Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ja nie usuwam, bo widząc swoje nogi sprzed golenia a po zawsze żałuje że zaczełam. Zreszta, dlaczego starsze kobiety nie mają praktycznie włosów na nogach, a My mamy strzeche i to tak ma każdy nawet te osoby bez problemów z hormonami. Rąk nie gole - goliłam 3 razy tylko i żałuje, tego, teraz już nei będę co z tego ze niktóre moje włoski na rękach mają po 1cm może nawet 1.5, ale przynajmniej nie kłują i są głodkie i miłe w dotyku. Ostatnio pracowałam z dziewczyną która goli ręce, aż mnie oczepywało jak mnie przypadkiem dotkneła swoją ręką o moją. Nie wspomne już o kłujących pozostałych częściach ciała, dziewczyny nie przesadzajcie, lepiej juz mieć więcej włosów, ale mile ciało, niż pozornie bez włosów a zrobić z siebie jeża. Ja na plecach też mam włoski dłuższe niż przeciętne, ale co z tego, normalni ludzie tego nie widzą. A my jesteśmy przewrażliwiono na tym punkcie.. dlatego powinnyśmy na to patrzeć z rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
jak zdiagnozować hirsutyzm?moja 5 letnia córeczka jest bardzo owłosiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hirsa jakbys znalazla takiego lekarza to daj znac :) ja uzywam telocapilu, z tym, ze robie specjalny krem, nie mieszam go z balsamem i zauwazylam roznice. niestety na efekty trzeba troche poczekać. u mnie wlosy nie rosna juz tak szybko i a jak juz sobie wyrosna, to nie sa takie grube... a na cellulit, z wlasnego doswiadczenia, polecam wlasnie peeling kawowy i nawilzanie skory :) trzeba tez zadbac w diecie o kwasy omega 3,6,9 :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje balsam z telocapilem od jesieni\'08. bez znacznych efektow. ale mozna probowac-najprosciej 100 gram balsamu(ja uzywam nivea baby) i 2ml telocapilu-odmierzam w strzykawce - wtedy masz roztwor 2% chyba sie skusze na ten mrowkowy krem po wakacjach, bo ten telocapil to zadna rewelacja niestety. cos tam dziala ale nie ma co liczyc na cuda. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory do jakiego lekarza udać się najpierw po skierowania na badania? I co ja mam powiedzieć przecież staram się ukrywać jak mogę moje owłosienie a tu muszę o wszystkim powiedzieć lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby nie usuwać u siebie włosków. Ja depiluje włoski również z rąk i dzięki depilatorowi odrastają słabsze, choć na rękach od zawsze miałam grube i gęste. Na nogach też odrastają słabsze i absolutnie nie kujące. Natomiast peeling z kawy stosuje nie tylko na cellulit ale właściwie na prawie całe ciało i dzięki niemu mam bardzo delikatna skórę i taka gładziutką. Naprawdę polecam ten peeling.To właściwie kosmetyk naturalny i przy tym stosunkowo tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
hej Dziewczyny:) czytam Wasze wypowiedzi i chyba ja też mam ten sam problem. mam problem z ciemnymi włosami na ciele i twarzy. w ogóle mam już jakąś obsesje boję się,że ktoś może zauważyć, że wyrywam włoski na brodzie czy że mam ciemne włoski na policzkach. boję się stanąć koło kogoś blisko, a już panicznie boję się wyjazdu bo nie wiem jak wtedy będę wyrywać te włoski,bo jadę pod namiot. pomóżcie mi jakoś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
dziękuj za wsparcie:) może powiecie mi jak Wy to wytrzymujecie tą ciągłą depilacje,skubanie itp. Ja to na razie tylko brodę skubie, na szczęście wąsika nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
z tego, co czytałam to te leki mało pomagają. no trudno jakoś to będzie. jak tutaj czytam, to widzę, że ja i tak nie mam najgorzej. Cieszę się że są tu osoby które wspierają się i mają taki sam problem jak mój. Będę Was częściej odwiedzać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
a Ty byłaś u lekarza i czy w ogóle lekarz coś pomaga? Bo ja się tego bardzo wstydzę i nie wiem czy odważyłabym się lekarzowi o tym powiedzieć:( Fajnie, że Wy tutaj się wspieracie. Od razu robi się lżej widząc, że nie tylko ja mam taki problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba tez to mam wąsik i wyglądamjak małpa :( help zna ktoś jakiegos endokrygologa czy jak mu tam w Częstochowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati2
hej!ja na swój wąsik wypróbowałam wodę utlenioną w żelu...do tej pory nie korzystałam z jego depilacji, nie chaciałam sobie pogorszyc sprawy, jedynie co robiłam to wyrywałam pojedyńcze włoski, te ciemne, penseta...i wyczytałam o skuteczności wody utlenionej...niby są efekty po 2 tyg regularnego stosowania...u mnie juz po paru dniach, jestem naprawde szczęśliwa, może to zalezy od włosa, im ciemniejszy tym dłużej trzeba czekac na efekty, ale ja na swoim doświadczeniu mogę Wam poradzić smarowanie wodą utlenioną w żelu (peroxygel koszt ok. 5 zł) moze zamiast drastycznych metod najlepiej wypróbowac wode utl. i ewentualnie rozjaśniacz(choc ja sie jego obawiałam, nie wiedzialam jak bardzo mi sie włoski rozjaśnia, ale dziewczyny tez go polecają) ...pozdrawiam i życze powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka dziewczynki
