Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość luna22
Poprosil o pokazanie moich wymyslow :] i stwierdzil, ze kazdy ma wloski itd. Wiem ze kazdy ma tylko jak ich jest w pewnych miejscach wiecej to juz sie zaczyna patologia :) Tylko dlaczego ja je widze? :) no commensts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośku 17
A ja się bałam że paluchy mi będzie wkładał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana goshia
witam ponownie ;) tak sie zastanawiam, że moze z tymi pojedynczymi ciemnymi wlosami na brodzie to isc na elektrolize hmmm boje sie tylko ze trafie do jakiejs malo profesjonalnej osoby i nie bedzie trafiala w cebulke wlosa:/ pozostaje tez kwestia ewentualnych bilzn po takim zabiegu:( ech... czy ktoras z Was wyprobowala elektrolize ?? jesli ktos moze udzielic mi porady w tej kwestii to bylabym wdzieczna ;) no i gdzie ewentualnie w warszawie robia takie cos profesjonalnie bo w sumie pewnie w wielu gabinetach, ale jak same rozumiecie wolalabym pojsc gdzies gdzie wiem, ze nie zrobia mi krzywdy;) nie chce isc i potem plakac ze sie w ogole zdecydowalam!! milego popoludnia Kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosek
We wczesniejszych wypowiedziach czytałam ze któras z Was uzywała kremu Kalo. Warto go kupic jesli chce go uzyc na wasik na twarzy? Nie jest on zbyt ciemny wiec nie wiem czy krem zadziała.Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny, fajnie, że wiosna i robi sie cieplej, ale z drugiej strony więcej \"spraw\" wyjdzie na słoneczko :-D czekam na mój aparacik, zobaczymy, co będzie, 🌼 włosku 🌼 ja używałam KALO i jestem niestety zwiedziona, cóż, myśle, ze to sprawa indywidulana również i kwestia tego jaki silny jest włos, na początku wydawało mi się, że jest trochę lepiej, hmm, ale to był chyba przedwczesny zachwyt. Rzeczywiście trochę włosów zrobiło się słabszych, zamieniły sie w meszek, ale to kropla w morzu. Jeśli chcesz zaryzykować, próbuj, aczkolwiek cena nie jest mała. Pozdrawiam 🌼 Dziewczyny, głowy do góry, wiosna nasza :-D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Jak u Was wygladaja te wloski? Chodzi mi oto czy one sa ciemne , twardsze tak jak u panów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
U mnie sa twarde i ciemne jak meskie ale na twarzy "siedza"dosc slabo -czyli latwo sie wyrywaja moze dlatego ,ze stale to robie? Zastanawiam sie czy usuwajac plastrami czy kremami nie zauwazylyscie czy nie rosna nowe?tego sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
no wlasnie wiosna >milo ale teraz wiecej widac przez to ze zrzucamy cieple ciuchy i odslaniamy cialo. Zastanawiam sie nad laserowym usuwaniem-duzo czytalam ale zastanawiam sie czy po zaprzestaniu nie odrosna z powrotem i jeszcze wiecej ,czy sie nie rozniosa bo w trakcie laseroterapii w przerwach trzeba je golic a nie wyrywac czyli potencjalnie mozna rozniesc wlosy na szersza powierzchnie i jesli po zabiegach odosna to czy nie beda np.w innych miejscach niz poprzednio-przez to ze sie "rozsieja" albo wogole duzo>nie wiem czy gadam z sensem ale to mi nie daje spokoju...Jak czytalam niektorym nie przestaja rosnac po laserze ale czy w ich przypadku nie przybylo ich -chociazby z powodu golenia? Moze jest ktos kto jest po laserze i ma jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Ale jak one sie rozsiewaja? Po wyrywaniu pinsetka zauwazylam ze odrastaja i sa mocniejsze. Czy ta dolegliwosc to tylko ciemne wloski w nietypowych miescach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PCO-wiczka
