Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość witamina C
ide na tory - gdzie Ty znalazłaś takiego faceta ja sie izoluje od facetów i wogóle od ludzi powoli, nejlepiej mi w moich 4 ścianach. nie wiem kurcze czy ta podwyższona prolaktyna ma wpływ na h. do lekarza pójde dopiero w połowie czerwca. wiecie nie chce depilować twarzy, ale bez tego to chyba jestem bardziej zarośnięta niż faceci. tak mi się wydaje. po za tym ogólnie rzecz biorąc jest ładna, ale teraz jak się na mnie ktoś popatrzy to myślę że te włosy widzi:( masakra jakaś fobia okropna. stosowalyscie epilar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKk....
Ja jak myslę o tym finasterydzie to czuję, że Wybór nas jakoś otrzegała przed nim. Nie wprost, ale też i nie zachwalala go. Jej posty były smutne trochę. Ja się nie zdecyduję, za bardzo sie boję, ale o tym myślę cały czas jak to by było. Czy bym to tak jak ona przeżywała, nie znam jej, wydawała sie delikatna bardzo psychicznie, ja jestem nie tyle delikatna co strachliwa i zawsze widzę wszystko od złej strony. Mój chłopak też nie wiem jaby reagowal, no bo on by musiał wiedzieć, nie? Wydaje mi się, żeby sie bał, troche taki jak ja jest z charakteru, chyba by nie postapił jak mąż Wybór. Tu chyba para musi być zgodna, muszą trochę podobnie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliczek
Witamina...ja mam podobnie:( Z buzią Raz widziałam pania bardziej zarosłą...na poczcie, ale ona miała z 60 lat...a ja 19 niecałe nawet. To u niej i menopauza mogła być powodem. Wybór napisz proszę o tej nadwadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud...
Ja już nie wiem co robić, byłam w tym miesiącu u trzech lekarzy, każdy przepisał mi diane :/ (ale raczej jej nie będę brać). Robiłam sobie badania hormonalne i wyszedł mi podwyższony testosteron tak ok 15% powyżej normy. Włoski rosną i rosną, u mnie zaczęło się to w okresie dojrzewania, na twarzy meszek, wąski rozjaśniam ale i tak go widać, na brzuchu kiedyś wyrywałam, teraz rozjaśniam bo po wyrwaniu było coraz mocniejsze, nogi plastrami lub depilatorem, tylko że wrastają mi włoski i mam straszne rany na nogach, pośladków nie ruszam. Do tego mam trądzik i wpadające włosy. Każdy uważa, że to wyolbrzymiam, że powninnam poczekać bo jestem jeszcze młoda, że to wszystko może się jeszcze unormować. Tylko ja w to nie wierze...a może naprawde dam sobie na razie spokój, lekarze mi się kończą w mieście. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja to mam..i nie tylko ja..
Wiecie co dziewczynki tak tu czsem wpadam i się smutam przez to :(:(:(... Mam 14 lat i włoski na piersiach plecach i brzuchu... Ale zdałam sobię strawę ze to problem dzisiejszych kobiet.. u mnie w klasie połowa dzieczyn ma ten problm chociaz mamy po 14 lat... to smutne ale prawdziwe..i one nic sobie z tego nie robię..myśle ze to moje pokolenie takie już będzie i trzeba z tym żyć...mamy po 14 lat a co będzie później.. oby nie gorzej może jak ja będe dorosła to ten problem będzie tak duży że wymyślą coś skutecznego i bezpiecznego :):):)... teraz bardziej sie przyglądam dziewczyną i widze która to goli która ma... i niczym sie nie przejmóją..wiem że wy moze macie gorzej ale trzymajciesię :)... chodziło mi tylko o to żeby was pocieszyć... żyjcie życiem (:P) i nie dajcie się..bądzcie twarde .. pozdrawiam... trzymajcie kciuki żeby to mi zeszło jakimś nie wiem czym :P:P:P...no to wszystko jeszcze raz ściskam Buziaki :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
WYBÓR pisała na temat wagi i innych rzeczy dotyczących finasterydu kilka stron wstecz, wystarczy prześledzić wszystkie jej wypowiedzi.Dla mnie tylko zastanawiająca jest ta historia z ojcem jej męża. Dziwna ona dla mnie jest.Może jednak zmieni zdanie i cos jeszcze napisze. WYBÓR pisała tez kiedyś, że napisze tutaj coś jej mąż, że zależy jej na tym by to zrobił. I jakoś nie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja to mam..i nie tylko ja..