do Mati2 jak długo juz stosujesz tą wodę utlenioną? W jaki sposób na ciebie działa? Rozjasniła włoski czy się wykruszyły?Czy stosujesz codziennie i czy zauwazyłaś odbarwioną skórę? I jeszcze jedno pytanie :-), czy masz jakies odrosty, bo niektóre dziewczyny pisałay o odrostach. Na mnie osobiscie woda nie podziałala. Tzn. na poczatku niby podziałala,ale pózniej wydawało mi się ze wzmogła ich porost. Tak jakby zrobiło się ich więcej.Nawet skóra swędziała mnie w taki specyficzny sposób.Jakby wyrastały nowe.Moze to było złudzenie,a byc moze dlatego,ze nie stosowałam regularnie . Ja uzywałam tej w płynie , a nie w zelu. Fajnie ,ze Tobie pomoga :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze depilatorem usuwałam z rąk włosy, tak raz, dwa w tygodniu, bo odrstały różnie, raz szybko a raz wolniej. Teraz mam dosyć opalone ręcę i od ponad miesiąca włosów nie depilowałam. Śmiesznie to wygląda bo sa różnycxh długości, i tak stoja do góry. Przez opalenizne w niektórych miejscach ich nie widać ale w niektórych to bardzo. Już mnie korci żeby je usuwac bo widzę że ciągle rosna. Tak sobie teraz myślę że gdybym nigdy ich nie ruszała byłoby ok, ale jak byłam młodziutką nastolatka to je goliłam no i potem efekty były. Wakacje są ogólnie męczące jeśli o włosy chodzi, ja żeby miec nogi gładkie musze je ogolic rano żeby mieć w miarę cały dzień gładkie, a wieczorem już kują. Depilator i plastry powodowały wrastanie i to takie że prawie rok leczyłam te nogi. Kremy sobie z moimi włosami nie radza. Coraz więcej na brodzie ich mam, wyrywam pensetą bo w sumie nie mam odwagi na wosk w tym miejscu. na laser mnie nie stac. kiedys hormony wyszły mi ok, teraz wyniki robiłam i już widziałam że nie sa ok więc niedługo do lekarza pójdę. Włoski pod pachami szybko mi rosną, masakra, i przez to że brunetka jestem nawet po ogoleniu pachy mają kropki czarne. Mojemu facetowi to niby wszystko nie przeszkadza ale mi coraz bardziej, bo nawet jakis wyjazd jest problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati2
hej! hejka dziewczynki-stosuje tą wodę od jakiegoś tyg., codziennie, nawet nieraz 2 razy dziennie...nakładam na pare min i zmywam i zauważyłam, ze stały sie o wiele mniej widoczne, sa nadal ale juz nie rzucają sie tak w oczy, nie wykruszyły sie i nie ma odrostów, bo ja ich nie depiluję, nie mam tez odbarwionej skóry...moze na każda z nas to dziala inaczej, zależy od włosa czy jest ciemniejszy, od skóry, która moze byc bardziej wrazliwa...od 2 dni narazie nic nie robie bo jak sie juz rozjasniły to nie chce przesadzac...są naprawde mniej widoczne...i czuję sie o wiele pewniej...chciałabym żeby większości dziewczyn z problemem owłosienia to pomogło...myśle,że mozna spróbowac...nie tylko na wąsika...pozdrawiam Was gorąco i życzę powodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewa123
czy komuś pomogły tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
ide na tory dzięki za pomoc. a co do tej wody utlenionej to jak używałam to mi się strasznie włosy rozjaśniły i wyglądają strasznie nienaturalnie,bo są takie bardzo jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati2
moim zdaniem to kwestia tego jak często stosuje sie tą wodę utl. , ja np. jak zauważylam, ze są fajnie rozjaśnione i nie rzucają sie w oczy to zrobiłam przerwę...każdy włos jest inny, napewno dłużej bedzie rozjaśniał sie ciemniejszy a najkrócej jasny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
no pewnie u każdego jest inaczej. a może znacie jakieś sposoby na to żeby włoski wolniej odrastały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisekona
czesc jestem przerazona:( ja mam włosy po wewnetrznej stronie ud,do tego od pępka w dół i na brodzie oprocz tego nie mam okresu od pół roku i czasem boli mnie lewy jajnik.sama nie wiem co robic.dołuje mnie to wszystko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
nie odchudzam sie......mysle ze mam chore jajniki i do tego te okropne włosy:( az wstyd isc do lekarza z takim czyms:( a jeszcze podobno hormony nie eliminuja wlosow na zawsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka chili_bez_hasła_bo
Wegetuję, włosy to moje najmniejsze zmartwienie teraz, choroba mnie wykańcza i jakiś taki dół złapałam egzystencjalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
no chyba zwariowałam.....tak mnie to dobija ze masakra.....no ale musze bo co zrobie.jeszcze sprobuje tej wody utlenionej i herbaty miętowej podobno pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
idę na tory.....a jakie badania przeszłas w zwiazku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka chili_bez_hasła_bo
do lekarza natychmiast, chyba, że chcesz być bezpłodna i zachorować na szereg innych chorób z tym związanym, to nie przelewki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
pojde na pewno.....tylko chciałabym sie dowiedziec jakie badania sie robi w zwiazku z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
mieszkam na takim zadupiu ze trudno bedzie znalesc ginekologa endoktynologa skoro nawet nie ma dobrych ginekologów u mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylw91
hej dziewczyny macie problem pokazywania sie w bikini z tymi włoskami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
sylw91.....tak mamy tzn ja mam na pewno nienawidze tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×