Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ja tez mialam robiony laser...jakies 3 lata temu zaczelam...i tak teraz co ok pol roku chodze bo niestety....nie powiem,zeby sie zlagodzilo..ale nie zniknelo:(po kazdej wizycie mam podrazniona baaardzo skore:(nawet jak mowie o tym i zmienia natezenie to i tak..chyba za wrazliwa jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia 3003 tez bralam dlugo Verospiron ale razem z Diana...nic mi nie pomoglo....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moze jest tu jakas z Was, która mogłaby polecic jakiegoś dobrego endokrynologa z okolic Katowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem czy słyszałyście taką ciekawostkę, że picie mięty obniża poziom androgenów u kobiet cierpiących na hirsutyzm??!!! Teraz wszystkie pewnie będziemy masowo kupować miętę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testosteronka123456
czesc dziewczynki ja mam bardzo wysoki poziom testosteronu a wy jaki macie?????????? u mnie norma to 20-84 a ja mam 158!!!!!!!!!i oczywiscie pelno owlosienia na brzuchu, udavch,broda policzki wasik, klatka piersiowa ja poporpstu jestem chora!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tą miętą
to naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana Alka
hej dziewczyny! mam ten sam problem co i wy:(:( kurde boje sie powiedziec o ty dla mojego chlopaka:( boje sie ze jak mnie zostawi to rozpowie to wszystkim:( (choc on nie jest z takich)! Mam bardzo duze wloski na calym ciele i one strasznie sie zucaja w oczy:(:(:( jaki moge znalesc sposOb by usunac wloski na brzuchu??? prosze pomużcie mi:(:( pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to badanie
testosteronu gdzie sie wykonuje??? u jakiego lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W labortorium się wykonuje, najpierw l. rodzinny powinien dać skierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtt
do hair girl a możes zpowiedzieć jak dokładnie ten rozjaśniacz joanny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hair girl
hejka!ten najtanszy:P słyszy sie ze joanna ma najgorsze rozjasniacze-niszcza wlosy, wysuszaja, wlosow jest jakby mniej na głowie po ich uzyciu... to co stanowi ichw ade w stosunku do wlosow na glowie uznalam za zalete w stosunku do innych wlosow...zawsze kupuje najtanszy za to namocniej rozjasniajacy-do 6sciu tonow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
no to ja teraz walne, podejrzewam ze tak to juz nikt nie ma... oprocz tego wszystkiego co piszecie mam wlosy na dloniach i palcach i musze je depilowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djhwfur
Kiedys gdziesz czytalam na temat opalania w solarium ze swiatlo jest tak silne na skore ze ta musi sie jakos bronic. A jak skora chroni wrazliwe miejsca na ciele? wlasnie wlosami.Chodzac na solaruim zaczelam obserwowac swoja skore i gdy jestem pod lampami wloski staja deba nastroszone jakby chcialy ratowac skore przed silnymi bodzcami zewnetrznymi.Jakies kilka lat temu nie mialam problemu takiego skora gladka wloski w normie.Ale z czasem zaczelam chodzic na solarium i po jakim czasie pojawil sie ten problem.Zastanawiajace jest to ze ten problem dotyczy tak wiele mlodych dziewczyn,kobiet i czy nie jest to zwiazane po czesci z uzywaniem solarum.Od jakiegos czasu nie chodze na solarium staram sie niemyslec o tym problemie.Ale zastanawiajace jest to bardzo.Moja teza jest taka ze solarium poteguje obrastanie kory we wlosku.U mlodych dziewczyn nawet blondynek widze skore jak brzoskwinka i 30% lub wiecej kobiet widze problem z wasikiem.A moze to wspaniale solarium pomaga nam w tym? Zastanowic sie warto. Ja zrezygnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djhwfur
