
nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie, no nic chyba pojde do zakonu, tam mnie nikt nie bedzie ogladał!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale słuchajcie dziewczyny
Hormony nie załatwią sprawy owłosienia, no trzeba się wyleczyć, ale włosy i tak nie znikną. Ja miałam testosteron 3 x powyżej normy, po kuracji Dianą 35 jest już O.K, ale włosy są. Pytałam lekarza, mówił, że moje leczenie jest zakończone, hormony idealne, a owłosienie muszę usunąć u kosmetyczki, albo laserem, bo samoistnie nie zniknie. I tak zrobiłam i już nie mam problemu z owłosieniem, regularnie chodzę na woskowanie na ciepło prawie całego ciała, co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juppie
ale wiesz ze jak odstawisz bedzie gorzej, a chcesz brac do konc a zycia??? tak sie ni da, ale zycze ci by tobie sie nie pogorszylo z całego serca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale słuchajcie dziewczyny
No napisałam, że jestem PO kuracji i leczenie jest zakończone. Ostatnią tabletkę Diane wzięłam dwa lata temu, a brałam ją przez 3 lata bez przerwy. Oczywiście regularnie robiłam badania i brałam leki przeciwko żylakom. Ale nadwrażliwość mieszków włosowych na testosteron pozostała, chociaż teraz mam w normie, dla pewności badam go co 6 miesięcy. A depilować i tak muszę, ale współczuję dziewczynom, które się nie leczą i nie badają hormonów, albo nic im nie pomaga. Nawet już nie liczę ile kasy wydałam na woskowanie, ale włosków jest jakby stopniowo co raz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta07
Hej dziewczyny. Ja normalnie wariuje jak widze laski, ktore nie maja owlosienia na krzyzu, brzuchu, nad ustami czy na rekach. Jest to dla mnie okropnie wstydliwe. Z tymi nad ustami sobie radze, te na rekach gole ale co zrobic z tymi na krzyzu czy brzuchu??!! Ja i sie tym zalamuje:(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowy nieudacznik
Do IDĘ NA TORY! Dzięki za pocieszkę :-) Tyle, że jak się ma tak niską samoocenę jak ja...może być trudno. Bo nikogo nie chcę do siebie dopuścić :-( Jak tu pokazać się facetowi! Najgorzej jest z twarzą...i między piersiami. Resztę bym jakoś zniosła. W końcu nogi mogę golić...nawet te uda ;-) A Diane 35, tak mi "pomogła", że owłosienia nie usunęła...za to mam poszerzone żyły, na wewn. stronach ud i łydek...i teraz to nawet spódnicy założyć nie mogę :-( O plaży mogę zapomnieć. Mam dwadzieścia kilka lat...a problemy jak u starszej kobiety. Czuję się jak trędowata! Jak widzę wokół siebie te wszystkie gładkie laski z ładnymi nogami, które bezkarnie odsłaniają... Wygląda tak, jakby wszystkie miały super ciała i zero włosków i tylko ja taki odmieniec. Co gdzieś się ruszę, zwłaszcza teraz w lecie...same krótkie spódniczki czy spodenki... A ja? Zawsze dżinsy :-( Momentami żyć się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyyyy
dziewczyny a jak to sie u was zaczęło? w jakim wieku? miałyście najpierw jasne wloski, ktore wzmocniły sie czy od razu urosły ciemne i silne?? odpiszcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyyyy
bo ja mam pomiedzy piersiami meszek a wokol sutkow i na brzuchu juz coraz ciemniejsze, poza tym mam tradzik i przetluszczaja mi sie wlosy :( moze mi sie pojawic tez hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madiaczek
tez mam taki problem mam szesnascie lat i wlosy rosna mi na posladkach brzuchu udach plecach. nie przeszkadzalo i to nigdy bo nie bylo ich tak duzo z roku na rok bylo ich wiecej rozjasnilam je farba do wlosow jasnym bladem potem bylam bardzo szczesliwa bo nie byly tak widoczne ale po tak mniej wiecej pol roku sciemnialy i teraz sa okropne rozjasnialam je znowu tym razem coraz szybciej zaczynaly ciemniec chyba za dlugo je trzymalam na twazy tez mi rosna do okola ust najpierw je rozjasnialam a potem penseta ale sa bardzo geste i duzo czasu to zajmowalo dzisiaj wyrwalam je woskiem do depilacji twarzy mam pytanie? czy odrosna mi jeszcze gestrze bo po pensecie tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdiss
Cześć :) Już w ogólniaku zauważyłam, że coś jest nie tak z tymi włosami. Przed wf, kiedy dziewczyny się rozbierały, to porównywałam i się dziwiłam. wtedy jeszcze nie wiedziałam że to hirsutyzm, po prostu myślałam że \"taka moja uroda\". Tych włosów to przynajmniej widać nie było, bo u mnie \"zainfekowany obszar\" to nogi, przede wszystkim uda - okolice bikini u mnie to jak u faceta wygląda ;/ Trądzik to mam odkąd pamiętam ;/ ale to próbowam leczyć - z marnym skutkiem.A mam już 25 lat! Po ubiegłorocznych wakacjach wszystko się nasiliło, i na twarzy i włoski. Okres się zatrzymał i poszłam do ginekologa (to nie była pierwsza wizyta, ale wcześniej nikt mi się nie kazał leczyć). Pierwsza lekarka BEZ BADANIA NAWET zapisała mi diane-35. Powiedziała, że z włosami to medycyna jeszcze sobie nie poradziła. Poszłam do innego. Ten też kazał brać Diane, ale badania zrobil, no i wyszlo że ma PCOS. Masakra. No i biorę diane, ale z tego co tu czytam to się waham. Tyle że teraz jestem w Anglii, no i co mam zrobić??? Mam zapas tabletek, chce tak z pół roku do 9 miesięcy brać, jesli nie będzie poprawy to przestanę. Ale jescze coś chcę powiedzieć. Mam i te włosy przeklęte, i trądzik masakryczny. Też miewam ostre doły, ale staram się trzymać, bo to nie moja wina i gorsza przez to nie jestem. nie mam chłopaka i nie wiem czy będę mieć. Ale to nie znaczy, że nie zaasługuję na uczucie!!! Wszystkie dziewczyny z h..to, że walczycie, że codziennie się z tym zmagacie, czyni was wartościowymi, wspaniałymi kobietami! Nie ma sensu wpadać w doły przez te włosy.. ja wiem że to niełatwe, że najgorsze myśli przychodzą do głowy, ale trzeba się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, w moim przypadku ma to charakter \"lekko\" dziedziczny...Moja ciocia miala taki problem, od 35 roku zycie po uzywaniu depilatora i 2ch ciazach - problem zniknal calkowicie:) włosy mam doslownie wszedzie, problem pojawil sie w liceum. \"Tak naprawde, to z hirsutyzmu nie da sie wyleczyc\"- taka odp. otrzymalam od swojego endokrynologa dostajac przy okazji diane 35 na pol roku. Jednoczesnie korzystam z depilacji laserem,dermatolog poradzil mi takze zmiane endokrynologa.Zabieg wykonany na twarzy to koszt 300-400zl co 2 miesiace. Powiem szczerze, ze wlosy po laserze naprawde wypadaja i nie odrastaja, w zwiazku ze stosowaniem preparatu zauwazylam, ze nie wyrastaja nowe a te, ktore sa - robia sie jasniejsze i sa prawie niewidoczne. Zdaje sobie jednak sprawe z tego, ze to chwilowy stan i byc moze nie bede miala tyle szczescia co ciocia... jedno pewne - trzeba polaczyc zabiegi kosmetyczne i lekarstwa,ale z pewna rezerwa, szczegolnie jesli chodzi o srodki takie jak diane...czyli antykoncepcyjne... nie sa do konca bezpieczne, takjak przeczytalam kilka postow wczesaniej, trzeba regularnie sie badac i kontrolowac poziom hormonow ... warto tez sprawdzic, czy to przyczyna nie jest zespol policystyznych jajnikow Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowy nieudacznik
Jeśli jest to połączone z PCOS...to mogą być też problemy z ciążą :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja...+ cukrzyca II warto o tym poczytac, PCOS ma wiele objawow i jednymz nich jest wlasnie hirsutyzm... ale to, co najwazniejsze -poczytac, hirsutyzm jest objawem PCOS, a do samego PCOS dochodzi jeszcze caly ciag innych objawow... nawet na wikipedii mozna sie troszke "doedukowac":) ja tak zrobilam atakujac potem endokrynologa...warto sie przygotowac i odpowiednio zareagowac na zapisane lekarstwa... z tego, co czytam na forach, to zwykle w ciemno zapisywany jest diane 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowy nieudacznik