czytałąm o niej dziwna jakaś..niby ma super ciałko ..a tak smuta..nie czje jej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
14-latko bardzo mądre masz podejście do tego, ale może rzeczywiście dlatego, że widzisz takie objawy u swoich koleżanek.Ja jestem 20 lat od Ciebie starsza i niestety w moim pokoleniu raczej mało jest takich przypadków. Widzę często, owszem ale u kobiet, które prawdopodobnie są już po menopauzie.Szczególnie widzę u takich kobiet łysinki.Niektóre są prawie tak łyse jak faceci, no prawie, bo nie całkiem przecież, ale to naprawdę okropne.Myślę sobie, że ja na ich miejscu kupiłabym sobie jakąś perukę i to ukrywała.Ale co czeka nas, i pokolenie młodziutkich dziewczyn które mają te problemy za 20, 30 lat? Przerażająca ta wizja, nie sądzicie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
Dziewczyny, chciałam Wam wszystkim jeszcze coś napisać, zwłaszcza nastolatkom i tym po 20-stce.Wiem, że często ciężko Wam żyć z tymi włoskami ale wiele z Was ma chłopców i przez to Wam łatwiej, a te które jeszcze nie macie, zobaczycie, że przyjdzie na nich czas. A więc kobietki cieszcie się młodością, mimo wszystko, bo tę młodość macie tylko jedną, doceniajcie każdy dzień i róbcie wszystko by cieszyć się nawet najdrobniejszą rzeczą.Potem też jest fajnie, gdy się ma dobrego męża, dziecko ale przychodzi dodatkowo jeszcze mnóstwo innych problemów. Naprawdę.Dochodzą także zmarszczki, których wiele z Was jeszcze nie ma, skóra traci jędrność itp. itd.I człowiek powoli się starzeje, a młodość trwa moim zdaniem tak do trzydziestki, potem coraz bardziej widać na kobiecie upływ czasu.A do tego dochodzą jeszcze różne choroby bliskich i swoje.I kobieta im starsza tym częściej wspomina swoją młodość.A ona jest coraz dalej i nigdy nie wróci.Więc szalejcie jak tylko możecie, ale jednocześnie szalejcie z mądrą główką, byście nie musiały potem czegoś żałować.Zyczę Wam kobietki wszystkiego najlepszego w życiu i zdrówka przede wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja to mam..i nie tylko ja..
przerażająca ..dlatego pewnie wymyślą coś na to skutecznego :)..trzeba byś optymistką.. to prawda u starszych kobiet rzadziej to dostrzegam.. jest mi z tym łatwiej jak widzę to u koleżanek..to nie jest tak że im tego życzę ale nie czuję się przez to mutantem...i myślę zę dziewczyną w moim wieku pomaga to że nie są z tym same, jedyne... bo nastolatki są bardzo wrażliwe i oga ..no wiadomo co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja to mam..i nie tylko ja..
tak uważam że młodość to najlepszy okres..mogę się teraz wyszaleć i wlg. więc dlatego nie bójcie się robić głupstw..zapomnijcie o tym... bawcie się.. co z tego że macie włoski/wiele ich ma i się tym nie przejmuje .. a i jeszcze jedno wiele z was pisz e że w lato z domu nie wychodzi albo że chodzi w swetrach..bez sensu..chcecie się marnować? tak nie poznacie facetów...teraz mamy szczęście bo moda jest na długi tuniki i bluzki z dekoltami do pasa..ale pod spód bluzeczka..ogólnie nie modne sa cyce na wierzchu;p..a nawet jak będą to co z tego..każdy ma swój styl..jasne moze chciałabym założyć bluzkę bez pleców ale nie można mieć wszystkiego .. Więc nie dajcie się..KORZYSTAJCIE Z ŻYCIA I MŁODOŚCI bo macie ją tylko jedną.. i żadne włosy wam jej nie zmarnują!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Cześć dziewczyny. Ja dziś odebrałam wynik DHEAS i na szczęście jest on w normie bo mam 280 a norma jest do pmanad 400. Niestety musze jeszcze czekać na wynik 17OH. Co do Wybór to ona dla mnie to trochę dziwna jest i tak jej historia. Ona pisała ze nie miała dużego hirustyzmu, po finasterydzie znikły jej wszystkie włoski i pisze że ma ona ich mniej niż przeciętna dziewczyna bez tego problemu to moim zdaniem ona sobie zahamowała normalne procesy zachodzące w organizmie. Ten lekarz co jej przepisuje ten lek to musi być odważny bo gdyby tak sie coś stało to by go czekał proces i wykluczenie z zawodu.Ja wiem ze trudno się zyje z hir. ale gdy się ma przy boku kogoś kto nas kocha, wspiera to nie jest tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosee
hej dziewczynki, tylko 3 dni nie zaglądałam na forum, a tyle sie tu działo. Jak czytałam posty Chimerki o zabijaniu dzieci to normalnie jakbym czytała wypowiedzi jakiejs sluchaczki slynnego torunskiego radia i fanatyczki ojca R. I chyba tylko ona nie chce Wybór na tym forum wiec niech sie nie wypowiada za wiekszosc. Ja sie nie lecze, nigdy nie robilam nawet zadnych badan. Wiem ze pewnie powinnam, ale jak czytam Wasze wypowiedzi o tych wszystkich lekach to chyba nie mam ochoty nawet zaczynac. Tym bardziej ze nie mam jakis innych problemow (okres mam regualrny jak w zegarku, nie mam problemow z cera ani z waga bo nosze rozmiar 34/36). Wiec niby wszystko ok tylko wszędzie te włosy !!! (dodam ze mimo ze na glowie mam tez geste wlosy to dosyc duzo ich wypada i mam takie zakola). Walcze z tym jak moge: depilator, wczesniej olej krokoszowy a teraz telocapil (uzywam 3-ci tydzien i wydaje mi sie wloski wolniej odrastaja, ale moze mi sie tylko wydawać :p) I chce obalic mit ze hirsutki jak już maja chłopaka to pewnie jest on gruby, niski i łysy. Moj jest super przystojny i zawsze sie krecilo wokol niego kupe ladnych i gladkich dziewczyn, a jednak wybral mnie. I wiem ze nawet jak nam sie nie ulozy to na pewno nie bedzie to z powodu tych wszechobecnych wlosow. Zycze powodzenia i wytrwałości w depilacji, szczególnei teraz kiedy na dworze tak gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gingercandy
do Ania 31: jesli31 to Twoj wiek. ja tez mam 31 lat i mialam robione badania na Dheas. mieszkam w Stanach. moj wynik to 600, ale tu sa normy do 722. Wloski na calym ciele mi przyciemnialy, a te na glowie wypadaja, nie tak strasznie, ale jest ich mniej niz 3 lata temu. o wiele. moj lekarz mowi, ze to normalny wynik, ale z tego co piszesz normy w Polsce sa inne. wiem, ze to tez zalezy od wieku. czy wiesz dokladnie w jakich jednostkach mialas podane te wy iki i jaka jet norma dla 30latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
wydepilowałam sobie łydki woskiem i są takie fajne..ale to było wczoraj dziś chciałam zrobić uda, wiedziałam że będzie boleć głównie ten tył i boki, więc zrobiłam tył i boki, a reszte albo potem albo jutro. nie wiem jak wytrzymam ból bokini, zastanawiam się żeby może iść do kosmetyczki z bikini jeszcze łapki muszę zrobić, a depilujecie ręce, ja zaczełam, nigdy mi one nie przeszkadzały, ale jak zaczełam mieć fobie to zaczeły mi przeszkadzać, wiec już 3 razy zrobiłam maszynką i raz woskiem. ale woskiem niezbyt to dokładnie wychodzi. noi broda i szyja i będę PIĘKNA:P hehe wogóle to mogłabym iść teraz na laser, ale pieniędzy mi brak a nie ma się jak kamuflować w taką pogodę:( musze kupić podgrzewacz do wosku.. i wogóle polecam depilacje woskiem :) ale nie tym co w sklepie można dostac, na allegro są takie profesjonalnie cena bardzo dobra i są rewelacyjne, ale trzeba mieć podgrzewacz, bo z wrzątkiem za dużo zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
aha jeszcze jedno mi też jakoś więcej włosów na cąłym ciele wyszło albo te co były pociemniały i co jakis czas chodze na solarium żeby ich tak widać nie było i mam troche ciemniejszy podkład niz zwykle zastanawiam sie jeszcze nad zafarbowaniem tych włosów bo na policzkach to mam taki meszek ciemny, zaraz mi ktoś powie że meszek to nie h. ale ja go wcześniej nie miałam, wiec nie wiem czy nie bedzie gorzej (oby nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
zresztą depilacja rąk będzie niedługo tak samo popularna i "wymagana" jak depilacja nóg przecież kiedyś nóg się nie goliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
