Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ULAJURDECZKA
aga ga ga jak znajde napewno dam znać,tobie będe wdzięczna za to samo..ale jak można znaleś dobrego lekarza nei wiedząc czy jest dobry,lepiej iść do kogoś kto jest w tym obeznany dlatego bym chciała iść do kogoś poleconego przez kogoś..po co mam łazić do kogoś i czekać na efekty a może ich wcale nei być albo nawet i gorzej może być,strata czasu,dlatego bym chiła iśc do lekarza który jest dobry w tym temacie.A tak na marginesie wiecie może jeżeli mam to dziedziczne to jak usune laserem to nadal będą rosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ga ga
agnes_87, nie smaruj się niczym po depilacji, bo to "najlepszy" sposob na stan zapalny i krostki ULAJURDECZKA, dokładnie. nie mam zamiaru wydawać pieniędzy i narażać się na zbędne stresy, jesli nie zamie sie mną ktoś, kto zna sie na rzeczy chcę mieć pewność, że ide do lekarza, ktory mi pomoże... zatem szukamy! :) mi nadal wypadają wlosy i chyba się zastrzelę jak tak dalej pójdzie... :( 3majcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ga ga
agnes_87, nie smaruj sie raczej oliwką / balsamem po depilacji, bo to bardzo" skuteczny" sposób na zafundowanie sobie stanu zapalnego i krostek. ULAJURDECZKA , dokładnie... nie mam zamiaru niepotrzebnie wydawać pieniędzy i narażać się na zbędne stresy, żeby ewentualne leczenie nie przysniosło skutków. chcę iść docelowo do kogoś sprawdzonego, kto zna się na reczy... zatem szukamy! :) mi nadal tak wypadają włosy, że chyba sie zastrzelę ... 3majcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
aga ga ga szczerze wołabym być na twoim miejscu żeby mi włosy wypadały a nie rosły wszedzie..bo naprawde wyglądam jak małpa,mam włosy na tyłku,brzuchu i plecach ogólnie na całym ciele mam niewielki meszek ale to m inie przeszkadza od golenia tyłaka brzucha i pleców mam je grubsze co za tym idzie bardziej widoczne dlatego musze je stale golić nie jest to kilka włosków lecz obrośnieta jest całość:( na początku miałam czarne średnie i cienkie te włoski,ale jak zaczełam golić to wiadomo jest ich więcej itd.A nie cche golić tyłka do końca życia dlatego chciłabym iść na laser epilacje tylko nie weim czy to coś da? czy mi spowrotem nie odrosną? wydaje mi się że mam to poprostu samoistne bo mam to odkąd pamiętam zauważyłam to jak miałam jakieś 9 lat czy możliwe jest żeby było to przyczyną np policystycznych jajników w takim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
aga ga ga ja bym się z cchęcią z tobą zamieniłą wierz mi..wolabym żeby m iwypadały kłaki niż żeby rosły jak małpie a mam je naprawde wszedzie na twarz nie narzekam nie mam długich ani grubych włosów jedynie drobny meszek którego nikt nie zauważa..ale brzuch tyłek i plecy na dole to jest masakra na początku miłam je cienkie czarne średniej długości ale zaczełam je golić no i zrobiły się grubsze i więcej praktycznie mam cały owłosiony bebech,tyłek i plecy...z btzuchem bym dała rade ale jak moża golić tyłek i plecy do końca życia? wole zdechnąć niż żyć wyglądając jak goryl i gilić się co drugi dzień..zauważyłam to jak miałąm 9 lat jakoś czy jest możliwe że przyczyną tego jest zespół policystycznych jajników w tak młodym wieku??? czy to bradziej dziediczne,lub samoistne?? chciałabym usunąć to laserem epilcją ale nie che wydać tyle kasy nie mają pewności czy to nie odrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjjjjjjjjjj
Aga ga ga a brałas może cynk, bo mi też bardzo włosy wypadały i nic nie pomagało , dopiero po cynku przestały wypadać, polecam!!! Brałam przez miesiąc ten cynk z Walmarku około 7zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przezyłam koszmar u szkolonej higienistki ... zgłosiłam sie do bilansu i zapokmniałam, ze trzeba sie rozebrac do pasa .. muylałam, ze mi podaruje xD i co najgorsze musiałam sie rozebrac przy mojej tak jakby kumpeli .. znaczy lubie ja, ale nie mam do niej zaufania ;/ poprostu taka little bitch .. xD ale czasami lubie jej towarzystwo .. No i cholera rozebrałam sie no i oczywiscie cała ze wstydu płonęłam .. ale w sumie mi nic nie powiedziała.. potym była normalna .. xapewne sobie tam cos pomyslała, ale nic nie mowiła ... mam nadzieje, ze nikomu o tym nie powiedziała :( a tak poza hirsytyzmem to trace wiare w ludzi .. głownie w chłopcow ... sa beznadziejni ;/ oczywiscie nie uogolniam, chodzi mi o wyjatkowe przypadki .. najgorsza to jest jednak moja kolzeanka.. dzizas ta dziewczyna kreci z 3 naraz .. jednego dnia mowi jednemu, ze go bierze na powaznie a zaraz po tych słowach leci sie tulic do drugiego a potem pogadac na osobnosci z 3 ... ale Ci chłopcy ja kochaja ... z jednym z nich znam sie dosc dobrze, wiec wiem jak cierpi :( ostatnio na koncercie by sie prawie popkał, ale on sie wiecznie usmiecha , wiec kryje łzy za ogromnym bananem na buzi xD Pozdrawiam Wasz Wszystkie :)) :*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja jeszcze nie robiłam sobie żadnych badań. nie wiem w ogóle dokąd się udać, czy prywatnie czy normalnie. szczerze Wam powiem, że nie mam za bardzo kasy. studiuję dziennie i sama się utrzymuję, do tego w Warszawie więc ledwo mi wystarcza kasy od wypłaty do wypłaty, nie ma opcji zatem leczenia się prywatnie :( fakt, nie mam jeszcze zdiagnozowanej tej choroby, ale objawy występują wszystkie, jakbym była książkowym przykładem tej choroby. powiedzcie mi proszę, do kogo powinnam się udać, w jakiej kolejności. przecież do internisty z tym nie pójdę... aha, pamiętajcie o tym, że jeszcze nie przełamałam wstydu i nikt o niczym nie wie a ja nie potrafię o tym rozmawiać... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAZNE WAZNE WAZNE
DO ...prosze o rade... Zrób sobie badanie na kortyzol,bo on też powoduje hirsutyzm. Nie zawsze testosteron jest winowajcą.Jeśli testosteron jest w normie to często odpowiedzialny za nadmierne owłosienie jest kortyzol. Dopytaj się dobrego lekarza w którym dniu cyklu powinnaś sobie zrobić badanie na kortyzol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAZNE *WAZNE*WAZNE
DO ...prosze o rade... Zrób sobie badanie na kortyzol,bo on też powoduje hirsutyzm. Nie zawsze testosteron jest winowajcą.Jeśli testosteron jest w normie to często odpowiedzialny za nadmierne owłosienie jest kortyzol. Dopytaj się dobrego lekarza w którym dniu cyklu powinnaś sobie zrobić badanie na kortyzol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dermedzie jest promocja depilacji laserowej - do 50% znizki jak sie pojdzie na konsultacje w marcu. nie wiem czy maja jeszcze miejsca, ja zamierzam skorzystać. salon dermed jest chyba w 3 miastach w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama sie zastanawiam nad tym kortyzolem. Z tego co wiem, to wiekszosc z nas tu jest dosc nerwowa a kortyzol to hormon stresu... Czy ktoras z Was badala juz sobie kortyzol i czy jesli sie wykryje nadmiar to sa skuteczne metody leczenia, czy znow taki cyrk jak z tesosteronem (=leki hormonalne skutkuja tylko jak je sie bierze)? Z drugiej strony NIGDZIE nie znalazlam jednoznacznej informacji, ze kortyzol moze spowodowac hirsutyzm :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
dziewczyny mam pytanie od jak dawna usuwacie wąsy i w jaki sposób? Ja wyrywam od 7 lat pęsetą i mam coraz bardziej widoczne blizny. Sądzę że gdybym nie ruszała tego miejsca to z czasem napewno by trochę znikły ale przecież nie mogę przestać wyrywać:( będzie coraz gorzej jeżeli nic z tym nie zrobię:( moje włosy są za jasne do lasera. Już teraz staram się nie pokazywać twarzy pod światło, i co z tego że wyrwę jak i tak widać że coś jest nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
dziewczyny od jak dawna usuwacie wąsy i w jaki sposób? Ja wyrywam pęsetą od 7 lat i mam coraz bardziej widoczne blizny. Już teraz staram się nie pokazywać twarzy pod światło. A moje włosy są za jasne do lasera. Nawet przy średnio jasnym położeniu jest to widoczne. I będzie coraz gorzej jeżeli nic z tym nie zrobię. Wiem że gdybym nie ruszała tego miejsca to napewno by trochę znikły blizny ale przecież nie mogę przestać wyrywać. bez sensu męczę się a i tak muszę się ukrywać bo widać że coś jest nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
