Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość YRTUTY
NATURALNA DEPILACJA Sposób na gładką skórę Człowiek w różnych sytuacjach mniej lub bardziej odsłania ciało. Często jednak powstrzymuje go od tego przykry defekt urody – nadmierne owłosienie (hirsutyzm). Szczególnie nieprzyjemne jest ono wtedy, gdy występuje u kobiet, a nawet u dziewcząt, na twarzy, kończynach i tułowiu. Pojawia się w miejscach, które w warunkach prawidłowych pokrywa meszek włosowy. Według dermatologii, przyczynami mogą być zaburzenia hormonalne polegające na nadmiernym wydzielaniu przez korę nadnerczy, a także jajniki, męskich hormonów płciowych – androgenów oraz nadczynności przysadki i tarczycy, cukrzyca, uwarunkowania genetyczne, stosowanie leków hormonalnych, uzależnienie od nikotyny u kobiet. Jeżeli oprócz nadmiernego owłosienia występują zmiany anatomiczne w obrębie narządów płciowych (np. przerost łechtaczki), mówi się wówczas o wirylizacji. Mogą one być również objawami maskulinizacji – rozwoju cech męskich u dziewcząt i kobiet w postaci męskiego typu sylwetki, obniżenia głosu, zaniku piersi, braku miesiączki, zaniku popędu seksualnego, trądziku, łysienia typu męskiego. Zmiany te pojawiają się czasami w okresie przekwitania i starości, kiedy to dochodzi do stopniowej degeneracji organizmu. Na Wschodzie starodawny system ajurwedy (tradycyjnej medycyny indyjskiej) za pierwotny czynnik, czyli miejsce powstania defektu owłosienia, uważa tkankę kostną. Endokrynologia wykazała istnienie związku między masą kości a ilością hormonów, potwierdzając ajurwedyjską tezę. Zgodnie z poglądami tego systemu przedstawionym w klasycznym traktacie Ćarakasanhita, ciało człowieka zbudowane jest z siedmiu podstawowych rodzajów tkanek: protoplazmy, krwi, tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, tkanki kostnej, szpiku kostnego i tkanki rozrodczej (nasienia lub jaja). Zaburzenie w którejkolwiek z nich prowadzi do powstania choroby. Nadmiar tkanki kostnej powoduje patologiczny rozrost kości i wzrost włosów, tworzenie się „ostróg piętowych”, wyrzynanie dodatkowego zęba, nadmierne rogowacenie podpaznokciowe. W przypadku maskulinizacji i w okresie starości zaburzenia są też w pozostałych. Wiedza ajurwedy, spisana przez lekarzy będących jednocześnie mędrcami, ma charakter autorytatywny, ponieważ pochodzi z objawienia, a nie tylko z samego doświadczenia. Do usuwania zbędnego owłosienia w zabiegach kosmetyki upiększającej i estetycznej stosuje się różne depilatory chemiczne, enzymy, golenie, wyrywanie. Jednakże są to metody nietrwałe, powodujące odrost, a nawet wrastanie włosów. Ponadto, mogą wywoływać odczyny takie jak pieczenie, rumień, krostki ropne, wyprysk, uczulenie. Szczególnie niebezpieczne są metody inwazyjne: fotodepilacja, epilacja prądem elektrycznym, laserem i światłem pulsacyjnym wysokiej mocy. Powodują one poważne uszkodzenia skóry oraz sprzyjają zachorowaniu na nowotwory złośliwe, co wykazały liczne badania naukowe. Istnieją również przeciwwskazania do zabiegów, także ich uciążliwość i bolesność może zniechęcić potencjalne klientki. Działają jedynie objawowo, w żaden sposób nie usuwają przyczyn hirsutyzmu. Z pomocą kobietom przychodzi indyjska kosmetyka naturalna, oferując krokosz barwierski (Carthamus tinctorius) zwany w sanskrycie kusumbha, a w hindi kusum. Jest to roślina zielona o kwiatach rurkowatych czerwonych lub pomarańczowych, uprawiana od wieków w celach przemysłowych jako roślina barwierska i oleista. Występuje od Indii po Azję Mniejszą oraz w rejonie Morza Śródziemnego. Traktat seksuologiczny Kamaratnam w części opisującej środki upiększające zaleca olej krokoszowy jako skuteczny, całkowicie bezpieczny epilator, czyli środek niszczący mieszki włosowe, w których położone są cebulki włosów. Wymienia go również drugi tekst o sztuce kochania Ratirahasja i traktat ajurwedyjski