Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość broda mechowata
ja sobie kiedyś kupiłam urządzenie do domowej elektrolizy i oprócz wąsów miałam przez kilka lat czarwone blizny w tym rejonie... więc nie polecam takich zakupów... oczywiście wąsy mam nadal... blizny wyblakły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Laser to może pomóc ale diodowy i oczywiście tylko części osób bo inne musiałyby stosować w sposób ciagły. Swoją drogą szkoda że te lasery są takie drogie praktycznie niedostępne jedynie w salonach. Gdyby miały niższą cenę życie byłoby lżejsze... A ostanio przeczytałam kilka wpisów na forach o hirsutyźmie z których wynika że kobiety sobie wylaserowały brodę i im nie odrosła :D! Doszłam też do wniosku że laser na twarz powinnien być refundowany przez NFZ. Nadio: a niektórym na trądzik pomaka lek przeciwcukrzycowy metformax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
lovelaska89 : ty flirciaro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broda Ty bardzo dużo wiesz o tym wszystkim, zresztą każda z Was dużo wie, ja się tak naprawdę dopiero uczę, tego co mam i jak z tym można postępować. A ćwiczenie jogi jest w porządku? Siłownia zbyt forsowna, ale zdarza mi się jeździć na rowerku stacjonarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Cześć Dziewczynki. Mało się tutaj udzielałam, ale może jednak ktoś mnie choć trochę pamięta :) Nie pisałam, bo odcięłam się trochę od problemu hirsu. Raz, bo mam narzeczonego, z którym nie mam już problemu w tym temacie ani kompleksów (chociaż tak, pokazanie się w gorszym stanie nie wchodzi aż tak bardzo w grę), a dwa, bo Diane mi pomogła. Minął rok odkąd ją biorę. Najpierw wyleczył mi się prawy jajnik, dzisiaj byłam na usg i lewy też jest w porządku :) Od nowego roku przechodzę na jakieś lżejsze pigułki. Tak, wiem, wiele z Was teraz powie, że hirs wróci mi z podwójną siłą... Być może. Ale ja wierzę, że dobry stan jajników się utrzyma, a co za tym idzie hirs zostanie taki, jaki jest teraz. Wiele z Was mówiło, że Diana nie pomogła wcale. A u mnie jest lepiej. Wąsik to pojedyncze, mało widoczne kłaczki, pośladki nie zarastają, tylko troszeczkę. Nogi wytrzymywały do 12 godzin, teraz spokojnie 2 dni, a nawet 3 to bardzo bardzo nie widać ani mnie nie drażni. Nie biegam już nerwowo pod prysznic ścinać je do krwi. Na piersiach rosną pojedyncze. Baki zniknęły samoistnie (nigdy nie depilowałam), tak samo klaczki z brzucha nie są tak widoczne. Problemem nadal pozostaje broda - po prawej i lewej stronie uparte miejsca oraz kawałek na szyi. A skoro tak, to wierzę w to, że nie będzie gorzej. Lepiej nie będzie, ale byleby nie było gorzej. W tej mojej wesołej notce (to chyba nic złego podzielić się zadowoleniem?) chcę równocześnie pokazać uznanie dla Was, bo wszystkie walczymy tak samo, niezależnie od skali problemu. Podziwiam Was wszystkie. I życzę mnóstwo energii. Rupinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Tabletki ci pomagają bo masz problemy tylko z jajniczkami :). Nadnercza są ok. I wówczas po tabletkach anty jest ok. Tym ludziom którym tabletki nie pomagają mają hirsutyzm nadnerczowy, cukrzycowy albo tarczycowy albo jeszcze jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
nadia: joga jest ok wszystko co jest związane z ruchem i relaksem bez nadmiernego wysiłku bo jak pojawia się wysiłek wątroba zwiększa ilość cukru a to z koleji pobudza wyrzrut insuliny a insulina pobudza androgeny. Natomiast ruch bezwysiłkowy zwiększa wrażliwość tkanek organizmu na insulinę przez co trzustka produkuje jej mniej i nie pobudza androgenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno istnieje jeszcze "joga hormonalna" pomagajaca wyregulowac kobiece hormony ale szczegolow nie znam. Pogrzebcie sie dziewczyny w temacie, jak chcecie. W kazdym razie nie powinna szkodzic ;-) Lavera, sante i logona to ta sredniotanie (w Niemczech). Primavera, Weleda, Dr. Hauschka itd sa ciut