Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość też mam ten problem
dziewczyny duzo tutaj stron wiem juz byl walkowany temat laseru ale porusze go jeszcze raz. czy ktos po obnizeniu androgenow i depilacji laserowej ma spokoj z tym problemem chociaz na rok? ja mam nadmierne owlosenie od dobrych paru lat ale jakies poltora roku temu wszystko strasznie postapilo do przodu :( wloski nad gorna warga wyrywam peseta, mam pare na brodzie i z tymi nie robe nic bo sie boje ze bedzie ich coraz wiecej ale one nie sa az tak widoczne. moim utrapieniem ejst szyja :( rozjasniam je ale i tak sa widoczne bo bardzo dlugie :( zima zaslaniam golfami ale teraz to tragedia wstyd mi wyjsc na ulice :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam ten problem
jeszcze napisze ze teraz nie obnizam androgenow bo staramy sie o dzidziusia z mezem a to niestety nie idzie w parze. ale jak bralam yasmin to po 3 m-cach androstendion ktory mialam bardzo wysoki (9 nie wiem jakie to jednostki wybaczcie) spadl do 3 i miescilam sie w normie, takze to jest mozliwe zeby androgeny poobnizac. ogolnie to plan mam taki zeby zajsc w ciaze (hehe plan - jesli taka bedzie wola Boza i stanei sie cud - bo z pcos to bardzo trudne) a po urodzeniu dziecka znowu yasmin albo inny lek i laser. tylko nie wiem na ile to skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyrywaj penseta
- tez mam ten problem- nie wyrywaj pensetą tylko zastosuj wosk. Penseta tylko pogorszy sprawę, wzmocni włoski i staną się grubsze. Zacznij stosować wosk, bo wosk osłabia i są ciensze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Pietrzyk
Jak możesz się starać o dziecko i nie obniżać androgenów? Albo już masz je w normie, albo z wysokimi możesz zapomnieć o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam ten problem
do Magdy Pietrzyk można działac w ten sposób że bierzemy np yasmin czy diane przez kilka miesiecy (obnizaja sie androgeny, insulina, jesli mamy szczescie to rowniez poprawia sie stosunek llh do fsh charakterystyczny przy pcos), potem odstawic i probowac zajsc w ciaze. u mnie to nie zdalo rezultatu. eksperci od nieplodnosci wypowiadaja sie ze lepiej stymulowac owulacje niz skupiac sie na przywracaniu parametrów hormonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam ten problem
aktualnie moj testosteron jest w normie, androstendion ponad norme ale nie tak tragiczny. znam dziewczyny ktore przy podwyzszonych androgenach zaszly w ciaze wlasnie dzieki indukcji owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annsb
A ja mam też problem z nadmiarem włosów i jestem płodna jak nie wiem co!!!Mam dwoje dzieci,z drugim zaszłam w ciążę trzy miesiące po porodzie! Mam wręcz problem z tym,żeby nie zajść.Jestem po prostu wiatropylna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki zepsuł mi sie wczoraj depilator.Tym razem nie wciągnęłam sobie ciuszka w niego tylko zwyczajnie mi spadł.I chodził ale w ogóle nie wyrywał włosków.Dzisiaj kupiłam sobie nowy, najtańszy z brauna bez żadnych nasadek itp. i jest ok, bo już go przetestowałam. Kosztował 80 zł.Podobno te z brauna są lepsze bo mniej bolesne bo te pęsety maja ustawione w różnych rzędach a pchilipsa maja w jednym rzędzie.Ma 20 pęset. Sa już depilatory nowej generacji, które moga byc używane pod wodą i maja 40 pęset, w granicach 300 - 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, u mnie właściwie nic nowego, poza faktem, że jak tylko robi się gorąco to normalnie odżywam.W ogóle zauważyłam, że przy zimnej pogodzie moja cera jakby szarzeje a przy upalnej jest znacznie ładniejsza i taka promienna.W sumie to nie rozumiem tego, ale naprawdę tak jest.Idę na tory - powodzenia we wkuwaniu.Dobrze, że ja nie muszę wkuwać, choć czasami by się przydało podszlifować ortografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_mająca_ten_problem