Ćakradatta. Zewnętrznie stosowany olej krokoszowy trwale usuwa meszek włosowy! Współcześnie po raz pierwszy próby kosmetyczne z użyciem preparatu przeprowadził autor. Badania wypadły pomyślnie. W miarę wykonywania zabiegów faza wzrostu włosów staje się coraz mniej aktywna i po pewnym czasie przestają się one odradzać. Biorąc pod uwagę wadliwość nowoczesnych metod za zadziwiający należy uznać fakt, że ów naturalny epilator nie powoduje odrostu meszku. Olej otrzymuje się z nasion z pierwszego tłoczenia, na zimno. Zawiera on w swoim składzie różne kwasy tłuszczowe, między innymi glicerydy kwasu linolowego i linolenowego. Wbrew powszechnemu poglądowi żywieniowemu, według ajurwedy nie nadaje się jednak do celów spożywczych, co wykazały również badania Instytutu im. Linusa Paulinga w Kalifornii. Medyczne aspekty Nadmierne owłosienie natomiast wymaga według ajurwedy leczenia przyczynowego. Najpierw należy odtruć organizm z toksyn, co zwiększa skuteczność terapii. Są to nagromadzone niestrawione pokarmy, które neutralizuje się stosując odpowiednie zioła. Następnie przyjmuje się zioła gorzkie w postaci odwaru na mleku lub ghrity (wyciągu maślanego). Usuwają one nadmiar tkanki kostnej odpowiedzialny za nieprawidłowy wzrost włosów. Schorzenia towarzyszące wymagają dodatkowego leczenia. Na Zachodzie istnieją specyfiki na hirsutyzm i jednocześnie na choroby kobiece. Podstawowe działanie polega na przywróceniu równowagi hormonalnej w naturalny sposób. Ów regulacyjny mechanizm wskazuje też na ich właściwości antyandrogenne – hamujące działanie męskich hormonów płciowych oraz uzasadnia leczenie ziołami nadmiernego owłosienia. Brak przy tym działań niepożądanych, w przeciwieństwie do szkodliwej dla zdrowia terapii hormonalnej, którą w tym przypadku zaleca medycyna akademicka. wiecej: http://ezum.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylw91
liserona.. ile maz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
21 a czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
ide na tory co ma odchudzanie do włosków??? bo ja się odchudzam to przez to je mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadarka 1l
nadmierne owlosienie to wynik zlej pracy jajnikow. najprawdopodobie masz ich przerost tak jak ja mialam. zrobiono mi usg a potem leparoskopie tzn. klinowa resekcje jajnikow. czyli operacyjne ich zmniejszenie. teraz wszystko wrocilo do normy. wloski stopniowo zanikaly, hormony uregulowaly sie. urodzilam dwoje dzieci. mam meza i przyjaciela. nikt nie pomyslal by przez co przeszlam. glowa do gory dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylw91
a od dawna masz z nimi takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato dla kobiet z wiekszym owłosieniem to koszmar. Lato i małe wścibskie dzieci ;( A co jeśli takie nadmierne owłosienie jest dziedziczne? Zauważyłam, ze moi rodzice gładkim ciałem nie grzeszą. Czy więc moje przeklęte włoski to może nie być choroba tylko geny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
zapisałam sie......ale dopiero za miesiac wczesniej nie da rady:(( nasty31....z tego co wiem to owłosienie moze byc tez dziedziczne,wiec mogą byc to tylko geny.lepiej sie zbadac wtedy pewna bedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory, a w jakim wieku sie odchudzalas, tzn chorowalas na anoreksje? wydaje mi sie, ze jakis wplyw moglo to miec, ale na pewno to nie jest jedyna przyczyna. lekarze niestety bardzo malo wiedza na temat hormonow. zreszta w innych sprawach tez tak jest. ile razy spotkalyscie sie z sytuacja kiedy opinie lekarzy byly zupelnie rozne - przy jakiejkolwiek dolegliwosci? ja wielokrotnie niestety. i czasem na prawde nie wiadomo jakiej wersji sie trzymac... jade za kilka dni na wakacje i mam nadzieje, ze uporam sie z wlosiskami. a wy jak sobie radzicie tego lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić.............
