Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość myszka222
gosiara1234567890 ja mam takie właśnie włoski, ciemniejszy meszek, w niektórych miejscach taki dłuższy, np. brzuch (prawie cały), piersi, twarz. Oczywiście mam tez grubsze, ciemniejsze wloski (nogi). Mam stwierdzony hiperandrogenizm i hiperprolaktemie. Nikt wprost mi nie powiadział ze mam hirsutyzm, no ale przeciez to sie rozumie samo przez sie. Chociaż niektórzy mowią ze hirsutyzm to tylko czarne, grube włosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie moge z tym owłosieniem w sob wieczorem spróbowałam wydepilowac twarz głównie baczki a w niedz rano wstałam z okropnie czerwoną twarza az wstyd;( a to były plastry do twarzy...smaruje to kremem z antybiotykiem i dobrze ze juz toszkę to zbladło bo niewiem;( zostałam z podraznioną twarzą i z resztkami owłosienia bo nie dałam rady wszystkiego wydepilowac;( czy wy tez macie taki problem z depilacją twarzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiara1234567890
do myszka222; bierzesz jakies hormony ktore moze cos ci pomogły? bo nie wiem...ost tak np zauwazylam taki meszek bardziej na buzi (biore tabletki novynette) i tak mysle czy moze czasem nie od tych tabletek zwiekszyło mi sie troche owłosienie? ginekolog zadnych badan chormonalnych mi nie robił, tylko podstawowe takie i na krzepliwosc krwi. mysle czy by czasem nie poprosic jej o skierowanie na badanie poziomu hormonów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
ja miałam problem jak robiłam woskiem twarz- robiła mi się czerwona ;/ choć nie powiem efekty były dość fajne . Teraz skubie pincetą choć poswięcam bardzo dużo , a najgorsze jest wyskubiwanie na samym dole żuchwy bo tam sa długie ciemne włoski i jasne delikatne i zawsze sie staram wyrywać te ciemne bo te jasne da sie przeżyć. Boje sie tych rozmów w toku... bardzo sie boje... Jak wejdę na stronę internetową tego programu i zobaczę te komentarze typu"takie małpy nie powinny sie narodzić " albo nie daj boże znajdzie sie tam na widowni jakiś wredny facet (tak jak kiedyś był program o kobietach które mają bardzo mały biust to facet cos wrednego powiedzał, o ile dobrze pamietam coś w stylu" a ty w ogóle jestes kobietą?) i jak własnie sobie pomyśle ze znajdzie sie jakis facet który powie o kobietach z hirsutyzmem coś podobnego problemem cos takiego to wpadnę w gorsza depresje. Faceci sobie nie zdają nawet sprawy ze jest taki problem i że to ze oni kogoś poniżą czy wyśmieją to tego problemu nie zmieni. faceci nie mają w sobie empatii i nawet jakby zobaczyli ze dziewczyna jest świadoma problemu i walczy z tym na rózne sposoby to by i tak leciały teksty typy "ale obleśna" albo "takiej bym patykiem nie tknął" i oni sobie w ogole nie zdają sprawy ze takie cos jeszcze bardziej pogrąża taka osobę a mogli by trzymać chociaż język za zębami zeby juz bardziej nie ranić. przepraszam za nie składność mojej wypowiedzi ,ale mnie taka refleksja naszła i musiałam sie z wami podzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novenette to ja kiedyś też brałam! ale nie w związku z hirsem ale po prostu jako antykoncepcje! wtedy nawet u ginekologa nie powiedziałam ze mam taki problem, choć Pani doktor w wywiadzie sie o to pytała! Wstydziłam się bo myślałam że mnie wyśmieje! ale jak sięgam pamięcią to po odstawieniu (brałam niecały rok) włosków mam jakby na większych partiach ciała i więcej! Może gdybym nie brał tych tabletek też bym mi sie pogorszyło, ale o tym już się nie przekonam:( żałuje tylko że wtedy nie powiedziałam lekarce o owłosieniu! Bo teraz już nie mam odwagi iść i nawet zrobić badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie po novynette