Cześć forumowiczki:) Mam 25 lat, trądzik jak u nastolatki na twarzy i plecach a akże włoski dosłownie wszędzie: broda, policzki, wąsiki, pod pachami-tyle, że zachodzą już na piersi, na samych piersiach także, wokół brodawek, na brzuchu, na udach, łydkach, dekolcie- już wszędzie będę wyglądać niedługo jak mężczyzna, bo ciągle jest ich więcej i więcej. Gdy wydepiluję depilatorem, jest znacznie lepiej, ale na kilka dni. Golę depilatorem już coraz większą partię ciała... Zastanawia mnie co dalej... Ostatnio brałam Diane 35 ale jako środek antykoncepcyjny, przestałam brać, to teraz jest jeszcze gorzej. Muszę wybrać się do lekarza, ale ostatnio tam gdzie sobie upatrzyłam to zlikwidowali ginekologa-endokrynologa. Czy może któraś jest z Łodzi i może mi podać dobrego lekarza w ŁODZI?? Dziękuję Wam Kochane i całuję mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem coraz bardziej zalamana,a tak sie cieszylam ze poszlam na ten wosk na twarz,bo faktycznie buzke mam teraz fajna,ale co z tego,jak w przeciagu krotkiego czasu zarosly mi cale cycki i obszar miedzy nimi,ehhhhhhh,zyc sie nie chce,nie wspomne juz o plecach,a jeszcze w zeszlym roku nie mialam tam wloskow,i kolejna czesc ciala do depilacji,chyba juz nie ma miejsc gdzie bym sie nie depilowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Witam Dziewczyny. Odnalazłam ten temat i po raz pierwszy w życiu postanowiłam się wyżalić... Zaczęło się jak miałam 11, 12 lat od wąsika... Ale to nie był meszek. To były wyraźne, grube, czarne wąsy, których sama nie dostrzegałam. Zostałam uświadomiona w okropny sposób. Wróciłam do domu, stanęłam przed lustrem i dopiero wtedy je dostrzegłam... Za namową i pomocą rodzeństwa potraktowałam go woskiem, bojąc się komentarzy, że się ogoliłam... Problem trwał. Włoski depilowałam wiele lat, wypróbowałam na sobie wszystkie dostępne woski i kremy, co przyczyniło się do zmiany zabarwienia skóry nad górną wargą, a również na brodzie i szyi, bo tymi partiami również muszę się opiekować. Obecnie (a mam 20 lat) poranek zaczynam od użycia pęsety... Włosków wciąż jest sporo, są ciemne i grube. Wciąż chodzę z pokaleczoną brodą i szyją. Ale to jeszcze nic, bo ukrywam to makijażem. Ale czas, który codziennie rano muszę na tą przykrą czynność przeznaczać przywołuje do mnie złość. I smutek też. Poza "normalnymi" częściami jak nogi, pachy i bikini, depiluję ramiona, palce u stóp, plecy i pośladki. Mam sporo włosków na brzuchu i od dłoni do łokcia, ale ich nie ruszam... Bo nie mam już siły... Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że włoski odrastają już po kilkunastu godzinach... Nikt mi w to nie wierzył, dopóki nie udowodniłam tego moim przyjaciółkom. Zobaczyły na własne oczy poranna depilację nóg i małego jeżyka wieczorem... Nie mam siły... :( W depilacji pleców muszę prosić o pomoc mamę, pośladkami zajęłam się tylko raz w życiu i to był horror, bo cóż - nie mam rąk z gumy. I boję się, co ja ze sobą zrobię, gdy znajdę się w trwałym związku, sytuacji w łóżku... Na początku wszystko pięknie i gładko, a o poranku... Dotyk na twarzy, na udach... Boże... :( Ale cóż, męczę się z tym już tyle lat. Wiem, mój błąd, że się nie leczę, ale miały na to wpływ zarówno problemy finansowe jak i brak dobrego specjalisty w pobliżu. Ale wezmę się za to, zwłaszcza że mam nieregularne miesiączki. Chciałam też spytać, czy są jakieś leki hormonalne, które zawierały by się w tabletkach antykoncepcyjnych? Było by miło mieć z tego chociaż jakąś korzyść ;) :P Zobaczyłam dziś, że ten problem jest popularniejszy niż mi się wydawało. I trochę mi ulżyło. Pozdrawiam Was Kochane i życzę siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!wiem, że są tutaj dziewczyny mające bardziej powazny problem ode mnie...współczuję wam z całego serca, mogę sie tylko domyślać jak jest Wam ciężko i z czym borykacie się każdego dnia...mój problem to jedynie wąsik...mam pytanie , czy smarując go wodą utl. w żelu (codziennie, regularnie) mam to po jakimś czasie zmywać czy zostawiac do wyschniecia...jak mialam zwykła wode to tylko przemywałam wacikiem, ale zbytnich rezultatów to nie dało (no może brak konsekwencji i regularności) dlatego bedę wdzięczna za pomoc...mam nadzieję, że to mi pomoże...a Wam życzę dużo wytrwałości, siły i wiary, że w koncu to sie skończy i bedziecie chodzic dumnie z podniesioną głową...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulak...myślę, że to zalezy od stężenia procentowego tej wody, np. jeśli jest 12%(jak w rozjaśniaczach do włosów), to raczej zostawienie jej na twarzy bez zmywania mogłoby skutkować poparzeniem twarzy, więc lepiej nie ryzykować. Jest na rynku produkt Sally Hansen do rozjaśniania włosków na twarzy. Jeśli masz tylko wąsik, to pewnie staczyłby Ci na bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_mająca_ten_problem
Dzięki Idę na tory:) Z pewnością skontaktuję się z Panią Dr. Tak sie zastanawiałam dziewczyny... czy któraś z Was ma mamę lub siostrę z podobnymi dolegliwościami? Ja mam mamę i siostrę, tylko z tego co widzę one mają znacznie mniej włosków niż ja. I zastanawiałam sie czy czasem myśmy sobie same nie zwiększamy ilosci rosnących włosków... Większość z nas jak tu pisze miała najpierw wąsiki, które zaczeły przeszkadzać, więc je goliłyśmy. Ja mam na twarzy i szyi włoski długości nawet 2 cm, cieszę się że są one bardzo jasne i leżą a nie odstają, bo miałabym problem z wyjściem na ulicę. Na tyłku czy w dolnej części pleców też mam jasne, ale juz się kręcą. Wokół sutków mam kilka-kilkanaście ale wyrywam je regularnie pensetą. Nogi właśnie wydepilowałam depilatorem:) Są takie gładziutkie:) Ale jak tak sobie przypomnę, to kiedyś nie miałam włosków na twarzy, później miałam takie króciuchne, ale je ogoliłam, później już były dłuższe i dłuższe. Wiec może mamy bardzo wrażliwą skórę, którą jak już raz podrażniłyśmy, to zaczęła się nam buntować... Sama już nie wiem. Do dziewczyn które są po jakiś kuracjach... Co mówią lekarze? Że to jest do wyleczenia czy może że to jest tylko syzyfowa praca by się szpikować hormonami? Ja szczerze Wam powiem, że po Dianie 35, po której włosków mam więcej, to się boję leków stosować. Jeszcze dziewczyny piszecie, że po niektórych lekach, miałyście więcej. Brrr nic tylko jak nie mamy faceta i nie chodzimy na WF czy może porozbierane po ulicy to sie nie golić... Ehh Życzę Wam wytwałości dziewczyny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_mająca_ten_problem