Ja też depiluję ręce.Dawniej też mi nie przeszkadzały ale teraz jadę wszędzie depilatorem i też sobie go chwalę.Właściwie to teraz dla mnie jest on jak trzecia ręka, nie obeszłabym się bez niego.Nawet bikini i pod paszkami też depilatorem pozbywam się włosków.Dobrze, że już tak nie boli jak przypomnę sobie ten ból przez pierwszych kilka depilacji to aż mnie ciarki przechodzą i czasem zastanawiam się, jak mogłam znieść ten ból.Zrobiło się gorąco i trzeba jeszcze częściej się depilować, no ale trudno. I tak znacznie wolę lato niż zimę albo jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALE MNIE TO DENERWUJE
a co jak ktos powie prawde ze to i tamto jest złe że nie powinno się tak robić ,ze to nie jest zgodne z nauką kościoła to zaraz na rydzyka ,na jego radio! A ile jest katolików w tym kraju? To są prawdy katolickie aludzie zaraz jak ktos broni dzieci nienarodzonych czy czego innego to zaraz na rydzyka .Tak mnie to denerwuje że nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Cześć dziewczyny. Do gingercandy, tak 31 to mój wiek, za 3 tygodnie skoncze 31, norm Ci nie mogę podać bo ja dzwoniłam do laboratorium z zapytaniem o wyniki 17OH i DHEAS no i tylko ten 2 był więc nie odbierałam tych wyników jeszcze a czekam na 17OH i wtedy odbiorę ale pani powiedziała ile jest i że jest ok bo norma jest do ponad 400. A co do wieku to wiek jest ważny ale przy badaniu DHEA, bo tam przy normach jest przedział od lat tylu to tylu, a DHEAS to zupełnie inne badanie, to jest hormon nadnerczowy, się nazywa siarczan ze względu na S na koncu dehydroespiandosteronu. DHEA to tylko sam dehydro. I wydaje mi się ze chyba miałaś wynik DHEA. Jak będe wiedziała jednostki to Ci napiszę. Mnie włosy wypadają ale ze względu na podwyższony testosteron całkowity i wolny przy PCOS.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ale mnie to denerwuje
ale o to chodzi ze jakich dzieci? no jakich? nienarodzone dzieci to takie ktore juz w brzuchu sa a nie jak ktos bierze lek po ktoryym nie mozna miec dzieci!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosee
przepraszam jesli kogos urazilam, jednak ja mysle ze sa jakies granice. Hasla o zabijanu dzieci i ze Wybor powinna zmienic sobie nick oraz ze musi poniesc kare nie tylko w niebie ale tu na ziemi sa nei na miejscu na tym forum i troche mnei to wkurzylo jak to czytalam bo w takim razie wiekszosc dziewczyn z forum sa zabojczyniami dzieci bo iora diane czy inne anty. I takie potepianie kogos troche mija sie z wiara katolicka moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosee
z reszta to forum nie zostalo stworzone do roztrzesania takich tematow :P mam teraz wielki problem: znajomi mnie wlasnie chce wyciagnac nad wode czy gdzies na lono natury. Chyba beda sobie musieli troche poczekac zanim zrobie swoje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
Dokładnie, forum jest po to byśmy mogli się wyżalić, pocieszyć, zrozumieć, wymienić doświadczeniami z walki z włoskami.Oczywiście każdy ma prawo napisac swoje zdanie, nie pochwalać czyjegoś postępowania czy zachowania ale to co robiła Chimerka to było jakieś chore.A od potępianie i ewentualnie karania za grzechy jest Pan Bóg i tylko ON. Kobietki oglądałyście wczoraj Wiktory? Może była tam wywołująca u Chimerki pomstę do nieba, nasza Wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta cała chimerka wprowadziła na o forum wieś i przepędziła nam dziewczynę od której można się było czegoś dowiedzieć bo widać że się na tym trochę zna i jeśli nawet nie dała nam prostego rozwiązania to chociaż wskazówki dzięki którym możemy mieć jakąś nadzieję, bo przecież okazało się że jest coś skutecznego na nasz problem choć może niedoskonałe. Ta chimerka natomiast jeśli jej z tym dobrze to niech sobie tak żyje, tylko po co włazi na fora gdzie ludzie mają problemy i próbują je rozwiązać jeśli jej z tym dobrze. Przez nią wybór już się nie odzywa a ona też zamilkła. Może ona jest z jakiejś sekty w której martwią się o nienarodzone dzieci których jeszcze nie ma w planach. Jeśli jej celem życiowym jest posiadanie dzieci to jej sprawa, moim nie , ja