też urosły dłuższe włosy (tam, gdzie kiedyś był trochę wiekszy meszek), bikini zarosło jak las tropikalny, ramiona i plecy są teraz bleee... Już kilka dni temu rzuciłam to świństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem wręcz załamana :(((( mam 14 lat, jestem brunetką.. według wielu ludzi jestem śliczną dziewczyną, mam kręcone i grube włosy... figurę też mam podobno niezłą i przynam, ze u chłopaków teżmam powodzenie :D . Ale jak się rozbieram i widzę to na sobie to mam 27189273321381 kompleksów. :/ w ogóle chodzę do takiej szkoły w której jest ponad 800 osób, a jeszcze nawet chłopaka z takim owłosieniem nie widziałam.. ok, zrozumiałabym , ze na rękach, ale na brzuchu i plecach ?!?!?! to sie robi nie do wytrzymania :/ przynam , ze kiedys goliłam ręce, ale przestałam.. to był najgorszy błąd w moim życiu.. :/ teraz są jeszcze badziej okropne.. Kiedy jadę nad morze to tak bardzo się wstydzę.. na basen staram się nie jeździć, chociaż uuuwielbiam pływać. I z tego co widzę to te lasery wcale takie dobre nie są .. więc nie wiem co robić :((( Kiedyś nawet ciocia mi powiedziała , ze wyglądam jak małpka, oczywiście chciała, zeby było śmiesznie. wstydzęsię chodzić w krótkim rękawku i w jakis skąpych ciuchach latem. Normalnie załamać się idzie:/// :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w srode 25 tez nie bede mogla obejrzec niestety...zaluje bardzo,wie moze ktoras z was kiedy sa powtorki rozmow w toku????? Ja ostatnio zauwazylam poprawe na twarzy,zrobilo sie chlodniej,wiec zaczelam chodzic w golfach,przez co moglam troszke zapuscic wloski na szyi...wczesniej na biezaco wyrywalam je pensetka,teraz poczekalam,az urosna dluzsze,i kilka razy juz wydepilowalam woskiem - i w niektorych nie rosna juz takie czarne i grube,tylko ciensze i jasniejsze - ale nadal nie jest to jasny wlosek o delikatnej strukturze...ale moze jak sie tak pomecze przez zime to jakis efekt bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka222
Ja zażywam bromergon na hiperprolaktemie plus siofor i glucophage na cukier. Takze hormonow narazie nie, ale lecze sie dopiero 1,5 miesiaca. Badania mialam robione w specjalistycznej klinice i spotakalam tam 2 dziewczyny z tym samym problemem. Jestem pod opieka dobrego lekarza (mam taka przynajmniej nadzieje, bo taka jest jego opinia). W styczniu ide na kontrole i dopiero chyba wtedy dostane hormony. Niestety moja bardzo wysoka prolaktyna powoduje zla prace innych hormonow, ktore oszalały i przez to mam te cholerne włosy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiara1234567890
a jak myslicie czy jak zmienie tabletki na jakies inne mocniejsze np (bo te novynette powoduja ze dalej mam plamienia a biore juz w sumie 5 opakowanie) to to owłosienie sie cofnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi sie! przykre ale prawdziwe! one mogą na czas ich brania hamować wzrost włosów i jakoś tam działać ale po odstawieniu włoski wrócą! Nikt nie wie gdzie tak naprawdę tkwi przyczyna naszego problemu! wiedzą jak obniżyć poziom hormonów ale to nic nie daje! coś wpływa na to ze hormony szaleją, ale dlaczego...? Ja sie nie łudzę że teraz jakiekolwiek tabletki pomogą! co widać na tym forum! :( a czy rozmowy w toku można zobaczyć później na internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiara1234567890
zrobienie badań hormonów moze zlecic ginekolog? czy musze prosic ją o skierowanie do endokrynologa? czy jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
dzisaj jest mi tak strasznie smutno że jeszcze nigdy tak nie miałam ::(:(:( nie dość ze mama te wstrętne włosy to mam ogromny biust a jestem bardzo niska i wyglądam jak kupa gnoju bo tego nei umiem inaczej określić:( gdybym to ja jeszcze miała pieniądze to bym nawet włosy przezyła byle by mi biust zmniejszyli tak strasznie mnie to męczy:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość histdziewczyna