to dobrze że to nie od tego odchudzania. ech ja też bym chciała mieć twarz taką jak brzoskwinka a nie te wstrętne włochy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyleta1985
chcesz szybko zarobić? wystarczy zalogować się na tej stronie www.polski-bux.pl/?r=nowamary i codziennie klikać w 25 reklam . zarobek gwarantowany, a na start dostajesz 6zl. warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym takiego prezentu nie dostać. Jest pewnien paradoks, otóz w miejscu, gdzie bójne włosy są upragnione, ja mam ich coraz mniej. Tzn, włosy na głowie wypadają mi garściami. I w mlodym wieku tez się odchudzałam bardzo zacięcie, gdyż skłonności do tycia to moj kolejny koszmar. Jeśli chodzi o depilację tego lata, to ja wąsika pozbywam sie plastrami (zauważyłam, że zamiast ciemnych włochód odrasta mi jasny meszek). Nogi golę codziennie, ale co z tego, skoro jak tylko wejdę do wody, to \"gęsia skórka\" wypycha je nazewnątrz i kłują :( Jestem dobrze opalona, dlatego tez reszta włosków(np.na rekach, kkoło policzków, plecach i brzuchu) mi się rozjaśniła. No ale rozjasnione czy nie i tak są długie i widoczne- i tak źle i tak niedobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA1985
czytam czytam i jestem nie pocieszona, myślałam że da się z tym coś zrobić :(( Ja mam włochale coraz większe i o zgrozo...jak je usówam to mnie strasznie swędzi skóra i nie panuje nad drapaniem, najbardziej tak 1-2 po ogoleniu. też tak macie? pomóżcie, jak to można zniwelować? nie chce chodzić jak małpiatka :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory, ja mam 25 wiec nie opowiadaj, ze jestes stara!!! ;) ja uwazam, ze dla kobiety najfajniejszy wiek to wlasnie 25-35. jestesmy juz dorosle a dalej piekne, bo zadbana kobieta moze swietnie wygladac do czterdziestki a nawet dluzej :) anoreksja to straszna choroba. stracilam kolezanke, ktora sie glodzila. cale szczescie, ze z tego wyszlas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
dziewczyny a probowałyscie tej wody utlenionej? jutro ide po plastry z woskiem,mam dosc tych kłaków ohydnych:( depilatorem mnie boli jak cholera...moze plastry bedą lepsze....po zwykłym goleniu maszynką i tak na drugi dzien juz są widoczne:( najbardziej wkurzają mnie te włosy na udach i szyi... my to mamy przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dostalam skierowanie na badanie hormonow ale mam je zrobić w polowie cyklu, okolo 14-15 dnia sama juz nie wiem :( kogo sie nie spytam, mowi co innego na forach też rozne dane sa podawane:( ide na tory, Ty stara??? hehe a wez nei zartuj :) mloda du*pa jestes :) ja jestem starsza :P :P:P pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory - Ty stara? Proszę nie dobijaj mnie. To co ja mam powiedzieć? Szczerze mówiąc, mając już prawie 35 lat najbardziej obawiam się gdy przekroczę już tak 40 lub 45 lat.Wtedy to juz na pewno będę stara. Teraz jeszcze tak nie widać tej starości. Zmarszczki sie oczywiście pojawiaja i różne takie rzeczy ale czasami widzę dziewczyny, które maja po 25 czy 28 lat i maja zmarszczki większe ode mnie. Ja mam zmarszczki głównie na czole bo strasznie je marszczę a grzywki nie chcę robić bo po prostu mi sie nie podobaja grzywki, choć niektórym kobietom z grzywkami bardzo ładnie. Z depilacją