Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Do smutna_ja no ja właśnie w tym wieku, w którym Ty aktualnie jesteś dostrzegłam pierwsze objawy pco i hirsutyzmu :( Może wybierz się do ginekologa-endokrynologa i poproś o skierowanie na badania hormonalne, jeżeli ta sprawa tak Cię niepokoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna> dokladnie- moze sie rozwijac dalej a moze zatrzymac masz jeszcze burze hormonalna wiec trudno stwierdzic ,na pewno wizyta lekarska by sie przydala ,porobic badania na hormony i nie daj sobie od razu wcisnac lekow hormonalnych a juz na pewno nie diane 35 roznie dzialaja na kazdego inaczej a co tego sa niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram, nie bierz nigdy Diane!!! No i nie bierz też innych hormonów, jeżeli lekarz przed ich przepisaniem nie zrobi badań hormonalnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie tego cudu sprzedawanego na allegro co ktos tu wkleil to nie wierze! Laser moze zdzialac cuda a nie jakis taki preparat ,w koncu bylaby to naglosniona sprawa ,wywalone pieniadze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta_owlosiona
Nigdy nie bierzcie Diane35 jak chcecie kiedykolwiek miec dzieci mozna oprocz Diane brac np na tradzik cos innego idzcie do dermatologa do ginekologa -endokrynologa jak np macie pierwsze objawy hirsutryzmu .. zrobcie badania i nie zgodzcie sie na stosowanie tego leku jest przestarzaly a lekarze w Polsce dalej go przepisuja w Niemczech we Wloszech jest juz dawno nei przepisywany.... ma wiele pisze wiele skutkow ubocznych a owlosienie po nim i tak sie nie zmniejsza to nei tylko moja opinia ale i mojego lekarza ale i takze znajomych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta_owlosiona
acha dla niepocieszenia lub raczej moze dla pocieszenia(szczegolnie naszego portfela ) laser nie pomaga ja mialam stosowany laser 3 razy i mi nic nie pomogl tylko wywalilam kase niepotrzebnie .. pomogl mi depilator i wosk ale tez na krotka mete :)) na jakies 4 tyg mialam nozki gladziutkie :)) ale i tak tansze jest to od lasera... w specyfiki takie jakie sa na allegro nie wierze i nigdy nie uwierze .... takze zostaje przy wosku i depilatorze .... boil owszem ale dla nozek gladziutkich moge pocierpiec godzinke :)) raz w miesiacu :)) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym laserem to jednak nie do konca tak jest ,Tobie nie pomoglo ale innym pomaga mam przyklad znajomych wszystko jak zwykle zalezy od sytuacji...ale warto isc i sprobowac ,ja sie zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna_ja
Znaczy, ja bylam u pani doktor i ona powiedziała że nic stwierdzic jeszcze nie mozna etc. bo jestem jeszcze w wieku dojrzewania i one moga po prostu zniknąć. Ale to sie tak mówi, mam pasek od brzuszka w dól i troche w góre, niby inne dziewczyny taki spaek mają ale moj brzuszek jest cały w meszku, kolo piersi tez mam juz czarne włosy znaczy na sutkach a wokół troche dlugie ale jasne, i to na prawde rewelacyjnie nie wyglada, ale mam nadzieje ze mi przestanie juz rosnac, rozjasniac nie bede kombiowac tez nie bo to raczej moze pogorszyć tylko sytuacje, a wąsik mam lekki to tego zbytnio nie widać, alee rok temu tez miałam wloski na brzuchu lekkie i co? Mama mowiła ze nie urosna a teraz mowi zebym sie nie przejmowała a to wcale nie jest estetyczne...mam wielka nadzieje ze one znikna.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacosta_19