Aha podobno puder zwylky jakim dzieciaczkom zasypuje sie pupe mozna stosowac na wasik.Podobno delikatnie wysusza i oslabia wloski. Wiem ze to dziwne ale tak slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Hej :) Włosy mi dęba stanęły jak poczytałam o waszych problemach... Ja też mam może więcej włosów, szybko odrastają są ciemne..ale na szczęcie to tylko nogi, bikini (choć straszne), ręce, linia podbrzusza i to co mi nastręcza problemy - piersi. Wszystko inne jestem w stanie zaakceptować ale coraz bardziej martwi mnie kolejny nowy włosek na piersiach, są dość grube i rosną długie, może nie mam jeszcze futerka ale nie wygląda to estetycznie. Czy wy macie jakieś dobre sposoby na usunięcie takich wlosków? Czy depilacja laserkiem jest możliwa na piersiach? I ile taki jeden zabieg może kosztować? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na piersiach
wyrywaj je normalnie pensetka , ja tak robie i mam spokoj, znaczy jak cie dobrze zrozumialam bo ja mam na sutkach samych, poprostu przy prysznicu sprawdz czy jakis nowy nie jest do wyrwania miej pensetke w lazience i masz z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Włosy rosną na skórze wokół brodawek, słyszałam że raczej nie powinno się nic na piersiach wyciskać itd, ale i tak skusiłam się jakiś czas temu wyrwać jednego pęsetą i efekt był opłakany :/ Włosek wrósł mi w skórę, zrobiło się zapalenie mieszka włosowego, przynajmniej tak wyglądało, ale po czasie jakoś z moją małą pomocą włosek się przebił ale do tej pory w tym miejscu zostało malutkie zgrubienie, więc to chyba nie dla mnie. Chociaż pod pępkiem też wyrywam włoski pęsetą, również zdarza się że wrastają, ale skóra nie jest na tyle delikatna, by sobie z ty nie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Hey, walczę z hirsutyzmem już koło roku. Jeżeli chodzi o ciemne włoski (nad górną wargą, broda, baczki i szyja) to nie rośnie "już prawie nic" - "prawie", bo odkąd chodzę na zabiegi laserowe jestem skazana na maszynkę. I takim sposobem, pobudziłam do rośnięcia meszek. Jest on jasny i nie mogę go laserem usunąć, jednak rośnie. Dermatolog powiedział mi o kremie Vaniqa: http://www.emea.eu.int/humandocs/PDFs/EPAR/vaniqa/021201pl1.pdf i jeszcze jedna: http://www.emea.eu.int/humandocs/PDFs/EPAR/vaniqa/H-325-PI-pl.pdf CO TO JEST LEK VANIQA I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE Vaniqa stosuje się w leczeniu nadmiernego owłosienia twarzy u kobiet, zmniejsza porost włosów hamując działanie enzymu biorącego udział w wytwarzaniu włosów. Lek ten nie usuwa włosów. Nie jest to krem depilacyjny, a zatem może być konieczne dalsze usuwanie włosów, na przykład przez golenie lub wyrywanie. Poprawę można zauważyć już po dwóch miesiącach stosowania kremu. Jeżeli po czterech miesiącach stosowania leku nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem. Owłosienie może powrócić do pierwotnego stanu po dwóch miesiącach po zaprzestaniu stosowania kremu. Jak widzicie nie jest to dobre rozwiązanie, chciałabym usunąć meszek na stałe, może znacie jakieś inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja89
Hej dziewczyno ile dalas za ten preparat?? Jestem zainteresowana mimo wszystko> Musze pogadac o lekach z dermatologiem albo z endo gin. Co prawda na pierwszej wizycie juz mi powiedziala ze mnie sie nie da wyleczyc (genetyka) ale mam przyjsc z wynikami badan hormonow i ledzie luzik :). pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wlansie chce
zaczac chodzic na solarium by moje wloski zjasnialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Jeszcze nie kupiłam tego kremu. Nie mam go w sprzedaży w Polsce, tyle mi wiadomo. Próbowałam zamówić przez aptekę, ale bez skutku. Ile dokładnie kosztuje? nie wiem, słyszałam że po przeliczeniu na złotówki około 400 PLN. Za dużo na ten temat nie wiem. Lekarze, kosmetyczki, dermatolodzy nie doinformowani.... a ja nie mam czasu żeby się zająć szukaniem na własną rękę sposobów walczenia z h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parwati
Ponawiam pytanie o mikrolizę - gdzie można się jej poddać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 25
Czesc! Chce kupic "aparacik" z Quelle - Hydas Easy Free. Czy możecie mi go polecić? Czytałam wcześniej, że któraś z Was go używała. Działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 25