jakos sobie radzę. Wczoraj mężowi powiedziałam, że popołudnie rezerwuje tylko dla siebie bo będę sie depilować a on sie zapytał z czego, jak ja nic nie widzę. A ja mu powiedziałam : nie widzisz bo depiluje sie regularnie, żebyś właśnie nie widział. Oczywiście gdyby dobrze sie przypatrzył to by zobaczył ale włoski naprawdę odrastają mi znacznie cieńsze i rzadsze po depilowaniu depilatorem przez już chyba 4 lata.Przedtem goliłam maszynka i na drugi dzień lub nawet w ten sam dzień odrastały kujące i czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIgdy więcej golenia nóg!!!!!!!!!!! TAk mi było szybciej i łatwiej i chociaż codzień musiałam rano się golić to przynajmniej nie miałam tak powrastanych włosów. A wczoraj postanowiłam znów się wydepilować bo już włochy zrobiły się takie twarde, że nie mogłam nogi na nogę założyć. KURCZE!!!! Myślałam, że się wścieknę! TAk bolało, jak jeszcze chyba nigdy!!! Aż nie mogłam siąść na tyłku bo całe uda mnie bolały............... Już nie wiem co robić z tym wrastaniem :( Depiluję nogi depilatorem już 11 lat i kiedyś było super, jak się "zrobiłam" to byłam gładziutka i skóra na drugi dzień wyglądała normalnie. A teraz jak krokodyl, pełno plam i nie mam na nie pomysłu :(( Opalam na solarium ale nie pomaga, smaruję oliwką, trę rękawicą, włosy wrastają i zostają wstrętne blizny.... Już jak muszę to się mogę trak depilować przez pół wieczoru tylko żebym potem mogła wyjść w spodenkach a tu nadal muszę nakładać portki :( A co do starości to ja mam teraz 33 i bardzo się cieszę się z tego wieku :) Przynajmniej nie mam w okół siebie szczuplutkich, gładziutkich laseczek ;) bo większość koleżanek albo utyłe po dzieciach albo mają zmarszczczki, czy tam celluit, czy też rozstępy... I jakoś musimy żyć w tym świecie samych pięknych ludzi :) Właśnie obdzowniłam wszystkie osrodki zdrowia w moim mieście i nie ma gin- endo :(( KTo wie coś o Kielcach albo Krakowie bo to dla mnie najbliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandamala
dziewczyny, zaczęłam brać. Brała go któraś z was? Po jakim czasie można zobaczyć pierwsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanadamala
zapomnialam dopisac chodzilo mi o spironolakton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boginilasu
:|||| ja nie rozumiem w czym problem. Jestem owłosiona jak małpka, mam włoski na brzuchu przy pępku, dosyć solidny meszek na całym ciele, włosy na nogach jak niedźwiedź i łapach, wąsiki i w okół sutków. NO I CO Z TEGO? Nogi gole, w okół sutków wyrywam, wąsiki wyrywam, łapy mam bardziej owłosione niż mój facet ale jakoś mu to nie przeszkadza, włoski przy pępku trochę reguluję. :||| to jest jakaś choroba, od tysięcy lat występuja kobiety z bujniejszym owłosieniem, kto to widział, żeby się szprycować z tego powodu jakimś gównem, potem bedziecie zdychać na skutki uboczne i się dziwić skąd się wzięły. Trzeba się częściej depilować i zaakceptować swoje ciało ;///. Boże nie moge, co za idiotyzm. Bać się odsłonić przed chłopakiem z powodu włosków. To tak jakby on się bał przed wami zdjąć bokserki bo ma np. lekko skrzywionemu. Jak jest miłość to nic nie przeszkadza, bo jest chemia i magia dwóch pragnących siebie dusz =.=. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bogini lasu