drozsze. Sa tez rzeczy supertanie - np. Alverde. Skoro w Polsce sa to rzeczy do kupienia, to w czym problem? Sa sprzedawane po innych cenach niz w Niemczech? No to i tak moznaby zrobic konkurencje, jesli by sie ceny negocjowalo bezposrednio z producentem, bez posrednikow i niezbyt bezczelnie zdarlo z wlasna marza. To mialby taki Geschft (czyt. interes) szanse czy jednak nie? ;-) Najfaniej to by bylo stworzyc polska marke (podobno miala jakas kilka lat temu powstac ale nie slyszalam aby faktycznie zaistniala) ale na to to my juz za cienkie. Handel nie wymaga wysokiego nakladu wlasnego :-) Splesnialy orzech rozpoznaje sie nie na oko ale na zab ;-) Smakuje parszywie wiec sie to to wypluwa a nie polyka, wiec zadnego niebezpieczenstwa nie widze :-D Skorupka jajka moze i jest zdrowa ale tego to nawet nasz pies nie chce jesc, wiec tym bardziej ludziom bym nie polecala do "konsumpcji" ;-) -> rupinko ja Cie (troche) pamietam (Ty mnie pewnie nie). Ciesze sie, ze znalazalas metode, ktora Ci sluzy i oby jak najwiecej niechcianych wlosow Ci jak najszybciej zniknelo. No i duzo szczescia w milosci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
international wez sobie dokladnie poogladaj orzechy włoskie albo ziemne w łupinkach to zobaczysz o czym mówie. poza tym orzechow mozna zjesc co najwyzej garstkę, nie więcej, bo sie moze rozwinąć alergia. uwazasz, ze szampon kosztujący okolo 30 zl to taniocha? w niemczech też są inne zarobki, wiec nie ma tutaj co porownywać. kremy weledy za 30 ml to koszt okolo 50 zl. martina gebhardt jest jeszcze drozsza, ze juz nie wspomne o kosmetykach hauschki. a jesli chodzi o skorupkę jajka, to jest jak najbardziej OK. Ludzie ją jedza, tylko trzeba dokladnie zmielić i oczywiscie kupic dobre jajka, a nie to z chowu klatkowego. jak nie wiesz, to sobie poczytaj. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4128501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze słowko o orzechach, migdałach itp. http://tnij.org/iy30 A jeśli chodzi o skorupkę jajka, to ja oczywiscie nie zmuszam do jej jedzenia. W kazdym badz razie jest zjadliwa i dobrze dziala ale trzeba sie o tym przekonać osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, nie kazdy ma alergie. Moj maz potrafi i pol kilo orzechow dziennie wsunac jak go najdzie a alergii nie ma. Lupinek od orzechow juz troche w zyciu widzialam i niczego szczegolniego nie zauwazylam. Ani w bio orzechach (od tesciow z ogrodka) ani w tych z supermarketu. Szampon alverde kosztuje 8 zl a Sante ok. 15 zl. Krem mozna miec i za 100 zl ale mozna i za 10 - w zaleznosci od marki. Zel do mycia alverde to kwestia 6zl, logony 12 zl. To drogo? To tak jak z kosmetykami nie-bio. Jest szampon pokrzywowy za kilka zeta i jakies laboratoryjne wynalzki od diora za x razy wiecej. Moze Polacy zle wynegocjowali od Niemcow cene albo narzucaja za duza marze? Mieszkalam w Polsce przez 20 lat, pracowalam, znam realia. I bardzo czesto jest tak, ze to ja przywoze mojej mamie rzeczy z Niemiec, bo sa tansze i/lub lepszej jakosci. Nawet czesc uslug jak baseny czy spa sa w Niemczech tansze. Na prawde niewiele rzeczy w Polsce jest obecnie tanszych. A, jak sama napisalas, zarobki w Niemczech sa wyzsze, wiec tez i koszty maja wyzsze. Mimo to moga pozwolic sobie na nizsze ceny. Mozna jesc skorupke od jajka, mozna jesc i pokrzywe (tez zdrowa). Ale ja osobiscie ani na jedno ani na drugie nie mam apetytu. Dla kazdego cos milego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie, ze nie kazdy ma alergie ale łatwo sie można jej nabawić. niekoniecznie moze być to alergia bezposrednio na orzechy ale w połączeniu orzechów z jakims innym alergenem moze nastąpic reakcja. Nadia napisała, ze ją wysypało, być może nastąpiła jakaś reakcja po zjedzeniu orzechów. Poza tym orzechy zakwaszają organizm [nie wszystkie oczywiscie] dla mnie kosmetyki alverde sa do bani i to wszystkie [ale zgadza się, sa tanie, chyba najtansze, w porownaniu do