Use jak nie musisz to nie bierz leków hormonalnych,bo ja brałam Diane w sumie ucieszyłam sie bo wloski zaczely odrastac slabsze ale to byl chwilowy zachwyt, po 4 cyklach po ich odstawieniu rosna mi teraz ze zdwojoną siłą są grube i czarne a najgorsze jest to ze mnostwo z nich rosnie mi na brodzie,staram sie je wyrywac penseta ale strasznie mam juz podrazniona skore:(szkoda gadac... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) jesli chodzi o włsoki, cóz, moja najwiekszą męką sa włosy na brodzie, gdyby nie to, problemu w zasadzie nie byłoby, nietety są włosy w większości czrne, moze juz nie tkie twarde, bo je regulanie wyrywam, mijecami faktycznie blrdną i mają charakter meszku. Jednak większośc jest nieubłagana :-( Co do laseru, podobno diodowy Light Sheer, podobno w tej chwili najlepszy, wklejam informacje o tym co przed i po zabiegach: Przed zabiegiem NIE WOLNO STOSOWAĆ: - Leków uczulających na słońce np. antybiotyki – zabieg najwcześniej po tygodniu czasu od zakończenia leczenia, - Ziół dziurawca, nagietka, herbat perfumowanych- zabieg najwcześniej po 2 tygodniach ), - Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C itp.- minimum 4 tygodnie przed zabiegiem, - Kosmetyków i leków złuszczających- minimum 2 tygodnie przed i po zabiegu; Nie należy opalać się przed zabiegiem zarówno na słońcu jak i solarium ( minimum dwa tygodnie) ani w czasie trwania serii zabiegów. Po zabiegu należy chronić się przed słońcem przez miesiąc i stosować kremy z wysokim filtrem. Przed i między zabiegami nie wyrywać włosów (dot. pęseta, depilator, wosk) minimum 4 tygodnie. Można używać do tego celu jedynie maszynki. Jest możliwe stosowanie kremu depilującego ale należy pamiętać aby nie stosować go 1 tydzień przed zabiegiem. Rozjaśnianie włosów również proszę zaprzestać tydzień przed wykonaniem zabiegu. Efektywna terapia składa się zazwyczaj z kilku zabiegów w odstępach 4-8 tygodniowych. Po każdym zabiegu ilość włosów zmniejsza się. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% włosów, po trzech zabiegach 92%. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo osób poleca też elektrolizę, ja czekam teraz na mój aparacik i będę stosowała domową elektrolizę :-D Kiedyś polecałam taki środek na spowolnienie odrostu włosów, zawywa sie THALGO i można go kupic u kometyczek, polecam, jest całkiem niezły. Poza tym na którejś stronie jedna z kafeterianek polecała maść, którą tez kupowała za niewielkie pieniądze u kosmetyczki, ja niestety nie dotarłam do tej maści, podbo jest dobra. Pozdrawiam dziewczynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
PCO>>>>>>>wygladalybysmy jak malpeczki,no nie skubie sie tylko goli i to mnie niepokoi bo boje sie ze uzywajac maszynki na wiekszej powierzchni -bo przeciez nie da sie ogolic po jednym wlosku jak penseta i czy w ten sposob nie "obudzi"sie "uspionych"cebulek wokol tych trwalych klakow ktore sie wyrywa-wiecie co mam na mysli....?nie wiem jak mam to wytlumaczyc.Jak zaczelam golic nogi bo krem do depilacji nie usuwal tych odrosnietych wlosow ,to zaczely mi rosnac jeszcze wiecej wiec chyba od golenia "roznosza sie " na wieksza powierzchnie ,to samo wokol piersi mialam ojedyncze a idac kiedys do szpitala (wstydzac sie )na szybko ogolilam wokol piersi no i mam ich wiecej i grubsze!Czyli golac maszynka miedzy laserami boje sie aby tak nie bylo -oczywiscie jesli nie zadziala laser bo i tak bywa a jak okarze sie skuteczny to juz inna sprawa,czyli loteria.... Malgosiu ,mialas laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skórka_brzoskiwni
Bella-Donna, miałam laser na brzuchu i klatce piersiowej. W moim przypadku - nie sprawdził się. Nie okazało się prawdą, że po 3 razach włosów będzie mniej o 90 % jak pisała Wesoła_Małgosia. Jest tych włosków nieco mniej, ale tylko nieco. Może 20, góra 25% po... tak po 9 razach. Zauważcie, że nigdzie tak na prawdę nie nie gwarantują, że włoski znikną na zawsze. Czemu robiłam to tyle razy? Bo przez kilka tygodni miałam zupełny spokój z włoskami, i uznawałam, że może jest to warte ceny zabiegu. Ale teraz nie będę już poddawać się tym zabiegom. Bo laser osłabia włosy, one stają się jaśniejsze, a przez to kolejne zabiegi są mniej skuteczne. Wygląda to tak, że przed zabiegiem goli Ci się te włosy, potem traktuje je laserem, a potem one odrastają i wypadają. Tyle, że teraz pewna część włosów odrasta i nie wypada. Bo są jaśniejsze. Ale nie na tyle jasne i nie na tyle słabe i nie na tyle rzadkie, by wyglądać jak inne kobiety (kobiety bez hirsutyzmu). Nie dramatyzuję. Może jeszcze kiedyś zdecyduję się na laser, gdy wymyślą coś, co będzie brało te jaśniejsze włosy. A tak w ogóle to cieszę się, że po moim pierwszym wpisie odezwało się więcej dziewczyn, które