większość osób na forum ma bardziej rozwinięty hirsutyzm niż ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. Dawno tu nie zagladałam ale mam do Was pytanie. W jakich dniach robi sie te wszystkie badania hormonalne? W piatek mam sie zglosic do szpitala wlasnie na badania a bedzie to moj 4 dzien cyklu. Od dziewczyny, która leczy sie u tego lekarza co ja wiem, ze ona była w szpitalu w 13 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolcia86
czesc dziewczyny. dopiero niedawno zdalam sobie sprawe ze moje nadmierne owlosienie moze byc choroba. szukam wsparcia u was gdyz poki co karmie piersia moje malenstwo i leki nie wchodza w gre. czy ktoras z was probowala depilacji laserowej? czy moze macie jakies inne sposoby na pozbycie sie tych wstretnych wlosow? chodzi mi glownie o wloski z okolic pepka-one najbardziej mi przeszkadzaja. z cala reszta jakos daje rade. prosze o pomoc! pozdrowienia dla wszystkich forumowiczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjakr
Cześć dziewczyny! Też mam hirsutyzm. Owłosienia pozbyłam się laserem. To naprawdę działa, ale musi to być laser diodowy, a nie IPL. Laser najlepiej działa na włosy grube, więc najlepsze rezultaty były w okolicach pach i bikini. Na nogach jest ok, ale trzeba było więcej zabiegów. Jedyny problem to pieniądze. Zabiegi są bardzo drogie i trzeba je powtarzać. Pozbycie się owłosienia zajęło mi prawie 3 lata, bo nie było mnie stać by zrobić jednocześnie kilka obszarów, tj. zaczęłam od łydek, chodziłam na kolejne zabiegi co 3 mce i potem dopiero bikini itd. Wydałam na to naprawdę dużo pieniędzy, nawet nie chcę liczyć. Właściwie poszły na to wszystkie pieniądze, które udało mi się odłożyć z pensji. Mam jeszcze jeden problem: brwi, włosy zarastają prawie całą powiekę:) Oczywiście, nie da się w tym miejscu użyć lasera. Chciałabym coś z tym zrobić, bo wyrywanie jest bolesne, a muszę to robić ciągle. Zamówiłam epilar system. Użyłam kilka razy, ale sama nie wiem, czy to działa. Macie z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Loris
Loris pisałaś,ze zazywasz olej z wiesiołka i dzięki niemu wyregulował ci sie cykl. Czy mozesz napisac ile kapsułek dziennie przyjmujesz i po jakim czasie od stosowania wyregulowały ci się miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owłaszacz Kobiecych Ciał.
Na ławce w parku siedzi dziewczyna z chłopakiem. Chłopak dotyka nóżek dziewczęcia. "Kochanie! Masz nóżki jak sarenka (jak kto woli - jak łania)!" "Takie smukłe?" - pyta się czarnowłosa, czarnobrewa i długorzęsa piekność. "Nie, takie owłosione!" - odpowiada chłopak. Po czym należy się pocałować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy Wy też
macie ciemnie włoski na policzkach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaammaa
Też mam problem z nadmiernym owłosieniem. Depilator to mój ciągły przyjaciel. W jaki sposób golicie okolice łonowe? Ja zostawiam cienki paseczek. Tyle ile się daje to depilatoerem elekrtycznym, a w okolicy warg depilatorem w kremie. Myślę , żeby w tej okolicy iść na laser, ale czy to przyniesie skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaammaa
Ja ciemnych włosków na twarzy nie mam, ale taki jasny meszek tak. Jednak nic z tym nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×