Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość dominika13728
Hi "idę na tory" bardzo jestem ciekawa jak podziała na ciebie Androcur (nie pamiętam już dlaczego, ale dla mnie on nie psasuje he he) po dwóch miesiącach oczekiwań na metformin dostałam list (bo w UK to się niczego nie dowiesz na miejscu tylko dostajesz list z podsumowaniem twojej wizyty, zaleceniami itp - prawdopodobnie brytyjscy lekarze najpierw muszą przekopac swoje bazy danych (nie, nie internetu nie używają, taki sam list dostaje twój GP - czyli medyk pierwszego kontaktu - nie lekarz - i dopiero wtedy wypisuje ci potrzenbe leki) by znaleźc coś co będzie pasowało do danego przypadku) przypominam - nie mam PCOS tylko hirsutyzm (PCOS to wymyślil jeden lekarz w UK na odczepnego) - zgodził się z tym mój nowy lekarz, zgodził się również, że metformin można w moim przypadku wypróbowac, zrobiłam badania hormonalne x2, po czym w liście czytamł: "rozpoznanie: PCOS (w karcie mam hirsutyzm - ale co tam..., tu nikt nie przykłada wagi do szczegółów) po miesięcznej przerwie w przyjmowaniu cycloprogynova poziom testosteronu wzrósł u pacjentki do 2.9 (norma do 2.8) powrót do cycloprogynova spowodował spadek testosteronu do wartości 1.6 z powyższego wynika, iż cycloprogynova obniża poziom testosteronu do wartości prawidłowych, poziom estradiolu jest prawidłowy podsumowanie: PCOS jest pod kontrolą więc nie ma konieczności podawania innych leków niemniej z przyjemnością spotkam się z pacjentką za trzy miesiące" KILL MEEEEEEEEEE w pon muszę wyszpiegowac (bo inaczej się nie da) kiedy ów idiota jest w szpitalu i zj... go porządnie (bo tu nic innego na ludzi nie działa - jeśli jesteś miła, oni są jeszcze milsi i mają cie w d...) Jadę do PL za trzy tygodnie do LEKARZY (czyli ludzi po studiach medycznych, z doktoratami, z doświadczeniem nie jakiś konowałów po kursach trzyletnich, jeszcze pewnie zaocznych) mam po prostu następną częśc mojego życia w plecy gdyby kogoś to interesowało to u mnie problemem jest przysadka - nie odpowiada na sygnały z podwzgórza (potwierdzone ostatnim testem z decapeptylem) wystarczająco by zapewnic odpowiedni poziom gonadotropin - przyczyna nieznana, bardzo prawdopodobnie Diane 35 pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka dziewczynki
dominika13728 a sprawdzałas tarczycę? Czasami idzie w parze razem z PCOS, ale nie zawsze.Trzeba zrobic badania i wtedy wiadomo czy winna jest tez tarczyca czy jednak coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Idę na tory, po 11 dniach faktycznie nie ma co się spodziewać niewiadomo jakich efektów. Ja włoski jasne nadal mam na całym ciele,ale przynajmniej mam pewność że nowych nie przybywa, przynajmniej ich nie widzeę;) No i te czarne grube włoski zamieniły się na jasne cienkie i naprawde od wzięcia drugiej serii androcuru nie wyrósł mi żaden czarny gruby włosek na brodzie czy na boczkach, a przed.. po wyrwaniu już za 2 dni był kłujący:( więc ja efekty widzę i brać nadal zamierzam:) za 2 miesiące mam kontrolę u mojej endo-gin i mam zrobić testosteron, zobaczymy czy się obniżył...mam wielką nadzieję że tak.Idę na tory ja 3mam za ciebie mocno kciuki i wierzę że i Tobie pomoże. Powiem Wam dziewczyny że ja chyba też w sobie gdzieś pokonałam taką barierę psychiczną, że przestałam się już tak tym przejmować jak kiedyś. W sumie niedługo wyjeżdżam na wakacje za graniceę na 2 tyg i jestem tym wyjazdem trochę przerażona, ale póki co staram się o tym nie myśleć.Przed..pójdę pewnie do kosmetyczki na jakąś depilację a dalej sama sobie będę jakoś radzić. Dziękuję Wam za rady na wypadanie włosów. Jutro biegnę po szampon a zincas już wygrzebałam z szafki i zaczynam łykać, kupię chyba też żelazo-mam nadzięję że coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Dominiki