Mam pytanie czy hirsutyzm to włosy sztywne grube jak u faceta czy długie i cienkie czarne włosy też mogą być tego oznaką,czy raczej jest to natura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. troche mi przykro, bo zadna z was nie odpowiedziala na moj post. mam wszystkie objawy histrucyzmu, od dluzszego czasu bardzo bola mnie nerki. pytalam: W JAKIEJ KOLEJNOŚCI I DO JAKIEGO LEKARZA POWINNAM SIĘ UDAĆ? CZY MUSI BYĆ DO PRYWATNE LECZENIE CZY MOŻNA NORMALNIE? odpowiedzcie proszę... CO DO WĄSIKA - ja usuwam wąsik woskiem do depilacji twarzy, ale czasem używam do tego depilatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka19
hej dziewczyny jestem tu nowa wchodzilam takze na inne fora ''Hirsutek'' ale nic szczegolnego sie niwe dowiedzialam ,,,mam wielki problem mam bardzo owlosione rece nic mi nie pomaga juz 2 dni temu rozjasnilam farba do wlosow al \e juz widze odrosty! pozatym mam lekki hirsutyzm na reszcie ciala i okropne rozstepy po cioazy i cellulit ..! nie chce mi sie zyc latem zakrywam cale nogi! a mezowi nic podobno w moim wygladzie nie przeszkadza no moze dlatwego ze nie jestem brzydka tylko to mnie pociesza...ale bardzo prosze o odp co robicie z ciemnym owlosiebiem na rekach?? ja latami golilam ale juz przestalam ,,,,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka19
hej dziewczyny bardzo prosze o odp co robiecie z ciemnym owlosieniem na rekach??? mam problem z nimi juz nie wspomne o okropnych rozstepach i cellulicie przez ktore caly rok nosze dlugie spodnie...;(ja ost rozjasnilam zwykla farba do wlosow rece ale juz sa odrosty!! a latami golilam je ...teraz biore nowynette i podobno na ciele mi rozjasnialy wlosy..a tak to gole sie od 11 roku zycia z czasem doszly do tego rece plecy brzuch ale juz przestalam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka19
hej dziewczyny co robicie z ciemnym owlosieniem na recach?? mam z nimi wielki problem a ogolnie mam lekii hirsutyzm na reszcie ciala ,,i okropne rozstepy i cellulit..ostatnio rozjasnilam je farba do wlosow a juz sa odrosty!! a latami sie golilam prawie cala! a maz mowi ze nic mu nie przeszkadza sama nie wiem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jakies dziwne podejrzenia, ze za pomaranczkami w ostatnich czasach (a przynajmniej ich czescia) zadajacymi mnostwo ogolnikowych pytan czai sie znow podszywacz(ka) - nie tak lawto jest zmienciac styl pisania, do tego trzeba troche talentu öozetarckiego :-p. Sensu tego nie widze, bo nawet jesli ktoras z dziewczyn na te pytania odpowie, to moze z tego skorzystac inna przypadkowo tu zagladajaca dziewczyna. Szkod wiec to zadnych nie wywoluje. Glupie jest jednak jak przyslowiowy but :-p Powracam do swojego pytania: czy ktoras z czarnych kolezanek zajmowala sie doglebniej kwestia kortyzolu? Jestem jak ta tonaca od brzytew ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zajmowałam sie kortyzolem ale chętnie dowiem się wszystkiego na temat nam wiadomy.Czuję coś, że z tym kortyzolem to może byc prawda, to znaczy, że zbyt wysoki wywołuje owłosienie.Od zawsze byłam bardzo nerwowa i wszystko przeżywałam, więc w cale nie zdziwiłabym się, gdyby przez lata jego poziom podniósł sie do wysokich wartości i miał wpływ na włoski. Zgadzam sie co do podszywacza, niech sie podszywa za kogo chce.Najważniejsze, żeby choc jedna kobieta a może i więcej nowych znalazła tutaj ciekawe i pouczające oraz pocieszające wiadomości.Mnie to forum bardzo pomogło wtedy, gdy tej pomocy bardzo potrzebowałam i tylko to się liczy.To ono dało mi nadzieję, choć tak naprawdę nie ma lekarstwa na nasza przypadłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęściaraD
troche mnie tu nie było, ale co do postu o to zebym napisała jakich leków uzywałam, to na sam początek standardowo diane 35, ale w tym przypadku długo sie czeka na efekty, wiec poprosiłam moja pania ginekolog o coś mocniejszego i dała mi androcur. odrazu mówie, ze nie kazdy moze go stosowac bo to bardzo silny lek i najpierw trzeba zrobić badania, by go przyjmować. przynajmniej tak było w moim przypadku:D a jeśli chodzi o sposób na krosty to jest tez on rozwiązaniem na cellulit i rozstepy:) a przepis na ta "domowa miksture" (robi sie ją samemu w domu i nie kosztuje za wiele) znalazłam tutaj na kafeterii. wiec podaje: Lista zakupów i proporcje: Olejek kminkowy – 2 ml Olejek herbaciany – 1 ml Olejek cytrynowy – 1 ml Olejek cyprysowy lub jałowcowy – 1 ml Olej rycynowy – 10 ml Nafta kosmetyczna 50 ml Glicerol (dostępny w aptekach) 20 ml + sok z jednej cytryny Spirytus kamforowy – 20 ml Spirytus salicylowy – 20 ml Witamina C – 800 mg (4 draż. 0,2 g) Witamina A+E w kroplach – 2 ml Drażetki witaminy C obmyć z otoczki żółtej w przegotowanej wodzie. Następnie oczyszczoną drażetkę rozpuścić w soku cytrynowym, potem wlać glicerynę i spirytusy. Naftę wymieszać z olejkami i witaminą A+E. Następnie obie mieszaniny połączyć przez silne wstrząsanie w butelce. Wskazania: plamy i przebarwienia na skórze, w tym również po trądziku i ukąszeniach owadów; cellulitis, rozstępy na skórze, zapalenie mieszków włosowych, drobne wypryski ropne, nadmierne i przedwczesne starzenie skóry, zaburzenia troficzne skóry. Lek silny w działaniu. Skórę przemywać 2-3 razy dz. Wstrząsnąć przed użyciem. SPróbujcie moze i Wam sie uda:) chyba warto..... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
mężatka 19 włosy na rękach usuwam pastą cukrową albo rozjaśniam specjalnym kremem do rozjaśniania włosów na ciele można kupić na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
agnes 87 od jak dawna usuwasz wąsy? masz po tym jakieś zmiany na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wąsik usuwam już mniej więcej od pół roku depilatorem. na początku były podrażnienia (zaczerwienienie) bo skóra nie była przyzywczajona do takiej ingerencji, po czasie troche poszczypie i tyle... w kazdym razie bardzo boli. zaciskam zeby zamykam oczy i przykladam depilator na kilkanascie sekund... ale chyba warto .... efekt jest najdluzej... dziewczyny, poradzcie mi cos na tylek... co ja mam robic z owlosionymi posladkami??? aha i o co chodzi z ta pastą cukrową? jest skuteczna? pozdrawiam PS - do IDE NA TORY -> chetnie pogadalabym z Toba niekoniecznie na forum... szukam bratniej duszy z takim problemem. co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
Czy któraś z was może mi odpowiedzieć,czy te włosy mase grube tak jak u mężczyzny czy cienkie? ja mam bardzo dużo włosów czarnych na całym ciele lecz są one cieniutkie czarne i długie,czytałam że ten typ tej choroby jest samoistny,jedynie grube sztywne włosy mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych czy to prawda? na twarzy całej mam jedynie drobny meszek który m inei przeszkadza bo nawet nikt go nei zauważa ale na ciele to jest masakra gdyby nie były długie to bym to przeżyła ale cienkie czarne i do tego długie:( proszę niech ktoś odpowisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
Czy któraś z was może mi odpowiedzieć,czy te włosy mase grube tak jak u mężczyzny czy cienkie? ja mam bardzo dużo włosów czarnych na całym ciele lecz są one cieniutkie czarne i długie,czytałam że ten typ tej choroby jest samoistny,jedynie grube sztywne włosy mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych czy to prawda? na twarzy całej mam jedynie drobny meszek który m inei przeszkadza bo nawet nikt go nei zauważa ale na ciele to jest masakra gdyby nie były długie to bym to przeżyła ale cienkie czarne i do tego długie:( proszę niech ktoś odpowisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki tutaj na kateterii jakaś dziewczyna napisała, że usuwa włoski bawełnianą nitką i wkleiła nawet filmik.Dość ciekawie to wygląda.Ciekawa jestem co Wy na tą metodę powiedziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×