ale wyobraźmy sobie że się nie golimy... przecież włoski nie urosną nam długości 15 cm... ja kiedyś nie goliłam się, gdy byłam młodsza, miałam w niektórych miejscach ciemne włoski ale one nie zwiększały swojej powierzchni... dopiero gdy zaczełam je golić, było ich coraz więcej i więcej... szczerze mówiąc oszczędzam swoje ciało przed codziennym goleniem i robię to tylko gdy muszę, bo idę np na basen... golenie codzinne wydaje mi sie ze wszystko pogarsza Ide na Tory... nie zdołowałaś mnie, nie uważam, ze problem jest aż taki by się dołować, nie tracimy życia... problem jest tylko estetyczny... wiem przeszkadza, chyba tylko leczenie nam pomoże i dobry lekarz.. pozdraiwam wszystkie hirsutystki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
idę na tory: dokładnie, najbardziej boli mnie czas, który muszę na te wszystkie strategiczne miejsca przeznaczać... Przygotowanie się do zwykłego wyjścia zabiera mi sporo czasu, łatwo więc sobie wyobrazić, co dzieje się przed ważniejszą okazją. Szykować muszę się cały dzień... A po szalonej nocy ciało wraca do stanu prawie początkowego (prawie, gdyż przed zaplanowaną dużą imprezą celowo się nie depiluje, by uniknąć pozostawania nieestetytycznych czarnych kropek z odrastających włosków, a depilacja jest wtedy dla mnie mniej bolesna). Ale teraz powiem, co martwi mnie najbardziej. Nie jestem w żadnym stałym ani poważnym związku ( ale być może powoli zaczynam być... :) ), a moje doświadczenia intymne są niewielkie. I teraz: w razie potrzeby mogę być piękna i gładka chociaż na chwilę lub schować się pod długimi rękawami i nogawkami. I przeraża mnie myśl, co będzie, gdy kiedyś ktoś poczuje pod palcami chropowatość moich nóg, ustami poczuje moje szyjne igiełki, dłońmi wyczuje tajemnicę ramion... Boje się, co będzie, gdy pewnego wieczoru kładąc się do łóżka z dziewczyną o jednej twarzy, rano ujrzy twarz zupełnie inną, przyozdobioną tu i ówdzie... A ja jak głupia wykradnę się wcześniej do łazienki, by w pośpiechu pokaleczyć twarz pęsetą, co normalnie zajmuje mi od 30 minut do ponad godziny. Wiem, że uderzanie w tą sferę może się wydawać, hmm... nie wiem nawet, jak to nazwać, ale dla mnie jest to tak samo ważne jak kwestia zdrowotna. Zwłaszcza, jeśli od zawsze miało się raczej wątłe poczucie własnej wartości... Pozdrawiam Was Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Dawno nic tu nie pisałam,więc może pocieszę tym co napiszę. Dziewczyny a mi naprawde ta Sindi i androcur pomaga, nie są może to oszałamiające jakieś efekty ale są. Praktycznie wszystkie twarde czarne włoski wyrastające na brodzie, boczkach czy wąsiku -owszem wyrastają wciąż, ale zamieniły się w jasne i cieńsze. Niektóre całkiem chyba poznikały. Na brzuchu po depilacji rosną jeszcze ale tak po 2-2.5tyg.dopiero! Kilka razy nie miałam czasu i przejechałam nogi maszynką, a po niej nadal rosną jak szalone i się wzmacniają, więc chyba powrócę do depilatora. Pewnie nigdy nie będę super gładka ale przynajmniej widze że nic nowego mi nie wyrasta, a przed lekami zarastałam coraz bardziej. Dziewczyny ja uważam że tak, przez golenie wzmacniamy swoje włoski ponieważ nawet te najmniejsze i najcieńsze golimy, a później odrastają wszystkie na raz i te które widziałyśmy i te które były tak