No niestety, Mnie lekarz też przepisał Diane bez większych badań. Tylko badanie ginekologiczne...a gdzie próby wątrobowe, hormonów itd.. Więcej mi zaszkodzil niż pomógł :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masz.. znowu diane:) oczoplasu mozna dostac od tej nazwy... postaram sie teraz zmienic lekarza na innego, bardziej obleganego...uwaza sie go za wykonujacego zawod z powolania albo prywatnie, jak komus zaplacisz to tez Cie inaczej potraktuje probuje sie nie zalamywac, choc bywalo ciezko... widze, ze fora bardzo pomagaja osobami z takimi problemami, jak my... jestesmy anonimowe i mamy wspolny problem, jedna z zalet smietnika, jakim jest internet...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris wydepilowalam te rece;/ moj Boze jaki bol!!!! teraz mam opuchnieta skore, smaruje ja ciagle kremem na bazie rumianku bo jest okropnie chropowata:( mam tez takie duze czerwone plamy:( moj chlopak mowi zebym sie nie martwila ze to na pewno zniknie ale ja w poniedzialek zaczynam ta prace:( moj chlopak mowi ze glupio zrobilam ze je wydepilowalam bo teraz sie mecze i ze powinnam je tak zostawic i olac innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw3 skrocilam je maszynka do wlosow a potem depilatorem elektrycznym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj... ja kiedys przed studniowka uzylam plastrow...nie boli, usunelo mi wszystkie wloski i nie mialam takich krostek jak po depilatorze po goleniu nog...moze wyprobuj nastepnym razem plastry, polecam z Joanny albo strep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana plastrami juz probowalam nogi myslalam ze umre a robila mi to kosmetyczka;/ ale dziekuje za rade moze sprobuje jeszcze raz:) ech nie ma sie co dolowac tylko sluchac loris ona mowila ze ja tez na poczatrku bolalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem jak Ty, ale przynajmniej ja mam o wiele ciensze wlosy niz na nogach, wiec nie boli... depilator dosc czesto urywa wlosy w polowie a potem to juz nawet penseta nie wyrwiesz...najgorsze sa czerwone krostki, ktorych po wosku nie ma ... mowie z autopsji, kazdy preferuje cos innego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie przy okazji tej depilacji mialam mala klotnie a potem rozmowe z moim mezczyzna... wszedl do lazienki bo slyszal moje ciche piski i jak mu powiedzialm co i czemu robie to zabral mi depilator i powiedzial ze jesli juz koniecznie chce sie pozbyc wlosow na rekach to zebym ogolila przynajmniej nie bedzie sluchal moich wrzaskow;/ musialam mu 3 godziny tlumaczyc czemu chce miec gladkie rece ... przez pierwsze dwie wogole mnie nie sluchal a potem powiedzial ze nie moze patrzec jak swiadomie zadaje sobie bol tylko po to zeby wpasowac sie w kanony obowiazujecego piekna;/ powiedzialam mu ze czasem tez chcialabym wygladac jak inne kobiety a on zaczal sie smiac i spytal czy gdyby ogloszono ze najpiekniejsze sa kobiety bez powiek to czy je tez bym sobie wyciela;/ moj chlopak wielu rzeczy nie rozumie... on jest bardzo przystojny i nie mowie tak dlatego ze jest moim chlopakiem- on zwyczajnie jest bardzo przystojny ma duze powodzenie u kobiet nie ma zadnycj kompleksow on nie rozumie ze ja mam momenty kiedy moja innosc dociera do mnie przez mur aprobaty ktory on wokol mnie zbudowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie odbylismy kolejna rozmowe... powiedzialam mu ze chce sie w pracy czuc komfortowo