Hejka Dominika, pytałam Cię niedawno o leczenie PCOS w UK? No i zgadzam się z Tobą w 100%, lekarka powiedziała, że skoro na razie nie planuję ciąży, to wystarczy, że biorę tabletki anty. Ale w końcu zgodziła się na badania, coś tam jest nie tak i idę na kolejną wizytę-do innego lekarza recepcjonistka mnie zapisała...ech ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzik z tymi włosami
Wyluzujmy trochę ludzie różni się rodzą, ja nie robię nic z włosami na rękach a niech gadają, mam to gdzieś nogi gole bo wosk tak mnie boli i mam po nim takie siniaki, ze idzie sie wtedy zalamac. To przez ten kult gladkiego ciala, ale wyluzujmy czy te nogi musza byc takie gladkie a kto sie tak gapi z bliska, bo chyba tylko my same. Na opalonych to juz w ogole mniej widac a facet ma mniej receptorow i dla niego nasze nogi nawet jesli nie sa gladkie i cos tam nas kluje to on tego zwyczajnie nie czuje, 60% mniej receptorow czuciowych. Pogody ducha na wakcje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak nie mam
a po czym poznajesz, ide na tory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika13728
trochę dla relaksu: UK no cóz nie ma krajów idealnych, jednak jednak z problemami zdrowotnymi nie radzę wybierac się tu na dłużej (no zawsze można leciec do PL na parę dni) zresztą tu się nie stawia na wykształcenie tylko chęci - by zostac nauczycielem wystarczy zatrudnic się jako teacher assistant, zrobic w parę miesięcy NVQ (cos jak wykształcenie średnie bez matury), następnie 2 letni kurs na nauczyciela i gotowe - 3 lata, cały czas pracując w szkole - czyli zarabiając i zdbywając praktykę podobnie jest z GP - czyli lekarzem domowego kontaktu - nie mają żadnych studiów specjalistycznych, ale za to mogą robic wszystko, tu żadko dostaje się skierowanie do specjalista bo GP wie wszystko (nawet przeprowadzi badanie ginekologiczne!!! i kto wie co jeszcze) nie ma problemu bo i tak na wszystko zapisze paracetamol ew. ibuprofen a! i pod żadnym warunkiem nie wolno przyznac się, że pali się papierosy, bo wtedy GP już nie szuka co ci dolega, co jest przyczyną - tu za wszystko odpowiedzialne są papierosy jeszcze szybciej zostac pielęgniarką a w aptece pracowac może każdy na stanowisku takim jak u nas technik farmaceuta antykoncepcja - bez żadnych badań jakie chcesz takie tabletki dostaniesz - fakt, że za free leki - bardzo dużo leków dostępnych na rynku europejskim kontynentalnym, na wyspie jest niedostępna - UK faworyzuje przemysł rodzimy ciąża (!!!!) - w czasie ciąży opiekuje się kobietą tzw. midwife (którą może byc oczywiście każdy niezależnie od wykształcenia) w ciągu ciąży masz ok 3 spotkan w czasie których cię zważy, w 6 miesiącu może ci doradzic USG - żadnych innych badań zresztą w UK można usuwac ciążę do 24 tygodnia!!!!! - to jest chyba wystarczającym podsumowaniem brytyjskiej opieki zdrowotnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to sRu .. .