Hej dziewczyny. Chyba mam podobny problem. Mam nadmierne owłosienie w okolicach bikini. Zaczyna sie aż od prawie początku fig(majtek) i konczy przy posladkach, juz nie wspomne ze posladki tez mam troszke bardziej owlosione niz dziewczyny z plakatów. Włoski na dróżce- małe nia stanawią az takiego problemu. W okół sutków tez jeszcze nie az tak bardzo ale przysłowiowy wąsik i to pieprzone bikini? Co mozna zrobić, zeby sie tego pozbyc lub w jakis sposob zmniejszyc ich ilość? Nie przy uzyciu lasera oczywisccie, bo to kosztowne. Mam ok. 18 lat, wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 333 4444
na pewno będziecie mogły obejrzeć Rozmowy w toku w internecie a powtórka tego programu będzie tego samego dnia w nocy o 03:25. Ja najbardziej sie obawiam tego że ktoś z moich znajomych oglądając ten program skojarzy że mogę to mieć bo nawet w lecie nie zakładam spodenek tylko chodze w spodniach a napewno będzie o tym mowa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ,,włos sie jeży .. wiem jak ci jest ciężko ja też mam ogromny biust i to mnie dodatkowo dobija ,, dziś idę do lekarza i zapytam się w sprawie zmniejszenia biustu z funduszu ,,wiem że jak się ma problemy z krengosłupem to ta operacje jest wskazana ,, ja już mam zwyrodnienia ,,zobaczę co się dowiem ,,,czymaj się ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
dzięki izzi za wsparcie:) a wracajc do tematu bikini to mysle ze nie powinnaś porównywać sie z dziewczynami z plakatów bo to magia Photoshopa... nawet ja na zdjęciach mogę wygląda gładko, a nie powiem u mnie okolice bikini wychodzą mocno na uda (pomimo iż całe uda mam we włosach to te wyróżniają sie zwłaszcza jak je ogolę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, Wy narzekacie, że macie duży biust, a ja prawie nie mam nic :o jakies malutkie wypustki w dodatku z wloskami :O hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
jak chcesz to ci trochę oddam swego :P w sumie ja mam ogromny a nie duży;// Jak sobie wyobrażam operacje i potem sciąganie szwów a tu lekarz widzi te włosy to aż się boje brrrr.... a po takie operacji raczej trudno pozbywać sie tych włosów to na pewno by zobaczył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
do ide na tory:spróbuj wybielacz sally hansen, mnie pomógł własnie na taki ciemny meszek na twarzy, moim zdaniem sprawdza sie idealnie, twarz wygląda naturanie,żadnych ciemnych włochów a efekt jak u mnie znacznie lepszy niż po depilacji, ale moim zdaniem sens ma stosowanie go jedynie na ciemny meszek, delikatne owłosienie a nie na szczecinowaty twardy zarost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czyję że z każdym dniem coraz więcej rośnie mi na piersiach i pomiedzy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czuję że z każdym dniem coraz więcej rośnie mi na piersiach i pomiedzy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to wlasciwie mam problem tylko z twarza. Popelnilam kiedys bardzo glupi blad,i zgolilamc sobie pare razy baczki i wlosy na szyi - i teraz rosna czarne. Fakt,ze od jakiegos czasu tylko wosku uzywam,ale wlasnie przez to,ze golilam,to nadal rosna czarne - juz nie tak twarde,ale jednak... Z reszta ciala walcze tylko woskiem od samego poczatku,wiec moze dlatego,ze nogi,rece,brzuch,klatke piersiowa,posladki itd.od poczatku katuje woskiem,nie mam az takiej tragedii. Fakt,wloski odrastaja dosc szybko,co jest meczace,bo jeden dzien w tygodniu poswiecam na depilacje calego ciala,co mnie wkurza,bo moglabym w tym czasie robic milion innych rzeczy. A tak to zawsze musze miec w rezerwie kilka godzin wolnego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) po zabiegu laserowym widzę już poprawę ,,wiem że zabieg muszę powturzyć ale jaka jestem szczę śliwa że twarz nie jest już tak zarośnięta ,,, tylko czemu to takie drogie i bolesne ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×