cieniutkie że ich nie zauważałyśmy;/ więc już chyba 100razy lepsza depilacja, mimo że też małe włoski wyrywamy, jednak w tym wypadku większe prawdopodobieństwo że przez depilację staną się cieńsze niż grubsze jak w wypadku golenia.To takie moje zdanie, nie wiem czy sensowne;) Dziewczyny główki do góry, 3majcie się bo jestem z wami. Ściskam was wszystkie bardzo mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dawno nie zagladalam na forum, kiedys nawet troche pisalam a dzis od rana nadrobilam zaleglosci i chyba znow czuje potrzebe wygadania sie. Idzie lato, robi sie coraz cieplej, coraz mniej na siebie zakladamy i w tym okresie problem powraca ze zdwojona sila. Przynajmniej u mnie, tym bardziej ze moj cudowny chlopak postanowil zrobic mi niespodzianke i wykupil dla nas wczasy za granica. Z poczatku sie ucieszylam a teraz jestem przerazona jak to bedzie w ogole, ja z nim przez 2 tygodnie w jednym pokoju, co z depilacja, wyjsciem na plaze, intymnością ? Mam jeszcze 2 miesiące i probuje cos wymyslic. Pomyslałam ze moze zapuszcze wloski i pojde na wosk do kosmetyczki chociaz nie wiem czy zdolam przelamac wstyd. Moze wystarczy chociaz na kilka dni. Depilator niestety jedne wloski wyrywa z cebulkami, jedne urywa i efekt jest ok ale nie wystarczajacy. Jakis 4 miesiac uzywam tez telocapilu, efektow jakis spektakularnych nie widac chociaz wloski na ramionach i na piersiach duzoo wolniej osttanio odrastaja i sa slabsze, jednak nogi, bikini i brzuch to wciaz masakra. Zastanawiam sie tez na tym \"kremem z mrowek\" albo nad tym bioxetem chociaz teraz bardzo krucho jest u mnie z pieniazkami i nie chce znow wyrzucic kase w bloto. O tmy pierwszym kremie juz ktoras z dziewczyn pisala jakos na poczatku forum chyba w kontekscie jakiejs ksiazki z medycyna naturalna i tam podobno ten kwas mrowkowy opisany byl jako naturalny lek na owlosienie. Wiec jesli ktoras z Was uzywa ktorejs z tych metod to prosze piszcie o rezultatach, pozdrawiam goraco wszystkei forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhhhhhhhh
mam wlosy na sutkach tak ze 20 grubych czarnych :-/ wyrywam je pęsetą od ponad roku od kiedy się spotykam z moim chłopakiem... byłam kilka dni temu na usg piersi i mam jakąś torbiel - od razu pomyślałam, że to może od męczenia piersi tą pęsetą. Szukam jakiegoś sposobu na pozbycie się tych wlochów. Może macie jakiś pomysł? badź same zetknełyście się z owym problemem?? Myślę o laserze, ale nie wiem jak z bezpieczeństwem i poziomem bólu... Pomóżcie kobitki :-/ aha i nie jest to kwestia hormonalna... tak więc tylko fizycznie mogę je (mam nadzieję) w jakiś sposób usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do roose: nie wstydz sie isc do kosmetyczki,ja chodze co jakis czas na depilacje,i moja kosmetyczka mowila,ze jakbym wiedziala,ile kobiet przychodzi z takimi problemami,to by mi sie od razu lzej na serduszku zrobilo. My chodzimy bo musimy,bo mamy problem z wlosami,ktore sa wszedzie. A jak sa kobiety co chodza np.na depilacje brazylijska,i nie wstydza sie przed kosmetyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Pauuulla24, moze tez trafie na jakas spoko kobitke. Mam kilka pytan: jak dlugo utrzymuje Ci sie efekt po takiej depilacji, ile to mniej wiecej kosztuje (głownie chodzi o nogi) i jak dlugie musza byc wloski zeby ten wosk zlapal? Najgorsze to bedzie to zapuszczanie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurtka na wacie