innych]. logona tez jest do kitu. szampony sante badziew totalny, że o kremach do twarzy juz nie wspomnę. zeli do mycia nie testowalam z logony ale np. szampony to juz wydatek okolo 30 zł. jaki zel z logony jest po 12 zł? ja widzę, ze to wydatek 20-30 zł, przynajmniej w polskich sklepach internetowych [do takimch mam tylko dostęp] w wiekszych miastach takie kosmetyki mozna juz kupować w sklepach z zywnoscia eko i bio ale wcale nie sa tansze. zezwolenie, sprowadzenie kosmetykow, podatek, prowadzenie dzialalnosci, marza, reklama, to wszystko koszty, stad takie ceny. w dodatku konkurencja jeszcze nie jest zbyt duża. myśle, ze za kilka lat ceny spadną ale czas pokaze ;) ja osobiscie wole sobie sama coś ukręcić, niz kupowac gotowy produkt ;) fajnie piszesz i mądrze ale czasami odnosze lekkie wrażenie, ze traktujesz nas jako ciemny lud zza wschodniej granicy, ktory nie ma pojęcia co to eko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Wiecie co, zamówiłam sobie smooth away na allegro, ma depilować czy ścierać włoski, zobaczymy cóż to za wynalazek, koszt 19,99 z przesyłką niestety, papryczko rację miałaś najlepszy krem nie zrobi cudów na mej twarzy i żadna kosmetyczka też, dopóki nie zrobię czegoś z hormonami, nic na mnie nie działa,żadne maści, kremy, zabiegi, wygląda na to że jakieś leczenie tylko h. a do wizyty tak daleko, już nie mogę się doczekać a pryszcze sobie rosną, jednen obok drugiego zwłaszcza tam gdzie mam włosy na twarzy a prawie wszędzie je mam, najgorsze są te przebarwienia, czerwone kropki jestem w plamkach i syfach. Kiedy to się skończy no kiedy. Aha czy komuś wychodzi pasta cukrowa, ja znów próbowałam i mi nie wyszło, ogoliłam nogi daje im odpocząć od szarpania, mam strasznie podrażnione nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wybieram sie na laserm tylko teraz jak pojde do endo 24 to zobacze co mi powie bo mam juz dosc wloskow na buzi co wyrwe to odrastaja i to czarne i duzo wiecej cala buzie i szyje mam w tym swinstwie nie moge sobie juz poradzic, od kilku dni przycinam nozyczkami bo 4 tyg przed zabiegiem nie mozna golioc, ciekawa jestem czy mi cos pomoze ten laser bo jak nie to chyba bede sie musiala golic bo nie widze innej opcji, mysle czy nie zaczac uzywac jakiegos kremu, bo one sa za krotkie do przycinania nozyczkami i nie wszystkie sie ucinaja, tylko pewnie z kremem bedzie to samo, ze usuwa dluzsze wloski a nie kaktusy;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszka :)
Hmm wiesz co moze kup sobie taki krem do depilacji rak pach okolic intymtych, ja czasem nakladalam go na wasik i usuwal sie szybciutko on tak jakby wybielal wlosy i rozouszczal w sumie niedrogi ok 7 zl cos na s....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszka :)
aha dziewczyny takie moze dziwne pytanie troche czy Wy rowniez usuwacie wloski w nosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszka :)
tez tak czasem robie, mam nadzieje ze kiedys cos wymysla na ten H badzmy dobrej mysli, Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszka :)
A Wy dziewczyny jak robicie tez usuwacie wloski z nosa jesli tak to czym, prosze napiszcie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszka :)
hmm moze sie ktoras wypowie, wiem ze zasmiecam Wam forum ale chcialabym poznac wasze zdanie co do pytania powyzszego.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, śledzę to forum od dawna... Szczerze to podtrzymujecie mnie na duchu, świadomość że nie tylko ja zostałam tak "upośledzona".... choolerny XXI wiek, jestem wręcz pewna, że wszystkiemu winna jest chemia. W wieku 12 lat, miałam wąsik, i włosy na brzuchu, potem kolejno na pośladkach, pamiętam docinki kolegów "zgoliłabyś te wąsy". Teraz pojawiają się one na dekolcie, szyi, a co najgorsze dla mnie na brodzie:( endokrynolog i ginekolog powiedziały "że żadnego problemu nie widzą" patrzyły na mnie jak na wariatkę... Tylko dlatego, że nie jestem brzydka?... co z tego jeśli