nie chcą dać się zdołować. Choć nie oszukujmy się, doły z tego powodu od czasu do czasu się miewa. (Ja ostatnio rzadziej - moje kochanie wywiera na mnie zbawienny wpływ :). Trzykajcie się na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że w przedostatnim poście wyraziłam się trochę niejasno. A zatem - zaraz po zabiegu włoski odrastają - w ciągu dwóch, trzech dni. Po czym wszystkie powinny wypaść, wytrzeć się itp. Po czym ma się spokój przez parę tygodni i włosy zaczynają rosnąć na nowo. Powinny to być tylko te, które podczas wykonywania zabiegu były w fazie uśpienia. I dlatego teoretycznie po paru zabiegach wszystkie włosy powinny być usunięte. Niestety, nie dzieje się tak w moim wypadku, włoski nie są wystarczająco ciemne jak na możliwości lasera (jak na możliwści ludzkiego oka - są ciemne jak najbardziej) Jakieś pięć lat temu próbowałam elektrolizy - zrezygnowałam po 2 czy 3 sesjach - robiły mi się brzydkie blizny. Być może świadczy to o braku kwalifikacji kosmetyczki, nie zaś o samej metodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej ponownie :-) ja moge się wypowiedzieć o laserze IPL, czyli traktowanie włosa światłem. Hmm, niestety, nie stety nie udało sie :-( moze trochę osłabły, tym czasowo, ale jak zaczełam je usuwać normalnie, jak zawsze, to porblem wrocil znowu, czyli faktycznie był krótkotrwały. Nie wiem, jak ten diodowy laser i nie wiem, jak z elektrolizą, o której takm dobrze wypowiadały sie przed wszytkim kosmetyczki, bo robią takie zabiegi. Nie wiem, pomysle nad bardziej radyklanym krokiem, za czas jakiś.......... teraz czekam na aparacik :-D Pozdrówka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Dzieki Brzoskwinko!>>>>>>>>wlasnie tego sie obawialam,bylam ciekawa opinii kogos kto jest juz po laserze bo do tej pory czytalam o osobach w trakcie czyli bywa efekt na poczatku a pozniej juz roznie.Twoje wskazowki sa cenne...Ja mam czarne i mocne wlosy-teoretycznie wskazane na laser ale moze tylko sie oslabia i rozjasnia a wyrywac bedzie trzeba dalej...Jak dawno zakonczylas ten laser?Czy pojawily sie wlosy w innych miejscach w ktorych nie mialas wczesniej ,czy ogolnie masz ich mniej czy uwazasz ,ze w Twoim przypadku byly to zbedne zabiegi czy troche pomogly-wyjasnialy jak pisalas... Elektroliza moze dawac blizny? mam nadzieje ,ze nie na trwale -ja od skubania mam krosty i wogloe brzydka cere ale przez te wlochy wstydze sie isc do kosmetyczki. Malgosiu ,zobaczymy co z tym aparacikiem jestem ciekawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włochacz
witam dziewczeta,wlasnie trafiłam na wasze forum i siedziałam 3 godziny chyba lub wiecje zeby wzystko przeczytac.no wiec ja takze nie jestem zadowolona ze swojego wygladu do konca.moim problemem sa wlosy wokol sutkow ktore wyrywam peseta oraz wlosy na brzuchu o zgrozo.tak wiec probowalam juz rozjasniania ale pojawiały sie odrosty..:/tak wiec znow rozjasnianie ale ile mozna-rpzeciez nie bede nosic 10zentymetrowych wlosow!!tak wiec zostaje peseta...a to tez jak sie okazuje nie pomaga.znaczy chyba trocje sie poprawiło ale co teraz zrobic z tymi okropnymi bliznami na ktorych widok czasem mnie mdli odechciewa zyc. czy systematyczne wyrywanie peseta pozwala wyeliminowac wlos załkowicie no i ratujcie-co zrobic z tymi paskudnymi bliznami??idzie lato a ja chce zalozyc 2czesciowy stroj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włochacz
aha no i czy ktoras testowała moze olej krokoszowy?jak to działa i czy w ogole????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła_małogsia