podnieście mnie proszę na duchu- problem jest taki, że przez zimne części roku mogę się jakoś zasłonić ubraniem, ale teraz robi się gorąco, a na dodatek dostałam zaproszenie na ślub- w bardzo uroczystej oprawie, muszę się elegancko ubrać (spodnie nie wchodzą w grę) i nie wiem w co się ubrać! Odpadają króciutkie rękawki, dekolty i wyszło na to, że pójdę ubrana jak stara ciotka! Ja chcę wyglądać kobieco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basi belalim
http://www.hairreducingcream.com/comments.html tutaj jest kilka komentarzy po ang. czy prawdziwe trudno orzec. A tak w ogóle to dziewczyny nie zamartwiajcie się tak zwłaszcza tymi sprawami związkowymi. Skoro chłop was wziął takie jakie jesteście to znaczy, że dla niego jesteście OK. jak kocha to nie zwraca uwagi na takie detale. zresztą mało ludzi jest doskonale pięknych ;) jedna ma włoski, druga krzywe nogi a inna garbaty nochalek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basi belalim
to miało być odnośnie ant egg oil cream. tego drugiego produktu nie znam, ale na youtube jest mnóstwo 'antyreklam" rożnych produktów zamieszczanych tam przez ...konkurencję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloski do woskowania musialy miec w moim przypaku min.2-3 mm,ale z tego co wiem,wazne jest jeszcze,jakiego wosku kosmetyczka uzywa-bo tylko te dobre lapia takie krotkie wloski. Za nogi placilam 70 zl - cale nogi,za rece 30 zl,a za twarz+szyja tez 30 - moze troche duzo razem wyszlo,ale zadowolona bylam,bo do tego jeszcze zostalam nasmarowana olejkiem opozniajacym wzrost wlosow,i jeszcze dodatkow pani mnie takim cos a\'la masazerem masowala po depilowanych czesciach ciala,tyle ze to bylo urzadzenie emitujace lekkie natezenie pradu,co mialo zapobiec powstawaniu zapalenia mieszkow wlosowych - i faktycznie nic mi potem nie wyskakiwalo. Efekt byl niezly - z nogami spokoj na prawie miesiac,rece na troszke dluzej jak tydzien,twarz to samo. Co w moim przypadku to naprawde dlugo,bo jak sama robie w domu depilacje,to max.na 2-3 dni mam efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo22
Nawet nie wiem od czego zacząć. Mam 22 lata i z każdą minutą utwierdzam się w tym, że mam hirsutyzm. Nigdy nie miałam problemu z owłosieniem, tylko lekki wąsik. Ale jakieś dwa miesiące temu moje uda pokryły się wstrętnymi włosiskami (z przodu i z tyłu). Na brzuchu, piersiach też mam włoski, nie są one jakieś bardzo czarne i grube ale jest ich coraz więcej. Wąsik jest bardziej widoczny, mam też dużo włosków na brodzie. Ogólnie cała moja twarz jest pokryta takim meszkiem. Byłam wczoraj u ginekologa, pani stwierdziła, że taka moja uroda. Zleciła mi badania hormonalne i czekam teraz na wyniki. Wybieram się też do endokrynologa ale tak za dwa tygodnie bo nie mam teraz kasy. Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co robić. jestem po prostu załamana. Nie mam siły żeby wstawać rano z łóżka, nie mogę jeść, spać. Mam cudownego chłopaka, z którym jestem od ponad trzech lat. Planowaliśmy wspólną przyszłość ale teraz ja jej nie widzę. Tak bardzo się boję, że go stracę. Bez niego moje życie nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jungle fury
do basi belalim jak mozesz to podaj linka do tych antyreklam. Ciekawa jestem , o który produkt chodzi i co o nim mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×