Ja mam włoski na tyłku plecach brzuchy buzi(wąsik) w sumie to nie są grube trochę ciemne ... najbardziej na brzuchu ...na dole..mam 16 lat ... czy to normalne ..sotatnio gadałam o tym z kumpelami i one mówią,ze golą sobie brzuch ... teraz czas bikini i jak ja mam wyjść... Nie mam żadnych zaburzeń... chyba ... Mam te włoski od paru lat i ciągle takie samie ... Może nie powinnam ich ruszać ... Co ja mam zrobić ?Czy to normalne ? Mam koleżankę jest śliczna,a ma na całym ciele włoski i w dupie to ma mówiąc szczerze ... Poradzicie coś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika13728
nie chcę się wymądrzac bo każdy inaczej widzi swój problem, ale weszłam raz na forum brytyjskie, gdzie głównie piszą dziewczyny w wieku 12-18 lat najpierw pomyślałam, o boże, w tym wieku tyle włosów - na całym ciele (wszystkie prawie się golą wszędzie), ale czytając więcej, zaczęłem miec wątpliwości do tego ich hirsutyzmu trafiłam w końcu na taki post: "ja przestałam się tym przejmowac - popatrzcie na aktorkę (nie pamiętam jaką) - ona ma hirsutyzm, długie włosy na całym ciele i pozuje do zdjęc wcale się tym nie przejmując'- sprawdziłam więc te zdjęcia - oczywiście aktorka miała po prostu trochę ciemniejsze włosy na rękach i przez to bardziej widoczne to fakt, że panuje teraz moda na golenie każdego najmniejszego włoska u obu płci, ale [według mnie] - bez przesady opal się trochę - na słońcu skóra ciemnieje, a włosy jaśnieją i przez to są mniej widoczne - jeśli naprawdę wydaje ci się, że masz więcej tych włosów niż koleżanki po prostu obserwuj czy nie ciemnieją, nie rosną sztywniejsze, albo dłuższe to bardzo trudno doradzic coś przez net jeśli nie ma się pojęcia jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nO To SrU TrA . . .
W sumie to ja już się do nich nawet przyzwyczaiłam ; > ... ale wiem,ze nigdy nie założę bluzki bez pleców ... W sumie to nawet nie chcę ich depilować ... A jak się opalam to tak w kropki i wydaje mi się,że o przez te włoski ... Miejsca, które golę poza bikini,nogi,pachy i dep.wąsika ... to klatka piersiowa tzn. pomiędzy piersiami w tedy zakładam jakiś mały push-up i czuję się pewna siebie ;p... Teraz dziewczyny mają "problem" z tymi włoskami,ale chyba są bardziej uświadomione i się aż tak bardzo tym nie przejmują... Za 2 tyg. plaża i nie zamierzam się chować ... Dziękuję,że mi odp. o to mi chodziło ;] Nawet mnie pocieszyłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Bardzo dawno nic nie pisałam, choć wcześniej udzielałm się i tak rzadko. Jednak śledzę Wasze zmagania z włosami, które też niestety mam :((( Bardzo rozśmieszyła mnie wypowiedz o zwyczajach panujących w UK:)))) Dobre:)) Polacy chyba nie doceniają swoich możliwości, u nas trzeba się niestety trochę namęczyć, zdobywając jakieś wykształcenie, a i tak później nie jest lekko:( Czyli jak ktoś przyjdzie chory np. na grypę, a przyzna się, że pali papierosy, to wszystko przepadło i tak winowajcą są papierosy;)))) A tak a propos tematu włosów, czy któraś z Was ma wszystkie badanie hormonalne w normie, a i tak zmaga się z tymi przeklętymi włosami? Czy któraś może ma czasami skoki prolaktyny, wynikające np. ze stresu:( a co za tym idzie niechciane włosy? Jak sobie radzicie z odrastającymi włosami na rękach, to że te na nogach kłują to pal licho, ale te na rękach... Czy któraś próbowała kremu Bioxet? Cena jest trochę zbyt wysoka, no ale cóż, producenci wiedzą jakie problemy dotykają kobiety i tym samym mają świadomość, że jak tylko pojawia się nieco tańsza niż np. laser możliwość usunięcia zbędnego owłosienia wykorzstują sytuację:( Pozdrawiam Wszystkie dziewczyny:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki to typ