jestem młoda szczupła, ładna i uważam że nie zostałam powołana do życia jako kobieta tylko po to żeby mieć dzieci. Chcę cieszyć się życiem bez tego problemu. Przez nią poczułam się jak maszyna do rodzenia dzieci i nic więcej. Znam takie panie, mam takie ciotki i bardzo ich nie lubię. Pewnie jest z małego miasteczka, gdzie kobiety uzależniają swoją wartość od tego czy mają chłopa i dzieciaka. Ja też jestem z małego miasta ale ja tak nie myślę choć ciężko mi z tym w takim miejscu i z tym problemem. Może nie do końca rozumiem wybór ale jest mi bliższa niż ta cała chimerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris
Kika4 ja się tak zastanawiam, czy ten lek byłby tak skuteczny u tych kobiet, które mają poważne problemy z włoskami. WYBÓR pisała, ze u niej dopiero się one zaczynały.Dlatego może lek zadziałał u niej bardzo natomiast u pozostałych dziewczyn mogłoby nie być takich wielkich efektów, więc trzeba też to wziąć pod uwagę. A wracając do dzieci, to myślę KIKA ze Ty po prostu Jesteś jeszcze bardzo młoda i nie myślisz na razie o dzieciach, ale przyjdzie czas, że ich zapragniesz, zwłaszcza gdy bardzo będzie i pragnął Twój mąż czy partner. Dzieci to naprawdę wspaniały dar od Boga i najcudowniesza nagroda, która wynagradza nam cierpienia i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
moze wtedy brałoby sie wieksza dawke?? hmmm...ale to pewnie bardziej odbiłoby sie na zdrowiu... nie wiem...ja sie tam za takie cos nie biore moze w koncy wynajda cos mniej inwazyjnego?!?! :O ja mam dzisiaj strasznego doła, az mnie głowa boli od płaczu...wyglądam oblesnie, czuje sie fatalnie, do tego ta pogoda...taka piękna 😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ogladalam wiktorow
i nie mam pojecia kim moze byc wybor. nie interesuje sie wcale takimi rzeczami. nawet gdybyscie powiedzialy o kim myslicie to pewnie nie wiedzialabym o kogo chodzi. w ogole nie ogladam tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedziałam że dzieci nie są ważne, a ja jestem w takim wieku że już być może powinnam je mieć. Ty nie znasz mojego życia, nie wiesz jak ciąży mi ten problem choć nie jest tak duży jak u innych. To jest sprawa indywidualna, nie masz prawa mnie oceniać, nie wiem czemu każdemu się wydae że wszyscy chcą mieć dzieci. Ja chcę się czuć dobrze sama ze sobą wtedy może zapragnę mieć partnera czy dziecko. Jeśli nie będę się dobrze czuła nie będę umiała skupić się na dziecku, a bardzo bym chciała żeby było dla mnie najważniejsze. Wiem jak jest teraz kiedy jest z TYM gorzej , jak się wtedy zachowuję, nie chcę z nikim rozmawiać, mam wachania nastroju, nie chciałabym odpychać wtedy swojego dziecka które potrzebuje mojej uwagi. Taka jestem od zawsze, nie lubię kiedy coś wisi krzywo bo muszę to poprawić, a ten problem to za dużo dla mnie. Napisałam o chimerce, jeśli zgadzasz się z jej poglądami to nie miałybyśmy o czym rozmawiać, bo tacy ludzie wpłynęli na moje dzisiejsze zachowanie i podejście do wyglądu dawno temu kiedy jeszcze byłam nastolatką. Kiedy czytałam jej wypowiedzi czułam się jakbym słuchała swojej ciotki która nie traktowała mnie jak czlowieka, kobietę , bo byłam za chuda i nie nadawałam się jej zdaniem do rodzenia dzieci. A co do tego typu leków uważam zę skoro jak podaje się je transseksualistom jak którzy byli wcześniej mężczyznami to może pomóc tymbardziej kobiecie. Oni wiedzą że nie będą mieli dzieci i dokonują wyboru czy męczyć się do śmierci w obcym ciele czy być sobą .Też wolno nam ich oceniać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócę jeszcze do wątku o dzieciach. Teraz ogólnie jest chyba jakaś moda na posiadanie dzieci, to jakieś cholerne baby-boom. Wszędzie widać tylko strudzone matki polki i prawdę mówiąc aż mi od tego niedobrze. Ja będe je miała mam nadzeję kiedy ten szał minie, a jeśli nie będzie mi to dane to mam nadzieję że znajdę sobie inny sens życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×