po roku problem nasilił się dwukrotnie, z dnia na dzień obrastam czarnymi włosami, wyrywam pęsetą pojedyncze, inne rozjaśniam, wąsika depiluje.. Co z tego że mam powodzenie u mężczyzn, skoro w świetle dziennym z bliska zobaczą małpkę? mają mnie głaskać po zaroście? Każde spojrzenie w lustro zaczyna mnie boleć, nie rozstaję się z pęsetą... Tak bardzo chciałabym to zatrzymać:( liczę na cudowny lek, że w końcu ktoś pomoże na to cholerstwo:( ehhh....musiałam się wyżalić komuś kto mnie zrozumie.. Przepraszam za takie smutki.. pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widocznie nie trafiłaś
na lekarzy którzy specjalizują się w hirsutyżmie... tylko tacy mogą zająć się problemem zahamować porost nowych włosów a zwyczajny lekarz powie taka uroda lub że nic nie widzi ewentualnie inny spławny tekst. Najczęściej kobietom nieco pomagają tabletki antykoncepcyjne w tym problemie, ewentualnie od przyczyny inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w małych miastach ciężko o specjalistę:( a znowu jako studentka ciężko o przypływ gotówki, żeby wyjechać gdzieś dalej. Gdyby ludzie wiedzieli o tej chorobie, byłoby łatwiej... a tak, głupie docinki, spojrzenia.. No nic, znowu zacznę drążyć temat u lekarzy...i nie ustąpie już tak łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ja jestem z Krakowa i nie ma jakoś gin-endo który by się znał, więc gadanie typu: widocznie nie trafiłaś jest bez sensu. No nie trafiłam i pewnie nie trafie. Ogólnie chodze zarosnieta a wszyscy albo udaja ze problemu nie ma, albo mowia ze taka uroda, nic sie nie da zrobic. I musze blagac o skierowanie na zwykla morfologie czy badanie moczu a co dopiero badania na cukier czy nadnercza. Wydalam mase kasy na prywatne wizyty, ale nikt nie znal sie na rzeczy. A panstwowo to mozna czekac na wizyte 3 miesiace a na wizycie cie oleja bo sa zmeczeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo jak masz ok hormony
to nie ma leczenia. Co tu leczyć? Pozatym ci grozi zakrzepica więc tym bardziej nic nie możesz zrobić ale ta dziewczyna być może ma hormony nie w porządku i jej tabletki antykoncepcyjne pomogą jak wielu dziewczynom na tym forum. Co pewien czas jakaś pisze że jej tabletki pomogły i włoski poznikały. A lekarzy trzeba szukać na forach poświęconych hirsutyzmowi w kategori lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na tym forum chyba od przeszło 2 lat i jakoś nie pamiętam, żeby jakas kobietka napisała, że jej po lekach włoski poznikały.Czasami dziewczyny zwłaszcza jakies nowe wypisuja tutaj takie głupoty, ze sie ich nawet komentowac nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem przeciw
Prawdziwy mężczyzna chce mieć ciepłą kobiecą dziewczynę, nie przeszkadza mu hirsutyzm.Tylko niedorozwinięci chłopcy chcą mieć wydepilowane wszędzie idiotki przypominające dziewczynki ponieważ boją się prawdziwych dorosłych kobiet. Dawniej tylko prostytutki się depilowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila megi :)
mam takie samo zdanie jak pan powyzej, tylko ze teraz to takie glupia moda na wszystko co ladne, nowe, gladkie, pozdrawiam Was seredcznie dziewczynki :) I nie dajcie sie innym badzcie twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dreadfanka- idę do lekarza w Krakowie, jak okaże się konkretnym gościem to dam namiary, narazie nie chce się przypalać bo już u niejednego śpeca byłam, więc traktuje to chłodno a może akurat się uda. Raz pewna z Was pisała o tym że byc może przed miesiączką włosy rosną szybciej, czy to możliwe? Ja np. mam teraz takie tempo odrastania włosów że nie nadążam z ich usuwaniem. No właśnie niestety nigdzie nie słyszałam że od leków włosy moga zniknąć byłoby pięknie, ale że się osłabiły to tak i przynajmniej tyle bym chciała. Fajnie że tak sądzicie, tylko ile takich was na świcie, niestety, gładkie ciało to norma, a owłosione to dysfunkcja, niedbalstwo wg społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×