a jaki to typ urody i sposob zachowania, ide na tory? bardzo jestem ciekawa. no bo przeciez nie da sie nie widzac wlosow stwierdzic, ze ktos je ma...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory: Zgadza się, że miejsce wydepilowane wygląda nienaturalnie, ale lepiej chyba tak niż mieć nienaturalnie owłosione:( Zamierzam kupić krem Bioxet, również nie wierzę w efekty, ale cóż:) Niedługo zaliczę kolejną, już nawet nie liczę którą depilację laserem, na pewno już kilka lat to stosuję, ale mam teraz niską ceną tego zabiegu, z uwagi na długi czas stosowania i raczej nie zapowiada się na szybki koniec:) Dziewczyny głupio mi zapytać, ale zrobię to:( Piszecie, że macie, przynajmniej niektóre, włosy na piersiach, nie chodzi mi o te pojedyncze wyrastające z brodawek, ale o te rosnące między i na biuście. Czy to jest u Was mocne owłosienie, jak to się objawia, czy to są takie włosy ciemne, jak np. na rękach, czy jest to zwykły meszek? Z góry dziękuję za odpowiedź:) Pozdrowienia:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_nana
Ja mam na piersiach włosy w kolorze blond (dziwne bo mam ciemnobrązowe), ale długie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak nie mam
ide na tory, jesli ktos ma cos wydepilowane i to widac - to ok, to jest do zauwazenia, ale ty pisalas, ze rozpoznajesz hirsutki po sposobie bycia i typie urody. to mnie zdziwilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi hito
do Dominiki z UK - jak problemem jest przysadka, to masuj sobie na nodze odpowiednik przysadki. Poszukaj na internecie akupresura stop, znajdz obszar na stopie odpowiedzialny za przysadke i przycisnij sobie kilka razy mocno - chocby z ciekawosci. zobaczysz jak bedzie bolec. masuj kilak tygodni po 5-10 minut dziennie na obu stopach. przysadka bedzie smigac jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Własnie natrafiłam na te forum. Boże, jak jest lżej na sercu wiedzac że nie jest sie samemu w tych meczarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wlasnie zastanawiam,bo odkad zdecydowalam sie na depilacje calej twarzy woskiem,to mam wrazenie,ze kazdy patrzy sie na mnie jak na kosmitke-moze dlatego,ze wczesniej widzieli wloski???? Jaak to jest u Was???? I zastanawiam sie,bo jak ja sie widze w lusterku,to moja twarz wyglada normalnie,czy jak ktos na mnie patrzy tez ją widzi normalną?? Bo nie znam innych dziewczyn z takim problemem,wiec nie wiem,jak taka osoba z takim problemem wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_nana
Ja wręcz przeciwnie, od kiedy depiluję wąsik to nikt mi nie dogryza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauuulla24:) dziewczyny, które mają włosy są bardziej wyczulone na ten problem. Ja mam już takie \"zboczenie\", że zawsze patrzę na twarz innych dziewczyn doszukując się u nich takiego problemu jak nasz. Myślę, że nikt nie zauważa u Ciebie włosków i Twoja twarz wygląda normalnie:) trzeba się chyba mniej przejmować, tylko dlaczego to jest takie trudne.....:( A jak radzisz sobie z odrastającymi włosami? Ja depiluję kremem tylko włosy na brodzie, ale są też nad górną wargą, na policzkach, baczki, itd. Jednak nie znoszę tych odrastającyh włosów już na brodzie, a co dopiero na całej twarzy:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradniczka xd
czesc dziewczyny ja tez mam problem z mnostwem wloskow na ciele jednak wydaje mi sie ze to problem tego ze duzoo odziedziczylam po tacie..niestety..;/jesli nie chcecie duzo wydawac na wosk to zrobcie go sami jest lepszy bo mniej podraznia skore ale bardziej dziala na te slabsze wloski..trzeba przygotowac garnek ,cytrynei sztuczny mio(taki gesty)trzeba popytac w sklepach ja ostatnio kupilam cos podobnego w biedroncea i i jeszcze pol szklanki cukru..no wiec bierzecie pol szklanki cukru i wsypujecie do rondelka zalewacie sokiem z polowy cytryny i czekacie az zacznie sie robic z tego jakis plyn:cukier musi sie rozpuscic)dodajecie do tego 2 lyzki sztucznego miodu i mieszaacie do uzyskania gestej masyy..a potem zeby ''wosk''nie zastygl trzeba wlozyc garnek z nim do 2 garnka z wrzadkiem i nakladacie patykiem na owlosione miejsceczekacie kilka sekund az zastygniee i odrywacie..lepiace miejsce przemywacie oliwka dla dzieci..pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradniczka xd