a nie bede sie tak czula gdy wszyscy beda sie na mnie gapili... on powiedzial ze nie musze tam pracowac, ze przeciez on nas spokojnie utrzyma, ze nie chce zebym czula ze musze cos w sobie zmienic bo wszystko jest ze mna w porzadku, ze wszycy ktorzy mnie znaja akceptuja mnie... a ja zdolowalam sie jeszcze bardziej... no bo to ze cos akceptuja znaczy ze cos jest do zaakceptowania albo nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz sie czym przejmowac :) moj facet od razu zauwazyl, ze cos jest nie tak... w zasadzie to mnie wspiera, bo wie, ze srednio znosze ten dar od natury... ale czy koniecznie musisz depilowac rece?potem bedzie gorzej... moze ogol i wcieraj woda utleniona... to wypala wlosy... w zasadzie samo slonce rozjasnia mowie, co wiem z autopsji:) chlopak ma racje, nie KATUJ sie dla wpasowania w chore kanony piekna:) tymbardziej powinnas sie cieszyc - jest przystojny,ma powodzenia i wybral Ciebie sposrod tylu... JESTES WYJATKOWA i napewno nie chodzi tu o twoje nadmierne owlosienie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sirkowa mnie długo nie przeszkadzały włoski na rękach a były one długie i czarne.Ale przyszedł taki dzień, że nie mogłam juz na nie patrzyć, więc je wydepilowałam. I nie żałuję. Tak jak pisałam wcześnie- bolało okropnie!Ale z każdą depilacją potem bolało mniej. Teraz nie boli w ogóle.Trochę boli gdy depiluje sie po pachami.W pozostałych miejscach nie.Na rękach i nogach włoski odrastaja słabsze.I czuję sie znacznie lepiej psychicznie, gdy jestem przez jakis czas gładka.A chodzi przecież też o to byśmy sie w miarę możliwości czuły dobrze we własnej skórze.Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadzaja włoski w niektórych miejscach to nie powinien sie zmuszać do depilacji. Każdy powinien robić tak by czuc się po prostu dobrze.Trzymaj sie Sirkowa i rób wszystko tak jak dyktuje Ci serce. To chyba najlepszy doradca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwala_genetyczna moj chlopak tez od razu zauwazyl, zreszta u mnie nie ma szans zeby nie zauwazyc, ja sie ciesze ze on mnie wspiera ze akceptuje ja tez na ogol sie akceptuje i to glownie jego zasluga bo mysle sobie skoro taki facet wybral mnie z posrod wielu to nie moge byc taka najgorsza;) ale jest wlasnie tak jak pisze loris ze gdy mam gladka skore czuje sie w niej lepiej, dlatego sie golimy, depilujemy, smarujemy. mam nadzieje ze naprawde nastepnym razem bedzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwina kubacka
hej ,,,pozdro dla wszystkich....ale mnie tu dawno nie było..... a tak wogole to pomogl komus telocapil??? ,,,,bo ja uzywam od kilku tygodni i to co zauwazylam to to , ze jakies takie slabsze odrasaja że nie moga sie przebic przez skore,,,a po za tym to nic szcze golnego.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczęta tylko szczerze czy ktoś ma tak jak ja ze na całej długości brzucha ma włosy łączne z cała klatą ??? bo jade depilatorem po całym ciele i te ciemne mocne które mi wyrastają wzdłuż pepka do góry i te miedzy piersiami i na dole cały brzuch to jeszcze moge je wyrwać chc szybko wyrastaja ale mam jeszcze takie długie delikatniejsze po bokach brzucha i na całej klacie i z tymi chyba mam najwiecej problemu bo nie idzie ich wyrwać depilatorem tylko sie urywaja a plastrami tez poróbowałam to w ogóle ich nie rusza :( a mam tak ze nawet jak to wydepiluje to widac ze robiłam bo po bokach takie długie pasy nie wydepilowane zostają tych jasniejszych to wyglada perfidnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten sam problem ..
jak ją to nie boli? ja bym się nie odważyła, chociaż byłoby to bardzo potrzebne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×