PRZEPIS NA PASTĘ CUKROWĄ DO DEPILACJI ( ściągnięty z netu ) 1 szklanka wody* 1/2 szklanki cukru 1/2 cytryny Składniki podgrzać razem, poczekać, aż zmienią kolor, nieco przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, następnie nałożyć na skórę, zerwać, ugnieść, nałożyć, zerwać itp. Łyżka stołowa masy starcza na całe nogi. Nakładanie musi się odbywać zawsze w kierunku wzrostu włosa. Przegotowaną masę można przechowywać przez kilka miesięcy. * Moja modyfikacja przepisu polega na dodaniu mniejszej ilości wody Jutro na pewno wyprubuje . Mam nadzięje że w końcu pozbęde się chociaż na tydzień tych paskudnych włochów z ud i pośladków ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i chłopcy jeśli chcecie, aby problem zbędnego owłosienia zniknął raz na zawsze (tzn. aby, zniknęły włoski z całego ciała oprócz włosów na głowie i brwi, a u mężczyzn ewentualnie jeszcze oprócz zarostu na brodzie) powinniście codziennie modlić się o to. Powinniście prosić Pana Boga kiedy tylko możecie o to, aby uwolnił ludzkość od zbędnego owłosienia. Ja modlę się o to, a także aby Pan Bóg uwolnił ludzi (i zwierzęta) od próchnicy zębów i by zawsze każdemu bez wyjątku zęby rosły proste, aby były białe, mocne, miały ładne kształty i się regenerowały w razie starcia czy ułamania, a w przypadku wybicia aby wyrastały nowe. Ten świat byłby zupełnie inny, gdyby każdy do każdego mógł się uśmiechać bez kompleksów i na pewno uniknęli byśmy wielu nieporozumień i kłótni, bo uśmiech przecież łagodzi obyczaje i wyzwala radość w ludziach. Byłoby mi bardzo miło, gdyby ktoś modlił się w tych samych intencjach co ja. To ma jeszcze drugą dobrą stronę. Dzięki modlitwie można zbliżyć się do Pana Boga i zadbać o zbawienie swojej duszy. A kiedy już zostaniemy wysłuchani jaka wielka będzie nasza radość, że nasze wspólne modlitwy zostały wysłuchane i chociaż te problemy mamy już z głowy. Przecież wszyscy ludzie mają te same problemy z owłosieniem i próchnicą, dzięki modlitwie Pan Bóg może pomóc nie tylko nam, ale wszystkim. \"Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie\" (Mt 18, 19). Jest mnóstwo świadectw ludzi w Internecie i nie tylko, których modlitwy zostały wysłuchane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drive
dziewczyny ja Was proszę o rade, ja również zmagam sie ze zbednym owłosieniem, najgorszy jest na twarzy:( poradzcie mi czy któraś z Was, depilowała brode i szyje woskiem u kosmetyczki,jesli tak jakie odczucia macie, czy czujecie sie z tym lepiej:) prose o odp, zamierzam sie zdecydowac na depilacje, boje sie, ze jesli zaczne zbednych czarnych, włoskow bedzie jeszcze wiecej, i tym samym dół:( dzieki za odp:) pozdrawiam Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny!! Ostatnio cierpie na brak czasu, ale dzis wpadam przywitać nowe towarzyszki niedoli i stałe bywalczynie :-) Postów przybyło, postaram sie nadrobic lekture jak najszybciej :-) Tym czasem odpowiem drive na pytania. Ja też cieprie z powodu owłosienia na twarzy, staram sie depilować, wyrywać z cebulkami. Kiedyś usuwałam u kometyczki woskiem, efekt na 2 tygodnie. Teraz depiluje sama pesentą, efekt ten sam, na ok 2 tygodnie. U mnie włosy nie robią sie mocniejsze, wręcz przeciwnie, niektóre zrobiły sie słabsze jak meszek, jasne. Jeśli nie możesz sama się depilować to moze warto skorzystac z pomocy kosmetyczki. Na troche będziesz miała spokój, a na jak długo, cóz, to bardzo indywidualna sprawa.. Pozdrawiam serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Do wesołej Małgosi! Choć jestem tu nowa to dziękuje Tobie w imieniu nas wszystkich za Twoje rady! Wielkie dzięki! Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą :-) dziunia3003 🌼 witam, cieszę się, że nas odwiedziłaś :-) Ja nie brałam tego leku, w ogóle nie biorę hormonów, więc nie moge nic powiedzieć na ten temat. Mam nadzieję, że czytają to dziewczyny, które mają podobne (niestety :-() problemy i podzielą sie tym. Ogólnie o ile mi wiadomo, to faktycznie często leki hormonalne nasilają pronlem hirsutyzmu, zamisat z nim walczyć. Myślę, ze dobrze zrobiłas, ze odstawiłaś ten lek, skoro pojawia sie meszek. Myślę, ze jednka nie powinnas z nim nic robić, ewentualnie jakoś rozjaśniac, ale depilowac nie radze, bo moze przyjąc gorsza postać. Moze za jakiś czas, po odstawieniu leku problem się zmniejszy. Dobrze, ze Twój mąż jest normalnym facetem i nie robi problemu tam, gdzie go w istocie nie ma. Myślę, ze moga byc gorsze problemy w małżeństwie niż włosy. Trzymaj się, zagladaj do nas czasem, pozdrawiam serdecznie małgosia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Dzięki za szybką odpowiedź! Na pewno będę zaglądać i pisać!Dotąd tego nie robiłam bi nie miałam w domu internetu! Nie pamiętam kto,ale ktoś pytał czy przy tym schorzeniu można mieć dzieci?!Otóż ja mam syna i zaszłam w ciążę bez problemu! Wiem,że u każdej z Nas to wygląda inaczej ale głowa do góry!Tym,które się staraja o dzidziusia życzę powodzenia. Miłej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtt
pliz, napiszcie jaki laser jest najskuteczniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek28
dziunia a moze masz chore jajniki? Powiem Ci tak ja brałam diane 35 i jeanine - po odstawieniu koszmar tych włosów wiecej+paskudny meszek wszędzie!!!! Pytałam lekarza gin-endokr. te tabletki bardzo rozregulowuja hormony. Nie martw sie po jakimś czasie(kilka miesiecy) wszystko wróci do normy ! Za każdym razem tak miałam po odstawieniu tych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Z jajnikami niby wszystko ok.Dzięki za wsparcie.Mam nadzieję, że masz rację i z czasem to minie! Muszę Wam poeidzieć że na dzień dzisiejszy skończyłam z braniem hormonów i zaczęłam leczyć się homeopatią(u lekarza).Wiem, że są głosy za i przeciw tej metodzie.Ale jeśli próbowało się wzystkiego i nic, to cóż myślę że warto próbować!Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
W przypadku nadmiernego owłosienia uwarunkowanego genetycznie i nie sprzężonego z żadną inną chorobą jedynym skutecznym zabiegiem usuwającym włosy na stałe jest zabieg elektrolizy, w którym za pomocą niskonapięciowego prądu usuwa się poszczególne cebulki włosowe. Pozostałe zabiegi (woskowanie, golenie czy usuwanie za pomocą depilatorów chemicznych) usuwają włosy na okres krótszego lub dłuższego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsyzstkie
czy każdy włos poddaje sie elektrolizie ? biały/czarny, gruby ... to musi trwać wieki, jak ktoś ma ich dużo ... ile zabiegów na ... jeden obszar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektoriliza była dośc szeroko lansowana na wielu topikach, dziewczyny wypowiadały sie róznie o tej metodzie. Ja osobiście mam zamiar wybrać sie na zabieg laserowy, dobre opinie słyszłam o laserze diodowym Light Sheer, niby jest najnowszy w tej chwili. Jak sprawdzę skutecznośc, pochwalę się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ougiuj
Hey :) wesoła Małgosiu ten laser faktycznie jest skuteczny i działa róznwież na dziewczyny , które na skutek zaburen hormonalnych mają za dużo włosów , likwiduje nie tylko mocne czarne kłaczki , ale też te bardziej nie podobne do niczego takie jasny brąz :/ Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtt
do poprzedniczki, a mozesz dac namiar na gabinet, w ktorym to robilas, o ile jest w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek28
Ja korzystałam z elektrolizy-świetna sprawa jesli sa włoski na twarzy zwłasza takie grube mocne....lepsze efekty. Taki usunięty włos już nie wyrasta raz na zawsze-tylko musi być trafiony w cebulke. Wada jest to ze trzeba je troszke zapuscic aby złapać pensetka i moga powstawac blizny jesli ktos ma wrazliwą skóre. polecam naprawde!!!!-chodze juz 5 lat....Świetny komfort psychiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtt
do kaczorka 28 a ile to kosztuje? jesli usuwasz w Warszawie to daj namiar na gabinet dzieki z góry i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny takie jak Wy pomagają czasami wyjśc mi z depresji która do tej pory łapie mnie co chwila:( chociaż i tak to nie jest już to samo co kiedyś jeszcze jakieś 2-3 lata temu (tyle czasu trwa moja aktywna i dająca jakieś skutki walka z tym okropieństwem). bardzdo wczesnie zaczełam golić nogi bo juz w 4 klasie podstawówki, bo jako osóbka, która od dzieciństwa uczona była perfekcjonizmu musiałam tez perfekcyjnie wyglądać. a później to już tylko pod górkę. najgorzej to było w liceum. co prawda w 2 klasie LO miałam nadzieję (rodzice dali sie namówić na depilator. cholernie bolało bo miałam na całych nogach b.dużo i b. grube włosy więc nad jedna nogą pastwiłam się pewnie ze 3h ale czego się nie robi. pierwszy raz cacuś, po drugim użyciu też byłam zadowolona bo wiedziałam że zaczną mi się robić cieńsze i z biegoem czasu będzie ich mniej, ale po trzecim razie totalna załamka krosta na kroście zapalenie mieszka na zapaleniu tak że do tej pory mam blizny, więc spowrotem musiałam się przerzucić na maszynkę, ale rano golenie a już przed południem papier ścierny brrr. w końcu odważyłam się zapuścić i iść na gorący wosk do kosmetyczki i to była najlepsza rzecz jaką zrobiłam.hehe pamiętam jaka kosmetyczka była zmęczona i zasapana po moim zabiegu:) i wkońcu z góki:). przez jakieś 5 miesięcy z rzędu chodziłam na wosk, włoski zrobiły się cieńsze i zrobiło się ich jakby mniej. teraz na wosk chodze jakieś 3 razy w roku a w przerwach depilator, bo okazałało sie że włoski na tyle się oslabiły, że moge tez stosować depilator bez takich konsekwencji jak wcześniej, ale warunek: góra 3 razy depilator i wosk, potem znowy można 2,3 razy depilatorem i znowu wosk u kosmetyczki. nie to że jestem jakoś w 100% usatysfakcjonowana ale widzę różnicę i to ogromną niędzy tym co było a co jest. nie to że latem pokazuje nogi ile tylko sie da, jeszcze do takiego stopnia się nie wyleczyłam, cały czas chodze w spodniach i długich lub do kolan spódnicach, ale widzę poprawdę a i w zeszłym roku i w tym odważyłam się nawet założyć kośtium na plaży:) no i nie ma to jak wsparcie faceta. wtedy na prawde kompleksy zaczynają troche blednąć. i nie bójcie się powiedzieć o tym co was boli, wiem ze nie jest łatwo bo wkkońcu sama przez to przechodziłam ale pomyślcie sobie że on ma kochać Was, wasze problemy, słabości, kompleksy a nie tylko piękne wygolone ciało, bo wkońcu to wszystko włyneło na to jakie teraz jesteście i na to że pokochał czy pokocha taką a nie inna osobowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Zgadzam się z Magmor!Jaeśli facet chce z Tobą to pokocha Cię taką jaką jesteś! Moj właśnie taki jest! O miom problemie powiedziałam Mu jak miałam 19 lat. Teraz jesteśmy juz małżeństwem i to bardzo szczęśliwym! Pozdrawim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze na temat hormonów. ja praktycznie od 2 lat jestem na logescie. przez jakieś 2 miesiace brałam też diane35, fakt w trakcie włosów sie zrobiło jakby mniej ale strasznie się czułam i odstawiłam wracając do logestu i jak na razie jestem z niego zadowolona bo praktycznie oprócz tego że codziennie nusze pamiętać o tabletce to tak jakbym go wogóle nie brala. dobre samopoczucie, ta sama ilość włosów, o i jeszcze duży plus że miesiączki regularne:) tyle ze ja mam problemy z jajnijani a właściwie z torbielami na jajnikach więc bez hormonów ani rusz, bo inaczej otorbielowane:):) (słowotwórstwo?) jajniki na mur beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek28
Niestety nie jestem z warszawy tylko z chełma. Doradzam przejsc sie po mieście i popytać w kosmetycznych salonach o ta elektrolize na pewno niektóre ten sprzęt mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×