A może wiecie coś na temat Bare & Beautiful? Które urządzonko jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jetti85
qrczaki mnie maja za straszna wstydzioche choć prawda jest zupełnie inna.w skrocie z nadmiernym owłosieniem \"bujam\" sie juz 4 lata:/na dodatek natura obdarzyła mnie w geste włosy i czarne.tymi na głowie wszyscy sie zachwycaja ja za to przeklinam:/w lato chodzę długich spodniach i dłuzszych koszulkach.topy wykluczam.włosy na brzuchu na dole plecow ,pośladkach,niemowiac że zarostu na nogach łacznie z udami pozazdroscic mogłby mi niejeden facet.na klatce tez rosna mi włosy:/tez przeryczałam niejedna noc zazdrościłam moim koleżanka ze wygladaja jak kobiety a mnie musiało \"to\" dopasc bardzo ciezko jest to ciagle ukrywac i się tłumaczyc dlaczego nie chce isc na basen/saune ,nie ubieram sie w krótkie rzeczy.kiedys je goliłam ale z racji tego że włosy rosna mi szybko musiałabym spedzac ponad godzine dziennie.do tego sie wzmacniały cholery jedne:)od 1,5 roku lecze sie hormonalnie lekka poprawa.lepszy wyglad uzyskałam laserem ale jesli ktoras sie zdecyduje to ostrzegam ze kilka tysiecy musi wywalic.jeden zabieg nie wystarczy,ja miałam 7,moge przesadzac bo zalezy co chcecie robic(ja robiłam wszystko od pasa w dol) .zoatawiłam tam koło 10 tys.rezygnacja ze wszystkiego płakac mi sie chce jak sobie mysle co z tymi pieniędzmi mogłabym zrobic jak je spozytkowac gdyby nie te włosy.włosy rosna ale słabsze .niestety jako ze sa geste to i tak cięzko z depilacja -boli.a golic mi sie nie opłaca bo wróciłyby do stanu sprzed 4 lat.powodzenia w walce dziewczyny.pozdroffka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parwati
jetti85 - dokładnie tak samo jak u mnie. 8 laserów, olbrzymie pieniądze wydane, a nadal sporo do zrobienia. Co gorsze, zostały mi włosy na tyle jasne, że laser ich nie łapie, ale na tyle długie (np. 2-centymetrowe na pośladkach ;( ), że stanowią problem. Niby leczenie hormonalne coś tam daje, ale tyle co nic. Szukam innych rozwiązań (np. tej tajemniczej mikrolizy, o której każdy tyle wie, ale od pół roku nie mogę znaleźć żadnego miejsca, gdzie to wykonują :( ). Pozdrawiam Cię cieplutko i główka do góry! Pomimo tych paru niedoskonałości (przecież każdy "coś" ma) posiadamy wiele zalet, które - właściwie wykorzystane - potrafią uczynić nas atrakcyjnymi w oczach mężczyzn i w naszych własnych ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja95
Hejka No to ja teraz sie wypaplam. Mialam 4 lasery. Poczatek to diodowy laser epil cos jakos tak i mialam tego 3 zabiegi. Po czym mialam gorzej bo gosciowa do zabiegu mnie golila maszynka ruszajac meszek co zaostrzylo sytuacje, pogorszylo stan. Ostatni zabieg mialam y-dym co mnie strasznie bolalo. I efekty sa lepsze. Zastanawiam sie nad dalsza droga w tym temacie. A i powiem ze bardzo ratowala mnie woda 12% z farby joanny po ktorej WOGOLE zastanawialm sie czy podchodzic do y-dego. Ale niestety moj h sie w mega tempie ulepsza. Przez 2 tyg mam 10 czarnych jak smola wloskow na piersiach. PIERWSZY NOWY nad pepkiem, I JEDYNY taki niepowtarzalnie czarny na reku. A chce zaznaczyc ze rece mam gorzej niz niejeden facet. Wloski na nich maja 3 cm. I tych mega czarnych wloskow nie bierze woda utleniona!!! Masakra. O wogole caly hirsutyzm znalazlam sama, zajelam sie tym tematem, znalazlam w konu lekarza zeby zbadal mnie i zdiagnozowal i kurde mac mam racje... i hirsutyzm. Szybko postepuje. Czekam na nastepna wizyte u doktor z wynikami badan hormonow. Na pierwszej wizycie powiedzial do mnie ze sie nie wylecze bo przyznalam sie do genetycznego pochodzenia tego paskudztwa. Bylam zbolwersowana wrecz wsciekla ale musze cos z tym zrobic wiec nie rezygnuje z tej pani doktor. Zobaczymy co dalej. Troche sie boje i denerwuje. Jestem w trakcie treningu dla fitnesek i niestety bede musiala odslaniac i pokazywac cialo :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włochata
mialam laser 6 razy i nic ( na brodę) A o co chodzi z tą mikrolizą? ona jest skuteczniejsza niz laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×