a tyy ide na tory...wlasnie slyszalam ze ten krem BIO-XET naprawde dzial tylko ze daje jakies poczatkkowe efektyy dopiero po pol roku..tylko ze wiesz on dzial w ten sposob ze z tego miejsca z ktorego chcesz sie pozbyc owlosienia musisz tam sie go pozbyc wraz z cebulkami i smarowaz sie tam tym kremem bo on hamuje wzrost wloskow i oslabia je...wlasnie tez mam zamiar go wyprobowac ale wie ze jest troszke drogi a nie wiem na ile mniej wiecej starcza...tobie na ile starcza jedno opakowanie?pamietaj zeby sie tym smarowac najlepiej 2 razy dziennie..lepsze rezultaty..i prosze o szybka odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga7515
Witam.Mnie również ten problem dotyczy.Probowalam juz wszystkiego:epilar,rio,tria,elektroliza,telocapil,i niestety ani jednego włosa mniej.Obecnie od okolo 4 miesiecy również smaruje twarz kremem bioxet,narazie bez żadnych efektów,chciałabym zacząć na ciało stosować ten krem z mrówek,ale na popuarnych serwisach aukcyjnych nie pojawia sie on od jakiegos czasu,czy wie moze ktras z was dziewczyny gdzie mozna jeszcze zakupic go droga internetowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejka dziewczynki
Jesli moge cos doradzic odnosnie tego kremu z jaj mrówek to trzeba kupowac tylko oryginalny . Firma Tala wypuszcza olejek, a firma Gutto krem. Oba sa oryginalne. Nie kupujcie innych , bo moga (choc nie musza ) byc podróbkami i nie działac. Na innych aukcjach własnie znalazłam podobne, z mrówką na opakowaniu,ale bez nazwy. Oryginalne są Tala i Gutto. Cena tego olejku nawet przystepna, czytałam że taka buteleczka powinna wystarczyc na całowite pozbycie sie włosów z twarzy. P.S Nie jestem sprzedawcą :-D, tylko duzo szukałam informacji na temat tego olejku i kremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory. Jestem cały czas, tylko jakoś nie mam o czym pisać. W tym roku niestety o wakacjach mogę tylko pomarzyć. Niestety praca nie pozwala. Może za rok? Idę na tory czy masz juz ten najnowszy depilator z brauna? Pisałas kiedyś, ze mąż ma Ci kupić, chyba na imieniny. Jestem ciekawa jaki on jest. Dla mnie najważniejsze w nim jest to, ze ma chyba 48 pęsetek do wyrywania i tylko to. Trzymaj sie kobietko i wszystkie pozostałe też!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaaaa
hej dziewczyny! mnie takze dopadl problem nadmiernego owlosienia. zaczelo sie to w ciazy ze na udzie wyrosly mi klebki czarnych i dlugich wloskow. teraz widze ze uda mi takze obrosly. zdecydowalam sie pojsc do lekarza, zbadal mi hormony i okazalo sie ze to androgeny :( mam niedoczynnosc tarczycy, ktora co jakis czas sie poglebia.od paru miesiecy zle sie czulam i okazalo sie ze niedoczynnosc niby wywolala podniesienie sie poziomu androgenow. hormony tarczycy uregulowalam, androgeny niby tez wrocily do normy a wlosy jak sa to sa ;( teraz mam je nawet na duzych palcach u stop.porazka :( buzia zarasta mi wloskami ale poki co bialymi.wyraznie zarysowaly sie linie jak u faceta ich wyrastania. 10 dni biore diane35. od tego czasu jak zaczelam je stosowac zaczelam miec wysypane czolo. mam 27 lat a wygladam z pryszczami jak nastolatka. co myslicie o kuracji diane-35? pomogla komus? co mam robic z tymi wypryskami? odstawic te tabletki?? czy przeczekac??? prosze bardzo o rady bo jestem w desperacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harem...
do Hejka Dziewczyny Są jeszcze inne firmy oprócz wspomnianych, ja znam przynajmniej jedną zaufaną i wcale niekoniecznie muszą być podróbami. Oczywiście będą się różnić składem, wagą i ceną. To, że ktoś pisze, że inne to podróby to normalne bo konkurencja lubi oczerniać inne firmy, mając ochotę na wyłączność... Zresztą to nieważne bo w Polsce i tak nie można ich kupić. (chyba, że może na ebay'u za granicą...) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×