Witam serdecznie, weekendowo 🌼 Włosy, włosy, włosy, wczoraj spedziłam kupę czasu na doporowadzenie mojej twarzy do poczatku, po pewnym czasie chciało mi się juz płakać 😭 jak juz jesteśmy przy kwestii podrażnień, dorzucę dwa swoje grosze na ten temat, otóż, ja przede wszystkim stosuje masć z witamina A na podrażnienia lub maśc nagietkową, jest bardzo dobrą, całkiem przyzwoite są również kremy spowalniające odrost włosów, właśnie jedyną zaletą KALO, było to, ze świetnie łagodzi podrażnienia. Jesli chodzi o o ten olej, hmm, nie używałam go, ale nie słyszłam o jakiś cudownych wpływach i zmianach. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, weekendowo 🌼 Włosy, włosy, włosy, wczoraj spedziłam kupę czasu na doporowadzenie mojej twarzy do poczatku, po pewnym czasie chciało mi się juz płakać 😭 jak juz jesteśmy przy kwestii podrażnień, dorzucę dwa swoje grosze na ten temat, otóż, ja przede wszystkim stosuje masć z witamina A na podrażnienia lub maśc nagietkową, jest bardzo dobrą, całkiem przyzwoite są również kremy spowalniające odrost włosów, właśnie jedyną zaletą KALO, było to, ze świetnie łagodzi podrażnienia. Jesli chodzi o o ten olej, hmm, nie używałam go, ale nie słyszłam o jakiś cudownych wpływach i zmianach. Pozdrawiam 🌼 poprzestawiałam litery :-P to wyzej to na pewno ja :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
hej, czy zastanawialyscie sie co moglo tak nagle uaktywnic testosteron lub wywolac takie zmiany w organizmie? Nie biore tabletek anty ani medykow, meszek w normie, a tu nagle taki boom ;/ Czy moglybyscie napisac, które hormony oprocz testosteronu powinnam zbadac? Czy testosteron to to samo co androgeny? Czy moze na poziom androgenow trzeba zrobic tez badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_121
hej!mam takie pytanie..otóz jestem dosc mocno owłosiona(tak mi sie przynajmniej wydaje) moze moje wsłoski nie sa ciemne ani grube, raczej jasne, miekkie lecz niestety długie(przynjamnije te na rekach i w dolnje czesci plecow) na reszcie ciała tez mam włoski(posladki, brzuch, górna warga) tez jasne...chciałbym sie jaks ich pozbyc, zeby byly jeszcze bardzije niwidoczne, oczywsice depilcja nie wchodzi w gre bo odrosna grube i ciemne, myslalm raczej o wodzie utlenionej.tylko nie wiem czy mam uzywac tej 3% czy tych mozniejszych. boje sie zeby te mocne nie odbrawily mi skory, albo nie podrazliy bo jestem raczej delikatna:):)prosze poradzcie, bo ja nie wiem co mam robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Bella - ostatni zabieg miałam przed miesiącem. Włosków istotnie jest trochę mniej, ale wszelkie optymistyczne prognozy sprzed paru lat nie sprawdziły się. Te włoski, które odrastały po zabiegu zaczęłam ostatnio traktować kremem depilacyjnym albo maszynką do golenia - ale to niestety podrażnia mi skórę. I mam wrażenie, że właśnie po maszynce włoski trochę mi się rozniosły - tak jak Ty to nazywasz, bo wzmocniły się te malutkie włoski, które mam jak każdy normalny człowiek. Ale z powodu lasera włosków na pewno Ci nie przybędzie. Jeśli masz ciemne i grube włoski - możesz spróbować, tylko, że ja po paru zabiegach usłyszałam, że włoski nie chcą mi przestać rosnąć przez moje zaburzenia hormonalne (tak naprawdę - wcale nie takie wielkie zaburzenia) Kiedy chodzi się na laser nie można wyrywać włosków. Dlatego mam zamiar przestawić się na pastę cukrową - w przypadku brzucha i delkoltu. Nikomu nie doradzałabym wyrywania włosków wokół sutków - kiedyś usłyszałam od lekarza, że nie wolno i trochę mnie to przestraszyło. Mnie też dobija chodzenie do kosmetyczki - ze względu na te przebarwienia na twarzy z powodu podrażnień wywołanych usuwaniem włosów pęsetką. Może i je zacznę usuwać pastą cukrową. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę koszty, to nawet depilacja pastą cukrową u kosmetyczki, mimo, że trzeba będzie to robić częściej - bo laser robi się po co najmniej 3 miesiącach przerwy - będzie kosztować mniej. Bo tak jak napisałam wcześniej: albo albo. Lasera i wyrywania włosków nie można łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormonka
oczywiście tez mam problem z nadmiernym owłosieniem. Chciałam zapytać jakie hormony sobie badałyście i którego dnia cyklu aby stwierdzić hirsutyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
hej hormonka, Najlepeij idz do gina i popros o badanie krwi na hormony . Na pierwszy raz pewnie przepisze tylko testosteron. Podczas rozmowy badz pewna, iz wloski nie sa twoim wymyslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Z tą pewnościa miałąm na myśli, żeby cie lekarz nie przekonal ze to twoj wymysl. Ty znasz swoje cialo i wiesz kiedy cos dzieje sie nie tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×